Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 10 Insider Preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 10 Insider Preview

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19108 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview20.05.2015. u 07:32 - pre 108 meseci
Windows 10 ipak neće biti besplatan
http://pcchip.hr/must-have/windows-10-ipak-nece-biti-besplatan/
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview20.05.2015. u 17:52 - pre 108 meseci
Mozda i bude besplatan ali ce nas odrati za 3d i ostale hardverske dodatke
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview28.05.2015. u 21:35 - pre 108 meseci
Pa ovo je katastrofa.
Instalirao sam sada u virtualnu masinu i... razocarao se. A mislio sam da cu uraditi upgrade. Sad ne znam ni sam...
Hajd', ok, kontam da ce sledece stvari biti resene, ipak nije finalna verzija:
-U notifikacijama ne radi klik ni na sta (vidi se da je odreagovalo na klik ali se nista ne pokrece) osim na "x" za uklanjanje notifikacije
-Desni klik na desktop pa na Display settings daje error message (ovo mi kasnije odjednom proradilo).
-Klik na gomilu mesta ne funkcionise. Ovo ukljucuje i Start dugme. Vidi se po reakciji ikone ili cega god da je kliknuto ali je to sve.


Ali, pored ovog, pre svega dizajn je sulud. Ne mislim samo na ruzno vec i na nefunkcionalno i otezavajuce. Evo nekih primera koje sam zapamtio:
-min/max/close uopste ne izgledaju kao dugme pa deluju poremeceno sto ne zauzimaju celu viinu title bar-a. ALI, u modern (metro) aplikacijama ovo nije ovako, tamo zauzimaju celu visinu.
Pri tome su ovi dugmici vrlo tankih linija i nedovoljno izrazeni.
-Ceo interfejs je ispran. Razlika izmedju aktivnog i neaktivnog prozora je vrlo mala. Title bar je slicne boje sa prozorom a negde i iste pa se ne vidi dokle je. Hoces da pomeris prozor al' prc, kliknuo si ispod titlebar-a.
-Posto se sada modern aplikacije pokrecu u prozoru, poubijali su razne standardne desktop aplikacije i ostavili samo modern verzije koje su uzasne. Pogledajte samo calc. Odvratno. I ne, nema stare verzije. To je calc.exe iz system32 foldera. Cak sam i kopirao sa sedmice calc.exe i nece da pokrene.
Na kalkulatoru se moze videti ono sto sam pomenuo - ne vidi se gde je titlebar kada je aktivan prozor. Kad je neaktivan onda se vidi. (facepalm)
-Postoji dupli Control Panel (drugi je Settings). Settings je modern aplikacija ali se ona pokrene kada koristis desktop. Razumljivo je da postoji zbog tablet-a, ali kad vec reklamiraju W10 kao prilagodljiv, logicno je da Settings ni ne srecem na desktop-u nego na tablet-u/telefonu
-Cortana trazi login na MS account.
-Na desktop-u mi se nalazi folder Desktop u kojem je sve ono sto je i na desktop-u. W T F?!
-NIJE vracen Aero
-Windows explorer je slicniji Win3.11 nego ikad (osim u samom 3.11)
-Edge/Spartan.. Hajd', necu jos da opljujem, nije gotov. Al' nesto sumnjam da cu imati mnogo bolje misljenje.
-Calendar mi trazi da dodam neki account (obavezno). Exchange, google, iCloud ili neki mail account. Koj moj ce mu, kao da ne moze samo da jednostavno snimi lokalno podatke.
-Photos aplikacija po default-u ima neki enhancement slika i po default-u se u njemu otvaraju slike. Dakle, po default-u ce menjati nesto po slikama. Ne diraj mi moje slike! (Stari viewer postoji).
-Cak su i onaj kalendar kad kliknes na sat zakakali. Al' aj', to nije mnogo, vise je problem u tome sto su sistematski krenuli to da rade.

Uf, ne mogu vise, nemam zivaca :) Neke sitne bug-ove necu ni da pominjem (tipa, odsecen tekst i sl.), ipak nije finalna verzija.

Sto se tice stvari koje mi se svidjaju... Dodali su opciju za Win Explorer da automatski selektuje This PC umesto one Library-e pa ne moram da skrolujem do drajvova. I.. To je otprilike to.
Start meni mi se ne svidja ali mi se svidja promena u odnosu na Win8.1 (manje je gadan).
Isto, dobro je sto su uklonili onaj šaramantni (Charm) bar iz Win8.1.


To je otprilike to za sada.
Kontam da cu verovatno instalirati a onda se dobro potruditi da ispodesavam, pokrojim, dodam dodatne aplikacije i na kraju napravim image u 3 primerka. Medjutim, ovo ce verovatno biti poslednja verzija Windows-a koju cu koristiti. Upropastili su sjajan OS.
Najgore sto su mogli i da naprave taj flat interface, samo da su ga uradili kvalitetno. Ovako izgleda kao neki mockup koji je Balmer (znam da nije on, al' kao da jeste) nazvrljao dok je pricao sa nekim telefonom.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 07:23 - pre 108 meseci
VIDEO: Pogledajte kako (ne) radi biometrija Windowsa 10
http://www.vidi.hr/Racunala/No...ne-radi-biometrija-Windowsa-10
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 09:20 - pre 108 meseci
Pa dobro, ovo još nije windows nego insider preview pa može da se oprosti da nešto i ne radi. Malo sam probao, jednom mi se desilo da start dugme ne radi pa sam u settings išao desnoklikom na desktop pa na personizaciju i onda gde hoću ... dok i to nije prestalo da radi. Ipak, mislim da je posle restarta proradilo.
Dobro je da control panel još postoji, izbacili su ponešto odatle ali još uvek nešto mora da se podešava tu jer settings to ne ume. Ili planiraju da sve to polako gase. Dizajn je čudo, valjda su neka deca iz vrtića zaradila za užinu pa da se to podmetne. Ipak, vidim da i KDE5 ide tim putem, možda je sad na čelu tih ekipa neko sa takvim ukusom a možda na taj način smanjuju potrošnju da bi sve radilo brža.
KDE5 lako pripitomim, zamenim teme i ikone pa brzo zaliči na staro, ne znam da li će i ovi da naprave te varijante.

Sve u svemu, kakav god da bude, neće da mi smeta pošto ionako tu odem samo kad nešto hoću da probam ili eventulno (jednom u par meseci) baš ne mogu na linuxu. Na vreme sam emigrirao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 09:54 - pre 108 meseci
Za to sto ne radi sam i sam napisao da je ok, ipak nije finalna verzija. Al' gomila gluposti je napravljena da radi tako kako radi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 10:15 - pre 108 meseci
Sve u svemu, čudno i ružno, nadam se da će da postoji mogućnost da se promene teme a što se samih programa tiče, nisam do sada koristio default browser, windows explorer, razne programe za obradu zvuka i slika pa neću ni od sada.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 11:49 - pre 108 meseci
Ne mogu da se setim da li je tako bilo kod prvih verzija W8 koje su bile dostupne korisnicima (bilo kojim). Mislim da nije bilo bas tako. Uglavnom se sve svodilo na Metro i Aero i izgled generalno ali niko/retko ko je nalazio neke ozbiljnije mane u samom radu. I u svetu nekako previse kritika ima za ovaj insajderski pregled, i vecinom su slicne kao sto je napisao @Shadowed. Ako iskljucim one koji su napisali da bas nista ne vredi ostatak je opet skoro apsolutno negativan. Odnosno, nisam uspeo da nadjem ni jedno jedino pozitivno ili bar prilicno optimisticno misljenje.

Ko zna, mozda bude drasticnih promena u nekoj konacnoj verziji ali sve vise mi se cini da su pukli. To baziranje na telefonima, tabletima, ekranima osetljivim na dodir... je po meni potpuni promasaj po mnogo osnova. Mozda nema veze niti moze neka paralela ali mene jako podseca na varijantu Nokia, sta god da su uradili sve losije stoje. A uradili su po nasem domacem dobro oprobanom receptu za fejl - "ma ja cu to bolje, izmislicu ja sto niko nije".

Steta ako bude kako mislim da ce biti. Meni se svidja W8 za kucnu upotrebu. Probao sam i da koristim osmicu u Studiju, radi to dobro, cak jako dobro ali stalno se ima neki blagi utisak da ce nesto da bude lose. Nije se desilo nista lose, sve vreme dok sam to probao, testirao (nekoliko meseci) je sve radilo kako treba, i brzo i stabilno... ali neki taj osecaj... Kod kuce radi savrseno od pocetka i nemam nikakvih problema niti taj osecaj da ce nesto "krenuti po zlu". I ne bih menjao za sedmicu nikad u zivotu, mnogo vise mi sve odgovara na osmici - ali za kucnu upotrebu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 12:28 - pre 108 meseci
Citat:
calexx:
Pa dobro, ovo još nije windows nego insider preview pa može da se oprosti da nešto i ne radi. Malo sam probao, jednom mi se desilo da start dugme ne radi pa sam u settings išao desnoklikom na desktop pa na personizaciju i onda gde hoću ... dok i to nije prestalo da radi. Ipak, mislim da je posle restarta proradilo.
Dobro je da control panel još postoji, izbacili su ponešto odatle ali još uvek nešto mora da se podešava tu jer settings to ne ume. Ili planiraju da sve to polako gase. Dizajn je čudo, valjda su neka deca iz vrtića zaradila za užinu pa da se to podmetne. Ipak, vidim da i KDE5 ide tim putem, možda je sad na čelu tih ekipa neko sa takvim ukusom a možda na taj način smanjuju potrošnju da bi sve radilo brža.
KDE5 lako pripitomim, zamenim teme i ikone pa brzo zaliči na staro, ne znam da li će i ovi da naprave te varijante.

Sve u svemu, kakav god da bude, neće da mi smeta pošto ionako tu odem samo kad nešto hoću da probam ili eventulno (jednom u par meseci) baš ne mogu na linuxu. Na vreme sam emigrirao.

KDE5 je za Win10 (UI) bogotac.
A ja cak i ne volim KDE ...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 12:42 - pre 108 meseci
Mislio sam na izgled ikona i slično koje su rađene kao crteži dece iz vrtića, iz nekoliko linija i bez nekog oblika. Nije KDE5 toliko loš, sve dok može da se pripitomi da izgleda kako se meni sviđa. ;)
Ukusi su različiti, neko voli spačeka, neko peglicu a nekome se sviđa i mečka.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 14:00 - pre 108 meseci
Citat:
Sceka: Ne mogu da se setim da li je tako bilo kod prvih verzija W8 koje su bile dostupne korisnicima (bilo kojim). Mislim da nije bilo bas tako. Uglavnom se sve svodilo na Metro i Aero i izgled generalno ali niko/retko ko je nalazio neke ozbiljnije mane u samom radu.


Pa, vidi, Windows je vrlo stabilan sistem vec 15god (od Win2000). Upravo je interfejs (a to je malo siri pojam od onog sto ljudi obicno podrazumevaju) ono sto donosi prednosti i mane "u samom radu".
Dizajn interfejsa je ozbiljna stvar upravo jer on predstavlja ono sto otezava ili olaksava rad, cak i ako nekad ne primecujemo to. Ja nisam software dizajner (jesam developer) niti imam nekog obrazovanja u dizajnu pa opet mogu da vidim gomiletinu propusta. Najgora je totalna nekonzistentost (neujednacenost izgleda/funkcionisanja) sirom OS-a.
Evo jednog banalnog primera: Start > Power. Kliknes na to i iskoci ti neki crtez od menija koji ne izgleda ni kao popup meni kad kliknes negde desnim tasterom (kao sto je u W7) a nije ni uskladjeno sa izgledom Start menija (sto bi trebalo da bude uradjeno).
Ili, to sto nekad iskace Control Panel, nekad Settings a izgledaju drugacije i imaju drugaciju navigaciju.
Start menu je bolji (manje los) nego u W8 ali je lose uradjen. Mogli su lepo da na levoj polovini stave: Recent list, ispod kao u W7 All Programs i posebno All Apps. Na desnoj da mozes da biras: Nista, Metro shit kao sto su stavili ili kao u W7. Takodje, poboljsanje u odnosu na W7 Start menu bi bilo da mozes da biras da li je All Programs/Apps kao u W7 (sve u jednoj listi) ili kao meni (kao pre W7).


Command prompt su poboljsali, to sam zaboravio da pomenem u prethodnom postu. Nesto sto su trebali odavno da urade, ali bolje ikad neko nikad.



Windows nije open source ali jeste vrlo prilagodljiv i nadam se da ce se neko potruditi da napravi pristojan shell (radno okruzenje). Ja bih to cak i voleo da radim ali je previse posla za jednog coveka (pogotovo uz stalni posao).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 14:17 - pre 108 meseci
Ispravka u vezi kalkulatora. Calc.exe nije vise nista. Kad ga pokrenete on samo pokrene "C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.WindowsCalculator_10.1503.31000.0_x86__8wekyb3d8bbwe\Calculator.exe" i zatvori se.

Ali je najveci bezobrazluk to sto calc.exe sa W7 nece da pokrene. Nije stvar u samom kalkulatoru, nije on sam za sebe toliko bitan. Bitno je to sto su ulozili dodatni trud da namerno sprece da se izvrsi sasvim ispravna aplikacija.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 14:30 - pre 108 meseci
Probaj rename , mozda proradi.
Tako su Classic Shell blokirali
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 14:37 - pre 108 meseci
Ne moze. Verovatno proveravaju hash ili neki potpis. Mozda bi radilo ako bi se promenio sam sadrzaj fajla.
No, nije ni poenta u tome da ga nateram da radi nego u tome da su ga oni naterali da ne rad :)
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 14:49 - pre 108 meseci
Bez clasic shell-a neću da čujem ni za windows 7, a kamoli za windows 10.
Uopšte ne obraćam pažnju na to što mi se smeju neki kvazi modernisti.
Meni je bitno da imam opšte računarsko znanje, a kako sam slepa osoba,
neću da umišljam kako mi je strašno bitan izgled windowsa nad kojim će
se u slučaju klasičnog okruženja, zgroziti neko ko vidi.
Ne patim mnogo od spoljnih utisaka, tako da mi ni postojanje clasic
shell-a čim postavim sistem, nije nikakav problem samo zato što će me
neko možda malo grdnuti.
Kako sad stvari stoje, ja ću baš kao i osmicu, preskočiti i desetku.
Kad je reč o operativnom sistemu, uvekk čekam da se sve ostali.
Programe rado prva testiram, ali sisteme jok, hvala.
Nemam baš toliko vremena na bacanje.
Ok, nekad mi je lakše dići sistem nego okolišno rešavati probleme, ali
ne radi testova, sigurno.
Ipak su to bar dva dana za instalacije i podešavanja.
I u koje li vode ide Microsoft, baš me zanima zbog svega što su
uništili, a što je već postalo tradicija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 15:20 - pre 108 meseci
Citat:
Shadowed:
Ne moze. Verovatno proveravaju hash ili neki potpis. Mozda bi radilo ako bi se promenio sam sadrzaj fajla.
No, nije ni poenta u tome da ga nateram da radi nego u tome da su ga oni naterali da ne rad :)


Microsoft je potpuno izgubio kompas. Te fore iz 1993-ce sa namernim blokiranjem stvari, specijalnim tajnim API-jima i sl. jednostavno vise ne prolaze zato sto ljudima, jednostavno, ne treba nista od toga sto nude novi Windowsi a po ceni zrtvovanja svih stvari koje su kud i kamo bile normalne.

Brzina prihvatanja svih tih abombinacija posle Windows-a 7 upravo pokazuje sta trziste misli. Microsoft ubrzano trosi ono malo goodwill-a sto je ostalo od strane korisnika i ako ovako nastave, ostace im samo biznis divizija kao nesto sto zaista prodaje proizvode.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 15:20 - pre 108 meseci
Stalno nesto mijenjaju. Taman sam navikao da radim u Win 8.1, sad u Win 10 prebacuj se kao u Win 7. Dizajn mi je jako los, spartan - kako da kazem, po meni ne znam ni nasta lici. Bukvalno receno, spartan ne prepoznajem ga, jedva sam ukapirao gdje treba da kliknem da bih ga pokrenuo. Doduse, nude neke brojne aplikacije koje se kao mogu pokretati- tj. ispitivati. Sad, ne mogu da se sjetim, nudili su mi niz aplikacija da ispitujem u Win 10 npr. Office 2016 Public, Microsoft Azure one-month ... Pravo da vam kazem, razocaran sam sa Win 10. Iskreno receno, od Win 10, ocekivao sam mnogo vise : tu mislim u smislu ponude veceg broja novih aplikacija, bolji interfejs - dizajn, bolja povezanost mobilnih telefona i PC ili laptopova i jos mnoge druge stvari vezane za audio i video materijale ( obrada i koriscenje istih).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 15:20 - pre 108 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, vidi, Windows je vrlo stabilan sistem vec 15god (od Win2000).
A Windows NT 4.0 ili još bolje 3.51 nisu bili stabilni? Do sada mi je najlepši bio 4.0 uz par dodataka, šteta što ga je vreme brzo pregazilo.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview29.05.2015. u 19:11 - pre 108 meseci
Microsoft nastavlja uvoditi red unutar Windows Storea
http://www.bug.hr/vijesti/micr...unutar-windows-sto/143434.aspx
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 10 Insider Preview30.05.2015. u 10:18 - pre 108 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa ovo je katastrofa.
Instalirao sam sada u virtualnu masinu i... razocarao se. A mislio sam da cu uraditi upgrade. Sad ne znam ni sam...
Zaboravio sam detalj, svaki build se prilično razlikuje od prethodnih, nešto uvedu pa ukinu pa opet oprave, nešto pokvare pa oprave, menjaju ikone, izgled ... tako da ko zna kako će da bude na kraju. Da ne bude kao sa davnim prelazom sa 3.0 na 3.1 gde je 3.1 beta bila malo izmenjena verzija 3.0 dok se 3.1 razlikovao jedno 99% od toga.
Upravo lagano dolazi 10130 pa da vidimo šta su sada menjali.

A Gojko bi mogao da ispravi identifikaciju pa da nt 10.0 prepoznaje kao Windows 10 a ne kao Windows NT. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 10 Insider Preview

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19108 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.