Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CSS postion:absoulte, cross browser problem

[es] :: Web dizajn i CSS :: CSS postion:absoulte, cross browser problem

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s-o-n-i-c
Ninoslav Dotlic
Beograd

Član broj: 23060
Poruke: 20
*.sbb.co.yu

Sajt: www.istockphoto.com/kwaig..


Profil

icon CSS postion:absoulte, cross browser problem29.03.2004. u 15:12 - pre 244 meseci
elem, imam sledecu definiciju za klasu u css-u
Code:

.smhold{
    background: White;
    border: 1px dotted #DDDDDD;
    width: 718px;
    margin-left: 2px;
    position: absolute;
    z-index: 5;
    left: 0px;
    bottom: 121px;
}


U IE 6 i Operi mi se ovaj box prikaze 121px od dna strane dok u Mozilli FireFox takodje ali SAMO AKO nema skrola na strani.. ako je strana duza pa mora da se skroluje.. mozilla mi prikaze 121px od dna prozora neskrolovane strane tako da kad odskrolujem do dole taj box bude negde na sred strane..

e sad, primetio sam da position:fixed radi u sva tri browsera ali bas me zanima dal nekako moze position:absolute da se natera da radi u sva tri browsera kako treba?

hvala, ako neko mozhe da pomogne :)
but then again, what the fuck do I know?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: CSS postion:absoulte, cross browser problem04.07.2004. u 16:06 - pre 241 meseci
baš me zanima kako ti position: fixed; radi u svim browserima, kada IE ne podržava to podešavanje..

nego, postuj ti lepo ceo html i css kod, pa da pogledamo detaljnije..

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: CSS postion:absoulte, cross browser problem04.07.2004. u 16:58 - pre 241 meseci
Konkretno, preporuka je da uopšte izbjegavaš svojstvo bottom. Uglavnom se praktikuje rad sa top i left, u ređim slučajevima može i right, ali bottom definitvno izbjegavaj.

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: CSS postion:absoulte, cross browser problem04.07.2004. u 21:14 - pre 241 meseci
ne bih se baš složio sa ovim.. bottom, a naročito right može da bude i više nego korisno, naravno, ako se upotrebljava gde i kako treba..

zašto ti misliš tako?

 
Odgovor na temu

s-o-n-i-c
Ninoslav Dotlic
Beograd

Član broj: 23060
Poruke: 20
*.sbb.co.yu

Sajt: www.istockphoto.com/kwaig..


Profil

icon Re: CSS postion:absoulte, cross browser problem05.07.2004. u 15:34 - pre 241 meseci
eh.. meni treba bas bottom..

e, ono za position fixed zaboravi, nego kako izmajmunishem da u sva tri browsera radi dobro..

znaci u IE i Operi box se nacrta 121 pixel od dna strane (ma kako ta strana duga bila - tipa tri ekrana).

a FireFox iscrta 121 pixel od dna prozora.. a ne od dna strane.. i ti odskrolujes i ono ti box ostane negde na sred strane..

mislim, nebitno.. pitanje staro 3 meseca, aplikacija je vec zavrshena, uradio sam neke kompromise..
but then again, what the fuck do I know?
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: CSS postion:absoulte, cross browser problem06.07.2004. u 16:38 - pre 241 meseci
Citat:
-zombie-:
zašto ti misliš tako?


Dobro, možda sam ja malo prenaglio ;), usled ranijeg negativnog iskustva sa bottom.

Moje mišljenje je prvenstveno bilo da u samome startu -- u procesu planiranja treba, ukoliko je moguće, zanemariti bottom i fokusirati se na left i top, koji mi ionako sa neke logične strane pri kodiranju izgledaju bliže.

Ranije sam eksperimentisao sa bottom, i uglavnom sam mnogo vremena i glavobolje potrošio na traganje i implemetaciju hackova koji bi natjerali određeni box da svugdje radi valjano.

@ http://www.alistapart.com/articles/footers može se vidjeti dobar primjer korištenja bottom (u specifičnoj situaciji kada je zadano određeno pozicioniranje footera), s tim što bez DOM skripitnga nema ni ispravnog prikaza na Macu (Safari, IE5/Mac)...

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: CSS postion:absoulte, cross browser problem

[ Pregleda: 3239 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.