Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..

[es] :: Browseri :: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16128 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..12.03.2015. u 23:48 - pre 110 meseci
Jedno 2 do 3 meseca nisam koristio Operu. "Odmrzovoljim" se pre par dana i skinem .deb paket.. dodam repo u listu kako bih imao apdejtovanu operu, itd.. startujem.. da vidim šta ima od novina.. kad eto ti ga na. Verzija 28. Ono što sam najmanje očekivao i najmanje želeo. Opera === pljunuti hrom. PU! Grozno.

Jel' moguće da su SVE uništili? Jel' moguće da više nema onako finog, preglednog setup-a i kontrolnog panela kao nekada? Da li je moguće da su toliko unakazili ovaj meni jako drag pretraživač?
Mislim, na šta liči bre prikaz na ekranu kada se klikne na settings? Gde su sidebars, toolbars... ?!?

Onda kada google bude bankrotirao i otišao na smetlište, a hoće, m**ke im ga debilske, nezasićene i neutoljene, slaviću taj dan kao da sam dobio sedmicu na lotou.

Znam da kasnim sa utiscima.
Nadam se da nisam jedini koji se poprilično razočarao.

about:networking
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.107.188

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 17:14 - pre 109 meseci
Citat:
Nadam se da nisam jedini koji se poprilično razočarao.


Same here.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 17:25 - pre 109 meseci
Koristim operu od samog pocetka kad se pojavila pa do sada. Ne menjam vec godinama ver. 11.64. Ovo novo je uzas, ogoljena do maksimuma...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
37.203.107.188

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 17:49 - pre 109 meseci
Možeš preći na 12.17, to je zadnja Presto verzija.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 17:58 - pre 109 meseci
I ja sam zaglavio sa Operom v12...

Pokusao sam da se tesim sa maxthonom i vivaldi browserom...mrka kapa
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 18:01 - pre 109 meseci
Probao sam i uzasno baguje. Evo, recimo, ovde kada pisem, iznad nemam one smajlice da dodam, samo prazne tacke...Nekako radi usporeno kada skrolujes malo zahtevnije sajtove. Mada i ova 11.64 sko isto tako, dok FF radi tecno i brzo sto se scroll-a tice.

Kada bih nekako uspeo to da resim na 11.64, ne bih je nikada menjao, jer sve drugo radi odlicno. Ni na jednom browseru ne mogu da prilagodim svaki sajt zasebno, da li hocu da mi prikazuje slike, jawa-u, animated picture...

E da, ne radi ni kada se ide na google/ image...Steta sto ne rade malo na ovoj Operi:( Da, i winamp napustili, kao ispao iz mode, ccc. Treba mi ne znam ni ja sta da pustim mp3, flac ili nesto drugo...Samo kompikuju bzvz...

To je ona fora; Komsija koji ne zna odakle je supalj i koji ne zna kada mu kazem preko fona da pogleda na desktop-u, pita: a sta je to desktop?? Kada vidi kod mene winamp, kaze da kako mogu da koristim to s*****...Sada je Aimp IN :D LOOOOOL i sta reci...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.03.2015. u 21:58 - pre 109 meseci
^^ Tvoj komšija nikada nije igrao "upo" (klikere) i trule kobile. Očigledno.
Opera je nekada nudila mogućnost da sa css-om (stilom) uradiš maltene šta hoćeš ..

A ono što je najgore od svega, google dobar deo novca ulaže i u firefox dev. team.
Nadam se da neće uspeti dalje od ovoga, a to je new "cool" interface za firefox, sa "new cool" tab stajlingom i debilskim dugmetom od tri crtice, počev od verzije 30 valjda ...
Na svu sreću pa ima ekstenzija koja vraća sve na staro.

Sada dakle, ostadoše IE, FF i seamonkey kao glavni pretraživači iz kojih možeš da ubiješ css skroz, da ti na ekranu iziđe čist html sa frejmovima (slike, fleš objekti, itd..).
Opera je takođe to mogla.. :(.. mogla.
about:networking
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..24.03.2015. u 07:09 - pre 109 meseci
Kad pre prodje 20 god???
Zaglavio sam na verziji 12.17 i ne mrdam nikud
Probam povremeno i novije verzije, i FF i Chrome i .... ali nije to to
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..24.03.2015. u 07:54 - pre 109 meseci
PA to ti kazem. Opera je odlican pretrazivac, ali, nazalost, zamenili je sa ovom novom, a ovu vise ne sljive 2%. Steta:(

Koristim ja i FF i IE 11, odlicni su oni, sve radi odlicno, ali ipak sam navikao na Operu. Za 10 min iskonfigurisem sta mi treba, sve je tu, od konfiguracije svakog sajta ponaosob ( quick preferences/ edi site preferences), pa do toga da ne moram da snimam preuzetu arhivu ili .exe fajl, jer mogu samo sa `open` i `run` i ciaos. Zasto da mi se gomilaju ti fajlovi kada mi ne trebaju.

Neverovatno da FF i Hrom nemaju tu opciju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..24.03.2015. u 08:23 - pre 109 meseci
Mozda ce https://vivaldi.com valjati kad bude zavrsen. Doduse, ja nisam zagrizeni korisnik Opere, ali se nadam da ce biti ok.
Ako neko proba sadasnju verziju, mogao bi napisati utiske.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..24.03.2015. u 16:19 - pre 109 meseci
Citat:
gilopile:Neverovatno da FF i Hrom nemaju tu opciju.


U ff-u možeš da podesiš šta se dešava kada hoćeš da preuzmeš određenu ekstenziju, da li da odma' otvori sa 'time i time' ili da snimi na hard i ako me sećanje dobro služi, može i IE ... ali nisam siguran da li može za svaki sajt ponaosob, kao što je opera mogla. Verovatno ima (a možda i ne) ekstenzija i za to.. A hrom.. hrom pati od dečijih bolesti .. Ja koristim (chromium, ne chrome) onda kada treba da vidim kako se ponaša određeni html i sve što treba da se izvrši dinamički i toliko. "Trom" i nemam instaliran. A i šta će mi? Imam chromium ili operu. Isto. :/
about:networking
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..27.04.2015. u 02:00 - pre 108 meseci
Nova Opera sa hrom "motorom" osim imena nema ništa sa Operom koju pokreće presto.

Problem je što ta prava opera nije podržana na gomili sajtova, ne samo google. Ili nefunkcioniše uopšte npr mega ili nefunkcioniše kako treba neprikazuje određene delove i slično
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..27.04.2015. u 05:57 - pre 108 meseci
A pazi sad ovo... Godinama unazad sam koristio Chrome za pristup BancaIntesa elektronskom bankarstvu. Opera iz meni nepoznatog razloga, nije htela da ispravno funkcioniše, na primer da pročita digitalni CD.

Pre nekoliko dana, u BI su izvršili neke promene na softveru. Sad Chrome neće da mi radi (nešto u vezi Jave nije u redu, iako sam sve instalirao), a Opera hoće (ne žali se na istu tu Javu) :)


 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..27.04.2015. u 06:43 - pre 108 meseci
^
Citat:
Pre nekoliko dana, u BI su izvršili neke promene na softveru. Sad Chrome neće da mi radi...

Dodatna podešavanja za Firefox i Chrome - ovde.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
31.176.202.137

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..29.04.2015. u 20:26 - pre 108 meseci
Citat:
BBS:Problem je što ta prava opera nije podržana na gomili sajtova, ne samo google. Ili nefunkcioniše uopšte npr mega


Moguće je da su neke stranice znale da namjerno "kažnjavaju" korisnika ako bi koristio Operu, pa bi ciljano poslale loš sadržaj - ne znači da bi ga Presto Opera loše prikazala da je poslan neposredno.

Citat:
X Files:da pročita digitalni CD.


Misliš na fizički CD?
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
37.220.74.*

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..17.08.2015. u 00:23 - pre 104 meseci
Svetlo na kraju tunela :

http://otter-browser.org

-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..23.08.2015. u 19:00 - pre 104 meseci
Moj omiljeni pregledac dok nisu zahebali stvar i presli na webkit. A sad cujem da ide na prodaju. Danas vise i nema covek sta da koristi osim mozile i chroma. Ostalo su samo derivati koji rade na istom enginu sa malo sminke oko interfejsa....
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-5188.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..09.11.2015. u 04:51 - pre 102 meseci
Citat:
Danas vise i nema covek sta da koristi osim mozile i chroma. Ostalo su samo derivati koji rade na istom enginu sa malo sminke oko interfejsa....


Pa to je odlično stanje stvari za web developere, zar ne?



[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.12.2015. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..09.11.2015. u 07:40 - pre 102 meseci
Odlično stanje stvari za web developere jeste nepostojanje `pretraživača` kakav je/kakvi su bili/bile verzije IE 8, 7, 6, 5.5. Odlično stanje stvari je trebalo da se desi davno, a ne onda kada winxp crkne skroz ili se korišćenje istog svede na aktuelni procenat. Ubijanjem izvorne opere developeri nikakve koristi a ni štete ne osetiše. Opera(presto) nikada nije štrčala po pitanju standarda, čak šta više, prvi browser sa tabovima. Web browsing + tabs, to je 'ladno Operin patent. Razlika između tvog zaključka i citirane konstatacije je ogromna.
about:networking
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..09.11.2015. u 09:09 - pre 102 meseci
Citat:
plus_minus: prvi browser sa tabovima.

NetCaptor je imao tabove 3god pre Opere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Bio jednom jedan univerzalni pretraživač, poznatiji kao Opera ..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16128 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.