Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?

[es] :: Linux :: Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?

[ Pregleda: 2476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pff
Web

Član broj: 326212
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?02.12.2014. u 09:47 - pre 113 meseci
Da li mogu da ubacim linux kali i linux backbox na jedan usb i da po zelji butujem sa flesa ili jedan ili drugi? Razbio sam se od guglanja i pokusao sam sa nekim programima medjutim nisam mogao da namestim da radi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?02.12.2014. u 11:11 - pre 113 meseci
Postoji više programa koji to rade ali ne prolaze sve distribucije. Ja koristim Yumi i otpilike 5 od 6 linuxa (i windowsa usput) može da se nabaci da ide odatle. Neke nisam uspeo. Probaj, ne košta mnogo ali ni fleške nisu skupe pa onda kupiš nekoliko za takve varijante.
Mislim da mi Debian linuxi nisu nešto hteli (Kali je od takvih) dok bi BlackBox trebalo da može. Probaću popodne ako ne uspeš.
 
Odgovor na temu

pff
Web

Član broj: 326212
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?02.12.2014. u 16:54 - pre 113 meseci
Uspeo sam da ubacim oba na usb medjutim nece da se butuje, samo preskoci taj deo gde bi trebao da mi izadje ekran gde biram koji cu sistem da korsitim i krene da se podize windows. Da li si imao ovaj problem nekada?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?02.12.2014. u 21:32 - pre 113 meseci
Samo kada program loše odradi posao ili se ne podesi dobro boot prioritet na kompu.

Probao sam ova dva linuxa, Yumi ih ima na spisku i normalno radi. Čak sam za probu instalirao backbox ali kali odbija poslušnost, kada ga startujem onda se ne pokreće instalacija a kada odmah pokrenem instalaciju, pukne kod detekcije CD-roma (koji je inače isključen na laptopu) i ne može dalje. Ili je ipak loše nabačen na flešku ili Debian po običaju tupi ... nije slučajno što ga ič ne volim ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da napravim butabilni usb sa dve verzije linuxa?

[ Pregleda: 2476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.