Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatski OSIG--Isključivo za jednosmernu (DC) struju ?

[es] :: Elektrotehnika :: Automatski OSIG--Isključivo za jednosmernu (DC) struju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15691 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: Automatski OSIG--Isključivo za jednosmernu (DC) struju ?02.04.2015. u 20:35 - pre 110 meseci
Citat:
bojanst:
Ja sve sto ti mogu reci nemoj da te djavo vise zaputi da kazes "automatski osigurac"!
Navodno moram prihvatiti termin kolege sa foruma, koji izricito nalaze, da od sad pa nadalje kazemo/citamo/pisemo "automatski prekidac".

Tu sam ironican, jer je kolega sa foruma potencirao da koristimo novi naziv "prekidac" umjesto osigurac.

Citat:
bojanst:
...sto se tice toga, kako bi bilo da se opet i po ko zna koji put zrtvujes u ime nauke pa ga otvoris? Kompletan teardown, slideshow uz prigodnu muziku?


Tu podsticem Trick-a da rastavi doticni prekidac.

Citat:
bojanst:
Citat:
veselinovic:
Roberte,
koliko je meni poznot princip rada mislim da onaj standardni AC mozes staviti na DC.
U principu aut. trip. ( da me opet mladi zemljak ne napadne ne smijem koristiit nasu terminologiju :) ) C karakteristika cak sta vise
se vise oslanja na termiku nego na magnetiku.


Malo stariji zemljace, nije problem u meni sto se tice terminologije, nego je problem u nasem jednom kolegi sa foruma.
Sto se mene tice, meni potpuno odgovara da se koriste nazivi kao do sad i "mirna Bosna"...

Ja sam koristio standarne AC aut. "brejkere" za DC, u principu rade posao.


Tu objasnjavam da u principu osiguraci na kojima pise AC rade posao i za DC.


Citat:
Trick Fix:

Sad VI možete da kažete,

Ima li neke bitne razlike u konstrukciji osig za AC i za DC struje ?

Citat:
bojanst:
Inace to ti je potpuno isti osigurac, konstrukcija ista. Sve se to svodi na marketinski trik tipa "e ajde ipak kupi DC osigurac za DC, a AC za AC... AC/DC slusaj i uzivaj ;)


Tu konstatujem da je konstrukcija ista kao i za vecinu AC osiguraca koje sam otvarao... Treba otvoriti malo kvalitetnije AC brendove osiguraca, a ne neki no name...

Sta sam ja sad u sustini lose rekao? Odgovaram na pitanje Trick-a da je identican taj njegov rastavljeni DC osigurac sa onima koje sam ja rastavljao a pise AC na njima. Prema tome doalzim do zakljucka da je to u sustini marketinski trik, nista lose zar ne? Svako ima pravo na svoje misljenje.
Sta jos da dodam, da, onaj video sto sam ja postavio. Nije poenta DC-DC pretvara, nego je poenta sta covjek objasnjava sta se desava sa prekidacem a spomenuo je i mehanicki prekidac.
Znaci ako iza prekidaca ima induktivni teret, DC ne moze da ispari tek tako i dolazi gomilanja elektrona i zato se pojavljuje onaj ogromni luk kad prebaci na DC (Brankov video).
Preporucujem opet pogledati moj video od 1 minute, ja mislim da ce biti jasnije o cemu se zapravo radi. Mislim to je najprostiji tutorijal, zato sam i postavio taj video jer covjek rasclanjuje neke komplikovanje pojave u jednostavne faktore.
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Automatski OSIG--Isključivo za jednosmernu (DC) struju ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15691 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.