Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza radnici,vozila,mašine

[es] :: Access :: Access baza radnici,vozila,mašine

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21947 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine11.03.2015. u 12:12 - pre 111 meseci
Štampaće se obrazac iz aplikacije, ali će on i dalje biti u Word-u. Ne samo njega već i ostale obrasce možete pokrenuti,otvoriti i odštampati komandom iz aplikacije. Ostale članove komisije možemo čuvati kao i spoljne saradnike i evidentirati ko je učestvovao u periodičnom pregledu. Ono što me sad zanima je kad se štampa ovlašćenje za registraciju (prije nego krene na tehnički ili kad prodje tehnički)i kako to ide kada je sredstvo pod lizingom? Ako mogu primjeri dokumenata.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine11.03.2015. u 12:13 - pre 111 meseci
Štampaće se prazan obrazac iz aplikacije, ali će on i dalje biti u Word-u. Ne samo njega već i ostale obrasce možete pokrenuti,otvoriti i odštampati komandom iz aplikacije. Ostale članove komisije možemo čuvati kao i spoljne saradnike i evidentirati ko je učestvovao u periodičnom pregledu. Ono što me sad zanima je kad se štampa ovlašćenje za registraciju (prije nego krene na tehnički ili kad prodje tehnički)i kako to ide kada je sredstvo pod lizingom? Ako mogu primjeri dokumenata.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine12.03.2015. u 07:52 - pre 111 meseci
Imamo još jednu logičku grešku u opisu. Rekli smo da se Redovni tehnički pregled radi na godinu dana, vanredni na šest mjeseci a periodični na tri. Ovo bi značilo poklapanje tih pregleda. Prije će biti da: Redovni se rade na godinu dana, to je ok. Međutim vanredni se radi na polovini tog perioda između dva redovna pregleda a periodični na polovini između redovnog i vanrednog. Griješim li?
To otprilike znači da se za godinu dana izvrši jedan redovni, jedan vanredni i dva periodična.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine12.03.2015. u 17:00 - pre 111 meseci
Proces registracije kada je vozilo kupljen na lizing je sledeci:
- izvrši se tehnički pregled
- na tehničkom se dobija potvrda ispravnosti vozila ( isto kao i za vozila koja nisu na lizing)
- potvrda o tehničkoj ispravnosti vozila dostavlja se lizing kući koja na isti treba da stavi pečat
- obzbeđuje se polisa osiguranja i dokaz o uplaćenoj polisi se dostavlja lizing kući
- ovlašćenje lizing kuće da korisnik može u ime lizing kuće da registruje vozilo
- Kada se sve to završi sledi odlazak u policiju gde se nosi potvrda o tehničkoj ispravnosti vozila, kopija polise osiguranja, potvrda iz banke o uplaćenim taksama, saobraćajna dozvola, ovlašćenje lizing kuće.

Mislim da ovo nisam spomenuo... Registraciju vozila vrši referent tehničke ispravnosti, i prilikom registracije vozila (i onih koja su na lizing i onih koja nisu) izdaje mu se, na memorandumu, ovlašćenje da u ime firme može da registruje vozilo u kome se navodi proizvođač i marka vozila kao i broj motora i šasije.
Citat:
Imamo još jednu logičku grešku u opisu. Rekli smo da se Redovni tehnički pregled radi na godinu dana, vanredni na šest mjeseci a periodični na tri. Ovo bi značilo poklapanje tih pregleda. Prije će biti da: Redovni se rade na godinu dana, to je ok. Međutim vanredni se radi na polovini tog perioda između dva redovna pregleda a periodični na polovini između redovnog i vanrednog. Griješim li?
To otprilike znači da se za godinu dana izvrši jedan redovni, jedan vanredni i dva periodična.

Periodični tehnički pregled je u prevodu vizuelni ili preventivni tehnički pregled vozila (vidi se šta se sve kontroliše u zapisniku koji sam već priložio), i prema zakonu smo dužni da isti obavljamo na svaka tri meseca. U slučaju da se desi da baš tog dana kada vozilo ide na tehnički pregled u ovlašćenu kuću (na vanredni ili redovni) treba uraditi i periodični pregled, onda, kada vozilo završi tehnički pregled, u zapisniku za periodični pregled evidentira da je sve u redu. Ovom pregledu se ne predaje neki veliki značaj, jer to je samo vizelni pregled za koji smo u obavezi da imamo zapisnik (nadam se da me razumete).
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine12.03.2015. u 18:06 - pre 111 meseci
Ok. Sad znamo kako funkcionišu periodični pregledi. Ovlašćenje za registraciju ćemo štampati iz forme tehničkog sredstva ( ne znam gdje bi ga drugo smjestili). Trebaće nam memorandum firme u word formatu i primjer kako izgleda ovlašćenje. Za tehnički pregled nam znači nije bitno što je vozilo na lizing, to nam je jedino bitno kao informacija u bazi zbog registracije. Ići ćemo proces po proces uz kontrolu onoga što smo uradili. Pokušaću da kombinujem @Zidar-eve i @Zoran.Eremija principe ( Iako su dva potpuno različita načina rada), odnosno ono najbolje što sam od njih naučio pa ćemo vidjeti da li će to ići. Zbog informacija koje su nam potrebne o partnerima ubacio sam još jedan proces u funkcionalni model "Evidentiranje poslovnog partnera" gdje ćemo evidentirati sva pravna i fizička lica a inforamcije o fizičkim licima će se posle koristiti i u Evidentiranju zaposlenih... Ove informacije će nam trebati pri modelovanju procesa Evidentiranja tehničkog pregleda pa ćemo se prebaciti i uraditi prvo njega.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine12.03.2015. u 19:11 - pre 110 meseci
Evo malo pogledajte model u prilogu i access fajl. Nisam znao koje Vam inforamacije trebaju za PravnoLice pa sam stavio samo NazivPravnogLica. Sjutra ćemo ako stignem da napravimo FE baze , prelinkujemo tabele, napravimo nekoliko upita i probamo da napravimo forme za unos Partnera da bi vidjeli da li to radi kako treba prije nego krenemo dalje. Do tada pogledajte da li Vam treba još neka informacija za pravna i fizička lica da bi i to ubacili, a iskusniji ako mogu neka pregledaju ima li kakvih nelogičnosti u tabelama ili grešaka. ;-)
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine13.03.2015. u 19:50 - pre 110 meseci
@mario.po evo malo se zabavljajte, pogledajte kako je šta urađeno probajte da unosite podatke, pogledajte kod i forme u DesignView, probajte da shvatite zašto se šta dešava. Pokušajte i da unesete neke nelogične podatke... na formi TehnickoSredstvo onemogućena su polja za određene vrste tehničkog sredstva prema onome što smo stavili u ograničenju pa vidite da li je to dobro. Unos tehničkog sredstva je preko fome TehnickoSredstvoLista a Partnera preko PartnerLista. Iz njih se otvaraju ostale forme. Šifarnicima se pristupa duplim klikom na padajuću listu. Neće me biti na forumu do ponedeljka...
Prije svega potrebno je da prelinkujete tabele tamo gdje ste raspakovali BE fajl, to se radi preko Linked Table Manager-a , čekirati sve tabele i obavezno čekirajte polje Always prompt for new location, pa pronađite mjesto gdje ste raspakovali BE.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine14.03.2015. u 19:17 - pre 110 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Ok. Sad znamo kako funkcionišu periodični pregledi. Ovlašćenje za registraciju ćemo štampati iz forme tehničkog sredstva ( ne znam gdje bi ga drugo smjestili). Trebaće nam memorandum firme u word formatu i primjer kako izgleda ovlašćenje.

Primer ovlašćenja u prilogu.

Citat:
nenadmarkoni: @mario.po evo malo se zabavljajte, pogledajte kako je šta urađeno probajte da unosite podatke, pogledajte kod i forme u DesignView, probajte da shvatite zašto se šta dešava.

Baš mi se sviđa kako izgleda baza za sada :) Moraću baš lepo sve da pogledam kako je urađeno jer ima dosta stvari za koje nisam znao da tako mogu da se urade. Naučiću baš dosta od vas, i mogu vam reći da se mnogo više nauči ovako na priremu sa nekim ko to zna da radi nego na raznim tutorijalima i priručnicima.
Imam nekoliko pitanja, ako vam nije problem da mi malo pojasnite.
- Zašto ste stavili da prilikom unosa pravnog i fizičkog lica partner ID bude broj od 12 cifara? Kako ste uradili to da automatski za svaki nov unos partenra na taj definisan broj dodaje prvi sledeći?
- Da li može samo malo pojašnjenje oko toga kako funkcioniše ovo oko dodavanja pravnog i fizičkog lica? Da li se kao fizičko lice unosi radnik firme odnosno na primer vozač ili...?
Pravno lice bi trebalo da bude firma sa kojom na primer saradjujemo (bilo da se radi o kupovini vozila, vršenju tehničkog itd)? Ako sam u pravu, onda bi za pravno lice trebalo još uneti broj računa, matični broj i PIB.

Kada hoću da unesem karakteristike tehničkog sredstva izbacuje mi grešku This recordset is not updateable.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.122.161.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine15.03.2015. u 20:41 - pre 110 meseci
Evo probajte sad. Bio sam greškom postavio Recordset Type na Snapshot i Record Lock na All record. Sada je postavljeno na Dynaset i No lock.
Ključ koji sam postavio je govoreći ključ, upotrebljava se kada ne postoji dobar kandidat za PK. Način rada ovog ključa je svojevremeno odlično objasnio @Zoran.Eremija pa dok pronađem u kojoj temi je to objašnjavao.Ako ne pronađem objasniću. Radim sa Office 2003 pa ako može konverzija u .doc fajl.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
82.117.197.*



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine16.03.2015. u 12:46 - pre 110 meseci
Citat:
nenadmarkoni:
Radim sa Office 2003 pa ako može konverzija u .doc fajl.


Konvertovao sam ovlašćenje u .doc fajl.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.122.161.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine16.03.2015. u 21:07 - pre 110 meseci
Citat:
mario.po
- Zašto ste stavili da prilikom unosa pravnog i fizičkog lica partner ID bude broj od 12 cifara? Kako ste uradili to da automatski za svaki nov unos partenra na taj definisan broj dodaje prvi sledeći?

Nije moralo da bude 12 cifara, moglo je i 10 pa i manje. Prvih 4 cifre predstavlja najveću tj. tekuću godinu koja je definisana u polju godina gdje je kao defaut vrijednost postavljeno da čita najveću godinu iz tabele Godina. Sledeće 3 cifre predstavljaju ono što je određeno diskriminatorom( u ovom slučaju to je VrstaPartneraID), obzirom da je ovde definisano da se mogu javiti samo 2 pojavna oblika mogli smo staviti da bude jedna umjesto 3 cifre. Ovako kako je postavljeno može se definisati 999 vrsta da ih nismo ograničili. Sledećih 5 cifara je redni brojač koji je definisan da daje sledeći broj sve dok su Godina i VrstaPartneraID isti. Kada se promjeni neki od ova dva parametra on počinje od početka. I ovde je moglo biti manje cifara jer nećete godišnje unositi ovde omogućenih 99999 zapisa. U polju Broj koje je skriveno, i vidi se kao i polja Godina, VrstaPartneraID i polje ID, samo kada smo u Design prikazu, definisano je da kombinuje ove podatke u jednu cjelinu koja se programski u pozadini dodaje u polje PartnerID kada dodajemo novi zapis.
Citat:
mario.po: - Da li može samo malo pojašnjenje oko toga kako funkcioniše ovo oko dodavanja pravnog i fizičkog lica? Da li se kao fizičko lice unosi radnik firme odnosno na primer vozač ili...?
Pravno lice bi trebalo da bude firma sa kojom na primer saradjujemo (bilo da se radi o kupovini vozila, vršenju tehničkog itd)? Ako sam u pravu, onda bi za pravno lice trebalo još uneti broj računa, matični broj i PIB.

Ovde mogu da se unesu sva pravna i fizička lica bez obzira da li su radnici, saradnici ili šta već. Da li će neki saradnik sjutra biti radnik i obratno ne znamo. Kada se desi da promjeni ulogu regulisaćemo kroz druge forme i upite. O tom potom. Dodaćemo polja koja ste naveli.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.122.161.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine17.03.2015. u 22:14 - pre 110 meseci
Evo na brzinu i proces evidentiranje zaposlenog. Za sada sam postavio jedino atribut BrojRadneKnjizice jer ne znam šta bi sve trebalo da budu osnovni podaci o radniku. Odnos relacija između tabela FizickoLice i Radnik je 1:0;1 . Još ćemo doraditi.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine18.03.2015. u 12:58 - pre 110 meseci
Da predjemo dalje na proces 3.2 Vodjenje dokumentacije zaposlenog. Osnovni uslov da bi zaposleni bio to što je, je Ugovor o radu. Ovaj ugovor moze biti: na neodredjeno i na odredjeno što znači da se može obnavljati. Ugovor bi trebao da se vodi pod nekim brojem.Ono sto Vi nazivate privremeno-povremeni poslovi mislim da se ne razlikuju od ostalih. Razlika je sto je u jednom trenutku obim poslova pojacan pa se pored Zaposlenih na neodređeno zapošljavaju radnici koji su na određeno. Da li je ovim ugovorom regulisano i raspoređivanje na određeno radno mjesto ili se pored njega pravi i Rješenje o raspoređivanju? Datum ugovora ne mora da se poklapa sa datumom postavljenja. Rekli ste da od zaposlenih imate Rukovaoce GM, Vozače i Referente.Dodaćemo ovde i Vaše radno mjesto jer će nam trebati na dokumentima. Radno mjesto bi trebalo da je definisano i uslovlkeno uslovima za to radno mjesto: školska sprema, određena kategorija vozačke, sertifikat-licenca za rukovaoca...šta još? Od dokumtacije vodite još podatke o :
vozačkim dozvolama
Na vozačkoj su definisane kategorije za koje je vozač sposoban-osposoblken. Vozač može da stiče i gubi kategorije. Vozačka ima rok važenja, vodi se pod nekim brojem, zamjenjuje se drugom sa drugim brojem.
Ljekarsko uvjerenje
Za vozače ovo uvjerenje traje 3 godine ili kraće.
Za rukovaoce 1 godinu ili kraće.
Licenca ili kako se već zove za rukovaoce. O ovome treba dodatno objasnjenje
Uslov za obavljanje posla na definisanom radnom mjestu je posjedovanje važećih navedenih dokumenata. Kada zaposleni ostane bez nekog od ovih dokumenata šalje se na odmor (Da li štampate rješenje o odsustvu?), ili se raspoređuje na drugo radno mjesto ( Da li u okviru Vašeg sektora ili prelazi u druge sektore? Da li se štampa rješenje o preraspoređivanju?)
Zaposleni može biti u zavisnosti od važenja ovih dokumenata raspoloživ ili ne za obavljanje određenih poslova. Da li se dešava. da naprimjer zaposlenom istekne ugovor na određeno, on nastavi da radi a novi ugovor se naknadno štampa. Što se tiče ostalih dokumenata nadam se da ne rizikujete tolilo?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine18.03.2015. u 16:27 - pre 110 meseci
Citat:
Ugovor bi trebao da se vodi pod nekim brojem

Svaki ugovor ima svoj broj i datum.
Citat:
Ono sto Vi nazivate privremeno-povremeni poslovi mislim da se ne razlikuju od ostalih.Razlika je sto je u jednom trenutku obim poslova pojacan pa se pored zaposlenih na neodređeno zapošljavaju radnici koji su na određeno.

U suštini, ugovor o privremeno-povremenim poslovima (PPP) je ugovor na određeno.
Citat:
Da li je ovim ugovorom regulisano i raspoređivanje na određeno radno mjesto ili se pored njega pravi i Rješenje o raspoređivanju?

Ovim ugovorom se definiše i raspoređivanje na radno mesto. Na primer sklapa se ugovor o PPP za rukovaoca građevinskih mašina i posao tog radnika će znači biti rad sa građevinskim mašinama.
Citat:
Radno mjesto bi trebalo da je definisano i uslovlkeno uslovima za to radno mjesto: školska sprema, određena kategorija vozačke, sertifikat-licenca za rukovaoca...šta još?

Traži se određen stepen stručne spreme, vozačka dozvola određene kategorije, diploma ili sertifikat za rukovaoca, i na primer može se desiti neka specijalna dozvola, kao na primer, ADR (koji već poseduju neki vozači) koji je potreban kako bi vozač mogao da upravlja cisternom koja prevozi opasan materijal, u našem slučaju naftu.
Citat:
Na vozačkoj su definisane kategorije za koje je vozač sposoban-osposoblken. Vozač može da stiče i gubi kategorije. Vozačka ima rok važenja, vodi se pod nekim brojem, zamjenjuje se drugom sa drugim brojem.

Upravo tako. Što se tiče podataka sa vozačke bitno mi je za koje kategorije je ista izdata (da, kao što ste rekli mogu da se dodaju ili oduzmu kategorije), broj vozačke, datum važenja, koja policijksa uprava je istu izdala.
Citat:
Ljekarsko uvjerenje.Za vozače ovo uvjerenje traje 3 godine ili kraće. Za rukovaoce 1 godinu ili kraće.

Za vozače lekarsko traje maks 3 godine a dešava se da se izda i na kraći period. Za rukovaoce se izdaje na godinu dana i bar do sada nisam imao slučaj da je isto izdato na kraći rok, što ne znači da nije moguće.
Citat:
Licenca ili kako se već zove za rukovaoce. O ovome treba dodatno objasnjenje

Da bi radnik obavljao poslove rukovaoca mora da poseduje diplomu, sertifikat ili kurs za istog.
Citat:
Kada zaposleni ostane bez nekog od ovih dokumenata šalje se na odmor (Da li štampate rješenje o odsustvu?), ili se raspoređuje na drugo radno mjesto ( Da li u okviru Vašeg sektora ili prelazi u druge sektore? Da li se štampa rješenje o preraspoređivanju?)

Kada na primer, vozač ostane bez dozvole za upravljanje kamionom, šalje se na odmor ili na korišćenje prekovremenih sati, a u slučaju da je iskoristio odmor i da nema prekovremene sate, preraspodeljuje se na drugo radno mesto, pa čak i van sektora transporta. Kada se dešava ta preraspodela, onda se šalje zahtev da se zaposleni na određeni period preraspodeli na druge poslove, nakon čega zaposleni dobija rešenje o preraspodeli na određeni period. Nakon isteka tog perioda zaposleni se vraća na svoje radno mesto.
Citat:
Da li se dešava. da naprimjer zaposlenom istekne ugovor na određeno, on nastavi da radi a novi ugovor se naknadno štampa. Što se tiče ostalih dokumenata nadam se da ne rizikujete tolilo?

To se ne dešava, odnosno ne bi smelo da se dešava i o tome se baš vodi računa. O svim dokumentima koji imaju neki rok važenja striktno se vodi briga i ne ulazimo u nikakav rizik tog tipa.
Iskoristio bi i da napomenem, da na svakih 3-4 meseca šaljemo zahtev policijksim upravama (svakoj policijskoj upravi posebno) za proveru izrečenih mera zabrane upravljanja motornim vozilom, kako ne bi došli u situaciju da vozač upravlja vozilom a da mu je izrećena mera zabrane.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine19.03.2015. u 08:08 - pre 110 meseci
Ovo do sad što smo uradili može se reći da su bili statični podaci. Od ovog procesa kreće dimamika, podaci su promjenljivi. Do sada ste vjerovatno pohvatali osnovne pojmove i svrhu prethodno rečenog pa ćete od sada malo aktivnije uzeti učešća u daljem radu. Javiću Vam se privatnom porukom za dogovor o daljem radu.
Ono što je odrađeno u FE je bio samo primjer jer se radi o procesima kojim se unose podaci o dva osnovna učesnika u cijeloj aplikaciji: tehničkim sredstvima i licima(pravnim i fizičkim), da bi shvatili odnos između FE i BE baze.Dalje ćemo nastaviti samo sa projektovanjem BE baze dok ne zaokružimo sve procese.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 19.03.2015. u 09:23 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine20.03.2015. u 22:24 - pre 110 meseci
Jesam. Jasnije su mi mnogo stvari. U poslednje vreme sam non-stop na poslu pa nemam toliko vremena da se još više posvetim učenju baza ali dobro, koristim svaki slobodan trenutak da to savladam.
Citat:
Javiću Vam se privatnom porukom za dogovor o daljem radu.

Važi.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
185.12.41.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine21.03.2015. u 08:37 - pre 110 meseci
Kao što sam rekao ovaj proces će biti malo komplikovaniji. Mogući istek važenja dokumenta uslovljava raspoloživost za angažovanje zaposlenog. Da li sertifikat za rukovaoca ima neke svoje specijalnosti, nešto kao što su kategorije kod vozačke dozvole. Sigurno se ne obučava svaki rukovaoc za svaku mašinu. Da li su pomenute specijalne dozvole vezane za vozačku dozvolu? Na primjer vozač ne može imati ADR dozvolu ako već nema dozvolu E ili C kategorije.
U prilogu logički model ovog procesa za ono što do sada znamo.
@mario.po već sam Vam poslao privatne poruke sa instrukcijama, obavještenje o njima imate u vrhu ove stranice ispod prostora za logovanje.
ps. Napravio sam logičku grešku u prethodno zakačenim fajlovima, izvinjavam se i evo novih fajlova

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 21.03.2015. u 11:28 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mario.po
Pozarevac

Član broj: 191947
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine21.03.2015. u 19:24 - pre 110 meseci
Citat:
Da li sertifikat za rukovaoca ima neke svoje specijalnosti, nešto kao što su kategorije kod vozačke dozvole.

Nema, bitno je da zaposleni poseduje sertifikat za rukovaoca a onda se tokom rada obucava za odredjenu masini ili je vec dosao za rad sa masinom sa kojom ima iskustva.
Citat:
Da li su pomenute specijalne dozvole vezane za vozačku dozvolu? Na primjer vozač ne može imati ADR dozvolu ako već nema dozvolu E ili C kategorije.

I sustini jesu. Sve masine i vozila ucestuju manje ili vise u saobracaju, tako da je bitno da onaj ko njima upravlja poseduje makar B kategoriju. Za onog ko poseduje ADR bitno je da poseduje i C kategoriju jer kamionom cisternom non-stop ucestvuje u saobracaju.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
109.228.72.*



+3 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine22.03.2015. u 21:11 - pre 110 meseci
Moraću da konsultujem @Zidar-a.
Htio sam u ovom procesu da primjenim Vaše praćenje promjene stanja, međutim u ovom slučaju nemamo klasično praćenje promjene stanja. U suštini postavljaču teme je bitno da, u procesima vezanim za angažovanje radnika i sredstava, zna da li je radnik raspoloživ ili ne za angažovanje. Neraspoloživost zbog isteka dokumenta se koliko shvatam skoro nikada ne dešava jer se prati rok važenja dokumenta i prije tog isteka se reaguje. Da kažemo, što se ovog procesa tiče, "najčešći " slučaj je privremena zabrana upravljanja određenom kategorijom, ili eventualno gubljenje dokumenta. Mnogo veći uticaj na raspoloživost će imati odsustvo radnika iz raznih razloga koje ćemo obraditi u procesu "Vođenje evidencije odsustva". Zanima me Vaše mišljenje da li, obzirom da su 2 pojavna oblika ( raspoloživ i neraspoloživ) primjeniti Vaš način praćenja promjena?
Što se tiče dokumenata, u specijalizantima sam izdvojio dokumente koji se po opisu postavljača teme trebaju pratiti, ali sam ostavio prostor da se dodaju i drugi dokumenti ako se kasnije javi potreba za njihovim evidentiranjem. U VrstiDokumenta definisaću da prvih 5 VrstaDokumentaID budu rezervisani za specijalizante i to ograničiti u Validation Rule tabele. U tabeli Dokument takođe se dešavaju promjene. Dokument kojem je istekao rok važenja ili je izgubljen zamjenjuje se novim. Taj novi dokument mora nositi veći datum izdavanja od prethodnog. Da li i ovde treba dodati RBr i StariRBr da bi obezbjedili ovaj uslov?
Imamo i zavisnosti u specijalizantima. Za radna mjesta Vozač i Rukovaoc uslov je posjedovanje vozačke minimum B kategorije. Vozač kamiona mora imati C kategoriju a vozač kamiona sa prikolicom i šlepera E. Ne znam da li imaju autobus ,za njega je potrebna D kategorija. Vozač cisterne sa opasnim materijama mora imati minimum C kategoriju , a ukoliko se radi o cisternama sa poluprikolicom E kategoriju i uz to ADR dozvolu koja ima, koliko sam pročitao, određene klase (nešto slično kao kategorije kod vozačke). Je li u Srbiji nešto izmjenjeno kategorisanje na vozačkoj dozvoli ( C,C1, E, E1....)? Možemo li ovo obezbjediti u tabelama? Ako postavim da se u ADR dozvoli bilježi podatak o vozačkoj dozvoli za koju je vezana, šta kada istekne njen rok i zamjeni se novom? Tad bi morao da se ovaj podatak zamjeni novim i to možemo izvesti UpdateQuery-jem. Šta ako vozač dobije zabranu upravljanja za tu kategoriju? Tad je i ADR dozvola bez efekta. Ljekarsko uvjerenje se izdaje u zavisnosti od radnog mjesta. Vozačima na maksimum 3 godine, rukovaocima na maksimum 1 godinu. To znači da se u ovim tabelama validnost mora usloviti RadnimMesto-m, odnosno Ugovorom. Model koji prati ovo razmišljanje na logičkom nivou u prilogu.


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza radnici,vozila,mašine23.03.2015. u 14:55 - pre 110 meseci
Mogu li da se javim sutra ili prekosutra, danas zaista ne mogu da stignem. Zbog zauzetosti nisam pratio detaljno temu, trebace mi malo da se upoznem. Otvorio sam PDF u poslednjoj poruci i ne zigleda lose.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza radnici,vozila,mašine

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21947 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.