Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34466 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 16:15 - pre 113 meseci
Hteo sam da napisem, ali nema svrhe posto imamo drugacije poglede na svet.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 17:18 - pre 113 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Bolje nista ne jesti nego to djubre

Onda možeš pola hleba da koristiš da uhvatiš golubove !



Dva penzionera razgovaraju u parku:
– Jesi li poneo hleb za golubove?
– Jok, ja ih jedem bez hleba.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 17:29 - pre 113 meseci
Tek sam sad procitao raspravu na prethodnoj strani pa bi hteo da se ubacim. 15000 dinara mesecno samo za hranu tesko da je dovoljno za neku pristojnu ishranu. Pod tim pristojnu mislim na ishranu sa najmanje 3 obroka dnevno koji su kolicinski i po kvalitetu zadovoljavajuci. Znaci uprosceno, da kad jedes stvarno imas osecaj da si lepo jeo i da si se zasitio. A tu bi hteo i da dodam, ne znam kakav je kome metabolizam i apetit, ali ja cesto izmedju tih redovnih obroka imam potrebu da nesto kako se kaze "pregrizem". Znaci mozda po neka pogacica ili nesto drugo od peciva. Nesto od voca, jabuka, banana, sok od limuna, pomorandza. Neki slatkis. Naravno ne sve od ovoga svaki dan vec rasporedjeno. Pa bi ubacio i to u racunicu.

Ja sam nazalost zdravstveno dosao u situaciju da bi morao da imam ishranu koja ukljucuje mnoge stvari, ali ako imas 15000 dinara mesecno za hranu sve ovo su perverzije o kojima mozes samo da mastas.
Recimo stalno smaraju sa onim "jabuka na dan", ili po pola iscedjenog limuna.
Pa onda kazu banane su pune kalijuma koji je eliksir za pritisak. Pa preporucuju i redovni unos oraha i drugih kostunjavih grickalica za kardiovaskularni sistem, kao i bobicasto voce. Pa redovni unos ribe i ribljeg ulja, sardina, lososa, haringe, tunjevine. Opet naglasavam samo kao neki minimalni dnevni unos koji bi bio potreban da bi imao efekta na organizam. Recimo procitao sam nedavno preporuku za saku oraha za dorucak. Sa raspolaganjem pomenutom sumom sve ove stvarcice mozes samo u prolazu onako tuzno da gledas na rafovima dok se kreces ka polici sa hlebom i frizideru sa pastetom u crevu.

Kad je vec neko pomenuo hleb i pastetu, svakome ko ozbiljno misli da je to hrana koja zadovoljava covekove potrebe za jelom preporucujem da proba samo nedelju dana da se hrani iskljucivo hlebom sa namazanom pastetom. I da ne bude sve bas suvoparno, neka stavi i kolutove paradajza i krastavca, i neka ubaci i listove zelene salate. I ajde *ebes ga, ma neka ubaci i snitove najjeftinije posebne kobasice na akciji. I neka takve obroke zaliva casom jogurta, ili najjeftinijim kiselim mlekom. Ako i posle tog eksperimenta bude istog misljenja, onda ne znam sta bih mu mogao reci.

A kad vec pomenuh proizvode na akciji, ja sam se vec uvezbao u skeniranju pogledom cena na rafovima u potrazi za neobicno svetlecim papiricima jarkih boja. Drugo retko kad gledam. I sta se tu sve moze naci? Pa evo pre neki dan sam uzeo u ruku bas jednu pastetu u crevu koja se razlikovala po ceni od ostalih koje nisu bili na akciji za nekih 15-ak dinara. Uzmem jednu, malo bolje pogledam reko daj da uzmen drugu ovu kao da je neko koristio za bildovanje rucnih misica stikanjem sake. Kad ono oces, i sve ostale iste takve.
Isti slucaj i za cokolade. Uzmem jednu i vidim da je sva izlomljena reko daj da nadjem drugu u boljem stanju. Kad ono sve iste. Uzmem jednu koja mi je vizuelnim pregledom delovala najlepse i otvorim je kuci i vidim da je sva spljostena kao da je neko gazio po njoj. Znaci to je nesto sto se bilo rastopilo po magacinima pa ponovo stvrdlo. I to je jedini razlog zasto je na "akciji". Nista bolje nije ni sa sokovima i gaziranim picima. Uzmem koka kolu na akciji i kad sam uzeo prvi cug wtf? Sta sam ovo upravo srknuo? Zasladjena voda jbt!
Zatim voce koje je obicno na akciji je svo gnjecavo i nikakvo. Kad ga pogledas radije ga ne bi uzimao ni u ruku. Banane crne i gnjecave, kad ih otvoris ne mozes da ih grizes vec ti treba kasika da ih jedes. Jabuke, paradajz, sa nekom trulezi i crnim rupama. Spljosteni, zgnjeceni. Ne mozes ih nozem seci na kolutove jer nisu postojani vec suplji. Spolja paradajz iznutra prazno, zjap! Do nedavno sam redovno kupovao litarsko mleko u kesi jer je za nekih 30 dinara jeftinije od onog u tetrapaku i plastici. Ali nekoliko puta je ukislo tako da kad sam ga probao odma sam osetio da nesto nije u redu i ispljunuo. Kad na to dodam i smaranje oko sipanja tako upakovanog mleka u casu e reko neces vise majcin sine, f|_|ck this sl-lit! Vise ga i ne gledam u radnji.

I da se vratim na pastetu kupljenu u istoj radnji kao i to budjavo mleko. Pre neki dan sam uzeo pastetu u konzervi koja je bila na akciji. Kad sam je otvorio samo sto se nisam otrovao od toksicnog smrada i zelene boje. Bacio sam je u kesu sa djubretom i morao sam odma da je iznesem do kontejnera da mi ne bi smrdela u kuhinji.
Tako da sto se tice tih akcija tesko da se covek tu moze leba najesti sto bi se reklo. A nije nista bolje ni sa ostalim proizvodima koji nisu na akciji ali su obicno jeftiniji od drugih. Tu obicno vazi ono pravilo koliko para toliko i muzike.

Zatim, tu su i drugi troskovi. Pranje vesa bez praska ne ide. Kao ni pranje ruku bez sapuna, kose bez sampona i zuba bez paste.
Nije bas najsrecniji redosled po kom pisem ali ne ide ni sr@nje bez toalet papira.
Tu su i drugi neplanirani troskovi koji uvek iskacu. Recimo za krpe za pod, sundjere i zice za sudove kao i sredstvo za pranje istih. Cesto se nesto pokvari u kuci, neki ventil ili drugi deo koji treba zameniti. Nesto sto treba zalepiti sa super lepkom. Sijalice kratko traju, stedljive sam proterao iz kuce od kad sam procitao da ispustaju neki s|-|it. Znaci uvek se pojavi nesto na sta treba dati pare a sto nije isplanirano kucnim budzetom. Brada raste, brijaci se trose i istupljuju pa trebaju novi. Tu je i redovan odlazak kod frizera.

Posto mi je naruseno zdravlje, preporucene su mi duge setnje pa svaki dan setam po nekoliko kilometara po naselju. Carape nijedne ne mogu da sastave ni mesec dana, patike se habaju, odlepljuju, istanjuju. Probijaju prsti. Dakle kad si u situaciji da gledas da ustedis svaki dinar shvatis da i nesto kao svakodnevno dugo koracanje moze biti znacajan udar na kucni budjet.
Trenerke i duksevi se istanjuju i rastegljuju i cepaju. Ni to ne traje vecno.
O fenseraju kao sto je kupovina nove jakne, farmerki ili patika mogu samo da sanjam. Ukoliko je nekome u ovom trenutku palo na pamet da mi skrese kako imam para za net odma da mu kazem da ga placam 350 dindzi mesecno za 3 gb prenosa. A i mislim da internet vise nije nesto sto bi trebalo svrstavati u luksuziranje, vec je postala potreba u rangu sa onom kao sto je nekad bila za fiksnim telefonom. Cak i veca.

Znaci mislim da u tih 15000 dinara mesecno samo za hranu bez drugih troskova covek mozda i moze nekako da se ugura, tek toliko da prezivi tako sto ce da poubacuje nesto u zeludac. Ali mislim da je to i dalje zivot u oskudici ispunjem frustracijama. Da bi mogao da se posvetis planiranju zdrave ishrane i da ides po samoposluzi bez tuznjivo zudljivih pogleda ka rafovima mislim da je ipak potrebno vise. Ne mnogo, ali ipak vise. I to samo za stvari koje idu niz grlo.
O radostima kao sto su kupovina nekog lepog komada odece s'vremena na vreme ili cesci izlasci do grada, sedanje u neki kafic ili letnju bastu necu ni da pricam. A tek da ne pricam o ovim mobilno debilnim androidno mongoloidnim g@vancima. To su vec oblici bolesti konzumerizma.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 23:02 - pre 113 meseci
Mozda bi i moglo da se utisne izmedju 15000 i 20000 mesecno za dobru hranu.

Piletina i pirinac za dva tri dana oko 700 din.

Pasulj sa rebarcima, za par dana 600-700 din(300g pasulja i 500g rebara)

Ko moze da pojede(pozdere) 700 grama mesa za obrok, pa jos da zeli da jede tri-cetiri puta dnevno, njemu je malo i 1000 evra mesecno.

Mislim, guscije pastete svajcarski sir i francusko vino imaju svoju cenu, ali nije da ne moze da se jede za manje od 700 din dnevno.

I to da ne spominjem "zdravu" hranu predaka, kacamak, przena ili barena jaja, pekmezi ili med...

Zatim, pite, gibanica, proja sir..

Slanina i cvarci su oko 1000 din kilogram..i to moze da traje preko tri dana..znaci za 2000 sest dana(bar) masne hrane..

Dorucak za 50-100 din, rucak oko 150 i vecera oko 80 din..dnevno, po osobi, moze da se jede za 300-350 din..i to solidno. TZv "srecna hrana", sa salatom i puno uzitka..

Pekare, brza hrana..utrostruce trosak.

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 23:22 - pre 113 meseci
Ima ljudi koji jedu pretežno meso, povrće i voće bez testenina i hrane bogate skrobom (žitarice, krompir i sl.). To podrazumeva 500-1000g mesa dnevno zavisno od telesne mase.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 23:25 - pre 113 meseci
Za 350 dinara dnevno da se jede pa jos solidno nema sanse veruj mi. Ne pricam o teoriji vec pricam iz prakse. Da moze vec bi provalio kako, jer mislim da mi je mnogo manji problem da sednem i stavim na papir nego da budem gladan. Ali matematicka formula za sitost svaki dan sa 350 dnevno ne postoji. Ako mislis da moze slobodno probaj pa mi javi na koju foru, i ti i svi ostali koji kazu da moze.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.197.*



+784 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 23:48 - pre 113 meseci
lepinja 17 dinara + neka salama 200g=50 din ukupno ~70 dinara+ jogurt 20 din=90. Drugi obrok 4 jajeta przena=60 din jos 2 parceta hleba~15 din=75 din,dodas i neki majonez mali=100 din.
Za veceru isprzis 500g krompira=20 din+malo zejtina 20 din+majonez recimo=25 din i jos malo hleba=15 din i to je ukupno=80 din.
Dakle,to je dnevno 270 din. I onda sutra dan nesto drugo,neki dan se otvoris za sniclu za rucak.....
Uglavnom moze se preziveti fino sa 350 din dnevno

Po tvojoj racunici za 4-clanu porodicu samo za hranu treba 60000 din jel da? Pa to mislim da mali % ljudi moze da obezbedi

PS za 150 din se u mesari kupuje gotovo belo meso veliko sa lepinjom,ili bas veliki batak
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 23:59 - pre 113 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ma *rac moj se on snabdeva po skupim marketima. Vidiš da je na spisak stavio porciju pasulja, jede gotova jela (što samo po sebi nije ništa loše, ali malo je u suprotnosti sa "samo probranom junećom šniclom), ne ume da kuva i nema ko da mu kuva. Pročitao je negde spisak namirnica i nalupao se za cene, kao zna on šta valja. Niti je taj video hleb Sava, niti zna koliko košta, niti je jeo "gnjile" jabuke sa pijace.

Upravo tako.

Citat:
Windows2: Za 350 dinara dnevno da se jede pa jos solidno nema sanse veruj mi. Ne pricam o teoriji vec pricam iz prakse. Da moze vec bi provalio kako, jer mislim da mi je mnogo manji problem da sednem i stavim na papir nego da budem gladan. Ali matematicka formula za sitost svaki dan sa 350 dnevno ne postoji. Ako mislis da moze slobodno probaj pa mi javi na koju foru, i ti i svi ostali koji kazu da moze.

LOL Matematicka formula!!! Evo, ja cu da ti kazem foru...ozeni se ili nauci da kuvas. Ubi te (vas) ta silna suva hrana. ;)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 00:04 - pre 113 meseci
Citat:
KrkaCiC:
lepinja 17 dinara + neka salama 200g=50 din ukupno ~70 dinara+ jogurt 20 din=90. Drugi obrok 4 jajeta przena=60 din jos 2 parceta hleba~15 din=75 din,dodas i neki majonez mali=100 din.
Za veceru isprzis 500g krompira=20 din+malo zejtina 20 din+majonez recimo=25 din i jos malo hleba=15 din i to je ukupno=80 din.
Dakle,to je dnevno 270 din. I onda sutra dan nesto drugo,neki dan se otvoris za sniclu za rucak.....
Uglavnom moze se preziveti fino sa 350 din dnevno :)

Po tvojoj racunici za 4-clanu porodicu samo za hranu treba 60000 din jel da? Pa to mislim da mali % ljudi moze da obezbedi :)

PS za 150 din se u mesari kupuje gotovo belo meso veliko sa lepinjom,ili bas veliki batak :)


Ajmo ovako. Sutra cu da probam po tvom receptu pa cu da vidim kako to izgleda u praksi. Ali koliko vidim minimalizam igra kljucnu ulogu u tvom receptu. Taj prcvoljak od jogurta od 20 dinara nestane u 3 dobra cuga. Uz obrok mozes da ga konzumiras tako sto ga vise puta srknes ko pticica.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 00:26 - pre 113 meseci
Pa kako ces sada po njegovom receptu, kada si gore napisao da si u takvoj zdravstvenoj situaciji da moras da imas redovan unos "...lososa, haringe, tunjevine." ?!

Nemoj zdravlje da dovodis u opasnost izmenom nacina ishrane.



 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 00:57 - pre 113 meseci
Kakvi lososi i haringe? Ja sam napisao da bi to trebao da jedem a nema teorije to da priustim. Kako se sad hranim to njegovo ce mi biti ko obrok u banji. Ali ako ti je moje siromastvo smesno i zanimljivo za podj@bavanje onda ne znam sta bi ti rekao. To vise govori o tebi.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 01:15 - pre 113 meseci
Citat:
KrkaCiC

+ neka salama

Da mi ne zameriš, ali ja u ovom momentu ne znam ni jednu salamu u redovnim srbijanskim prodavnicama koja je za ljudsku ishranu. Možda ima u nekim "fri šopovima" i slično, ali to je teško dostupno.
Te salame, viršle, kobasice i slično se na mom jelovniku ne mogu naći ni pod tačkom "poludeo od gladi".

Citat:
KrkaCiC

Drugi obrok 4 jajeta

Sa 4 jajeta dnevno ti je garantovana arteriosleroza gledano dugoročno.

Citat:
KrkaCiC

4 jajeta przena=60 din

To su samo jaja za 60 din ali ne i prženje. Lukzuz prženja će posebno da te košta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 08:02 - pre 113 meseci
Mortadela, skoro pa svih proizvodjaca, zatim "novosadske", "izletnicka"..
Ima ih i zgodne su ili za dorucak ili za veceru.

Tri krmenadle od vrata su oko 200 din..

Desetak malih rostiljskih(odlicne iz Maksija, pakovane u crnoj plasticnoj zdelici sa folijom) oko 200 din, za DVA obroka..

Pricamo o normalnom vecinskom obroku, za odraslog coveka, ne za rudara ili kopaca bunara, ili nesrecnika koji zivi da bi jeo..

400 grama pilecih dzigerica je oko 200 din, przene sa lukom i pireom od par krompira(ja jedem bez) je rucak za dve normalne osobe.

Satiranje hrane je perverzija, ili retkima potreba, koja posebno kosta.

P.S.

Pisem ove stvari iz apsolutno licnog iskustva, toliko me kosta odlazak u radnju, na pijacu, sami spremamo..i ovo navedeno je hrana koju JA jedem. U kolicinama, koje uz povremene fizicke aktivnosti, "odrzavaju" tezinu 88-94kg...da ne pomislite da sam anoreksican

Da ne spominjem "bele ribe", koje se u bg- mog naci direktno od ribara, od 150-200 din za kg..cak se mogla dogovoriti i ociscena za 250..

O kakvim cenama pricate i o kojim obzderavanjima, nije mi jasno, za 700 din se moze obezbediti i desert i vino-pivo..
Pa ekstra domace rakijestine su 350-500 din litra, znaci da i ritualni "aperitiv" za "uzdravlje" moze priustiti..

Ko jede kilo mesa dnevno, taj ili dize tone u teretani ili je bacac kladiva

Tri tanjira pasulja, ili petnaest sarmi za rucak, pola kile slanine ili tepsija bureka...to zahteva bar dva posla..jedan da pokrije hranu i utrosi kalorije, a dugi za "normalni" deo zivota.

Ida, lepo ree vilil1..nema price bez KUVANJA..sve sto se pazari gotovo, je znacajno skuplje.

Kilo mlevenog mesa je 600 din, ostale djakonije jos 150-200, ali se za doticnih 800 din moze napraviti SEST do osam pljeskavica...a to je, da kazemo 900 din sa przenjem, sest do osam ruckova..

Ko jede kilo paradajza za salatu, taj neka ne racuna troskove manje od 1500 din dnevno samo za pacicanje..

P.S.
Ovo pisem iz direktnog iskustva, ono sto jedem i sto, uz povremene fizicke aktivnosti, odrzava tezinu oko 90kg..
KAda sam, kao mladji, imao 120...to su bili obroci za ginisa...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 19:22 - pre 113 meseci
Ovi su neki novi mehanizam,bas deru.

http://www.teleprompter.rs/vuc...ada-je-zena-izgubila-dete.html

http://www.teleprompter.rs/oca...ucica-da-ga-primi-u-vladu.html
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 20:18 - pre 113 meseci
Citat:
hotchimney:
Ima ljudi koji jedu pretežno meso, povrće i voće bez testenina i hrane bogate skrobom (žitarice, krompir i sl.). To podrazumeva 500-1000g mesa dnevno zavisno od telesne mase.


Ajde ne lupetaj. Nema toga medju ljudima koji nemaju posebni rezim ishrane (nabitno da li je to posledica zdravstvenih i profesionalnih razloga). Mozda ima medju medvedima, mada mislim da ni medvedi ne uspevaju uloviti naku zivotinju svaki dan.
Ako hocete razgovarati o dnevnim potrebama onda idealno projektovan(osmisljen) je vojni kuvar. Nadjite jelovnik vojnika i to bi bilo nesto sto se moze uzeti etalonom. Potrazite jelovnik JNA ima ga po internetu.

U vezi ostalog samo bih dodao sledece, u normalnom svetu potrosacka korpa ne prelazi 35% minimalne plate. Ako imate prosecnu platu i dvoje vas radi sa bogatom ishranom trebace vam oko 10-12% primanja.
U USA ili Kanadi hrana i garderoba je jos jeftinija, cak su i cigarete jeftinije.

Ako u jednoj drzavi stanovnistvo ne moze da se normalno prehrani i obuce, onda u toj drzavi vlada siromastvo i svaka druga diskusija je suvisna.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 21:57 - pre 113 meseci
Citat:
svaka druga diskusija je suvisna

S tobom u tvojim oblacima, da.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 22:43 - pre 113 meseci
Citat:
pisac: S tobom u tvojim oblacima, da.


Nisu to oblaci, to je realnost koji ti "demagoski" pokusavas da proglasis losom, a pritom propagiras nekakve nastrane vrednosti kao opsto prihvatljive.
Samo da dodam da jos uvek nisi naveo kakav drustveni sistem ti zagovaras i gde je takav sistem primenjen da bi videli ucinak primene.
Nisi jos odgovorio sta su ona dvojica ukrala, jer si tvrdio da ja svako sto ima mnogo vise para od drugih te pare ukrao.
Ako mozes objasni nama koji ne razumemo kako ce jedno drustvo koje je siromasno i u kojm gradjani razmisljaju kako ce se prehraniti, obezbediti dobro i kvalitetno obrazovanje, kako ce obezbediti dobro zdravstvo, tako ce obezbediti tehnoloski napredak.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...21.11.2014. u 23:30 - pre 113 meseci
Citat:
2012:

Ajde ne lupetaj. Nema toga medju ljudima koji nemaju posebni rezim ishrane (nabitno da li je to posledica zdravstvenih i profesionalnih razloga).

Ajde ne lupetaj.

Citat:
Two Brave Men Who Ate Nothing But Meat for an Entire Year

September 10, 2009

Both men ate about 800 grams of meat per day in 3-4 meals.


Takodje, kao primer ekstremne "kuhinje" možete pogledati Chankonabe. Kažu da tokom dana naguraju i do 10000 kCal.

Citat:
2012:

Ako u jednoj drzavi stanovnistvo ne moze da se normalno prehrani i obuce, onda u toj drzavi vlada siromastvo i svaka druga diskusija je suvisna.

Upravo o takvoj "državi" je ovde reč.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...22.11.2014. u 00:34 - pre 113 meseci
Ako se na pet strana vodi diskusija da li u nekoj realnosti prosječna plata može ili ne može da pokrije (samo) normalnu ishranu onda vjerovatno da ta realnost i nije baš sjajna.

Međutim, prehranjivanje radi ostanka u životu je samo jedan aspekt života. Šta je sa ostalima?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...22.11.2014. u 00:40 - pre 113 meseci
Za ostale aspekte moramo sačekati da se premijer ponovo oženi (sad je zauzet) i saopšti "zvanične podatke" o realnosti.
To iz razloga jer prosečan Srbijanac ne veruje krčanju sopstvenog stomaka već samo "zvaničnim statistikama".

Zato je ovakva diskusija i potrajala, uz primedbu da još nije završena jer nije stiglo "zvanično tumačenje" iz vlade. A to stvara podozrenje da li je u pitanju zavera CIA?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34466 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.