Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Maratonci trče počasni krug"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Maratonci trče počasni krug"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11064 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon "Maratonci trče počasni krug"23.04.2015. u 18:43 - pre 108 meseci


Najstariji i najzaslužniji za proboj ove dinastije na političku scenu Srbije je Jovan Krkobabić, predsednik Partije ujedinjenih penzionera Srbije, starac od 83 leta, potpredsednik Vlade Srbije.

"Srednji" ili Krkobabić "Drugi" - Milan (53) kao funkcioner PUPS-a je pre poslednjih izbora bio zamenik gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, a sa novom Vladom postao je direktor Pošta Srbije.

Na budžetsku kasu se još u avgustu prošle godine"okačio" i treći, najmlađi Krkobabić- Jovanov unuk, Milanov sin - Stefan.

Iako ima svega 24 godine, Stefan je tada postavljen za sekretara Centra za mala i srednja preduzeća u Privrednoj komori Beograda.

On spada u malobrojnu grupu mladih ljudi kojima je pošlo za rukom da odmah po završetku ekonomskih studija na "Megatrendu" nađu odličan posao.

Stefan tvrdi da mu dobro radno mesto nisu "namestili" tata i deda, iako je njegov otac, u svojstvu prvog čoveka Pošte, član Skupštine Privredne komore Beograda.

Slučaj dinastije Krkobabić postao je i predmet opšte zabave kada je popularni NjuzNet objavio "vest" da će Aleks Krkobabić, čukununuk Jovana Krkobabića koji će se roditi 2033. godine, biti imenovan za direktora državne kancelarije za javne nabavke.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"23.04.2015. u 18:50 - pre 108 meseci
Nije lepo tako o mrtvom čoveku . Osnivač je umro !
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"23.04.2015. u 19:09 - pre 108 meseci
Video sam danas ovu vest i prilicno sam se iznervirao.
Ne zbog vesti kao takve, vec zbog sledeceg.

Ovakve i slicne stvari direktna su posledica izbora gradjana.
Oni su na izborima glasali za ovakve stvari i samim tim - protiv onih koji su ovo hteli da demontiraju.

Tako da mi glupavo deluju nastojanja pojedinih koji ce krivicu za los zivot u Srbiji traziti svuda,
u losim politicarima, u mentalitetu, u levima i desnima, u Rusiji i zapadu,
ali nikad nece glasati da se stvari izmene.

E to mi nikako ne ulazi u glavu...
Neko te pravi budalom, a ti i dalje ne vidis kako to da stopiras.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"23.04.2015. u 20:32 - pre 108 meseci
Tražili ste - gledajte.



Moram priznati, i ja sam se iznervirao, ali malo sam se umirio kad sam saznao da se iz plate više ne isplaćuje doprinos za privrednu komoru.

Ali svejedno, narod treba 'ebati:

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"24.04.2015. u 14:21 - pre 108 meseci
Citat:
IUOP_1:
Ovakve i slicne stvari direktna su posledica izbora gradjana.
Oni su na izborima glasali za ovakve stvari i samim tim - protiv onih koji su ovo hteli da demontiraju.


Ne, nisu.
Prvo, narod nije glasao za to da klinac bude neko mudo, a drugo, za njegovo drustvo je glasala MANJINA gradjana.

Znaci, krivi su oni sto NISU glasali.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"24.04.2015. u 14:30 - pre 108 meseci
O da, jesu.

Prvo, i neizlazak na izbore je vrsta glasanja, jer je to odluka da drugi odlucuju i za tebe.
Drugo, ovakve pojave dozvoljavaju (i sprovode) skoro sve stranke, pa posto gradjani glasaju za te stranke (a ne za neke druge),
onda, indirektno, glasaju i za ovakve stvari.

Dokaz: na sledecim izborima ce se sve ovo ponoviti.
Ljudi vide da se ovo desava, citaju u novinama i opet ce glasati za isto.
Zivi bili pa videli.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"24.04.2015. u 14:38 - pre 108 meseci
Realno gledajući, to su zamke parlamentarne demokratije. Nije to samo kod nas. Mikro partija sa samo par osvojenih poslaničkih mesta često može da ispostavi enormne zahteve za ulazak u post-izbornu koaliciju. I to se dešava svuda.

E sad, sa ovim malim picopevcom to nije slučaj, jer SNS ima apsolutnu većinu. Ipak, činjenica je da je SPS je deo vladajuće koalicije i takođe je činjenica da PUPS donosi veliki broj glasova SPS-u, pa ga se SPS nikako ne odriče.

Rezultat ? Mali picopevac u društvu velikih zverki koji već decenijama uništavaju i ruiniraju srpsku privredu. Peče zanat.

A opet, kad dublje sagledaš stvari, nije problem u malom picopevcu, već u činjenici da takva jedna parazitska družina (Privredna Komora Beograda) i dalje cucla državne pare. Pare stečene od malog broja firmi koje realno stvaraju dohodak.

Nikad Privredna Komora (Jugoslavije, Srbije, Beograda) nije podnosila račune niti bila obavezna da opravda svoje postojanje. Družina hoštaplera, neradnika i lelemuda.

Šta je rešenje ? Ukinuti neograničeno cuclanje para i ostaviti da se družina lelemuda sama od sebe raspadne. Kao DSS ili URS na primer.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"24.04.2015. u 14:42 - pre 108 meseci
Citat:
Java Beograd:
Realno gledajući, to su zamke parlamentarne demokratije.

Ne znam. Meni se cini da to vazi samo za nerazvijene (mlade) parlamentarne demokratije.

Citat:
Java Beograd:
Ukinuti neograničeno cuclanje para i ostaviti da se družina lelemuda sama od sebe raspadne.

Kako?
Buduci da to treba da sprovedu organi vlasti, onda mrka kapa, jer niko nece hteti da sece granu na kojoj sedi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 01:11 - pre 108 meseci
Komentar sa Blic-a:

"Dobrodosli u berzu bez granica, za saku para ovde mozete kupiti bas sve, ljubav svoga sina ili novo radno mesto, ugled u drustvu, centar paznje i najlepse devojke Prodajemo smisao za humor na metar imamo odlicne diplome za svih osam razreda, lekarska uverenja za put u penziju, kartu do neba za jednu ili vise osoba."
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 10:02 - pre 108 meseci
Preciznije, dobrodosli u Srbiju bez Centralnog komiteta gde su rasuti ogranci udbe, ozne i ostalih debejstina nastavili da kreiraju "elitu" i rukovodstva... cega god...

Nista se tu nije principijelno promenilo od '45 e god..ni za mrvu..

Sustinski je doslo do degradacije. Nekada su se birali koliko toliko vispreni, agilni i sposobni kadrovi sa operativni zadacima(titula i skola nisu bili imperativ, ali se rukovodilac okruzivao ucenim ljudima), ali je nakon krace evolicije doslo do opravdanog zakljucka da nema potrebe za tim, da su bitniji unuci, svastike, zetovi i pasenozi, pokoji kum ili stari svat, nego neka sposobnost u poslu..vec ce se naci krediti, koji ce finansijski zaokruziti uzivanje doticne "elite".

Pogotovo u privredno izolovanoj Srbiji,koja je i odredjena da bude trziste B kategorije(za robu sa greskom, niskih upotrebih zahteva), i izvoriste jeftine radne snage.

Nema razloga da to zaboravimo i pomislimo da se nesto drugo pripremilo, kao "svetla buducnost"...
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 13:26 - pre 108 meseci
Evo ja nisam izasao na glasanje vec godinama i ako se nista bitno ne promeni sigurno necu ni ubuduce. Taj osecaj da imas prividnu moc da nesto promenis je nista drugo do samo privid demokratije. Biras izmedju gotovo istih ili veoma slicnih ljudi i sve se na kraju svodi na to ko ce te od njih jahati. Ako vise volis da te jasu razliciti, ti menjas. Vremenom shvatis da ti sve dodje na isto, i potpuno mi je svejedno da li ce ovaj mali biti na nekoj funkciji, ili ce neki drugi unuk da ga zameni.
Jednostavno taj izlazak na izbore posmatram kao cisto gubljenje vremena. Bitno je samo da ne dodje neko ko ce nas opet gurnuti u nove ratove koje sigurno gubimo, radi njegovih licnih interesa, a sto se tice ekonomije i opsteg standarda gradjana, za koga god glasali isto ce nam biti (osim ako niste drug clan bas te stranke za koju glasate, pa se uz njenu pobedu okoristite u vidu posla i sl.).

Ja ne kukam, vec u datoj situaciji gledam da koliko toliko obezbedim egzistenciju sebi i svojoj porodici. Nista mi se bitno nece promeniti ko god se od njih promenio na vlasti, a oni bas to i rade. Podizu kredite i cede narod dok im ne zavrsi mandat, uopste se ne brinuci sto ce da ih smene, jer kroz jos 5 godina smenice i one koji su njih smenili pa ce obrnuti jos jedan krug na vlasti i popuniti svoj licni budzet.

Izasao bih na izbore kada bi se doneo takav zakon, da lideri politickih stranaka u kampanji moraju da iznesu svoj plan i program, popisu se obecanja i ukoliko na kraju mandata nisu ostvarili npr 70% obecanog idu u bajbokanu i oduzima im se imovina. TO je o meni fer i korektno. Vlast je velika moc odlucivanja, njom se mozes puno okoristiti i po meni se ne razlikuje ni po cemu od npr privatnog biznisa. Ulozis u svoj biznis, ako se obogatis ti si car, ako ne uspes, upadas u dugove i u krajnjem slucaju kroz prodaju imovine gubis sve sto si imao. Zasto tako ne bi bilo i u politici? Onda bi pazili sta obecavaju, pa bi glasaci znali za koga glasaju, a ako pogrese u proceni vise ih nikad nema (bankrot).
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 13:35 - pre 108 meseci
otkad su pali zuti java je naprasno poceo da se razumeva u sve probleme demokratije.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 14:01 - pre 108 meseci
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 15:15 - pre 108 meseci
Citat:
Blue82:
Evo ja nisam izasao na glasanje vec godinama i ako se nista bitno ne promeni sigurno necu ni ubuduce. Taj osecaj da imas prividnu moc da nesto promenis je nista drugo do samo privid demokratije. Biras izmedju gotovo istih ili veoma slicnih ljudi i sve se na kraju svodi na to ko ce te od njih jahati. Ako vise volis da te jasu razliciti, ti menjas. Vremenom shvatis da ti sve dodje na isto, i potpuno mi je svejedno da li ce ovaj mali biti na nekoj funkciji, ili ce neki drugi unuk da ga zameni.
Jednostavno taj izlazak na izbore posmatram kao cisto gubljenje vremena.

Kad vidim da ovako razmislja jedan fakultetski obrazovana osoba, tuga me uhvati.
Mislim, kapiram ja to jedan glas ne menja nista, svi su isti, sjasi Kurta itd,
ali jbm mu mater, pa ovde stvarno nikad nece biti uspostavljanja normalnog sistema...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 15:33 - pre 108 meseci
Postojeći sistem izbora je prevazidjen.
Žvalavi obeća Serbstvo do Karlovca, Virovitice i Karlobaga. Narod zine i ispuši.

Čekati 4 godine da se položi "politička odgovornost" je besmisleno.
Zato sistem izbora treba izmenti. Umesto kampanjskog glasanja na potpaljivanje svake 4 godine
treba izvršiti "digitalizaciju" i uvesti internet elekciju.

Svako ko je u sistemu vlasti (od portira do predsednika) je 24 sata pod prismotrom digitalnog oka.
Gradjani elektronskim putem, na dnevnoj bazi (u bilo koje doba dana) ocenjuju rad bilo koga.
Taj ko ne sakupi dovoljno bodova
sutradan ujutro je u redu pred kantom za djubre sa gladnim mačkama i psima lutalicama.
Sledeći sa liste se ubacuje na njegovo mesto.
I tako će svako moći da bira i da bude izabran.
Nema nepotizma i zapošljavanja snajki, unuka, praunuka i čukununuka.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 15:47 - pre 108 meseci
@IUOP_1
Reci ti meni koga znas od bivse vlasti (uzmi unazad koliko god hoces godina) da je zavrsio u zatvoru a svakome su iskocile nebrojene afere? Ne znas ni jednog jel tako? A onda mi reci koliko znas politicara koji su bili na vlasti, pa su ih proterali govnjivim motkama pa su se opet vratili na vlast i sve tako u krug?

Meni moja diploma omogucava da mogu koliko toliko da se snadjem u svakom sistemu koga ti lopovi osmisle. Nekad mi je bolje, nekad malo bolje ali u proseku mi je uvek isto. Ako trebam da biram izmedju izmedju lopova i samo njih mogu da biram, ja bih radije preskocio. A ti slobodno idi, dobro je za fizicku spremu. I nemoj da ides kolima, prosetaj, dobro je za krvne sudove. To je jedino sto dobro mozes da izvuces od izbora.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 16:36 - pre 108 meseci
Citat:
hotchimney:
Umesto kampanjskog glasanja na potpaljivanje svake 4 godine
treba izvršiti "digitalizaciju" i uvesti internet elekciju.

Predlozi Branka Dragasa, a? :)

Citat:
Blue82:
Reci ti meni koga znas od bivse vlasti (uzmi unazad koliko god hoces godina) da je zavrsio u zatvoru a svakome su iskocile nebrojene afere? Ne znas ni jednog jel tako? A onda mi reci koliko znas politicara koji su bili na vlasti, pa su ih proterali govnjivim motkama pa su se opet vratili na vlast i sve tako u krug?

I onda je resenje da dignemo sve cetiri u vis?
Pazi, nemam nista protiv, to je legitiman stav.
Ja se nesto mislim da sistem treba menjati,
ali ako sam u manjini... onda ok.

Citat:
Blue82:
Meni moja diploma omogucava da mogu koliko toliko da se snadjem u svakom sistemu koga ti lopovi osmisle. Nekad mi je bolje, nekad malo bolje ali u proseku mi je uvek isto.

Pominjanje spreme je bilo iz razloga sto mi je zao da prihvatim cinjenicu da je obrazovaniji sloj ljudi digao ruke,
pa nam se desava ono sa pocetne poruke u temi (ili npr. Marjan Risticevic nam donosi zakone)...
Meni se cini da ce zbog toga SVIMA biti losije, nevezano da li su glasali ili ostali kuci.
To me podseca na zabijanje glave u pesak.

Citat:
Blue82:
A ti slobodno idi, dobro je za fizicku spremu. I nemoj da ides kolima, prosetaj, dobro je za krvne sudove. To je jedino sto dobro mozes da izvuces od izbora.

Nema potrebe za ironijom.
Ako ce tebi i tvojoj porodici finansijski da naskodi sto ces jednom u tri-cetiri godine izgubiti pola sata na glasanje, onda ok.
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 17:36 - pre 108 meseci
Jednostavno treba primenjivati i usvajati sistem razvijenih demokratija,nema tu mi ništa novo da izmišljamo.
Druga je stvar to što kod nas ide sporo,jer kada se uzme u obzir pismenost i političko obrazovanje prosečnog građanina Srbije,onda je jasno da brže ne može i da nema prečice.
To je realnost.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 18:16 - pre 108 meseci
Citat:
Predlozi Branka Dragasa, a? :)

Nikad čuo.

Za dogledno vreme će uticaj duštvenih mreža i interneta postati toliki da će imati odlučujuću ulogu na stavove javnog mnenja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: "Maratonci trče počasni krug"25.04.2015. u 18:32 - pre 108 meseci
Citat:
crowder:
Jednostavno treba primenjivati i usvajati sistem razvijenih demokratija,nema tu mi ništa novo da izmišljamo.

Da. Preciznije, treba primeniti resenja koja su te zemlje sprovodile ranije, kad su se mucile sa problemima koje mi sad imamo.

Citat:
hotchimney:
Nikad čuo.

Ekonomista i biznismen. Ima ga na YouTube-u, a ima i svoj blog.
Predlaze neka resenja, a medju njima je ovo koje i ti spominjes.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Maratonci trče počasni krug"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11064 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.