Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 49579 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima15.03.2015. u 22:10 - pre 110 meseci
Ovo su pravila za blokiranje kartica iz Opstih uslova Telekoma:

20.6. U slučaju nestanka SIM kartice (usled gubitka ili krađe ili drugih razloga koji mogu dovesti do zloupotrebe) korisnik je dužan da o tome obavesti poslovnicu ili kontakt centar Telekoma Srbija koji će preduzeti sve što je potrebno da se odmah izvrši isključenje usluga, a sva dugovanja za usluge izvršene do momenta obaveštavanja padaju na teret korisnika.

Nacin obavestavanja ovde nigde nije naveden. A Telekom navedenu odredbu tumaci kako im odgovara. Prvi mail kada su poslali reki su da moze e-mail-om, samo mora kopija licne i potpisan zahtev, sto ovde nigde ne pise.
Drugo, karticu su mi kasnije blokirali na zahtev moje svastike, sto opet ne pise nigde u gornjem clanu Opstih uslova.
U prevodu, tumace navedenu odredbu kako njima odgovara.
Sto se tice tvoje primedbe za blokadu e-mailom rekao sam ti da ne stoji jer sam naveo svoje podatke kao i to da oni mogu da stave dezurnom operateru da prati i e-mail ali im je bolje ovako da love u magli.
Krivi su jer nisu zastitili svoju mrezu od ovakvih upada i zloupotreba, pa je neko mogao da uspostavlja vise poziva ka brojevima koji nisu u funkciji. Dakle vise su krivi od Spanaca, jer me nisu zastitili kao svog korisnika.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima15.03.2015. u 22:25 - pre 110 meseci
Dezurni operater za mail???? Imas li predstavu koliko mailova Telekom dobija, i kolike su sanse da ljudsko bice moze realno da proceni sta je bitan mail a sta nije (i ostavi za druge operatere) u tolikom broju???
I kako da on zna da nije neki ventura, milioner kome je dosadno pa dzabalebari po ovom forumu :D, iz sale poslao mail a oni ti blokiraju bez LK i slicno?
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima15.03.2015. u 23:05 - pre 110 meseci
Ako si tako duhovit, objasni zasto nisu naveli Telefonom ili licno blokiranje kartice u Opstim uslovima? Uostalom to je njihov problem i resive je prirode. Jedan covek moze da kontrolise taj mail, ako zna da radi svoj posao. I u normalnom svetu i e-mail je sredstvo obavestavanja.
Po toj vasoj logici i neko ko zna vase podatke, isto to moze da uradi telefonom. Moze da se lazno predstavi i da vam blokira karticu, sa drugog broja. Da sam imao neki telefon i da sam ih pozvao iz Spanije, kako bi znali da nije lazan poziv za blokadu kartice, odnosno da sam bas to ja?
Razlike izmedju e-maila i telefona nema. Samo sto kod mail-a ti imas dokaz da si ih obavestio a kod telefona mozes da se slikas, jer mogu da kazu da ih nisi zvao ( nasao vise takvih slucajeva).
Dakle mail je potpuno ravnopravno sredstvo obavestavanja a po Opstim uslovima Telekoma.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima15.03.2015. u 23:29 - pre 110 meseci
Ocekujem nesto sto nikom drugom u threadu nije logicno.
Moze telefonom isto neko da se pogresno predstavi, medjutim broju se moze uci u trag lako. Emailu ne moze.

E sad zasto nisu to bolje odradili - pa zato sto ne moraju :)
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima15.03.2015. u 23:49 - pre 110 meseci
Broju sa govornice se lako moze uci u trag ali se ne moze uci u trag onom ko je zvao sa te govornice. Pozajmim od nekog telefon i zovem? Zovem sa pripejd kartice koju posle bacim?
I telefon i e-mail mogu da se zloupotrebljavaju na isti nacin, ako neko zeli lazno da ti blokira broj.
Moze im se sa nekim ali sa nekim ne moze. Ali dok god korisnici cute i placaju oni mogu tako da rade. Njihova organizacija je njihov problem a ne nas korisnika.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 00:38 - pre 110 meseci
Ako neko zna tvoj maticni i ime i prezime i broj i zove da blokira broj, bolje da blokira nego da nista ne bude.
A tebi ko je blokirao broj ako je zvao sa neregistrovanog prepaida, i nije trebao ni ime ni JMBG da kaze, onda je to propust da neko moze da ti blokira karticu. Ali tebi ovo ne pomaze uopste, jer ti imas obratni problem.


Ako se toliko rasplines na sve strane da im sredis sistem, puci ces ko zvecka, i na sudu a i na forumu :)
Fokusiraj se na ono sto je tacno - da si poslao mail. Mani se price kako moze preko telefona. Dobronameran savet.
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 00:54 - pre 110 meseci
Pa vi ste poceli sa tim. Ja samo tvrdim da moze e-mailom a na osnovu opstih uslova. Vi ste poceli oko mogucnosti zloupotreba e-maila pa samo navodim da i telefon moze da se zloupotrebi.
A putem e-maila ne mogu da se dostave ti podaci?
A cim vise nemate argumenata, pocinje spinovanje sa pucanjem na sudu i na forumu. Ne bih se slozio.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 01:40 - pre 110 meseci
Nisam ja poceo za mail? Kazem da je nelogicno ocekivati da mozes mailom dovoljno brze da se reaguje. Nista vise.
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 05:57 - pre 110 meseci
A ja opet kazem da moze, zbog gore citiranih Opstih uslova kao i zbog toga sto su mail i telefon ravnopravna sredstva obavestavanja, sa podjednakim dobrim i losim stranama.


Citat:
Dezurni operater za mail???? Imas li predstavu koliko mailova Telekom dobija, i kolike su sanse da ljudsko bice moze realno da proceni sta je bitan mail a sta nije (i ostavi za druge operatere) u tolikom broju???
I kako da on zna da nije neki ventura, milioner kome je dosadno pa dzabalebari po ovom forumu :D, iz sale poslao mail a oni ti blokiraju bez LK i slicno?


Gore ti je navedeno, a taj Ventura milioner, ako ima tvoje podatke, može da te zezne i mail-om i telefonom, na podjednak način. E tu je počelo i o tome raspravljamo.

Citat:
Ako neko zna tvoj maticni i ime i prezime i broj i zove da blokira broj, bolje da blokira nego da nista ne bude.
A tebi ko je blokirao broj ako je zvao sa neregistrovanog prepaida, i nije trebao ni ime ni JMBG da kaze, onda je to propust da neko moze da ti blokira karticu. Ali tebi ovo ne pomaze uopste, jer ti imas obratni problem.


Isto tako, može i e-mail-om (kao i telefonom), ako zna tvoje podatke, bolje da blokiraju nego da ne blokiraju. E pa u mom slučaju, to nisu učinili iako su znali da sam baš ja poslao taj e-mail, sa svim podacima potrebnim za isključenje

I da samo naglasim, da će svakako advokati Telekoma, sigurno biti mnogo grublji, tako da mi je OK ova rasprava oko dostavljanja e-mail-a u vezi blokade kartice :)




[Ovu poruku je menjao basaraba dana 16.03.2015. u 08:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
82.208.219.*



+26 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 09:19 - pre 110 meseci
Citat:
Dexic:
Dezurni operater za mail???? Imas li predstavu koliko mailova Telekom dobija, i kolike su sanse da ljudsko bice moze realno da proceni sta je bitan mail a sta nije (i ostavi za druge operatere) u tolikom broju???


Imas li ti predstavu koliko je u Srbiji nezapozlenih ljudi? Neka zaposle ljude koji ce da citaju mailove.
Problem sa Telekomom je sto puno toga nije jasno definisano. Iz ove price vidim da nisu propisali proceduru za blokiranje kartice.

U mom slucaju, da su mi rekli da limit ne vazi u romingu, nikad ne bih presao na postpaid. Nisam ja strucnjak za telekomunikacije pa da moram da znam kako funkcionise roming i da li llimit vazi ili ne vazi. Uzgred, limit ne mora da vazi ni u domacem saobracaju ali da ne idem mnogo u off.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 14:53 - pre 110 meseci
U Opštim uslovima Telekeom, pre člana 20.6 idu članovi 20.3 i 20.4:

20.4. S obzirom da SIM kartica sadrži podatke koji omogućavaju pristup uslugama i štite od zloupotreba
(identifikacioni i sigurnosni kodovi i dr.), korisnik je u obavezi da onemogući treća lica da dođu u posed
SIM kartice ili saznaju navedene podatke.

20.5. Počev od trenutka uključenja smatra se da su svi telefonski razgovori i druge usluge koje se obavljaju
posredstvom dodeljene SIM kartice obavljeni od strane korisnika ili uz njegovu saglasnost, tako da korisnik
u celosti preuzima odgovornost za sve nastale troškove odnosno eventualne zloupotrebe i obavezan je da izmiri
sve iznose za usluge korišćene posredstvom dodeljene SIM kartice.


Mislim da je jasno kao dan da su zaštićeni kao beli medvedi.
Džabe ćeš bacati pare na advokate.
 
Odgovor na temu

DjordjeGeo
Novi Sad

Član broj: 66729
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 16:26 - pre 110 meseci
covece ti jos pises o ovome, bolje da si radio svo ovo vreme i zaradio za taj racun koji ces svakako platiti na kraju + ostale troskove.
vidis da ti svi sugerisu da gresis, mada, moguce je da su svi protiv tebe...ako dodje do sudjenja to obavezno pomeni :)
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 16:50 - pre 110 meseci
Citat:
covece ti jos pises o ovome, bolje da si radio svo ovo vreme i zaradio za taj racun koji ces svakako platiti na kraju + ostale troskove.
vidis da ti svi sugerisu da gresis, mada, moguce je da su svi protiv tebe...ako dodje do sudjenja to obavezno pomeni :)


Ja sam tebi predložio da se kladimo da ću nešto uraditi. Ti si to ignorisao, i sad daješ glupave komentare. A za tvoju informaciju, neću da plaćam nešto što nisam napravio i gde sam potpuno postupio u skladu sa uputstvima. Dakle, bolje se pokrij ušima i ćuti nego što pišeš ove nebuloze. Ti kad se nadješ u takvoj situaciji budi glup, kao što pišeš glupo, pa im plati.

A tebi ako smeta što pišem o tome i što želim ljude da upozorim na ovo, izbegavaj ovu temu i neće te boleti glava. Svakako je bolje od ovih glupavih komentara.



Citat:
U Opštim uslovima Telekeom, pre člana 20.6 idu članovi 20.3 i 20.4:

20.4. S obzirom da SIM kartica sadrži podatke koji omogućavaju pristup uslugama i štite od zloupotreba
(identifikacioni i sigurnosni kodovi i dr.), korisnik je u obavezi da onemogući treća lica da dođu u posed
SIM kartice ili saznaju navedene podatke.

20.5. Počev od trenutka uključenja smatra se da su svi telefonski razgovori i druge usluge koje se obavljaju
posredstvom dodeljene SIM kartice obavljeni od strane korisnika ili uz njegovu saglasnost, tako da korisnik
u celosti preuzima odgovornost za sve nastale troškove odnosno eventualne zloupotrebe i obavezan je da izmiri
sve iznose za usluge korišćene posredstvom dodeljene SIM kartice.


Tačka 20.6 reguliše slučaj kradje ili gubitka kartice i postupanje u tom slučaju. Tako da se uslovi koje pominješ ne odnose na slučaj kradje. Dakle, u tački 20.6 jasno stoji "... a sva dugovanja za usluge izvršene do momenta OBAVEŠTAVANJA padaju na teret korisnika".

Citat:
Mislim da je jasno kao dan da su zaštićeni kao beli medvedi.
Džabe ćeš bacati pare na advokate.


A što se tiče bacanja para, pare su moje i mogu sa njima da radim šta hoću. A ja hoću da dokažem da Telekom loše radi, pa kada se nadjete i vi u sličnoj situaciji da ne plaćate nebulozne račune, nego da se borite za vaša prava.



[Ovu poruku je menjao basaraba dana 16.03.2015. u 18:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 19:31 - pre 110 meseci
U članu 20.6 piše Poslovnica ili Kontakt centar Telekoma.
Kontakt centar Telekoma: 064 789 ili 0800 100 100.
Kontakt centar Telekoma nema e-mail adresu. Samo brojeve telefona.
Pobrkao si sa Korisničkim servisom, što nije isto što i Kontakt centar iz člana 20.6.
Isto kao da si ih kontaktirao na facebook ili twiter.


 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 20:36 - pre 110 meseci
A koja je razlika izmedju kontakt centra, Call centra, Poslovnice i korisnickog servisa? Da li su negde u opstim uslovima definisani ovi pojmovi?
Prosecan korisnik to ne moze da zna iz opstih uslova.
Dakle nisu jasno definisali kako je potrebno izvrsiti obavestavanje od strane korisnika.

Cak sta vise, ni zaposleni u Telekomu ne znaju razliku izmedju ovih pojmova, o cemu imam dokaze, koje naravno cuvam za Sud.

[Ovu poruku je menjao basaraba dana 16.03.2015. u 21:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+36 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 20:59 - pre 110 meseci
Nisam čitao ugovor, ali sumnjam da se nisu zaštitili po svim tačkama. Prestani da se raspravljaš o opštim uslovima, ko šta zna i ko šta ne mora da zna. Zanemari i to što ti nisu isključili broj u momentu kada si očekivao, fokusiraju se na pozive ka nepostojećim beojevima i to više poziva u isto vreme. Po mojoj proceni ovo je u celoj priči tvoj najjači adut.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 21:12 - pre 110 meseci
Ja sam citao Opste uslove i zato sam te i pitao koja je razlika. To ti je dovoljan dokaz, jer ne znas razliku, kao ni ja niti bilo koji drugi korisnik. To je prva tacka u tuzbi i vrlo je bitna.
Druga tacka je nebezbedan sistem Telekoma u koji mogu da upadnu treca lica i da koriste brojeve koji nisu u funkciji. Tu se slazemo.
Treca tacka je specijalno iznenadjenje za sud, kako ne bih bas sve karte otkrivao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 21:57 - pre 110 meseci
Ne mora korisnik da zna ali ne možeš zbog toga da kažeš ... ja sam presreo nekog poštara pa pošto mislim da je to kontakt centar, hoću da mi se to prizna. Ako hoće da teraju inat, oni će da kažu da nisi poslao mejl kontakt centru nego nekoj drugoj službi i automatski otpada info da si ih obavestio. Bolje idi na tu varijantu da imaju problem i da hoćeš da im pomogneš da reše jer ovo može još nekome da se desi ... mada iz teme vidim da se to dešava raznim operaterima ako kartice zaglave u Španiji.

Da ne bude zabune, niko ovde ne pokušava da ti dokaže da nisi u pravu nego svako nalazi razne detalje za koje može da se uhvati mt:s pa je bolje da razmisliš i o njima i spremiš odgovor na to. Ako se dobro pripremiš i razmisliš o svim mogućim detaljima, imaš veće šanse da dobiješ slučaj.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 22:13 - pre 110 meseci
Ako tebi nije jasno, kristalno jasno je objašnjeno na njihovom sajtu šta je Kontakt centar.

Sa nama možete stupiti u kontakt veoma lako i jednostavno. Odaberite način koji vam najviše odgovara:
•Pozovite Kontakt centar: 064 789 ili 0800 100 100,
•pošaljite E-mail,
•facebook
•twiter
•on-line ili
•dođite u neku od naših poslovnica.


Kontakt centar
Pozovite nas na broj 789
•Govorni automat ili IVR (Interactive Voice Response System);
•Razgovor sa agentima koji su specijalizovani za pojedine oblasti;
•Mogućnost da određene informacije dobijete putem faksa na broj koji Vi izaberete;
•Postpaid korisnici imaju mogućnost da u bilo kom trenutku, izborom odgovarajuće opcije preko IVR-a, provere stanje na računu.

U članu 20.6 je isključivo obaveštavanjem poslovnice ili Kontakt centra.
Nisu nabrojani ostali načini komunikacije (e-mail, facebook, twiter ili on-line)
 
Odgovor na temu

basaraba

Član broj: 305926
Poruke: 60
*.google.com.



+34 Profil

icon Re: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima16.03.2015. u 22:44 - pre 110 meseci
Osnovni problem jeste u tome sto niste procitali Opste uslove i Zakon o zastiti potrosaca. Ja jesam jer sam prinudjen, a vi ne morate osim ako ne dodjete u takvu situaciju.

Sto se tice postara, sta god da si hteo da kazes a pretpostavljam da se tice e-mail-a za obavestavanje.

Sve sto pokusavam da kazem jeste da odredba 20.6 Opstih uslova nije jasna jer ne definise NACIN na koji se vrsi blokada kartice.

Sto se tice tvog stava da ih "molim" i da ih se plasim, taj pristup ide ako si kriv i ako nemas dokaze i argumente. Posto ovde imam i dokaze i argumente (bar ja tako smatram) nema razloga da ih molim. Pokusao sam, ali tamo rade ljudi koji ne znaju da rade svoj posao i ne zele da procitaju vase obrazlozenje.

Njihovog inata se ne plasim jer mogu da dokazem da su grdno pogresili.

Naravno da je cilj ove diskusije suocavanje argumenata i sagledavanje iz svih uglova.

Kao sto prethodno rekoh, advokati MTS-a ce biti mnogo gori od vasih postova na forumu.

Miki, nisi kopirao naslov, a naslov je Korisnicki servis. Video sam i to ali:
1. Za sud su merodavni opsti uslovi.
2. Odaberite nacin koji vam najvise odgovara.
3. Odmah nakon kontakt centra, u produzetku se nalazi e mail, sto moze biti i e mail, facebook i tviter kontakt centra.
4. Sta sa ljudima koji ne idu na sajt?

Morali su u opstim uslovima da navedu obavestavanje telefonom ili licnim dolaskom u prostorije Telekoma.

Opet kazem, Zakon o zastiti potrosaca kompletno se bazira na Opstim uslovima.


[Ovu poruku je menjao basaraba dana 17.03.2015. u 12:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Ogromna MTS prevara u obračunu i ponašanju prema korisnicima

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 49579 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.