Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lenovo P780 brom error 5069

[es] :: Smartphone :: Android :: Lenovo P780 brom error 5069

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Lenovo P780 brom error 506929.06.2015. u 11:13 - pre 106 meseci
Imam Lenovo P780 sa 8GB za kinesko tržište, proletos mi ga je kineski bloatware toliko ubio da sam ubacio S226 ROW rom, ne znajući da to automatski znači i probleme sa modemom i konekcijom na mobilnog operatera. Onda sam pokušavao da rešim te probleme probavajući razne verzije drajvera za GSM sa ruskih foruma, bez nekog vidnog napretka, da bi mi pre tri nedelje prilikom instalacije jednog od tih drajvera telefon postao neupotrebljiv, mogao sam da uđem samo u recovery ali su mi bitne particije (system, data, cache) postale nedostupne, i tako sam uzeo da čačkam i probam da flešujem razne romove, uključujući i Lenovo_P780_S136_140306_Lang sa kojim je telefon i stigao originalno, ali bez uspeha - formatiranje prođe bez greške, takođe mogu da flešujem i preloader bez greške, ali šta god drugo da probam da flešujem dobijem brom error s_dl_pmt_err_no_space (5069) grešku. Preturio sam sam razne strane forume uzduž i popreko bez mnogo uspeha, probavao razne drajvere za komp i verzije fleš toolova i romove i za 4GB i 8GB verziju telefona, pa se setih da vidim da li neko ovde ima slično iskustvo i ideju kako da ga rešim.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506929.06.2015. u 12:39 - pre 106 meseci
nešto sigurno nisi dobrol uradio čim stalno dobijaš tu grešku ili je druga mogućnost da je neki hardverski problem(manje
verovatno, ali moguće je)
Jedino što mogu da ti preporučim jeste da uradiš sve ponovo korak po korak.kako je napisano na

http://forum.xda-developers.co...0-pre-rooted-official-t2553725

a da pre toga obavezno uradiš factory reset i wipe data, cashe.... sve što može da se wipuje

i pročitaj i ovaj post
http://www.elitesecurity.org/t...o-postupak-flesovanja-androida

možda ti pomogne


 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506929.09.2015. u 22:08 - pre 103 meseci
Ostadoh dužan odgovor - telefon su pregledali u ovlašćenom servisu, dva boarda su crkla tako da je ta greška sa nedostatkom memorije prilikom flešovanja zbog hardverskog kvara, otišao telefon pre neki dan preko Limunda nekome za delove...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506902.12.2015. u 10:21 - pre 101 meseci
Imam ovaj telefon i slican problem vec par meseci. Mislio sam da je slican problem kao gore opisan i ostavio ga sa strane do sinoc kada se desilo nesto sto me je zacudilo. Posto sam pri proveri IMEI-a dobijao obavestenje invalid, posle ubacivanja Baseband verzije P780.V23, odjednom je sasvim lepo ocitao oba imei broja, pokazao da su obe kartice telekom, mogao sam koristiti internet, ali pri ocitavanju gsm signala sam imao na oba znaka za signal crvene ikseve. Posto sinoc nisam hteo nista da cackam, krenuo sam da prebacim ono sto mi je trebalo od podataka sa telefona na laptop. U jednom trenutku telefon se samo iskljucio, baterija je bila negde na 30%, pri samom kraju transfera i od tada pri ukljucivanju usb kabela ili punjaca samo se ukljuci crvena lampica ali telefon ne vibrira niti pokazuje ista na displeju. Interesuje me da li se isplati ulagati u ovaj telefon popravkom ili zamenom hardvera?
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506902.12.2015. u 16:41 - pre 101 meseci
Prvo ustanovite tacno sta je u pitanju,zatim kada znate sta je tacno u pitanju preracunajte se mada telefoni kao sto su lenovo gigabyte i ostale marke koje prave komponente za PC ne isplati se popravljati jeftinije da kupite ceo aparat nego da ga popravite,ovo kazem zato sto vec pola godine mi stoji u fioci gigabyte arty-a3 sa razbijenim touch-screenom za koji je skuplji tac nego ceo telefon polovan da kupim,i kao druga stvar mnogo su problematicni telefoni tipa lenovo,gigabyte i ostale marke koje su se pojavile u svetu telefona pre par godina imaju nestabilan rad pun bagova koji i posle hard reseta rade par dana ok i onda isto i sve tako u krug dok kod sony-xperie ili htc nije taj slucaj
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506902.12.2015. u 21:33 - pre 101 meseci
Ne znam tacno sta je problem. Cak vise nisam ni siguran da je hardverski? Rastavio sam ga komplet, sastavio, opet se ukljucio ali isto kao i ranije, prepozna mrezu, ocita imei ali i dalje nema mreze. Nabavio sam jos jednu plocu, :) ukljucio je, ali na njoj je neko nestrucno menjao rom, jer je baseband verzija nepoznata.
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506903.12.2015. u 09:06 - pre 101 meseci
Ako telefon ne nalazi mrezu onda je brikovan,mora na nekom boxu da se upise nov boot i kompletan fabricki softver,to se desilo meni na jednom samsung omnia i ne moze se klasicnom instalacijom roma nego mora preko boxa nosio sam u servis telefon to je softverski kvar u pitanju,dok na htc hd2 desilo mi se da sam ubio telefon skroz pogresnim softverom znaci nije hteo nikako da se pali isto preko boxa su ga sredili u servisu.zavisi od telefona ali mora uvek da se gleda koji rom radi na odredjen basebandu,ili koj kernel itd. zato je najbolje sa XDA skidati romove tu je sve lepo objasnjeno jel ima istih telefona samo razlika u verziji itd.

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 03.12.2015. u 18:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 03.12.2015. u 18:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506906.12.2015. u 21:41 - pre 101 meseci
Na jednoj od ploca je problem to, sto na primer prepozna 2g mrezu, tada prepozna i verziju baseband-a, ali ne moze da uhvati mrezu. Posle odradjenog vremena jednostavno verzija nestane i pise da je nepoznata. Tada, naravno ne prepoznaje ni mrezu. To mi lici na hardverski kvar, mada ne znam da li je, pa ga sutra trebam odneti u servis. Na XDA ima mnogo tema bas o tom telefonu i njegovim problemima sa mrezom. Procitao sam ih, pokusao sve sto sam nasao, ali bez uspeha.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506909.12.2015. u 20:50 - pre 101 meseci
Nisam ga nosio kod majstora, ipak sam odlucio da se jos malo zabavim sa njim. Posle dva dana rasklapanja i sklapanja, ubacivanja raznih verzija modema, dosao sam do 2g signala na jednoj kartici. Pri pretrazi 3g ni dalje ne registruje mrezu. Prepozna je i napise da nema servisa. Na xda sam nasao razlicite verzije fajla modem.img i ubacivao ih u folder system/etc/firmware. U jednom trenutku je prepoznao obe mreze, ali samo par trenutaka. Ponekad kada se stave obe kartice telefon zablokira.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Lenovo P780 brom error 506916.01.2016. u 09:04 - pre 99 meseci
Ako nekome zatreba:
Posle ispitivanja svih mogucih softverskih resenja i u mom slucaju je definitivno hardverski kvar. Zbog visemesecnog grejanja imao je problem sa chipset-om. Kako mi je objasnjeno kod verzije 8gb koja je pravljena iskljucivo za evropsko trziste ukoliko nastupe problemi sa signalom pretezno je problem sa hardverom. Verzija od 4gb je pravljena za evropsko i kinesko trziste. Kod kineskog zbog nepokrivenosti frekvencija CDMA (Kina i SAD) ili TD-SCDMA (Kina) potrebno uaditi tzv. Evropa sistem tako da problem moze biti mozda i do toga. Telefon je izmedju ostalog osetljiv na udare i padove, tako da ukoliko je telefon ispao problem moze biti do slota za sim, ali to je najjeftinija i najmanje verovatna opcija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Lenovo P780 brom error 5069

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.