Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Port fowadovan: IP adresa izvora zamenjena adresom M-tika :(

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Port fowadovan: IP adresa izvora zamenjena adresom M-tika :(

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Port fowadovan: IP adresa izvora zamenjena adresom M-tika :(13.04.2015. u 17:10 - pre 109 meseci
Imao sam pre neki običan wifi ruter i na njemu stavljan server u DMZ i to je radilo ok. Sad sam stavio Mikrotik i krenuo da forvardujem port za server, pošto nešto ne nađoh analognu funkciju "jedna DMZ mašina", kojom on sam isforvarduje. Elem, stavim port 80 i 22 i šta mi treba i to prolazi kroz Mikrotik ok i radi sve. Međutim, u aplikaciji vidim da kada neko pristupi serveru, ne pokazuje se klijentova IP adresa, nego lokalna Mikrotik adresa. Kao da je uradio NAT spoljnih adresa.

U čemu je kvaka? Kako da forwardujem port, a da dolazni paket zadrži svoju izvornu IP adresu, nakojn što je dopro do servera u internoj mreži?
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Port fowadovan: IP adresa izvora zamenjena adresom M-tika :(13.04.2015. u 18:25 - pre 109 meseci
Ha, skužio sam!
DNAT radi OK, nego sam u source-natu zaboravio da stavim koji interfejs se natuje (ssamo onaj ka-napolje), pa je on očito natovao šta god mu dođe, tj. stavljao source-adresu svim paketima koji dođu u ruter uopšte, na taj način menjajući source i onima koji dolaze spolja!

Ovo:



 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Port fowadovan: IP adresa izvora zamenjena adresom M-tika :(

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.