Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O terijama zavere - iz drugog ugla

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308373 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 13:34 - pre 74 meseci
Sad malo setam po temi, i pisac je u pravu. Tema o posledicama verovanja u teorije zavere se pretvorila u temu o vakcinama. Evo da to malo razbijemo.

Ova tema ne spada bas u teorije zavere, vec mozda vise u sarlatantsvo, ali zajednicko je sto i ona pokazuje kako je ljude moguce uveriti u svaku besmislicu. O cemu se radi?

Postoji jedan "naucnik", u pitanju je dr Grigorije Grabavoj (vise o njemu ovde, donji deo stranice). Rus, zivi u Beogradu. I on sve zna. Da, tako je, zna sve. Zna i da vaskrsava ljude. Aha. A sve sto tvrdi je matematcki dokazano i ne moze se opovrgnuti. Kako on to radi (leci, regenerise, vaskrsava)? Pomocu brojcanog niza. Za sve postoji brojcani niz. Npr. ja se razbolim od leukemije, dodjem na ES, otvorim temu i zatrazim pomoc da se izlecim. Recimo da je niz za lecenje moje leukemije 1122334455 i onda svi ostali clanovi COPY/PASTE ovaj broj i ja se pomocu toga izlecim. Sta, ne verujete? Ok, pogledajte ljude koji veruju i sta hoce da se desi se skoro preminulim glumcem.



Sta sad mislite, koliko je lako/tesko ubediti ljude u bilo sta?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 13:41 - pre 74 meseci
1122334455
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 14:05 - pre 74 meseci
IOUP na velikom broju uzoraka uvek se nadje dovoljan broj idiota nije bitno koliko je stvara glupa ili bizarna. Svaka roba ima kupca.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 17:40 - pre 74 meseci
Why Japan banned MMR vaccine
http://www.dailymail.co.uk/hea...-Japan-banned-MMR-vaccine.html
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 20:48 - pre 74 meseci
ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla13.02.2018. u 22:01 - pre 74 meseci
Nisam ništa primetila, jer se ne divim nikakvim vođama, ni onim ruskim,
ni onima sa zapada.
Ako mi je suđeno da riknem pre vremena, riknuću i sa vakcinom i bez vakcine.
Možda pomalo nonšalantno shvatam život, ali kako god da riknem, ne bih
da se to desi zbog preterane brige za vođe i njihove strategije.
Ono čega se sećam je da je ta vakcina u rame nakon mesec dana toliko
bolela da sam danima brojala zvezde.
A teorije zavere, da, kao klinka sam tome i posvećivala neku pažnju, ali
nema te teorije zavere zbog koje bilo ko treba da naruši svoj lični mir.
Dakle, prevazišla sam i teorije zavere, i depresiju, pa čak i neku vrstu
nasilja i sad može da me razbesni još jedino urušavanje građanskih
sloboda, mada i to samo donekle.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.02.2018. u 08:00 - pre 74 meseci
Citat:
Braxi:
ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.


Ja ne verujem da je zemlja ravna. Engleska kraljica i liči na reptila, ali se ne bih direktno određivao po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.02.2018. u 08:13 - pre 74 meseci


Super tekst. Neko se usudio da napiše istinu. Sem ako i dailymail ne protura fake news?

Ja bih izdvojio:
Citat:
An analysis of vaccinations over a three-month period showed one in every 900 children was experiencing problems. This was over 2,000 times higher than the expected rate of one child in every 100,000 to 200,000.

Interesantno je da u uputstvu za MMR ako se dobro sećam (mrzi me da tražim) i dalje stoji tamo neki mizerno nizak procenat oštećene dece? Ako je kao što piše u ovom tekstu, svaki približno hiljaditi od onih koji su silom države vakcinisani MMR vakcinom je fizički oštećen, a država se pravi mutava (u stvari i jeste mutava). Ovo nije Japan, roditelji jadni uglavnom i ne kapiraju od čega im je dete odjednom bolesno a sa ovim zdravstvenim sistemom neće naći nikada ni uzrok ni lek jer nikoga nije ni briga.
 
Odgovor na temu

belbeg

Član broj: 337753
Poruke: 177



+205 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.02.2018. u 09:06 - pre 74 meseci
Citat:
pisac: Super tekst. Neko se usudio da napiše istinu. Sem ako i dailymail ne protura fake news?

Polako, sigurno će i ovo osporiti, posebno obrazovani i informisani Dalibor. Ako ništa drugo, ispljuvaće u svom maniru.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.02.2018. u 09:48 - pre 74 meseci
Citat:
Braxi:ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.

Ja nisam protiv vakcina, samo sam za to da svako ima pravo da odluči da li želi da se u njegovo telo ubrizgava bilo šta. (Ja sam vlasnik svoga tela, a ne država, komšija, lekar ili bilo ko drugi)

I upravo tako: desetine puta su me nagrdili da verujem da je zemlja ravna i da su ljudi bili / nisu bili na mesecu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla14.02.2018. u 09:51 - pre 74 meseci
Citat:
belbeg:Polako, sigurno će i ovo osporiti, posebno obrazovani i informisani Dalibor. Ako ništa drugo, ispljuvaće u svom maniru.

A sta je bilo sa vestima o Bil Gejtsu? Jos uvek uspesno izbegavas odgovor, ne brini se, tu sam ja da te podsetim
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 12:52 - pre 74 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Braxi:ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.

Ja nisam protiv vakcina, samo sam za to da svako ima pravo da odluči da li želi da se u njegovo telo ubrizgava bilo šta. (Ja sam vlasnik svoga tela, a ne država, komšija, lekar ili bilo ko drugi)

I upravo tako: desetine puta su me nagrdili da verujem da je zemlja ravna i da su ljudi bili / nisu bili na mesecu.


Problem u toj prici gde ti sam odlucujes o vakcinama koje ce biti date tebi i nekoj drugoj osobi ( da dete je osoba ) je u tome sto
ti nemas, kao ni @pisac bas nikakve kvalifikacije potrebne da o tome odlucujes.

Ti nisi lekar. Nisi zavrsio medicinu i nisi imunolog.

I jos bitnije Dr. Google nije nikakav strucnjak.



Dr Google will see you now: my day in the life of a cyberchondriac

http://www.telegraph.co.uk/hea...e-now-day-life-cyberchondriac/

[Ovu poruku je menjao ssi dana 18.02.2018. u 15:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 15:01 - pre 74 meseci
Problem sa tobom @ssi je taj što nikako ne možeš da ukapiraš suštinu ljudskog bića. A ovamo se hvališ da si završio jedan kombinovani ispit iz psihologije/pedagogije Onaj koji nešto ne zna si u stvari ti.

Ja bez ikakvih ispita iz pedagogije/psihologije, ću da ti objasnim: Ljudsko biće (odnosno njegov kompletan karakter sa ponašanjem) se sastoji od gradivnih blokova koji se nasleđuju, a u okviru tih gradivnih blokova su moguće modifikacije (ali ograničene razmere) koje se dešavaju u ranijem detinjstvu. Šta to znači? To zači da se dete recimo rađa kao psihopata (tj. sa naslednim predispozicijama za psihopatiju) ali se odgovarajućim razvojem u detinjstvu to može u ogromnoj meri ublažiti, i napraviti osobu koja funkcioniše skoro savršeno normalno. To je u određenoj meri moguće i u suprotnom smeru. I to ne važi samo za psihopatiju nego za sve dublje ljudske osobine.

To je samo jedan od primera kako se razvija ljudsko biće. Evo ako te zanima neki delić gradivnih elemenata ljudske psihologije odi na "opskurni" jutub i pogledaj par filmova od James Falon-a, neurologa sa jako zanimljivim nasleđem.
Ali zašto ja ovo tebi pričam? Evo zašto:

Ljudski karakter se formira daleko pre nego što se stekne diploma fakulteta. To što ti pričaš da neko ima diplomu ili nema je potpuno irelevantno za ovu temu, jer su svi ljudi prvenstveno klasifikovani po osobinama ličnosti i poremećajima ličnosti: Psihopate, pohlepni, zavidni, sujetni, narcisoidni, histrionični, nezainteresovani, lenji, depresivni, agresivni, mentalno bolesni, nesigurni, plašljivi... a tek onda dolazi njihovo znanje ili neznanje (diploma se može steći na razne načine, što opet zavisi od samog karaktera te osobe), i to znanje ili neznanje se zatim može dobro- ili zlo-upotrebljavati ili ne-upotrebljavati uopšte (što sve zavisi i od karaktera dotične osobe i od karaktera njemu nadređenih).

Onaj koji shvata tu ljudsku psihologiju ujedno shvata da je nemoguće napraviti bezgrešan sistem jer ljudi nisu bezgrešni a društvo se sastoji od ljudi takvih kakvi su (psihopate, pohlepni, nesigurni, plašljivi... da se ne ponavljam), da je ceo sistem kao takav podložan teškim devijaciijama (Hitler se nije desio nekoj drugoj vrsti, Hitler je proizvod ljudske nesavršenosti i Hitler se i može i hoće ponoviti) i zbog toga je pravo na integritet ljudskog bića osnovno pravo koje mora postojati.

Da skratim, mogu tebi da pune glavi kojekakvi iz kojekakvih razloga i motiva da nešto mora da se radi na nekome, i da mašu sa diplomama koje su stekli nebitno kako, ali ti ne znaš ni kakav je njihov psihološki profil niti koji su im motivi niti ko im je naredio ili ih podmitio ili na koji način zaplašio da to rade, pa zbog svega toga svako (mora da) ima puno pravo da odluči šta će da radi sa svojim telom na osnovu svog sopstvenog zdravog razuma. Onaj koji pogreši u svom rasuđivanju tim zdravim razumom, jbg biće zbog svoje greške eliminisan iz evolucione grane, i to je to. To isto važi i za tebe.

Ja znam da ti ovo verovatno nećeš ukapirati, i da ćeš nastaviti svoju priču o nekakvim diplomama, ali ovo pišem više zbog drugih koje tvoje piskaranje može da odvede dalje od istine, ka zabludama.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 15:18 - pre 74 meseci
Citat:
ssi:Ti nisi lekar. Nisi zavrsio medicinu i nisi imunolog.

Polako. Nisi ni ti završio medicinu i ni ti nisi imunolog pa pišeš na ovu temu?
Šta je suština problema? Postoje izvori informacija na obe strane a li svaki sa svojim motivima i činjenicama.
Ja sam linkovao slučaj sa Japanom, zemljom koja je u samom vrhu po tehnologiji, standardu, obrazovanju, stepenu informisanosti.... i oni su zabranili MMR vakcine?!
Meni je taj primer zemlje, koja je po mnogim kriterijumima u samom vrhu, dovoljan da počnem da sumnjam u sve te tvrdnje farmaceutskog lobija kome je jedini interes profit i samo profit a ne zdravlje. Možeš ti, po svom već prepoznatljivom stilu da pišeš šta ti je volja ali zapamti, koliko ti imaš prava da veruješ u to što ti veruješ isto tako to pravo imaju i drugi. Zato, pre nego kreneš da kuckaš, razmisli na čemu su utemeljena tvoja ubeđenja i saznanja i koliko su ona validna drugima.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 18:01 - pre 74 meseci
Citat:
mb57: Polako. Nisi ni ti završio medicinu i ni ti nisi imunolog pa pišeš na ovu temu?
Šta je suština problema? Postoje izvori informacija na obe strane a li svaki sa svojim motivima i činjenicama.
Ja sam linkovao slučaj sa Japanom, zemljom koja je u samom vrhu po tehnologiji, standardu, obrazovanju, stepenu informisanosti.... i oni su zabranili MMR vakcine?!
Meni je taj primer zemlje, koja je po mnogim kriterijumima u samom vrhu, dovoljan da počnem da sumnjam u sve te tvrdnje farmaceutskog lobija kome je jedini interes profit i samo profit a ne zdravlje. Možeš ti, po svom već prepoznatljivom stilu da pišeš šta ti je volja ali zapamti, koliko ti imaš prava da veruješ u to što ti veruješ isto tako to pravo imaju i drugi. Zato, pre nego kreneš da kuckaš, razmisli na čemu su utemeljena tvoja ubeđenja i saznanja i koliko su ona validna drugima.


O kakvom farmaceutskom lobiju pricas ?

Pa menadzment jedne kompanije bi jedva cekao da se dokopa
informacije i dokaza da konkurent radi nesto lose.

Siguran sam i da bi ti debelo platili za takvu informaciju + dokaze ( nista bez dokaza ).

Zasto ?

Pa ako nema konkurencije - veci % trzista ide njima.


U sta bi ti tu da "verujes" ?

Da testiras da li epidemija decije paralize moze da se vrati ?

Znas li kako je izgledala prethodna ?


Drugm recima, hoces da ispitujes svoju "veru" tudjim zivotima ?


Pa nece moci... zato sto tudji zivoti nisu tvoje vlasnistvo.


Inace sto se tice japana i MMR tamo je isto pumpana masa da MMR izaziva autizam, pa su ga ukinuli i uveli posebne vakcine... da ne bi pametni
radii sto i ovede tj izbegavali vakcine.

I gle cuda... stopa autizma ista ( ili se blago povecala ). Kako to ?

Citat:
pisac: Problem sa tobom @ssi je taj što nikako ne možeš da ukapiraš suštinu ljudskog bića. A ovamo se hvališ da si završio jedan kombinovani ispit iz psihologije/pedagogije :D Onaj koji nešto ne zna si u stvari ti.

Ja bez ikakvih ispita iz pedagogije/psihologije, ću da ti objasnim: Ljudsko biće (odnosno njegov kompletan karakter sa ponašanjem) se sastoji od gradivnih blokova koji se nasleđuju, a u okviru tih gradivnih blokova su moguće modifikacije (ali ograničene razmere) koje se dešavaju u ranijem detinjstvu. Šta to znači? To zači da se dete recimo rađa kao psihopata (tj. sa naslednim predispozicijama za psihopatiju) ali se odgovarajućim razvojem u detinjstvu to može u ogromnoj meri ublažiti, i napraviti osobu koja funkcioniše skoro savršeno normalno. To je u određenoj meri moguće i u suprotnom smeru. I to ne važi samo za psihopatiju nego za sve dublje ljudske osobine.

To je samo jedan od primera kako se razvija ljudsko biće. Evo ako te zanima neki delić gradivnih elemenata ljudske psihologije odi na "opskurni" jutub i pogledaj par filmova od James Falon-a, neurologa sa jako zanimljivim nasleđem.
Ali zašto ja ovo tebi pričam? Evo zašto:

Ljudski karakter se formira daleko pre nego što se stekne diploma fakulteta. To što ti pričaš da neko ima diplomu ili nema je potpuno irelevantno za ovu temu, jer su svi ljudi prvenstveno klasifikovani po osobinama ličnosti i poremećajima ličnosti: Psihopate, pohlepni, zavidni, sujetni, narcisoidni, histrionični, nezainteresovani, lenji, depresivni, agresivni, mentalno bolesni, nesigurni, plašljivi... a tek onda dolazi njihovo znanje ili neznanje (diploma se može steći na razne načine, što opet zavisi od samog karaktera te osobe), i to znanje ili neznanje se zatim može dobro- ili zlo-upotrebljavati ili ne-upotrebljavati uopšte (što sve zavisi i od karaktera dotične osobe i od karaktera njemu nadređenih).

Onaj koji shvata tu ljudsku psihologiju ujedno shvata da je nemoguće napraviti bezgrešan sistem jer ljudi nisu bezgrešni a društvo se sastoji od ljudi takvih kakvi su (psihopate, pohlepni, nesigurni, plašljivi... da se ne ponavljam), da je ceo sistem kao takav podložan teškim devijaciijama (Hitler se nije desio nekoj drugoj vrsti, Hitler je proizvod ljudske nesavršenosti i Hitler se i može i hoće ponoviti) i zbog toga je pravo na integritet ljudskog bića osnovno pravo koje mora postojati.

Da skratim, mogu tebi da pune glavi kojekakvi iz kojekakvih razloga i motiva da nešto mora da se radi na nekome, i da mašu sa diplomama koje su stekli nebitno kako, ali ti ne znaš ni kakav je njihov psihološki profil niti koji su im motivi niti ko im je naredio ili ih podmitio ili na koji način zaplašio da to rade, pa zbog svega toga svako (mora da) ima puno pravo da odluči šta će da radi sa svojim telom na osnovu svog sopstvenog zdravog razuma. Onaj koji pogreši u svom rasuđivanju tim zdravim razumom, jbg biće zbog svoje greške eliminisan iz evolucione grane, i to je to. To isto važi i za tebe.

Ja znam da ti ovo verovatno nećeš ukapirati, i da ćeš nastaviti svoju priču o nekakvim diplomama, ali ovo pišem više zbog drugih koje tvoje piskaranje može da odvede dalje od istine, ka zabludama.



Nema tu nikakve psihologije ili bilo cega.

Ili imas potrebne kvalifikacije iz oblasti medicine ili... nemas. Moze i iz recimo farmacije.

Ako nemas to sto si ti na nesto naleteo na nakom blogu.... to vredi otprilike malo manje od pola popusene lule duvana.

Ti nemas nikakvo obrazovanje iz oblasti medicine covece - samo lutanje po forumima i blogovima, a to nije to.


Sedi lepo, zavrsi medicinu, dokazi u nekom naucnom radu da vakcine ne valjaju i to je to.

Prosto, jednostavno, da jednostavnije ne moze biti.



Razlika izmedju mene i tebe je u tome sto ja ne tvrdim da ljudi koji su zavrsili medicinu i posvetili radni vek istoj a uz to su imunolozi ili farmaceuti
neznalice.

Znas zasto, ja im verujem, zato sto oni imaju potrebno obrazovanje i kvalifikacije.

Zato dajem sebi za pravo da diskutujem na temu.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 18:13 - pre 74 meseci
Citat:
ssi:
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Braxi:ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.

Ja nisam protiv vakcina, samo sam za to da svako ima pravo da odluči da li želi da se u njegovo telo ubrizgava bilo šta. (Ja sam vlasnik svoga tela, a ne država, komšija, lekar ili bilo ko drugi)

I upravo tako: desetine puta su me nagrdili da verujem da je zemlja ravna i da su ljudi bili / nisu bili na mesecu.


Problem u toj prici gde ti sam odlucujes o vakcinama koje ce biti date tebi i nekoj drugoj osobi ( da dete je osoba ) je u tome sto
ti nemas, kao ni @pisac bas nikakve kvalifikacije potrebne da o tome odlucujes.
Nisam ni rekao da imam kvalifikacije. Nemam. Doduše nemaš ni ti, ali nema veze.

Imam svoje telo. MOJE. I nedam nikome. Ako mi nije po volji, neću da primim ni injekciju, niti ću da prihvatim neku hiruršku intervenciju.

Kako ne kapiraš ? Moje, telo - ja odlučujem. Nebitno da li je za mene dobro ili loše. Dakle ja ne pokušavam "da odlučujem o vakcinama" kako ti to kažeš. Ja odlučujem o svom telu.

Nedopustivo je da država (vlada, ministar) umesto mene odlučuje o mom telu.

Dakle, ssi, ja ne ulazim u pojam korisnosti / štetnosti vakcina. Ne znam. Ali nebitno - moj stav je da odluka o vakcinisanju mora da bude moja. Čak i po cenu da ako nisam vakcinisan nemam prava na ovo ili ono - ali niko nema pravo da me primora na vakcinu. (A mogla bi da bude posebna diskusija o tome da li smem da budem na bilo koji način diskriminisan ako nisam vakcinisan)

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 18:39 - pre 74 meseci
ssi, jedino što vredi tebi napisati je oximoron!
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 20:28 - pre 74 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
ssi:
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Braxi:ne znam da li ste primetili da cim neko nije za vakcine obavezno veruje da je zemlja ravna da je Engleska kraljica reptil i da je Putin bezgresan.

Ja nisam protiv vakcina, samo sam za to da svako ima pravo da odluči da li želi da se u njegovo telo ubrizgava bilo šta. (Ja sam vlasnik svoga tela, a ne država, komšija, lekar ili bilo ko drugi)

I upravo tako: desetine puta su me nagrdili da verujem da je zemlja ravna i da su ljudi bili / nisu bili na mesecu.


Problem u toj prici gde ti sam odlucujes o vakcinama koje ce biti date tebi i nekoj drugoj osobi ( da dete je osoba ) je u tome sto
ti nemas, kao ni @pisac bas nikakve kvalifikacije potrebne da o tome odlucujes.
Nisam ni rekao da imam kvalifikacije. Nemam. Doduše nemaš ni ti, ali nema veze.

Imam svoje telo. MOJE. I nedam nikome. Ako mi nije po volji, neću da primim ni injekciju, niti ću da prihvatim neku hiruršku intervenciju.

Kako ne kapiraš ? Moje, telo - ja odlučujem. Nebitno da li je za mene dobro ili loše. Dakle ja ne pokušavam "da odlučujem o vakcinama" kako ti to kažeš. Ja odlučujem o svom telu.

Nedopustivo je da država (vlada, ministar) umesto mene odlučuje o mom telu.

Dakle, ssi, ja ne ulazim u pojam korisnosti / štetnosti vakcina. Ne znam. Ali nebitno - moj stav je da odluka o vakcinisanju mora da bude moja. Čak i po cenu da ako nisam vakcinisan nemam prava na ovo ili ono - ali niko nema pravo da me primora na vakcinu. (A mogla bi da bude posebna diskusija o tome da li smem da budem na bilo koji način diskriminisan ako nisam vakcinisan)


na tvoju veliku zalost nisi u pravu.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 20:55 - pre 74 meseci
Citat:
ssi
Sedi lepo, zavrsi medicinu, dokazi u nekom naucnom radu da vakcine ne valjaju i to je to.

Prosto, jednostavno, da jednostavnije ne moze biti.

Ovo sam i ja predlagao u onoj temi o Sladjani Velkov. Isto to su na jednoj tribini lekari rekli Nikoli Aleksicu, koji je poceo da cita neke njegove "dokaze" o stetnosti vakcina. Zapravo, za objavljivanje fakultet nije neophodan, dokaz za to Jovan Deretic. Njega, koliko znam, objavljuju bez problema. Dakle, znas nesto sto vecina ne zna? Objavi i, samim tim, postavi svoju hipotezu na testiranje. Ja ne znam sta je ovde problem?

Citat:
Java Beograd:
Imam svoje telo. MOJE. I nedam nikome. Ako mi nije po volji, neću da primim ni injekciju, niti ću da prihvatim neku hiruršku intervenciju.

Kako ne kapiraš ? Moje, telo - ja odlučujem. Nebitno da li je za mene dobro ili loše. Dakle ja ne pokušavam "da odlučujem o vakcinama" kako ti to kažeš. Ja odlučujem o svom telu.

Sve je ovo u redu, ali postoji par izuzetaka. Prvi izuzetak je kad mozes da naskodis drugome. Npr, imas sugu, a hoces da ides po dete u vrtic. Drugi izuzetak je da ne mozes da donosis takve odluke kad je u pitanju drugo ljudsko bice (bez obzira da li je u pitanju tvoje dete). Ima jos par stvari, ali i ovo je dovoljno.

Citat:
Java Beograd
Nedopustivo je da država (vlada, ministar) umesto mene odlučuje o mom telu.

Eh, sad se pravis lud, ne odlucuje drzava, nego nauka. Drzava naucni stav kanalise.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: O terijama zavere - iz drugog ugla18.02.2018. u 21:20 - pre 74 meseci
Citat:
IUOP_1: Npr, imas sugu, a hoces da ides po dete u vrtic.
Čuj, viđao sam desetine i destine gripoznih roditelja koji slinavi ulaze u vrtić, pa i u jaslice. I ? Nikom ništa. A zna se da ja grip odneo mnogo više miliona života od rubeola, na primer.

Citat:
IUOP_1: Drugi izuzetak je da ne mozes da donosis takve odluke kad je u pitanju drugo ljudsko bice (bez obzira da li je u pitanju tvoje dete).
Svako dete je ličnost za sebe i ima sva ljudska prava koja pripadaju i odraslima. Bez obzira da li moje ili nije. To znači da ima pravo da bude vakcinisano, ali ima pravo i da ne bude vakcinisano. Ko će da mu zaštiti njegova prava ? Ministar Vuilin ? Novinar Bljuca ? Neka pobesnela rulja ?

Citat:
IUOP_1: Eh, sad se pravis lud, ne odlucuje drzava, nego nauka. Drzava naucni stav kanalise.
Država donosi i sprovodi zakone / propise kojim propisuje da je nešto obavezno ili ne. Da li se nešto mora ili ne. Ne može to nauka. Uostalom, kao i malopre, nište ne pokušavam da dokažem kontra naučnim stavovima.

A kamo lepe sreće kad bi svaka država kanalisala naučne stavove, umesto da vrhuška na vlasti trpa u džepove dok može.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: O terijama zavere - iz drugog ugla

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 308373 | Odgovora: 972 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.