Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi S - planner na Samsung Galaxy S 4

[es] :: Smartphone :: Android :: Pitanje u vezi S - planner na Samsung Galaxy S 4

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuli-kuli

Član broj: 139684
Poruke: 57
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Pitanje u vezi S - planner na Samsung Galaxy S 413.11.2014. u 14:34 - pre 115 meseci
Imam par pitanja koje se ticu S Planner-a:
Da li je moguce nekako napisati taskove na racunaru i onda ih sinhronizovati na telefon, znaci bitno mi je da bude u task odeljku, ne u eventima?
Vidim da postoji opcija "Sync", zanima me gde se sinhronizuju taskovi? Na google nalogu nigde nisam nasao to.
Da li je to sve moguce uraditi u google nalogu i sinhronizovati sa telefonom?
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Pitanje u vezi S - planner na Samsung Galaxy S 419.11.2014. u 00:15 - pre 114 meseci
Ja imam Note 4, a verovatno je slično i na S4. Otvoriš planer, Ideš na podešavanja i dalje na Kalendari. Tu isključi sve sem tvoj meil na Google tj. [email protected]. Sada ćeš sve u S Planeru pisati u stvari na Google Kalendaru. Naravno možeš da ga dopunjavaš i na telefonu i na računaru. To nije savršen kalendar, ali je najbolji koji sam do sada koristio. A koristio sam sve od Symbian P910 (mislim Sony-Erikson od pre puuuno godina) ... Ima sve što je potrebno i dovoljno je dobar za sve primene kako poslovne tako i privatne. Nisam pronašao kako da otkačim da je neki događaj obavljen, ali brzo sam shvatio da boje koje su tu mogu veoma lepo da iskoristim. Tako hitne stvati obelezavan crvenom, uobičajene plavom, urađeno postavim na sivo, dodatni događaji iz Privatnog kalendara su braon i slično. Obaveze (događaji) se na telefonu pritiskom prsta i povlačenjem premeste na novi termin ili drugi dan, idealno. Najbolje je izabrati nedeljni prikaz, barem na Note 4, jer se sve obaveze (događaji) lepo vide po satima i danima. Lako ih je premestiti prevlačenjem u okviru dana ili nedelje. Ima pod dodatnim opcijama Opis, koji možeš iskoristiti za napomene i napisati šta je urađeno i sl. Naravno možeš na računaru dodati više Google Kalendara u okviru glavnog na tvom meilu koji je povezan sa telefonom. Tako na primer možeš dodati kalendar Privatne obaveze, Moja draga i ja i slično. Kada kreiraš na računaru neki kalendar na telefonu treba da pritisneš sinhronizacija i kada se pojavi među dostupnim kalendarima da ga uključiš. Dalje sve ide automatski u roku od par sekundi. Možeš takođe jedan ili više kalendara deliti sa osobama koje ti sam dodaš o okviru opcija Kalendara na računaru. Moja draga ima S3 i to lepo radi. Može da mi zakaže zajednički odlazak u bioskop i to se pojavi u mom kalendaru kao događaj sa vremenom od-do. Mislim da tu posle unosa događaja moraš da pritisneš sinhronizaiju ako ti se žuri da se dogažaj pojavi u deljenom kalendaru druge osobe odmah. Kalendare možeš na kraju meseca odštampati za neku, samo tvoju, evidenciju. Kalendari na telefonu i računaru sinhronizuju se veoma brzo po unosu novih događaja, tj. u roku od par sekundi, bez obzira da li si novi događaj uneo na telefonu ili na računaru.

A ako misliš da će tako Google da zna baš sve, ne brini, i onako zna skoro sve. Ako je to za tebe previše nažalost moraćeš da prestaneš da koristiš mobilni tipa S4 sa Google Android OS u drastičnoj varijanti, ili da pređeš na neku staru Nokiu u blažoj varijanti.
Baluban S.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Pitanje u vezi S - planner na Samsung Galaxy S 4

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.