Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica

[es] :: Digitalna Televizija :: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27640 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marki279
Marki279

Član broj: 142508
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica29.04.2015. u 15:32 - pre 109 meseci
Da li moze tako nesto? Stoji prazan CI+ PCMCIA slot na tv-u, samo karticu treba da stavim i sve bi bilo sredjeno. Ne treba dodatni uredjaj i dva daljinska.

Svi DTV kanali su nadjeni, kodirani ne mogu da se gledaju, a par nekodiranih lepo radi.


[Ovu poruku je menjao Marki279 dana 01.05.2015. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 16:09 - pre 109 meseci
Ajde malo detaljnije. Imaš televizor sa podrškom za T2 ili to radi kartica? Ili bi kartica bila za kabl? Koja antena? Ako ubodeš SBB antenu, nećeš da hvataš T2 kanale, ako ubodeš krovnu, ništa od SBB-a. Inače SBB emituje ~16 programa slobodno, ostali moraju preko D3 prijemnika.
 
Odgovor na temu

comi 1342
montažer
Novi Sad

Član broj: 54699
Poruke: 472
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 16:48 - pre 109 meseci
Moglo bi kada bi SBB bio zainteresovan i sposoban za takav poduhvat, za sada nisu. Neki kablovski provajder omogućava, čak i u Srbiji, al me nemoj uhvatiti za reč...
Svaki auto je odličan,ako je dobar !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 17:00 - pre 109 meseci
Čini mi se da je više puta bilo pisano zašto SBB ne može preko kartice nego preko D3 uređaja.

Inače, ako imaš karticu ili televizor koji može da koristi kablovske kanale, SBB tu nudi otprilike isto što se prikazuje i na T2 pa onda i ne moraš da juriš lokalni predajnik.
 
Odgovor na temu

Marki279
Marki279

Član broj: 142508
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 17:22 - pre 109 meseci
Citat:
calexx:
Ajde malo detaljnije. Imaš televizor sa podrškom za T2 ili to radi kartica? Ili bi kartica bila za kabl? Koja antena? Ako ubodeš SBB antenu, nećeš da hvataš T2 kanale, ako ubodeš krovnu, ništa od SBB-a. Inače SBB emituje ~16 programa slobodno, ostali moraju preko D3 prijemnika.


Hteo sam da gledam SBB kanale bez set top box-a. Vazdusni digitalni kanali me za sada ne zanimaju.

Televizor ima T2 tjuner, demodulator, demultiplekser, mpeg dekoder i sve sto je potrebno za gledanje DTB-T2. Kao dodatak ima i CI+ slot za karticu koja omogucava dodavanje Deskremblovanje koraka u pajplajnu. Jedino Deskremblovanje fazu TV ne moze da radi.

LG 47LM649S DVB-T2(UK,SW) / DVB-C / DVB-S2


Set top box koji se dobije je pds3121. Malo jaci model pds3241 ima CI+ PCMCIA slot i karticu sa Deskremblovanje fazom pajplajna koja se moze ivuci i iskoristiti u bilo kom TV-u sa istim slotom.


Npr, jedan scenario: ti imas ovakav tv i samo SBB analogne kanale, a kad probas da gledas digitalne zakljucani su. Ja imam pds3241 zajedno sa CI+ karticom. Kad dodjem kod tebe u goste, ponesem sa sobom CI+ PCMCIA karticu, utaknes je u svoj tv i moze da se gleda digitalna televizija. Sve je potpumo legalno, tj. prikazivanje je moguce samo na jednom mestu u jednom trenutku.


Razlog zasto bi nesto tako hteo je:
1. jedan uredjaj manje, set top box nije potreban
2. set top box je spor i ima bedan procesor, kad pritisnes menjanje kanala ima da se nacekas dok se sledeci ne prikaze. Lepse je kad se brze menjaju kanali sto televizor moze.



[Ovu poruku je menjao Marki279 dana 29.04.2015. u 18:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 17:44 - pre 109 meseci
Ne znam da li imaju tako nešto u planu ali sada sigurno ne može. Možeš da gledaš ~16 otvorenih digitalnih kanala bez STB.
 
Odgovor na temu

Marki279
Marki279

Član broj: 142508
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DTB-T2 + Common Interface Kartica29.04.2015. u 17:55 - pre 109 meseci
Ok, hvala na odgovoru.

Mozda sam pogresio oko DVB-T2 i DVB-C. Hteo sam da kazem da tv moze da obradi digitalne signale ali najverovatnije se od SBB salje preko kabla u DVB-C formatu a ne u DVB-T2. Sto nema veze jer su veoma slicni i oba mogu 256QAM. Pa, novajlija sam, zato i pitam. :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa DVB-T2/C + CI29.04.2015. u 21:05 - pre 109 meseci
Citat:
zašto SBB ne može preko kartice nego preko D3 uređaja


Zato sto su NDS moduli skupi ko djavo, i plase se zbog sigurnosti.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica29.04.2015. u 23:58 - pre 109 meseci
Mozda taj modul u TV-u neodgovara za SBB karticu, ima vise vrsta skremlovanja.

Conax Cam Modul DVB-CI kompatibilan moze da se kupi u Madjarskoj vec za 3300din kad se preracuna pa navise...
E sad dali i kako bi to radilo i dali odgovara za SBB to me nemojte pitati... :)

[Ovu poruku je menjao madmax-wifi dana 30.04.2015. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C30.04.2015. u 06:58 - pre 109 meseci
D3 njihov je IPTV ne DVB-C.


 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
..0:1f1b:8c:6670:2ff:fe11:e374

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica30.04.2015. u 09:36 - pre 109 meseci
ne, u pitanju je DVB-C... i mora da se koristi D3 uredjaj... nema alternative...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Marki279
Marki279

Član broj: 142508
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica30.04.2015. u 12:10 - pre 109 meseci
Znaci zakljucak je da trenutno ne moze, ali mozda ce u buducnosti moci.

Razlozi su strah SBB da bi neko mogao da odgonetne algoritam kartice i umnozi u proizvoljan broj primeraka ili sto trenutno ne postoji adekvatna kartica odgovarjuce cene. Mozda i da korisnik ne bi nosio karticu kod komsija, ali i u trenutnom slucaju moze ceo set top box da se ponese.

Posledice su koriscenje set top boxa. :)

Meni nekako ime set top box ili risiver ne deluje odgovarajuce. Stice se utisak da je rec o nekom dodatnom uredjaju koji obavlja neki mali posao. Bolji naziv bi bio bezekranski televizor. Ona kutijica je u pravom smislu reci celokupan televizor kome samo ekran ili nacin prikazivanja fali.
Da je u pitanju televizor moze da se vidi iz sledecih nacina povezivanja, npr: set top box + PC HDMI Monitor + Slusalice, set top box + digiralni projektor + zvucnici, ili mobilni kao displej ako MHL HDMI bude mogao da radi u suprotnom pravcu.

Tako da sve karakteristike DTV televizora pri kupovini ovde izgleda nisu potrebne. SBB za sada daje svoj TV na kom se mogu gledati njihovi digitalni kanali, jedino je korisnik potrebno da ima nesto slicne funkcije kao monitor i slusalice.

[Ovu poruku je menjao Marki279 dana 30.04.2015. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica30.04.2015. u 15:54 - pre 109 meseci
Ja sam bas juce pitao u vezi PTT kablovske, preko istog kabla ide i digitalna i analogna (analogna je dosta losijeg kvaliteta slika).
Covek u posti mi kaze, dovoljno da kupim DVB-C STB i hvatace sve free to air kanale (pay kanali mi svakako netrebaju).
Oni inace iznajmljuju STB, ne moze da se kupi od njih a nema mi logike da placam zakup uredjaja u nedogled.

Ali dobro SBB je nesto skroz drugo....
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C30.04.2015. u 18:23 - pre 109 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić:
D3 njihov je IPTV ne DVB-C.


D3i/GO je IPTV, a D3 je digitalna preko koax-a tj DVB-C.

Citat:
Znaci zakljucak je da trenutno ne moze, ali mozda ce u buducnosti moci.


Ne bas, pogledaj D3GO, imas aplikaciju za TV preko koje mozes da gledas kanale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica30.04.2015. u 18:43 - pre 109 meseci
OK, ovaj cisco D3 STB koji ja imam je IPTV, ima MAC, ne pominje dvb-c na njemu ni na jednom mestu.


 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija +30.04.2015. u 22:54 - pre 109 meseci
Svi imaju MAC. A koji D3 STB imas, postoji nekoliko modela koji se daju korisnicima. (uz pretpostavku da si kod SBB-a jer to nigde nisi naglasio)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica01.05.2015. u 06:56 - pre 109 meseci
Uređaj je cisco pd 3121, ili kako ga SBB zove D3 V2.0

http://www.sbb.rs/upload/docum...igitalni_prijemnik_PDS3121.pdf
http://www.cisco.com/c/dam/en/...t-Top-Safety-Sheet-English.pdf

ovo nije DVB-C uređaj, pride za povezivanje još jednog uređaja ima ethernet izlaz, a ne RF.

I nigde ni na uređaju ni u dokumentima ne pominje DVB. A taj logo vole da lepe na svakom ćošku.


I zašto je neko krkao ovolike razmake u naslov teme?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica02.05.2015. u 19:31 - pre 109 meseci
Pa pazi, logika govori da ako je SBB kablovski operater onda distribuira cablovsku TV. Sto opet, logicki, znaci da i uredjaji moraju da odgovaraju tome. Wikipedia:
Citat:
IPTV receiver[edit]

In IPTV networks, the set-top box is a small computer providing two-way communications on an IP network and decoding the video streaming media. IP set-top boxes have a built-in home network interface that can be Ethernet, Wireless (802.11 g,n,ac), or one of the existing wire home networking technologies such as HomePNA or the ITU-T G.hn standard, which provides a way to create a high-speed (up to 1Gbit/s) local area network using existing home wiring (power lines, phone lines, and coaxial cables).[6]

In the US and Europe, telephone companies use IPTV (often on ADSL or optical fiber networks) as a means to compete with traditional local cable television monopolies.

Po cemu se logicki zakljucuje da su to razliciti sistemi emitovanja i prijema. Sto dalje navodi, opet neka moja logika, na to da IPTV STB ne moze da radi sa kablovskim sistemom prenosa TV signala.

BTW, Ethernet veza nema veze sa TV programom nego samo za EPG slejv uredjaja. Ako slejv koristis bez povezivanja sa masterom neces imati sve podatke za EPG nego samo osnovne (nece raditi "ONLINE" funkcija EPG Datasource-a nego "STREAM") a TV programe, kanale, ces imati i bez Ethernet povezivanja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica02.05.2015. u 19:59 - pre 109 meseci
Takođe, slejv mora da ima RF kabl na ulazu da bi radio. A opet, ako SBB kabl ubodeš u televizor koji ima DVB-C tjuner i on uhvati 16 fraj kanala i ostale blokirane ... kakav onda signal prolazi kablom? Kablovski? ;)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica03.05.2015. u 07:26 - pre 109 meseci
A ako ovo čudo ima običan kablovski modem u sebi preko kog tera kanale kao IPTV STB???

Pri aktivaciji uređaja samo je MAC poslat "centrali".

Takođe, nema opciju da skenira kanale kao pravi tuner već ima predefinisanu listu čim se nakači na mrežu. I brzina (ili odsustvo iste) kojom menja kanale je specifično za IPTV a ne kao DVB tuner.

A moj TV koji ima DVB-C tuner nije našao ni jedan digitalni kanal, samo standardne analogne kanale.


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: SBB digitalna televizija + Televizor sa podrskom za DVB-T2/C + Common Interface Kartica

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27640 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.