Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo prilike za početak biznisa

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo prilike za početak biznisa

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19957 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 01:32 - pre 111 meseci
Citat:
2012:
P.S. sad sam video Gorenje (s*ranje od aparata) dobro radi u Srbiji, ide im proizvodnja


Da , da blistaju od uspeha - kako da ne. Sto se javne ne kaze koliko para su uzeli iz drzavne kase kao podsticaj.
Zasto vecina radnika ima samo privremen ugovor o radu ?
Zasto radnike menjaju svakih pola godine , tj. zaposljavaju nove ?

Zivim u selu , ( vrlo blizu Stare Pazove pa znam sta se desava u Gorenju ) , a znam i kako i sta rade poljoprivrednici....

I na kraju , po svemu sudeci ne zivis trenutno u Srbiji - zasto si ti otisao ??? Zasto nisi uzeo podsticajna sredstva i ovde pokrenuo biznis ???
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 01:51 - pre 111 meseci
A evo mu i spisak projekata na koje može da konkuriše.
Tu je i onaj "nesrećni" projekat u kome sam trebao da učestvujem (samo sam trebo da se učlanim).

Citat:
1. Program integrisane podrške inovacijama (ima budžet od 2,8 miliona evra)
2. Program podrške Odeljenju za kontorolu državne pomoći (ima budžet od 79.440 evra)
3. Projekat za borbu protiv pranja novca i finansiranja terorizma u Srbiji (ima budžet od 2.265.000 evra)
4. Projekat Infrastruktura kvaliteta u regionu zapadnog Balkana i Turske (ima budžet od 2.650.000 EUR (EU IPA 2.500.000 EUR + EFTA 150.000 EUR).)
5. Projekat Tehnička pomoć za Nacionalni fond u okviru Ministarstva finansija (sa budžetom od 189,580.00 evra)
6. Projekat podrške Ministarstvu finansija i privrede, Upravi za trezor u izgradnji kapaciteta (sa budžetom od 1,879,000.00 evra)
7. Projekat Tvining iz oblasti sistema naplate poreza i budžetskih prihoda
8. Projekat usklađivanja Sektora za kontrolu primene carinskih propisa (sa budžetom od 8.900.000 evra od čega je 4,4 miliona evra EU a 4,5 miliona evra nacionalna kontribucija.)
9. Projekat Modernizacija Poreske uprave (sa budžetom od 9.470.000 evra, nacionalno kofinansiranje 1.870.000. evra)
10. Projekat Modernizacija carinskog sistema (Budžet projekta je 4,1 milion evra)
11. Projekat Pomoć razvoju internih finansijskih kontrola u javnom sektoru u Republici Srbiji faza 3. (sa budžetom od 1.999.600 evra)
12. Sprovođenje Dunavske strategije.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 02:15 - pre 111 meseci
Citat:
I na kraju , po svemu sudeci ne zivis trenutno u Srbiji - zasto si ti otisao ???


Zbog pobede. Kao pobednik, morao sam da odem. Ne znam koje si godiste i da li se secas, ne tako davno '99, bio je jedan rat, kratak, u kojem smo pobedili na Kosovu, posle toga sam morao da odem. Mislim, onako, kako dolikuje, kao pobednik.

Citat:
Zasto nisi uzeo podsticajna sredstva i ovde pokrenuo biznis ???


Tada nije bilo podsticajnih sredstava, a ja sam biznis imao.

Ali znas kako to obicno biva, ta pobeda, to je veliki teret, treba se nositi sa time.



 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 03:01 - pre 111 meseci
Nemoj da se preopterećuješ so taj teret.
Biće u Serbiju još puno, puno Kosovskih pobeda.
Kao što je i bilo počev od kosovski boj.
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 08:51 - pre 111 meseci
Bajka ide ovako:
Uzmeš ti ovu pozajmicu, posadiš nešto ili zapatiš marvu.
Dođe vreme žetve branja pokupiš plodove svog rada, znaš cena je ta iha, sad će biti para rekla država cena otkupa tolika, možda i odem u Grčku na more.
Onda prc, država oborila cenu otkupa, jer treba i izvoznički lobi da ide na Mauricijus.
Isteraš traktor sa ostalima, blokiraš Ibarsku, svađate se mesec dana, i na kraju popustiš jer daj šta daš ionako će sve svenuti u hladnjači, ili propasti u silosu, pa neće biti ni za leba.
Sledeće sezone već ide kladioničarsko vađenje, zajmiš na sve strane da vidiš možda povratiš i ono od prošle godine. A ono vrzino kolo.

Skraćena verzija ove bajke sa manje patnje:
Uzmeš pozajmicu, poseješ posadiš, država ne nabavi rakete za protivgradnu ili ne zaposli nikoga na stanici zbog štednje, grad sve ubije i automatski ne moraš da izlaziš da blokiraš Ibarsku, uštediš gorivo.

Što se tiče stočarstva, sve zaplaniraš proračunaš kreneš nadaš se zaradi i onda ti najave da će od 2015 da se pored ovih koje imamo, uvoziti svinje iz eu bez carine.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 09:01 - pre 111 meseci
@2012

Citat:
Interes je visestruk, samo ga trebas realno i racionalno sagledati.
Dacu ti smernice za razmisljanje, cisto da pocnes razmisljati.


Molim te, nemoj više nikome nikada davati smernice za razmišljanje.
about:networking
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 09:34 - pre 111 meseci
SStudio...Ovaj post mi se najvise dopao,ima i drugih,a sigurno ne od 2012.

Na ovaj post bi dodao,licno za mene posto sam na pragu 50-e.Netreba da mi nista daje samo neka daju program da mi otkupi ono sto imam od te poljoprivrede.

Koliko im trebaju proizvodi iz Srbije dokazali su kada su bugari usli u uniju a nama zabranili automatski izvoz krompira ..Bile su cifre i to poprilicne u T.


2012..sta bi sa odlaskom sa foruma,projekat se nastavlja.Pricao si da hoces da se vratis i ulozis u Srbiju!.Evo prilike,mada si tada pricao da je ovde sve nestabilno.

Pa kako je onda ovaj projekat bezbedan ?!! Pokupice nepismena bagra do zadnjeg centa a projekat ce zavrsiti kao jos jedan DUG koja ce Srbija vracati,

Niko nista ne poklanja za Jabe.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 10:12 - pre 111 meseci
SStudio@ Ako je tako lose u poljoprivredi, kako onda objasnjavas uspesne poljoprivrednike??? (mislim na one sa malo zemlje)

npr pogledaj emisiju Jovana Memedovica "Organska Srbija'' pa ces videti uspene male poljoprivrednike!!

''Nije vazno koliko radis, nego sta radis'' u tome je cela caka!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 10:51 - pre 111 meseci
Ko ji su to uspesni,daj neka imena i cime se bave,ko im otkupljuje ?? Venturin SVASTABASTA je lepo opisao proces a covek je ulozio ozbiljnu kintu.

Rekao je Ćao organskim kokama.Zasto.Neisplativo pored smrdljivih i napunpanih vodom.Pusti te price uspesnih.Za uspesnog je potrebno mnooogo kinte

a to ovi sigurno ne daju.Pre neki dan cujem prodaju svinje 90 rsd zive vage .Ko koga tu *ebe !!!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 11:22 - pre 111 meseci
Izgleda, svi pročitaju naslov, a niko tekst:
Citat:
Prvi uslov je registrovano poljoprivredno gazdinstvo, minimalna investicija je od 10.000 do 20.000 evra, a programom je predviđeno i gde se tačno novac može utrošiti.

Citat:
Sredstvima namenjenim za ruralni razvoj (IPARD program) moguće je kupovati poljoprivredne mašine, opremu za plastenike, sisteme za navodnjavanje, kupovinu i rekonstrukciju objekata. Sve to je dozvoljeno u sektorima mleka, mesa, voća i povrća. Dobijenim novcem nije dozvoljno kupovati zemljiše, stoku i seme.


1. Dakle nema reči o "započinjanju biznisa" nego već moraš da se baviš poljoprivredom.
2. Drugo, ne dobijaš pare da "počneš" biznis. Treba prvo da uložiš 10-20 hiljada evra i onda, možda, dobiješ pola od onoga što si uložio kao podsticaj.

Kako ide scenario. Imaš zemlju i neku poljoprivrednu proizvodnju. Napraviš elaborat (nekome platiš za to), a onda počneš da skupljaš papire i da obilaziš banke i prijatelje da prikupiš 20.000 evra. Na kraju dobiješ taj kredit od 20.000 evra. Onda odneseš elaborat čiki koji je zadužen da ti odobri podsticaj, on baci pogled na elaborat, pozove te u stranu i kaže "Dećko (namerno sa ć), mnogo ti je dobar ovaj elaborat, ali ako ti ovo poguram, meni 30% (50%, 70%, zavisi kako se mladi poljoprivrednik cenjka)".

Onda je "mladi poljoprivrednik" ostao sa 15.000 evra (13.000, 17.000 evra duga - zavisno od cenjkanja) sa opremom i mašinama i sa nikakvim garancijama da će to što proizvede (ako išta uspe da proizvede uzimajući u obzir poplave, klizišta, zemljotrese, grad itd.) moći i nekome da proda po ceni koja mu omogućava da od toga živi i vraća kredit...

Edit: SStudio bolje objasnio ovaj moj poslednji pasus...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 13:54 - pre 111 meseci
Lavlja_Jazbina@ citao sam i ja taj blog SVASTABASTA i on je napravio jednu ogromnu gresku!!!!
a to je sto je napravio imanje u Senti!
najbolja lokacija za male poljoprivrednike je izmedju NS i BG !
znaci na toj relaciji treba dici imanje!
Kupci organske hrane koja je skuplja se nalaze u gradovima koji imaju novac i znaju sta je zdravije a ne u senti gde se svi iseljavaju jer dobijaju pasos EU...

Malih i uspesnih ima mnogo! Samo covek treba biti pametan i da zna sta da radi, a ne koliko da radi!

Onaj koji radi zemlju i ima SVINJE, svoju ili nek koristi uslugu malih klanica i jednu malu mesaru nek ima u gradu, taj ima profit VEOMA VELIK !
I njemu odgovara bilo koja cena tovljenika zive vage, jer on ima svoju mesaru gde prodaje po 3-4 eur a ta cena ne pada, a znam jednog koji ima fast food u ns a ima svoje svinje i njivu, eno ga ima 3 radnika, sad je gazda!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 18:46 - pre 111 meseci
Citat:
plus_minus:
@2012

Citat:
Interes je visestruk, samo ga trebas realno i racionalno sagledati.
Dacu ti smernice za razmisljanje, cisto da pocnes razmisljati.


Molim te, nemoj više nikome nikada davati smernice za razmišljanje.


Ti si verovatno od onih sto se boje da ce od razmisljanja dobiti tumor na mozgu.
Nema razloga za strah, budi siguran!
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 19:04 - pre 111 meseci
Citat:
djoka_l:
Izgleda, svi pročitaju naslov, a niko tekst:
Citat:
Prvi uslov je registrovano poljoprivredno gazdinstvo, minimalna investicija je od 10.000 do 20.000 evra, a programom je predviđeno i gde se tačno novac može utrošiti.

Citat:
Sredstvima namenjenim za ruralni razvoj (IPARD program) moguće je kupovati poljoprivredne mašine, opremu za plastenike, sisteme za navodnjavanje, kupovinu i rekonstrukciju objekata. Sve to je dozvoljeno u sektorima mleka, mesa, voća i povrća. Dobijenim novcem nije dozvoljno kupovati zemljiše, stoku i seme.


1. Dakle nema reči o "započinjanju biznisa" nego već moraš da se baviš poljoprivredom.
2. Drugo, ne dobijaš pare da "počneš" biznis. Treba prvo da uložiš 10-20 hiljada evra i onda, možda, dobiješ pola od onoga što si uložio kao podsticaj.

Kako ide scenario. Imaš zemlju i neku poljoprivrednu proizvodnju. Napraviš elaborat (nekome platiš za to), a onda počneš da skupljaš papire i da obilaziš banke i prijatelje da prikupiš 20.000 evra. Na kraju dobiješ taj kredit od 20.000 evra. Onda odneseš elaborat čiki koji je zadužen da ti odobri podsticaj, on baci pogled na elaborat, pozove te u stranu i kaže "Dećko (namerno sa ć), mnogo ti je dobar ovaj elaborat, ali ako ti ovo poguram, meni 30% (50%, 70%, zavisi kako se mladi poljoprivrednik cenjka)".

Onda je "mladi poljoprivrednik" ostao sa 15.000 evra (13.000, 17.000 evra duga - zavisno od cenjkanja) sa opremom i mašinama i sa nikakvim garancijama da će to što proizvede (ako išta uspe da proizvede uzimajući u obzir poplave, klizišta, zemljotrese, grad itd.) moći i nekome da proda po ceni koja mu omogućava da od toga živi i vraća kredit...

Edit: SStudio bolje objasnio ovaj moj poslednji pasus...


Kada ti cika potrazi procenat, ti lepo ciku prijavi, normalno predhodno ga lepo namesti da tu prijavu mozes potvrditi.

Ostalo je napisano iz "mraka". Po nekim analizama koje su radjene za vecinu loseg u poljoprivredi krivi su sami poljoprivrednici.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 19:23 - pre 111 meseci
cika dacha...Ti masis poentu.Ja u gradu pored toliko poznastava nisam primetio da to sto ti pricas ne da nema pojma nego je dibidus dezinformacija.

Kakve veze ima sto je on u Senti.Pa nece organsku hranu da prodaje u Senti nego u bg.Nema on hale nego 1000 pilica.Napisao je opis da smrdljivo+puno vode = cena,

koju on ne moze da postigne na taj nacin.Da,sada treba da ima svoju mesaru.To su price i urbane legende.Ima,imas i u Bolecu na pijaci gde covek punomasni sir prodaje a red

je ogroman.Imas one koji prodaju kackavalj pa narucuju satove od 6k€,voze automobile od 30k,ima i na kalenicu baba koja od sira kupuje sa 5 tezgi 1k€ u menjacnici ( kod drugara

pa znam pricu kao i za kackavalj ) nedeljno ,ali to su pojedinci dok drugi kubure.Ako mislis da uposlis ogroman broj ljudi,to nece ici lako da svi imaju mesare i bla,bla.

3 godina zapocinje sa mojim bla truc i jos nisam siguran da li zagristi bilo sta.2012 kupio 50 kosnica i pored 100 od rodjaka prihranjujemo 2 godine drustva.

U ovoj ako bagrem kalira a ne bi trebalo sobzirom na vreme, mogu lepo da ih prodam.Dzabe 5t meda godisnje kada kuburis 2-3 godine sa 0 prohodom,odnosno minusom.

I sada ce neki mladjani kojem su roditelji zapalili u grad, njega da vracaju kao univerzalnog poljoprivrednog vojnika.Nece to ici tako.Prvo sto ce se preskociti to je agro strucnjak

koga treba platiti za savet i procenu,ostalo je samo nizbrdica za kiks.Bolje kiosk u gradu nego rad na selu.Provereno.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 20:31 - pre 111 meseci
Lave pogledaj emisiju Jovana Memedovica ''Organska Srbija"
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.114.*



+638 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 21:10 - pre 111 meseci
Poslove ovog tipa treba da pocinju veci igraci, i da zaposljavaju ljude. Prosla su doba malih seljaka koji prodaju sir na pijaci.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 21:19 - pre 111 meseci
cika dacha.,i sada pored toliko ogledanih poljoprivrednih emiija treba da gledam mr.nakurnjaka.Jbt,volim da ga gledam kao dopisnika u njegovim emisijama,ali samo to.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 21:41 - pre 111 meseci
u toj epizodi videces uspesne male poljoprivrednike!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 22:04 - pre 111 meseci
Sta je ta epizoda posebna ? Pa to i u svasta basti radi covek samo sto ovi plasiraju sir.

Mislim da brkas uspesan i plasman.Mogu ja da imam tone nekog proizvoda ali ako nema plasmana mogu da se slikam sa njim.

Tako i ti tvoji "uspesni mali"privrednici.Uspesni su sto imaju kombinaciju za plasman,Rad i proizvod,to nikome nije problem.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evo prilike za početak biznisa04.03.2015. u 22:17 - pre 111 meseci
Lavlja_Jazbina@ a zasto da proizvodis nesto sto ne mozes da plasiras?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo prilike za početak biznisa

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19957 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.