Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa TV Vivax Model 2901NF

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa TV Vivax Model 2901NF

[ Pregleda: 1073 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenex
Uzice, Srbija

Član broj: 300070
Poruke: 11
*.ptt.rs.



Profil

icon Problem sa TV Vivax Model 2901NF26.06.2015. u 09:09 - pre 107 meseci

Kratko pitanje.

Dobrom drugaru popravljam TV Vivax Model 2901NF sasija bi trebalo da je PH-02c. Kad je donet nije hteo da se ukljuci. Promenio sam nekoliko elektrolita u mrezi koji su nabubrili. Posle toga se upalio tv.

Problem se ogleda u sledecem> tv nekad hoce da se upali na daljinski a nekad ne. Nema pravila, kada se upali tv (kada hoce) slika je dobra, ton je dobar, upalis ga na daljinski ugasis ponovo upalis i to radi.

Posle sam zamenio i elektrolite koji filtriraju napajanja na procesoru i zamenio kvarc od 12MHz ( reko da nije do toga) ali i dalje isto se desava.

Jednu stvar sam primetio> Kada se tv ukljuci u struju i ako je na procesoru TDA9351 EB1 pin 1 na logickoj nuli onda su zakoceni tranzistori 2SC1815 (i njega sam zamenio za svaki slucaj) i 2SB892 tada nema napona od 8v na
procesoru i tada tv moze da se upali sa daljinkim upravljacem . ali ako se desi da dobije 2.8v na pinu 1 kada se ukljuci u struju onda dobije i 8v na procesoru i nemozes tv upaliti nikako.

Da li postoji mogucnost da 24c08 nije u redu odnosno njegov sadrzaj ? i moze li jos nesto da pravi problem da su ovakvi simptomi ?


Pozzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Problem sa TV Vivax Model 2901NF

[ Pregleda: 1073 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.