Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...06.07.2015. u 12:53 - pre 106 meseci
Ako hoces dobar CCQ onda svi klijenti moraju imati ZNATNO bolje signale.

 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...06.07.2015. u 13:02 - pre 106 meseci
Isto tako da imas loco sa svoje strane,ubedjen sam da nebih imao problema...loco radi na malo drugaciji fazon od m-tika.
To sto ga nema u leases,verovatno zato sto nisi ukljucio dhcp client na loco.
PPPoE prolazi nezavisno od ip adrese,on trazi svoj servis,tj pppoe server na mrezi...tako da i ako loco ne dobije nikakav ip,PPPoE ce da prodje kroz mrezu i da se konektuje ako mu je u mrezi dostupan PPPoE server.

Sve u svemu,ako je korisnik dalje,trebalo bi da uradis direktan link do njega i resis problem.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...07.07.2015. u 08:36 - pre 106 meseci
@Pedja, da, jasno je to meni. Ostali imaju od 70-100% i nemaju nikakav problem.

@lazarevicc, e vidis, moguce je da nisam ukljucio DHCP client na loco-u. Evo, jucer predvece pa do ponoc je sastavio oko 7h uptime, sada pogledam, evo vec se rekonektovao, uptime 10 min. Signal nepromenjen, sve bukvalno isto.

Bas nas nesto ebe. Signal mu je -75 -77, CCQ od 50-75, 30dB. Ja mislim da nije toliko los signal da pravi ovakav problem.

Radio sam skoro link coveku daljina oko 2-2.5km sa jedne strane MT + grid 16DBi koji salje ADSL net ka klijentu koji ima AP reinkjet na tavanu i grid 16DBi, signal oko -75, a uptime zna i sedmicu dana da sastavi ( ovde i ne moze vise, jer struja svako malo trepne, nestane na minut...) i izvlaci max protok, tj 10MB koliki mu je i ADSL paket.

Nista, videcu da odradim poseban link do njega na 5GHz i tamo postavim jos jednu sektorku ( taman ce da treba za jednog klijenta ), a njemu spustim UTP do kompa....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...08.07.2015. u 20:48 - pre 106 meseci
Citat:
gilopile: @Pedja, da, jasno je to meni. Ostali imaju od 70-100% i nemaju nikakav problem.

@lazarevicc, e vidis, moguce je da nisam ukljucio DHCP client na loco-u. Evo, jucer predvece pa do ponoc je sastavio oko 7h uptime, sada pogledam, evo vec se rekonektovao, uptime 10 min. Signal nepromenjen, sve bukvalno isto.

Bas nas nesto ebe. Signal mu je -75 -77, CCQ od 50-75, 30dB. Ja mislim da nije toliko los signal da pravi ovakav problem.

Radio sam skoro link coveku daljina oko 2-2.5km sa jedne strane MT + grid 16DBi koji salje ADSL net ka klijentu koji ima AP reinkjet na tavanu i grid 16DBi, signal oko -75, a uptime zna i sedmicu dana da sastavi ( ovde i ne moze vise, jer struja svako malo trepne, nestane na minut...) i izvlaci max protok, tj 10MB koliki mu je i ADSL paket.

Nista, videcu da odradim poseban link do njega na 5GHz i tamo postavim jos jednu sektorku ( taman ce da treba za jednog klijenta ), a njemu spustim UTP do kompa....


Signal od -75 -77 i nije neki signal. Jer zavisno ot toga koji je prag suma na tom kanalu koji koristis -75 nekad bude dovoljno nekad ne. Ako ti je npr prag suma -90 a signal -75 onda ti je SNR svega 15dB sto je jako malo. Vidi da ti SNR bude barem preko 25dB ako zelis iole stabilnu vezu.

Ja na 2.4ghz ne kacim korisnike sa signalom preko -70. Mozes samo glavobolju da imas.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...09.07.2015. u 07:54 - pre 106 meseci
Evo, nesto bolje je otkad sam ogranicio tx/rx na 11mbps. Kada stavim auto, brzina tx/rx mu ode na 24, 36...i drasticno padne DB i CCQ i onda se rekonektuje svakih par min.

Ne vredi, ovo je najbolje sto mogu da izvucem sa podesavanjima, a opet nema stabilnu vezu. Sastavi on sada nekad i par sati, ali opet nije to to. Mora to da radi kako treba i moracu izvlaciti poseban link do njega. Sto kazes, samo cu imati glavobolje, sto je tacno.

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik - par pitanja u vezi jacine signala...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.