Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?

[es] :: Tablet PC :: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10214 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?08.06.2015. u 13:53 - pre 107 meseci
Izgleda da je crkla baterija, ali...

1. Baterija moze da se napuni s tim sto prilikom punjenja nema indikatora ('baterija koja se puni').
2. Problem sa ukljucivanjem tableta: u vecini slucajeva nece da se ukljuci. Trenutno vec dva dana ne pokazuje 'znake zivota', a baterija je puna najmanje 30% (toliko je ostalo kada je poslednji put koriscen).
3. Baterija od samog pocetka drzi oko 2-2.5h (aktivno koriscenje), odnosno oko 1.5h ako je prikljucen usb modem.
4. Problem se pojavio od pre par dana, u medjuvremenu tablet je resetovan na fabricka podesavanja (nije pomoglo).

Isplati li se zamena baterije (ako je do baterije) i servis uopste?

ER
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.06.2015. u 17:18 - pre 107 meseci
Tablet treba da se otvori da bi se došlo do baterije. Treba mu oduzeti napon. Obično iz baterije ide kablić koji je spojen sa maticnom pločom. Taj kablić treba izkopčati na neko vreme (desetak sekundi je uglavnom dovoljno) i ponovo da bocnuti u matičnu ploču. Nakon toga treba da se proveri li se stanje popravilo. Tableti se uglavnom lako otvaraju uz pomoć trzalice za gitaru, ili neku PVC karticu (na primer kreditna ili plastična busplus kartica koja je istekla).
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?10.06.2015. u 11:07 - pre 107 meseci
Citat:
Binary Mind: Tablet treba da se otvori da bi se došlo do baterije. Treba mu oduzeti napon. Obično iz baterije ide kablić koji je spojen sa maticnom pločom. Taj kablić treba izkopčati na neko vreme (desetak sekundi je uglavnom dovoljno) i ponovo da bocnuti u matičnu ploču. Nakon toga treba da se proveri li se stanje popravilo. Tableti se uglavnom lako otvaraju uz pomoć trzalice za gitaru, ili neku PVC karticu (na primer kreditna ili plastična busplus kartica koja je istekla).


Probacu pa cu da javim.
Nego, nesto sada sumnjam na ekran. Baterija moze da se napuni, a desava se da kada pokusam da ga ukljucim da posle nastavi da greje kao da je ukljucen.
ER
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?11.06.2015. u 11:04 - pre 107 meseci
Ne videh nista sto moze da se otkaci, sve je ili zalepljeno ili zalemljeno. Sama baterija je zalepljena u potpunosti za pozadinu ekrana. Jedini 'pokretni' deo su kablovi za zvucnik.
ER
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?11.06.2015. u 20:27 - pre 107 meseci
Može da se zadesi da su kablići koji idu iz baterije (obično cveni i crni) zalemljeni za ploču (nemaju konektor) sa obzirom da se radi o kung fu tabletu kao što je GoClever. U tom slučaju ne diraj ništa već tablet nosi u servis.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?13.06.2015. u 11:43 - pre 107 meseci
Citat:
Binary Mind: Može da se zadesi da su kablići koji idu iz baterije (obično cveni i crni) zalemljeni za ploču (nemaju konektor) sa obzirom da se radi o kung fu tabletu kao što je GoClever. U tom slučaju ne diraj ništa već tablet nosi u servis.


Bas tako, sve je zalemljeno i jos dodatno pricvrsceno nekakvim lepljivim trakama (nije standardni selojtep, nije izolir traka, prvi put ih vidim).
ER
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?13.06.2015. u 15:34 - pre 107 meseci
Znači Kineska krpačina. :) Nosi u neki servis pa nek' procene koliko će koštati popravka. Na tebi je da odlučiš da li se isplati ili ne...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 13.06.2015. u 21:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?25.09.2015. u 18:46 - pre 103 meseci
Pozdrav svima,
Imao sam oko 5 komada,do sada, goclever tableta.Pocev od modela r75 do terra 70.Isto su se svi ponasali.Nece da se upali I nenormalno se greje sa zadnje strane.
Iz nekog razloga jednostavno im "padne system" I to je problem...Sve sam ih flesovao I svaki je odmah proradio.I danas rade.
Skinuo program za flesovanje,sa sajta goclever skinuo .img,preko usb kabla tablet prikljucio na racunar.Iako ne moze da se upali tablet,radi mu komunikacija preko usb.Program za flesovanje pokrenuo,on je detektovao seriju cipseta,instalirao driver,posle klik na fles,i to je sve.Tako sam uradio svih 5 I rade.
Tako da kome se pojavi u takvom stanju da znaju sta je potrebno...
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?30.09.2015. u 12:02 - pre 103 meseci
moj je proradio. Ispalo je da je ipak pod garancijom i popravili su ga za dz. Ne znam sta mu je radjeno, ali vidim da mu je promenjen OS tako da ili je baterija trebala da se resetuje ili je bilo sw problem.
ER
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?07.11.2015. u 19:09 - pre 102 meseci
Da ne otvaram novu temu...

Doneo mi komsija jedan da pokusam da ga ozivim i desava se sledece:

KAda sam ga raskupusao, primetio sam sledece:

Crko power dugmic ( odvalio se sa ploce ) - reseno
Batt nije punio, kada sam je ispitao 0,0V. Prekontrolisem power dzek, nema masu - resio i to. Batt sam malo probudio, prikljucio punjac i dobio napon na pinovima od 3.9V za punjenje. Zalemio nazad batt i sada se dopunila na nekih 3.85-3.9V ali i dalje ne startuje tablet. Nema ni nikakvu indikaciju da puni, tj. nista na display-u, a ne vidim da ima neki LED. Tako da, i dalje ne radi. CPU se greje iako nije startovan.

Ima li neko da mi i iskustva sa ovim modelom da neki savet sta dalje da gledam ili je otisao u vecna lovista...

E da, racunar ne prepoznaje nista kad ga priljucim putem USB, tako da ne mogu ni da pristupim da bih ga eventualno flesnuo...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 14:36 - pre 102 meseci
Probaj sledece,
Pritisni i drzi oko 10-15 sekundi power taster.To sto ti se greje procesor,znaci da je ziv,izgubio je sistem.
Kada si ga ugasio,kao sto sam opisao,osetices da procesor vise nije vruc.Znak da si ugasio tablet.

Sledeci korak je da preuzmes program koji se zove RKBatchTool1.5en.
Otpakujes program,posto je zipovan, na radnu povrsinu.
Dobices folder koji se zove RKBatchTool1.5en.
Kada otvoris folder u njemu ce biti nekoliko stvari.
Folderi :Driver,Language,Log,UID,config I RKBatch Tool...
Sledeci korak je da preuzmes .img za taj tablet.
Na stranici http://www.goclever.com/rs/pro.../terra-70-l,a145.html#podrshka
Dalje,pokrenes program RKB ,videces opciju FW Path I padajuci meni,Navedes na folder RKchTool... I kliknes na img file.
Kada ga ucita,sve je spremno za flesovanje.
Usb kabl ubodes u usb racunara I u tablet.Instalirace program driver I videces opciju Connected Devices od 1.....do 8 .
Na jedinici treba da ti promeni boju,znaci da je detektovao tablet.
Sve sto treba da kliknes na Restore I gotovo.
Kad program zavrsi napisace da iskljucis usb kabl,posle toga, tablet ce sam da se restartuje i pojavice ti se zeleni robot,videces progres bar.
Traje od 5-15 minuta,kad zavrsi restarovace se tablet I nakom minut-dva sve radi.......
Nesto kao ovo https://www.youtube.com/watch?v=xG8bHjIEujw
Javi sta si uradio....Ovo sve sto sam napisao,licno sam uradio,taj, terra 70l I r75 I vivax ,a ponasao se isto kao i tvoj,mrtav skroz.Rade i dan danas.
Nisam procitao pravilnik foruma,nadam se da je dozvoljeno postavljane linkova?Ili nije?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 15:07 - pre 102 meseci
Nasao sam taj RKBatchTool1.5en, ali u njemu nemam nikakav .img fajl. Skinuo sam sa ofc sajta `terra_70_l_130626` i unutra imam ramdisk.img, recovery-rd.img, system.img...da li trebam nesto od toga da ubacim sa RKBatchTool?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 15:13 - pre 102 meseci
Da,treba.Procitaj jos jednom opis procedure koje sam napisao.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 15:19 - pre 102 meseci
Citat:
Dalje,pokrenes program RKB ,videces opciju FW Path I padajuci meni,Navedes na folder RKchTool... I kliknes na img file.


Druze, ovo mi nije jasno, jer u folderu RKchTool nemam taj .img fajl.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 15:25 - pre 102 meseci
Fajl koji si skinuo sa goclever,otpakuj i taj img stavi u folder RKchTool
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 15:37 - pre 102 meseci
Skinuo sam zpovan fajl sa sajta i kada ga otpakujem dobijem folder i u njemu ove fajlove pa mi nije jasno koji od ta 3 .img da ubacim sa onim alatom?

Da nisam skinuo krivi fajl?

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?09.11.2015. u 17:57 - pre 102 meseci
Proslo je dosta vremena kada sam poslednji radio,vise od 10 meseci.Ne mogu da se setim svih detalja.Mislim da je file system.Kad ga ucitas u fw ici ces na update.Probaj,neces nista da pokvaris,vec je pokvareno.
Evo,sad sam bacio jos jednom pogled na njihov sajt.Vidim da ima 3 verzije.Mozes prvo da probas sa fajlom 2013-08-28,velicine 380.38MB.U njemu ima I uputstvo kako da se flesuje uredjaj sa memorijske kartice.Mozes i to da probas.Znaci probas prvo tako,prazna formatirana kartica ,fat32,na karticu prevuces ceo folder__init_imapx820.Ubacis karticu u tablet,ukljucis ga na punjac i sacekas da se nesto dogodi....Ako se nista ne dogodi,onda pokrenes program o kojem smo pricali i navedes ga FW da bude putanja za system.Posle prikljucis usb na pc,na tablet I prikljucis punjac.Trebao bi nesto posle toga da se dogodi,da racunar prepozna tablet,instalira driver,da prepozna cipset,i kad pozuti ona jedinica kliknes na upgrade.Ako nece izaberi fajl recovery,pa kliknes dole u programu na restore.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?11.11.2015. u 00:35 - pre 102 meseci
Nista drug ne uradeh. To sam prvo probao da iskopiram folder __init_imapx820 na karticu i startujem, ali se nista ne desava. CPU se greje kao da radi, ali nista na ekranu, niti reaguje komp kada ga prikljucim putm USB. Znaci nigde ne registruje USB, cak ni u device manager-u se nista ne desava.

Isto je i sa programom RKBatchTool, ne prijavljuje uopste tablet. Ne moze da se u FW ubaci system.img, prijavi da nije dobar FW...Po svemu sudeci, izgleda da crko.

Nasao sam i neki IUW program i ima image u njemu, ali mi ne prepoznaje SD karticu u laptopu i ne mogu da napravim image. Probacu ovih dana u kompu i sa drugim citacem kartica i to, pa sta bude...

Hvala covek u svakom slucaju na pomoci!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

kiza1970

Član broj: 330648
Poruke: 8
95.180.48.*



Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?11.11.2015. u 17:49 - pre 102 meseci

Jedva sam pronasao tablet,deca ih ne koriste mesecima.Imam 2 komada goclever terra 70l.
Jedan sam "onesposobio" da bih mogao tacno da ti objasnim korak po korak,kako sam ga flesovao.
To sam uradio na sledeci nacin:

1.Sa sajta goclever (http://www.goclever.com/uk/sup...5&aia=145&ail=0)skinuo fajl 2014-07-11 762.94 MB
2.Posto je sadrzaj u zip formatu,na radnoj povsini napravio sam novi folder.U tom novom folderu,raspakovao sadrzaj.
3.Iz foldera downloads,dvoklik na I720_TERRA70L_140805 pomocu programa WinRAR,Extract To - New folder.
4.Kada sam otvorio New folder u njemu se nalazi sledece.Folder iuw_2.0.20_beta_20130822,dva uputstva,
jedan ne Engleskom I720_I721_Terra70LW_UpgradeGuideEN,i drugi na Poljskom.I tu se nalazi fajl velicine 363.734KB,sa
ekstenzijom IUS.(I720_Terra70L_A43_140805.ius)
5.Prvo sto treba da se uradi,to je da se preuzme program koji se zove SD formatter.On se preuzima sa stranice https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/
6.Instalirati program sd formatter.
7.Prikljuciti memorijsku karticu na racunar.Ja sam to sve uradio na laptopu.Koristio sam micro sd 1GB,koju sam stavio u micro sd adapter.
8.Pokrenuti program SD formatter.
9.Postoji padajuci meni,tamo gde pise Drive,on je prepoznao m.karticu kao F:
10.Kliknuti na Option,pojavice se Option Setting.Format Type,stoji QUICK,Format size adjustmet,izabrati ON.
11.Klik na OK,sledece je klik na Format.Pojavice se upozorenje,klik na OK.
12.Dobija se informacija da je Memory card format complete.
13.Klik na Exit.
Ako nesto nije jasno pogledati u uputstvu koje se nalazi u new folder.

Ovo je prvi deo posla,karticu smo pripremili za drugi korak.

1.Otvorio sadrzaj foldera- new folder,gde je sam predhodno sve raspakovao.
2.Otvaram folder iuw_2.0.20_beta_20130822.
3.Kliknem na program koji se zove IUW (lici na nekog leptira)
4.Program se pokrenuo,ima 6 opcija.File,Disk,Server,Tool,Help i Lanquaqe.
5.Klik na File.Pa na open.Navodim na new folder,gde mi je sadrzaj otpakovanog.U folderu new folder vidim file
I720_Terra70L_A43_140805.ius
6.Kad sam ga izabrao,na open,program ga je otvorio-raspakovao.Dobio sam 12 raznih fajlova.
7.Klik na Make Burn Disk.
8.Pojavljuje se MakeBurnDisk-IUW.-Drive to burn.-Physical Disk-Generic-multi-card usb device (0.96GB,usb)
9.Klik na njega- generic-multi-card usb.Pa na OK.(to je memorijska kartica)
10.warning :Normalize will remove all data on the dik. Klik na Continue.
11.Program izbacuje poruku,Make burn disk success.Klik na OK.
12.Zatvoriti program.
12.M.karticu vadim iz adaptera......

-micro sd karticu ubacujem u tablet.Prikljucujem na punjac.Nista se ne dogadja.Tablet je mrtav,sa zadnje strane vruc.
-Drzim taster za paljenje 15-20 sekundi,nista se ne dogadja.Pustam taster,opet ga pritisnem i drzim,opet nista.
-Nakon dva-tri puta drzanja-pustanja tastera,po 10 sekundi,pojavljuje se zeleni robot i pocinje flesovanje.Trajalo je nekih 20 sekundi.
-Dobijem poruku da izvadim memorijsku karticu i restartujem tablet.Vadim karticu,tablet se odmah sam ugasio,posle 5 sekundi,
pojavljuje se goclever natpis,pojavljuje se poruka system is starting.Posle 30sekundi,pocetni ekran,odabir jezika,wifi,itd,itd....
-I evo radi...........Onesposobio sam ispravan tablet(nije davao nikakve znake zivota,racunar ga ne prepoznaje) i odradio celu proceduru
koju sam sada ovde napisao,samo zbog tebe.Da bih se sam uverio u svaki korak i proceduru i opet osbosobio tablet,koji evo radi.
Ako sve ovo uradis kao sto sam detaljno napisao,i on i dalje ne radi,onda mu nema pomoci.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?11.11.2015. u 18:37 - pre 102 meseci
Auuu, druze, pa svaka ti cast. Resio sam problem pre sat vremena.

Vrlo jednostavno, zezao me je citac kartica na laptopu i IUW program nikako nije hteo da je prijavi. Prijavi mi prokletnik 3 USB fleske, a karticu u citacu NE. Poludeo sam i iskopao 3.5` Apacer citac kartica i zalemio USB kablic i preko njega laptop uredno prijavio SD karticu na koju sam preko IUW-a Burn-ovao `I720_Terra70L_A43_140805.ius` i kada je zavrsio, ubacio sam je u tablet i startovao i za sekundu se pojavila slika i posle robotic i instalirao je OS i evo sad radi u fullu :) Znaci to je to, kao sto si rekao, samo me ebao citac kartica.


E sad, nemam net na njemu i ne mogu coveku nista da install. Imam net, ali na celu mrezu ( Par AP-a ) jedino je trenutno moguce da se konektujem putem PPPoE-a. Imam WiFi PPPoE.apk, ali ne mogu da ga koristim dok ne root-ujem tablet :D

Skinuo sam neki root.apk koji se instalira kroz Gooclever OTA, ali ne mogu ni taj program da pokrenem dok se ne reg i upisem e-mail, a dzaba kad nemam net...

Ima li neki drugi nacin da ga root-ujem?


Hvala druze na uputstvu, sigurno ce jos nekom trebati.



Zao mi bilo da kidam kabel, pa sam lepo zalemio 9pin konektor sa m. ploce na USB dzek :)


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.11.2015. u 20:02 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Tablet PC :: Go Cleaver Terra 70L problem sa baterijom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10214 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.