Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tp link 743nd pomoc

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: tp link 743nd pomoc

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rodicmarko2
nektar

Član broj: 250295
Poruke: 8
46.17.121.*



Profil

icon tp link 743nd pomoc04.05.2015. u 21:19 - pre 108 meseci
pozdrav svima.za pocetak da kazem da pojma nemam o ovim ruterima.e sad da li ima neko voljan da mi pomogne da resim problem.imam navedeni ruter tp link 743nd,e sad koristim ga u client modu da primim signal sa spoljnom grid antenom.do sada sam hvatao signal od telekomovog rutera hg 520c i podesavao sam ga preko quik setup-a jednostavno samo next i to je to. sada hocu da delim net da komsijom koji ima preko kablovskog distributera.u pitanju je su ruteri pod imenom web star.e sad ovako,podesim sve isto kao i za predhodni ruter ali nema interneta tj dodje na sekund-dve i nestane,skajp nema prolaza nikako.da li neko moze da mi pomogne oko ovoga.i jos nesto ruter je zakljucan sifru znam ali gde da je ukucam u ruteru?ja sam je kucao na mesto gde se kuca sifra kad ja hocu da zakljucam ruter.signal mi je dobar posto ga preko kartice koristim bez problema ali mrezni kabel imam u 3 sobe pa bi to da odradim preko rutera.hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: tp link 743nd pomoc17.05.2015. u 18:48 - pre 107 meseci
ako je ruter zaključan imaš reset taster na poleđini rutera... držanjem tog tastera 15-ak sekundi vraćaš fabričćka podešavanja a onda koristiš default user i pass... to već možeš da nađeš na netu...
nakon toga izguglaj model rutera/repeater mod... bilo je na ESu tema o tome da se ne ponavljamo... pa ako zapne onda traži pomoć... izvini ali takva su pravila foruma...
 
Odgovor na temu

rodicmarko2
nektar

Član broj: 250295
Poruke: 8
46.17.121.*



Profil

icon Re: tp link 743nd pomoc18.05.2015. u 22:07 - pre 107 meseci
znam za to reset dugme i znam za ip adresu i gde se kuca sifra,ali problem je sto ja nemogu da dobijem net preko njega.sad zadnji put sam promenuo ip adresu od rutera da bude 192.186.0.10 umesto 192.186.0.1 koja je fabricka.dobio sam internet i radio je par dana ali se jednostavno izgubio i sad vise nemogu da ga dobijem sa tom adresom.moje pitanje je da li postoji neka caka sa tim adresama i da li DHCP treba da bude ukljucen ili ne.ja ga drzim iskljucenog. samo jos da kazem da mi se to isto desavalo i kad sam koristio telekomov net. molio bih sve dobre ljude da mi pomognu ako je moguce.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: tp link 743nd pomoc19.05.2015. u 07:35 - pre 107 meseci
verovatno dolazi do konflikta IP adresa... ili je pak preslab signal...
Ako je tvoja mreža NAT-ovana onda treba da tvoji klijenti dobijaju adrese u drugom IP opsegu i treba da na tvom ruteru bude uključen DHCP... u suprotnom, ako nema NAT-a između tvoje i njegove mreže, DHCP možeš da bude uključen ali češće se koristi isključen jer se koristi DCHP prvog rutera...
da bi ti dalje neko pomogao napiši kako je tvoj ruter povezan sa komšijinim... čini mi se da sam pročitao da je bežično... koji je to onda wireless mod? Svaki proizvođač ima neke svoje "cake"...
Dakle da li je neki WDS, Client, Client bridge? Jer od toga zavisi kako dalje... Client bridge i WDS bridge nemaju NAT a Client ima... e, sad ako je to originalni tplink firmware ne znam kako se kod njih zovi ti bežični modovi i zavise od modela do modela... nema svaki model iste opcije...
zato sam ti rekao da već ima ovde na ESu uputstvo za povezivanje 743 u ripiter pa rekoh da pročitaš da se ne ponavljamo...
 
Odgovor na temu

rodicmarko2
nektar

Član broj: 250295
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: tp link 743nd pomoc25.05.2015. u 14:17 - pre 107 meseci
>
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: tp link 743nd pomoc

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.