Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30023 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 12:25 - pre 115 meseci
Citat:
A drastični slučajevi kao ovaj o kom je pisao Darko su samo to - drastični slučajevi, ekstremi.

Ja sam upravo sklon misljenju da nisu u pitanju ekstremi, evo i zasto...
Opisanih osmoro su sa moje severne strane. sa juzne strane, prva kuca do mene, komsije koje imaju kamion, tri traktora, dva automobila i par hektara povrtnjaka. Dnevno prodaju 200kg povrca na pijaci a iznasli su zakonske mogucnosti da se formalno podele u dve kuce od kojih se na jednu vodi sva imovina i prihodi a na drugu nista. Sa zapadne strane ima jedno izdvojeno naselje, 30-ak kuca, preko sto ljudi, medju kojima apsolutno ne opstoji osoba koja ima 1 dinar legalnih prihoda. Opstina im nudila besplatno zemlju da zaseju neko povrce, nisu hteli, a iz moje baste kradu povrce. Neka kradu, nisam takav da zelim ja da imam a drugima ne dam. problem je sto povremeno ukradu i kablove za telefon/struju jednom i meatlnu konstrukciju na kojoj je tarfostanica. Tako kad najvise imam posla, po 2-3 dana ne mogu da radim. Dvaput sam bacio po pun zamrzivac povrca, sve sto sam za celu zimu spremio, propalo da bi neko pretopio bakar. Plus svako malo odavle garazu i odnesu sve sto je vredno - u nekoliko navrata, nezavisno jedno od drugog ostao sam bez original Hilti T75 busilice, 2 elektromotorna triimera, invertorskog aparata za zavariavnje od 250A, a sitne busilice, brusilice, slajferice i ostale cirkulare vredne 50-ak evra svaki necu ni da nabrajam. Jednom su mi nudili i da mi prodaju u pola cene to sto su mi prethodno ukrali.
- Dobro ljudi, zasto?
- Nemamo sta da jedemo.
- A zasto necete da radite?
e tu vec nema odgovora, kradja je avantura, adrenalin, sta li vec...

Moja kuca je na kraju naselja, sa juzne strane nema kuca, inace uopste ne sumnjam da bi i tamo ziveli ljudi koji neopravdano primaju socijalnu pomoc. Ako ti mislis da su to sve pojedinacni slucajevi koji ne uticu na statistiku, onda nemam sta vise da ti kazem.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 12:30 - pre 115 meseci
Izdvajanje iz budžeta za poliitičke partije po godinama:

2011 – 856,78 miliona din
2012 – 926,97 miliona din
2013 – 1,067 milijardi din
2014 – 1,940 milijardi din

Mašala !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 12:38 - pre 115 meseci
Kao što rekoh, pišanje po sirotinji.

Šta će biti bolje po državu i njen budžet? Ovo pišanje po sirotinji ili da se naplate ovakvi dugovi? http://www.poreskauprava.gov.r...ka-na-dan-30062014-godine.html

Da li vi shvatate da je mojoj tročlanoj porodici sa oko ~100.000 primanja mesečno postaje neizdrživo, jer mi četvrtina ide na raznorazne namete i dažbine, ne računajući PDV od 20%? Pa kako je tek onda ljudima koji imaju platu 15000-25000. Pa i njima treba socijalna pomoć, a kamoli nezaposlenima.

Ajde malo u pauzi između krkanja kavijara i pohovanog pande probajte da zamislite sebi život sa toliko malo para.

Ne može. Bolje mu je da prima tu bednu crkavicu od socijalne pomoći i da radi nešto malo sa strane ako ima posla, mada posla NEMA, nego da radi za 15000 dinara mesečno (koliko JESTE plata južnije od Beograda).

Sada ako tim ljudima uzmete i tu socijalnu pomoć, pocrkaće od gladi ili će jednostavno da krenu da otimaju i povratak u devedesete. I to nije retorika za osnivanje stranke, već logika.

Ako ja nešto nemam ili imam vrlo malo i to malo pokušaš na silu da mi otmeš, odvrnuću ti šiju.

Sve se u ovoj zemlji naopako radi. Prvo se sređuje prihodna strana i na toj strani se gleda da bude maksimalna naplata poreza, a kao što se vidi na sajtu poreske uprave, to je daaaaaaaaaaleko od toga, a onda se neposredno i sređuje rashodna strana gde se prvo otpušta višak zaposlenih u državnoj administraciji, ukidaju agencije za sve i svašta, smanjuje broj poslanika, ministara, pomoćnika ministara, pomoćnika pomoćnika ministara i drugo. I šta koji K zaposleni u EPSu, vodovodu i Telekomu na rukovodećim mestima treba da imaju onolike plate? Dokle bacanje u bunar novca za Kosovo, za Fijat, za Etihade i ostale "poslove godine"? Pa onda finansiranje političkih partica, SPC, obezbeđenja rođaka funkcionera... Ma bre!

A pre svega toga treba da proradi sudstvo u ovoj zemlji, jer zakonodavna vlast ne postoji (jer da postoji, ne bi bilo ovoliko poreskih dužnika).

Ali ne, najlakše je podići cenu komunalija, podići poreze na imovinu za 100 - 800%, smanjiti plate i penzije, ukinuti porodiljama pravo na 100% bolovanja, pustiti maltene vojsku u autobuse da kontrolišu švercere, a pošto ni to nije dovoljno (niti može biti dovoljno), e onda hebi stoku do kraja i uzmi mu sve što ima.

I još jednom, ovo nije nikakva retorika, ovo je nešto što se dešava, a poslodavcima poput Venture normalno da odgovara što jeftinija radna snaga, kako bi umesto 2 imali 3 privatna aviona.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 12:38 - pre 115 meseci
Jasno, nego to dvoje bi terbalo posmatrati nezavisno jedno od drugog:
- pravednija raspodele socijalne pomoci uz ustedu je dobra stvar i to treba podrzati
- rasipanje para na stranke je losa stvar i to treba kritikovati
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:03 - pre 115 meseci
Citat:
bachi:
Šta će biti bolje po državu i njen budžet? Ovo pišanje po sirotinji ili da se naplate ovakvi dugovi? http://www.poreskauprava.gov.r...ka-na-dan-30062014-godine.html

Nije bitno koje je od ta dva bolje nego da su oba dobra.


Citat:
bachi: Da li vi shvatate da je mojoj tročlanoj porodici sa oko ~100.000 primanja mesečno postaje neizdrživo, jer mi četvrtina ide na raznorazne namete i dažbine, ne računajući PDV od 20%? Pa kako je tek onda ljudima koji imaju platu 15000-25000. Pa i njima treba socijalna pomoć, a kamoli nezaposlenima.

Ajde malo u pauzi između krkanja kavijara i pohovanog pande probajte da zamislite sebi život sa toliko malo para.

Ne može. Bolje mu je da prima tu bednu crkavicu od socijalne pomoći i da radi nešto malo sa strane ako ima posla, mada posla NEMA, nego da radi za 15000 dinara mesečno (koliko JESTE plata južnije od Beograda).

Sada ako tim ljudima uzmete i tu socijalnu pomoć, pocrkaće od gladi ili će jednostavno da krenu da otimaju i povratak u devedesete. I to nije retorika za osnivanje stranke, već logika.

Pa, nece im biti uzeta socijalna pomoc. Radno sposoban ce se ili zaposliti ili raditi za tu pomoc. Ali nece moci da radi na crno i prima soc. pomoc, da ne radi nista a moze i prima soc. pomoc i sl. sto i ne treba da moze.

Citat:
bachi:Ajde malo u pauzi između krkanja kavijara i pohovanog pande probajte da zamislite sebi život sa toliko malo para.

Nema potrebe da zamisljam, dovoljno je i da se prisetim.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:22 - pre 115 meseci
Pada mi na pamet da ti što su na foru dobili socijalnu pomoć, su za razliku od prave sirotinje puni raznoraznih fora pa će tako naći i foru da izbjegnu odlazak na društveno korisni rad.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:36 - pre 115 meseci
Citat:
ventura:
Na stranu to što je na birou hiljade nezaposlenih lekara (negde sam pročitao cifru od 8 hiljada), a svake godine diplomira hiljadu novih... Pa gde je tu logika... Jel ne može fakultet da kaže, ok, ove godine nećemo upisati 1500 studenata, upisaćemo samo njih 30 najboljih genijalaca i to je to.. Profesori neće ostati bez posla, tih 30 genijalaca će dobiti najbolje moguće obrazovanje, i posle neće imati problem da nađu posao jer su najbolji.. A kad se situacija na birou raščisti, fakultet opet poveća kvote i to je to.

Ovako, biro prepun nezaposlenih, a fakulteti svake godine izbacuju na hiljade diplomaca koji mogu samo da se prijave na taj isti biro jer posla za njih nema.

E i ti si neki biznismen ...
Pa ako upisu 30 umesto 1500 fax ce imati daleko manje prihode (polaganje prijemnog , upis , pa prijave ispita , overe semestra , upis godina , potvrde , takse , ...) a profesori ce imati iste plate.
Jedino mozda malo ustede na struji i grejanju ali mnogo manje nego sto izgube manjim brojem studenata.

Da ne ulazimo u to sta bi radili tih 1470 kad ne studiraju a posla nema.
Zapalili napolje odmah posle srednje (verovatno najpametnije) , bacili se u kriminal ili krenuli na utakmice (ali jbg , nema vise mesta ni na tribinama) a nocu kamenje pa po pekarama
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:42 - pre 115 meseci
Citat:
E, ali zato kad vam stigne poziv za javne radove na leto ...

Jao Darko ... ti definitivno nisi odavle... Kao da si Ivanov komsija Nemac!
Stvarno verujes da ce taj tvoj komsija otici na te radove? Mislis da nece umeti da se snadje? Po tvojoj prici ne izgledaju mi bas smotani. A veruj mi, nikakav problem srediti to. Za 100g kafe mozes dogovoriti sa sluzbenicom da te pozove kada tebi odgovara, ili srediti da je neko pozove i pita - sto bre zezas onog coveka, to je izbeglica sa Kosova, partijski kadar ... ili doneti bolovanje (tu ti i ne treba kafa), javiti da imas neki drugi izgovor, ili ne javiti nista - advokat strajkovao pa vam nije javio. A prvo i pre svega - stvarno verujes da ce biti love za javne radove?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:46 - pre 115 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
A kako bi trebalo da se regulise...
Osmisle se projekti ne za 180 sati mesecno po osobi, vec za 30 sati mesecno. Umesto jednog sa istim parama finansira se 6 projekata. Socijalni slucajevi se vise ne otimaju preko stranke za radno mesto, vec se uzimaju po redu sa liste. naprimer, radi se samo sredom, 7 sati dnevno. Ko evc ima posao na crno, ne moze da dobije sve srede slobodne, pa se odjavljuje sa socijalne pomoci. Takodje, onima koji imaju hektar povrtnjaka gube mnogo vise ako se ne bave time svake srede, pa se i oni dobrovoljno odjavljuju. Na kraju kad vidis efekat, sa paraam koje je drzava do sad izdvajala za jednog socijalnog slucaja na javnom radu, ti sada regulises vec naprimer 12 njih sa liste, od kojih 6 dodju da rade, a 6 se odjave. Od tih 6 kojih su se odjavili, drzava godisnje ustedi 400-500 hiljada dinara, sto je dovoljno da se plati mesec dana javnog rada za jos 100 ljudi, cime resavas pitanje njih 200 sa liste od kojih 100 prihvati da radi a 100 se odajvi cime stedis preko 7 miliona dinara i tako dalje prakticno bez ikakvog dodatnog troska dodjemo do naprimer podatka da 150.000 ljudi svake srede ide na javne radove, a drugih 150.000 se dobrovoljno odjavilo sa socijalne pomoci cime drzava ustedi neverovatnih 10 milijardi dinara, a trava oko puteva bude uredno podsisana, zbunje uklonjeno, cvece zasadjeno, nigde jednog pikavca da vidis.

Ja sam vise puta razmisljao, ali cu svakako naredne godine da probam da napisem projekat javnih radova za 50 ljudi za 30 sati u toku meseca. Sad racunam, vec u dvoristu imam alata za 11 ljudi - grabulje, lopatu, dve motike vecu i manju, dvoje makaze za grane, male jednorucne i velike etleskopske, dve metle, motornu testeru, trimer, asov, sekiru. Hocu da kupim razni alat za jos 39 ljudi, i da finansiram sendvice za njih - 25 hlebova i jedno 10-15 kg kojekakvog mesista/salama/kobasica/virsli, moze i rostilj da se potpali... to kosta jedno 7.000 dinara dnevno tj. nedeljno jer se radi samo sredom, ma ima da resim taj mesec da slupam 30.000 dinara na to, ali je to vredno zadovoljstva da podstaknem 50 ljudi da se dobrovoljno odjave sa socijalne pomoci i tako drzavi ustedim 4 miliona dinara godisnje. Cak mozda postoji mogucnost da ja budem instruktor za obuku pa dobijem platu za to i da cak i mene to zadovoljstvo ne kosta nista, ali to sad nije bitno, nek kosta kolko kosta.

I onda tebi socijalno posalje 50 ljudi koji primaju deciji dodatak od 2500din da cupaju korov kod tebe u dvoristu... i pritom jedan od njih padne i slomi nogu, ti si odgovoran za njega (ili drzava svejedno) a on je pritom privremeno zaposlen i ima pravo na bolovanje i zdravstveno.
Na bolovanju provede par meseci i koliko onda to kosta zarad ustede od 2500din?

Druga stvar je sto je poznata cena minimalne zarade i koja se odnosi na bilo kakav rad...i ona je mnogo veca od iznosa socijalnog primanja.

Cela ta prica o angazovanju ljudi koji su na teretu socijalnih davanja bi imala logike da ta socijalna primanja nisu reda velicine 2-7000din i vise je zamazivanje ociju nego da od toga neko stvarno moze da zivi.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 14:50 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson
Da ne ulazimo u to sta bi radili tih 1470 kad ne studiraju a posla nema.

Ajde ipak da ulazimo:

Citat:
Homer J. Simpson: Zapalili napolje odmah posle srednje (verovatno najpametnije)

Odlično, više posla za autoprevoznike, novi autobusi, nova radna mjesta za šofere, konduktere, servisne službe, dodatni prihodi za autobuske stanice i restoranska stajališta pored puta. Zatim isto to za avionski saobraćaj. Poslije bi slali pare iz inostranstva svojima kući, devizni priliv i tako to...

Citat:
Homer J. Simpson: bacili se u kriminal ili krenuli na utakmice (ali jbg , nema vise mesta ni na tribinama)

Odlično, biće potrebno još policajaca i inspektora, dakle nova radna mjesta, još zatvora (građevina, zidanje, proizvodnja bodljikave žice, nova radna mjesta za stražare itd.) više prodatih karata za utakmice, znači bolji fudbal, više redara itd...

Citat:
Homer J. Simpson: a nocu kamenje pa po pekarama

Odlično, znači više posla za stakloresce, osiguravajuće kompanije, još pekara - jer dok se jedne popravljaju druge treba da rade, znači još radnih mjesta za pekare, prodavce peciva itd...

Eto vidiš da je to dobro.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
195.189.69.*



+6455 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:03 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson
Zapalili napolje odmah posle srednje (verovatno najpametnije)

A rešenje je da bacimo pare na njihovo školovanje, pa da zapale preko kao školovan kadar?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:07 - pre 115 meseci
Resenje je da se sredi sistem pocevsi od vrha do dna a ne obrnuto.
Od ta 2 , VSS ili SSS nezaposleni se ne zna sta je gore.

Citat:
Odin D.:
Citat:
Homer J. Simpson
Da ne ulazimo u to sta bi radili tih 1470 kad ne studiraju a posla nema.

Ajde ipak da ulazimo:

Citat:
Homer J. Simpson: Zapalili napolje odmah posle srednje (verovatno najpametnije)

Odlično, više posla za autoprevoznike, novi autobusi, nova radna mjesta za šofere, konduktere, servisne službe, dodatni prihodi za autobuske stanice i restoranska stajališta pored puta. Zatim isto to za avionski saobraćaj. Poslije bi slali pare iz inostranstva svojima kući, devizni priliv i tako to...

Citat:
Homer J. Simpson: bacili se u kriminal ili krenuli na utakmice (ali jbg , nema vise mesta ni na tribinama)

Odlično, biće potrebno još policajaca i inspektora, dakle nova radna mjesta, još zatvora (građevina, zidanje, proizvodnja bodljikave žice, nova radna mjesta za stražare itd.) više prodatih karata za utakmice, znači bolji fudbal, više redara itd...

Citat:
Homer J. Simpson: a nocu kamenje pa po pekarama

Odlično, znači više posla za stakloresce, osiguravajuće kompanije, još pekara - jer dok se jedne popravljaju druge treba da rade, znači još radnih mjesta za pekare, prodavce peciva itd...

Eto vidiš da je to dobro.

Od toga svega bi drzava imala vise stete nego koristi , tesko da ce autoprevoznici , pekari i stakloresci otplatiti te dodatne pandure , zatvore itd.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:25 - pre 115 meseci
Citat:
Shadowed:Nije bitno koje je od ta dva bolje nego da su oba dobra.

Tačno, ali postoje prioriteti šta prvo treba urediti i srediti, zar ne?

Podići privredu na noge, pokrenuti proizvodnju da bi ljudi imali gde da se zaposle. U ovoj smrdljivoj zemlji na svakom ćošku imaš kockarnice, prodavnice, pekare, mačkarnice i apoteke, frizerske salone/salone lepote. Dakle - sve trange frange, sve trgovina, niko ne proizvodi nešto.

Da se ovde nešto proizvodi, manje bi bilo nezaposlenih i samim ti manji izdaci za socijalnu pomoć. Takođe, cena rada je smešna i nemojte mi govoriti kako je slobodno tržište određuje, jer ovde je tržište sve, samo ne slobodno. Dakle, ako čovek stavi prst na čelo i razmišlja da li da se zaposli i radi za platu od 15.000 dinara i da mora da plaća prevoz do tamo ili da sedi kući za socijalnu pomoć od 7000 dinara (i pritom nešto zaradi sa strane nadničenjem), šta mislite, šta će izabrati?

No, ako mu neko ponudi posao sa pristojnom platom sa kojom će moći da izdržava svoju porodicu ispunjavajući makar osnovne potrebe (dakle, da plati komunalije, da jedu 3 pristojna obroka dnevno i da imaju da se obuku, dakle ništa restorani, letovanja, zimovanja, samo osnovno), takvom liku neće pasti na pamet da sedi kući, da bude bezvredan. Ništa gore nego da radiš 8 sati dnevno, a plaćen si ko rob, a i ta ti plata kasni, a onda sve to što zaradiš, 80% ti uzme država na komunalije i poreze.

Riba smrdi od glave gospodo i prvo treba oprati vosak iz ušiju, obrijati se, umiti se, a tek onda prati noge.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:26 - pre 115 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Od toga svega bi drzava imala vise stete nego koristi , tesko da ce autoprevoznici , pekari i stakloresci otplatiti te dodatne pandure , zatvore itd.

Pa kad ove sadašnje pandure, profesore i zatvore mogu da otplaćuju studenti od upisnih taksi, taksi za prijavu ispita, ovjera, potvrda itd. onda sigurno privredni subjekti imaju još veću platežnu moć.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:30 - pre 115 meseci
Citat:
bachi:Riba smrdi od glave gospodo i prvo treba oprati vosak iz ušiju, obrijati se, umiti se, a tek onda prati noge.

Da ne idem u detalje za svaku stvar koju si napisao: riba vec smrdi cela i koji god deo da popravis dobro je.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:32 - pre 115 meseci
Citat:
bachi:
No, ako mu neko ponudi posao sa pristojnom platom

Da, trebalo bi da se donese zakon da je svakom neko dužan da ponudi nešto primamljivo.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:32 - pre 115 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Homer J. Simpson: Od toga svega bi drzava imala vise stete nego koristi , tesko da ce autoprevoznici , pekari i stakloresci otplatiti te dodatne pandure , zatvore itd.

Pa kad ove sadašnje pandure, profesore i zatvore mogu da otplaćuju studenti od upisnih taksi, taksi za prijavu ispita, ovjera, potvrda itd. onda sigurno privredni subjekti imaju još veću platežnu moć.

Pa ne mogu , jel deficit skoro 2 milijarde evra
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:41 - pre 115 meseci
Pa, ne znam kako ti doživljavaš protok vremena i uzročno-posljedične veze u vremenskoj dimenziji, ali taj deficit je nastao za dosadašnje proteklo vreme dok ste upisivali 1470 studenata medicine godišnje, a ne kao posljedica nečeg što će se možda desiti u budućnosti.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:45 - pre 115 meseci
A jos veci ce nastati ako ne upises 1470 a napravis nove zatvore i zaposlis jos x hiljada pandura ...

Poenta je da s ljudima moras nesto uraditi a da te to najmanje kosta.
A to nije ni nastavak ovog starog ni to vase novo vec nesto trece
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 15:48 - pre 115 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
Shadowed:Nije bitno koje je od ta dva bolje nego da su oba dobra.

Tačno, ali postoje prioriteti šta prvo treba urediti i srediti, zar ne?

Podići privredu na noge, pokrenuti proizvodnju da bi ljudi imali gde da se zaposle. U ovoj smrdljivoj zemlji na svakom ćošku imaš kockarnice, prodavnice, pekare, mačkarnice i apoteke, frizerske salone/salone lepote. Dakle - sve trange frange, sve trgovina, niko ne proizvodi nešto.

Da se ovde nešto proizvodi, manje bi bilo nezaposlenih i samim ti manji izdaci za socijalnu pomoć. Takođe, cena rada je smešna i nemojte mi govoriti kako je slobodno tržište određuje, jer ovde je tržište sve, samo ne slobodno. Dakle, ako čovek stavi prst na čelo i razmišlja da li da se zaposli i radi za platu od 15.000 dinara i da mora da plaća prevoz do tamo ili da sedi kući za socijalnu pomoć od 7000 dinara (i pritom nešto zaradi sa strane nadničenjem), šta mislite, šta će izabrati?

No, ako mu neko ponudi posao sa pristojnom platom sa kojom će moći da izdržava svoju porodicu ispunjavajući makar osnovne potrebe (dakle, da plati komunalije, da jedu 3 pristojna obroka dnevno i da imaju da se obuku, dakle ništa restorani, letovanja, zimovanja, samo osnovno), takvom liku neće pasti na pamet da sedi kući, da bude bezvredan. Ništa gore nego da radiš 8 sati dnevno, a plaćen si ko rob, a i ta ti plata kasni, a onda sve to što zaradiš, 80% ti uzme država na komunalije i poreze.

Riba smrdi od glave gospodo i prvo treba oprati vosak iz ušiju, obrijati se, umiti se, a tek onda prati noge.


Ako misliš da je bolje i isplatljivije ovde da se proizvodi umesto recimo u Kini, niko ti ne brani da pokreneš biznis. Nemoj samo nama da pričaš kako je ovde povoljnije nego u Kini.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30023 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.