Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.

[es] :: Windows desktop :: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 08:50 - pre 112 meseci
Imam problem sa jednim računarom. Sempronov jednojezgralni procesor, 1GB memorije.

Prvih par minuta CPU zakuca na 100%. Ništa ne može da se radi.
Pustio sam komp i posle nekog vremena vidim CPU se normalizovao, ali kad kliknem recimo na My computer, otvara po 20 sekundi.

Recimo, lakše i brže otvorim Google Chrome (iako ni to nije sjajno), nego neki bilo koji Windows folder.

Guglao malo po netu i uradio sve što nađoh ali i dalje ništa.

- Skenirao i očistio računar od svakojake pošasti. Koristio MBAM, Hitman, JRT, ADCleaner, skinuo sumnjive programe sa Revo. Nije bila previše strašna situacija kao što zna da bude, ali skeneri su našli dosta toga.
- Nakon toga skinuo sve AV programe.
- Stopirao u servisima Windows Update. Jer mi je svchost u stvari bio na 100%.Negde na netu nadjoh da Windows Update zna da zabode CPU na 100% kad je single core CPU.
- Proverio HDD u sentinelu i 100% je healt i performance
- Nakon toga uradio i chkdsk -r

Pokušao ručno da pokrenem apdejtove, ali n'umem. Kliknem u kontrol panelu na Security Center, ali ne može da se otvori.

Dajte ideju šta bih još mogao da uradim


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 08:54 - pre 112 meseci
Skini ovo http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645
Pokreni pa reprodukuj situaciju kada je Explorer spor. Verovatno ce jos duze trajati.
Imaces ogromnu listu stvari kojima je pokusao da pristupi pa probaj odatle da vidis sta moze biti problem (npr. ako nesto pokusava i ne uspeva i sl.).
Predlazem da prvo probas samo sa fajlovima pa onda sa registry-em i sl. da ne ga ne bi previse opterestio.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 08:56 - pre 112 meseci
Da li, kada pokrenes IE, HDD LED za aktivnost non - stop svetli sve dok se ne otvori? Ako nemas LED, nabavi neki i spoji na front panel. Ako svetli, moguce da HDD ima neki los sektor bez obzira sta kaze Sentinel ili je presao u PIO mod. Proveri to u device manager-u pod IDE controlers. Koji HDD je u pitanju, model i nacin vezanja ATA ili SATA?

Najbolje da skines HD tune pro, pa i tu vidis Health. Proveris brzinu HDD-a sa `File Benchmark`, pa ako je oko 12MBps, onda je presao u PIO mod i zato proc zakuca kada se nesto sa njega iscitava i upisuje.

Ako je HDD ATA, zameni kabel. Obavezno 80 pin stavi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 09:06 - pre 112 meseci
Citat:
CoyoteKG:
- Stopirao u servisima Windows Update.

Pokušao ručno da pokrenem apdejtove, ali n'umem. Kliknem u kontrol panelu na Security Center, ali ne može da se otvori.


Zar update moze rucno da se pokrene, ako je iskljucen WU?
U svakom slucaju, mislim da ces manje vremena izgubiti ako reinstaliras Windows,
nego da jos trazis sta moze biti uzrok sporog rada.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 09:08 - pre 112 meseci
Kod ovakvih situacija, najčešće je razlog bio ispad režima rada IDE grane (HD-a) iz DMA u PIO mod.

E sad, uzrok... ko će ga znati, tipična situacija je neki uzastopni problem sa rezačem ili samim HD-om.


Ja ovde ne bih imao nikakvu dilemu - "clean install". Zatim na čistoj situaciji pratiš i zaključuješ. Sukcesivno praviš i "ghost" sistema, kako se ne bi ponovo zaIebavao.

Znam da nije konkretan odgovor, ali jeste neka opšta strategija.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 09:26 - pre 112 meseci
Ma da, planiram čistu instalaciju, ali bih voleo pre toga da saznam šta je problem.
gilopile, nisam samo sentinel probao, uradio sam i chkdsk i nije mi prijavio ni jedan loš sektor.
IUOP, probao sam prvo da pokrenem apdejtove pre nego što sam ih stopirao u servisima.

Javljam popodne da li je prešao u PIO mod
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 09:49 - pre 112 meseci
I meni je PIO mod pao na pamet ali je onda sve zivo usporeno, ne samo Explorer (ili par programa) tako da ne verujem (mada ne iskljucujem mogucnost) da je to.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 10:45 - pre 112 meseci
Ja imam slicnu situaciju kao CoyoteKg,samo sto kod mene radi sve kao sat dok se ne ukljuci hdd led,i onda bar 1 min dok led svetli hdd "cvrci" kao lud,a nekad se desi da nista nije pokrenuto.
Radi kao da nemam RAM memoriju vec sve ide na hdd. A onda se desi da radi kao sat neko odredjeno vreme

Pao mi je PIO odmah napamet,ali nije,ni na jednom hdd

Probacu test sa hd tune pro,da proverim brzinu hdd-a




[Ovu poruku je menjao KrkaCiC dana 22.12.2014. u 12:00 GMT+1]


Evo odradih,jel ovo sve Ok?

[Ovu poruku je menjao KrkaCiC dana 22.12.2014. u 12:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 10:59 - pre 112 meseci
Krka, sve je to ok. Jbg, Win OS je takav, vecito nesto radi i ako imas spor HDD + malo memorije, eto kocenja dok ne izvrsi sve sto je zapoceo. Velika greska je u takvim situacijama iz ocaja i nervoze kliktati i otvarati nesto dok jos nije zavrsio 1. zapocet proces i onda eto belaja i slabiji kompovi se tesko izbore s tim.

EDIT, sada vidim sliku. Imas gresku u komunikaciji HDD - Ploca/kontroler. Pokusaj sa zamenom kabla. Stavi proveren/novi 80 pin ATA IDE. Doduse, nije to velika cifra u pitanju, ali ipak je zabelezio.. Brzina HDD-a je ok. Nije u PIO sigurno. To je njegov max transfer...

Za slabije kompove + ATA spore diskove, nema bolji upgrade od 3-4GB RAM-a XP i iskljucen paging. Ima da leti sve + ako se doda SATA HDD ako ima kontroler i nema, radi ko zmaj.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 11:06 - pre 112 meseci
Citat:
gilopile: Krka, sve je to ok. Jbg, Win OS je takav, vecito nesto radi i ako imas spor HDD + malo memorije, eto kocenja dok ne izvrsi sve sto je zapoceo. Velika greska je u takvim situacijama iz ocaja i nervoze kliktati i otvarati nesto dok jos nije zavrsio 1. zapocet proces i onda eto belaja i slabiji kompovi se tesko izbore s tim.

EDIT, sada vidim sliku. Imas gresku u komunikaciji HDD - Ploca/kontroler. Pokusaj sa zamenom kabla. Stavi proveren/novi 80 pin ATA IDE. Doduse, nije to velika cifra u pitanju, ali ipak je zabelezio..


Slazem se u potpunosti sa tobom,ali dok nisam reinstalirao OS,pre par meseci,taj komp nikad to nije radio. Trenutno imam 2 hdd-a,oba su ista,identicni modeli,i na onom "drugom" je radio kao sat,i onda sam resio da metnem OS na ovaj i odmah u startu po instaliranju novog OS-a je tako radio.
A tek kad otvorim YT klip je smesno,nekad mu treba pola minuta da otvori klip,u medjuvremenu krene klip par sekundi i onda secka zvuk ili stane skroz,a nekad otvorim po 2 klipa bez problema

Nego,jos ovo,u winamp-u kad god kliknem na neku pesmu u listi uvek neka pesma iz liste zatreperi,kao da se za delic sekunde izbrise sta pise-nadam se da me neko razume

Brz si,ne stizem kao covek da dam odgovor

Sto se tice RAM memorije,ovaj matori komp je do skoro leteo sa 3x256,a sad radi kao da je nemam ,kao da sve ide u paging

Nego,jel to ovo "Interface CRC error count" problematicno?

Probacu sa drugim kablom,hvala
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 11:19 - pre 112 meseci
Za YT sve zavisi koliko imas slobodne RAM memorije, jer je poznato da flash player zna da povuce i 500MB, iz pitaj boga razloga, dok si rekao keks, a recimo, sledeci put kad otvaras istu stranu uzme 100MB.

Greska koju si dobio nije toliko strasna, pogodovo zato sto brojka nije toliko velika. Nije zgoreg da zamenis kabel, pa vidi da li ce se brojka povecavati. Ako par dana ostane na istoj vrednosti, nemas brige.

Za winamp mi nije bas najjasnije, ali kontam da je pristup folderu/fajlovima iz nekog razloga otezan. Kopiraj taj folder na drugu lokaciju pa probaj da li ces imati taj delay kad pustis numeru. Ako bude tako OK, onda problem moze biti sa samom particijom tables i indexes... Problem je onda najlakse tesiti sa bekapom, pa kompletnim brisanjem particija i kreiranjem novih i vratis sve na svoje mesto i nema problema. Ima raznih programa, ali ovo je najsigurnije ako su podaci vazni.

E da, secam se da su .wma fajlovi dosta sporije otvarali na winampu....Da li su fajlovi mp3?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 22.12.2014. u 12:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 21:04 - pre 112 meseci
Na Primary IDE Channel Properties, piše mi Current Transfer Mode: Not Applicable

Čitam po netu, to je valjda OK. Da nije OK, pisalo bi da je PIO mode.

Probacu sad sa

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645

da vidim sta kaze
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 21:11 - pre 112 meseci
Pre ce biti da na toj grani nemas ni jedan uredjaj, ni HDD ni CD/DVD. Mora da ti pise UDMA xxx ili koji vec da je aktivan. Idi na sva 4 kontrolera desni klik pa vidi. Ne znamo na kojoj grani ti je spojen HDD, da li na pri. master, sek. master, pri. slave ili sek. slave. Proveri to u BIOS-u, pa ako hoces dzampiras ga na pri. master, mada nema potrebe ako su svi uredjaji lepo dzampirani i svi se vide u BIOS-u. mislim na CD i HDD.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 22:54 - pre 112 meseci
Jesam lud...

Jeste u PIO modu, ali ne mogu da promenim nayad u DMA. Jer vec stoji izabrano DMA mode if available
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 22:57 - pre 112 meseci
Blago tebi,nasao si kvar,ja cu se jos zezati sa mojim,kad nadjem vremena

Citat:
gilopile: Za YT sve zavisi koliko imas slobodne RAM memorije, jer je poznato da flash player zna da povuce i 500MB, iz pitaj boga razloga, dok si rekao keks, a recimo, sledeci put kad otvaras istu stranu uzme 100MB.

Greska koju si dobio nije toliko strasna, pogodovo zato sto brojka nije toliko velika. Nije zgoreg da zamenis kabel, pa vidi da li ce se brojka povecavati. Ako par dana ostane na istoj vrednosti, nemas brige.

Za winamp mi nije bas najjasnije, ali kontam da je pristup folderu/fajlovima iz nekog razloga otezan. Kopiraj taj folder na drugu lokaciju pa probaj da li ces imati taj delay kad pustis numeru. Ako bude tako OK, onda problem moze biti sa samom particijom tables i indexes... Problem je onda najlakse tesiti sa bekapom, pa kompletnim brisanjem particija i kreiranjem novih i vratis sve na svoje mesto i nema problema. Ima raznih programa, ali ovo je najsigurnije ako su podaci vazni.

E da, secam se da su .wma fajlovi dosta sporije otvarali na winampu....Da li su fajlovi mp3?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 22.12.2014. u 12:30 GMT+1]


mp3 fajlovi naravno,nikad WMA

Nabavicu drugi kabl pa cu probati,do tada mucicu se ovako
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 23:00 - pre 112 meseci
Mozda je HDD krenuo da riknjava i zato je u PIO modu. Pokusaj da zamenis kabel, bocni ga u drugi konektot na ploci i uninstal u device manager-u Ide ATA kontroler i restart pa ce ponovo da instalira, pa ako je isto u PIO, onda je HDD pre mresku, jbg.

@Krka, a jesi probao taj folder sa mjuzom da kpiras i paste-ujes na drugu lokaciju ili HDD/particiju? Ajd pa javi da li isto kocka pri pustanju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 23:04 - pre 112 meseci
ma ja sam pogresio. pogubio sam se totalno

Sad mi je Secondary IDE Channel, i tu su mi izgleda i optika i HDD.

Device 0 je Ultra DMA Mode 5
Device 1 PIO Mode
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.31.*



+784 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 23:17 - pre 112 meseci
Citat:
gilopile:
Mozda je HDD krenuo da riknjava i zato je u PIO modu. Pokusaj da zamenis kabel, bocni ga u drugi konektot na ploci i uninstal u device manager-u Ide ATA kontroler i restart pa ce ponovo da instalira, pa ako je isto u PIO, onda je HDD pre mresku, jbg.

@Krka, a jesi probao taj folder sa mjuzom da kpiras i paste-ujes na drugu lokaciju ili HDD/particiju? Ajd pa javi da li isto kocka pri pustanju.


Svejedno je odakle ide muzika,imam 3 hdd-a prikljucena. Muzika ide normalno,ali prikaz muzike u listi kao da treperi. Mozda imam i neki problem sa driverima. Uglavnom,nabacicu kabl,svez OS pa cemo onda juriti gremline
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 23:17 - pre 112 meseci
Odspoji ti to lepo sve pa HDD ubacis u plavi konektor na ploci i dzampiras ga kao primary master, a na CD stavis dzamper u sredinu (slave) i probaj sta ce da se desi. Uninstaliraj i te kontrolere iz device managera da ponovo nadje drajver i mozda ce prebaciti u DMA.

@Krka, aha, e pa moguce da je problem do drajvera za grafiku ili zvucnu. Moguce je i da je zvucna poluispravna i pravi pometnju, latencija nije ok i sl.. Da li slajderi u audio mixeru idu normalno ili i oni imaju neki lag kada ih pomeras, tj, onako kockaju i sporo rade kada ide muzika?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.239.*



+627 Profil

icon Re: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.22.12.2014. u 23:18 - pre 112 meseci
Ja sam za problem sa DVD rezačem (prebacivao je u PIO nakon pucanja diska tokom narezivanja) koristio rešenje slično ovom:

DMA Reverts to PIO. Reset it with a handy VBScript. http://www.thefakegeek.com/200...eset-it-with-a-handy-vbscript/

Mogu negde da pronađem fajl koji sam koristio i koji je proveren.

p.s. navedeni fajl je prikačen
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP radi sporo. Sporo otvara Windows Explorer i sl.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6342 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.