Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanje skladišta

[es] :: Office :: Excel :: Stanje skladišta

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Remorseless
The Remorseless One
State Government

Član broj: 149544
Poruke: 156
89.111.250.*



Profil

icon Stanje skladišta04.11.2014. u 00:43 - pre 115 meseci
Pozdrav svima.
Potrebna mi je pomoc oko pravljenja tabele u ekselu koja treba da izgleda ovako:

Kolona A - kolicina robe koja treba da se nabavi za narednih 7 dana (vrednost X)
Kolona B - kolicina robe koja je potrosena u prethodnih 7 dana (vrednost Y)
Kolona C - vrednost koja za rezultat ima trenutno stanje robe nakon sto se oduzme potrosena i doda porucena roba (vrednost Z)

Nekad je potrebno da na stanju bude (lupam) 100 a nekad 150 jedinica robe a vec postoji odredjena trenutna zaliha (M). Sad, kako ja kapiram da se to resi je: trenutna kolicina robe koja vec postoji (M) - potrosena (Y) + narucena (X) = trenutno stanje (Z). e sad, to trenutno stanje (Z) treba da se memorise u neku celiju pa da se iskoristi za narednu sedmicu u kojoj postaje "prethodno stanje" (Z1) a onda da se novo trenutno stanje naredne sedmice racuna po formuli: Z1 - Y + X = Z, i tako u krug svakih 7 dana. Sve ovo treba da se odvija u max dva reda. Da li postoji nacin da se resi ovo?

Hvala unapred.
Mislis pobeci sto dalje kuda pogled samo ide al oci milosti nemaju i kad ih zatvoris sve vide
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
178.79.58.*



+6 Profil

icon Re: Stanje skladišta05.12.2014. u 20:12 - pre 114 meseci
Nadam se da je ovo resenje koje si zeleo.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Stanje skladišta06.12.2014. u 07:23 - pre 114 meseci
Citat:
Remorseless:Sve ovo treba da se odvija u max dva reda.
ne znam zašto je bitno u dva reda. Ako ne želiš drugačije @djole ti je dao rješenje
Ja bih dodao jedan način gdje imaš kronološko praćenje promjena evidencije narudžba i potrošnje.
Radi se o automatskom datumu i vremenu u trenutku promjene podataka. Tako imaš evidenciju što si radio i kada. Vidi Attach

BTW: naslov teme bi bio prikladniji poput "stanje skladišta" radi pretrage foruma
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Stanje skladišta

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.