Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30083 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 17:04 - pre 115 meseci
Citat:
HeYoo: Pa i to je resavanje budzetskih problema od kraja. Ne gusi socijala budzet nego preglomazna i neefikasna birokratija.

Pa državni posao i nije posao, nego socijalna kategorija.
Tamo se ne ide da se radi, nego da se nakači na sisu.
Tako da je i to samo jedan vid socijale, ali doći će i oni na red kad ovima drugima krčenje creva počne da ometa
ovčiji nagon za građanskom poslusnošću.

Problem je što je toliko nakačenih na državnu sisu, da maltene svako neko od ovih ostalih jadnika koji nisu te "sreće" ima nekog iz bliže porodice
na državnoj sisi, pa ga razdiru unutrašnji sukobi.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 17:12 - pre 115 meseci
^ Very much true
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 19:08 - pre 115 meseci
Citat:
Java Beograd:
Vidi, nikad đavo nije tako crna kao što izgleda.
U komunikaciji sa kolegama i prijateljima, primećujem da se uglavnom zauzimaju dva stava "fašističko-robovlasnički državni princip" i "neka radi, ja njemu i inače ne bih davao ni dinar socijalne pomoći"

Iskreno verujem da realo može da se nađe sredina, tj. da oni koji su zaista zdravi i pravi uzmu lopate u ruke pa zimi čiste sneg sa ulica, ili učestvuju u opštinskoj akciji uklanjanja divljih deponije, ili neznamnija prolećno čišćenje rečnog priobalja i td i td. Nesumnjivo da bolesni i nesposobni treba da budu zaštićeni, i nesumnjivo je da radno sposobni, pravi i zdravi ne treba ceo život da sisaju sa državne sise.


Ovo je zapravo interesantno za diskusiju...
Ako taj nezaposleni "radno sposoban" covek ode na taj prinudni rad onda njemu ne treba dati decji dodatak od 5000din (toliko je za dva deteta) vec platu jer je postao "zaposlen"

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 19:08 - pre 115 meseci
Citat:

HeYoo: Pa i to je resavanje budzetskih problema od kraja. Ne gusi socijala budzet nego preglomazna i neefikasna birokratija.


Problem je definicija socijale. Ako se "drzavni posao" smatra za bolju zivotnu opciju onda ti je to, prakticno, jos jedan vid socijale.

Mislim da je cifra koji direktno (zaposleni) ili indirektno (clanovi porodice) zive od budzeta prilicno velika. Prava socijala, tj. oni na socijalnoj pomoci, su tu sigurno kap u moru, ali pojam "socijale" je prilicno rastegljiv. Ako je neko, prakticno, nesposoban za bilo sta drugo u zivotu osim da lupa pecate ili radi nesto sto mu "stranka" (koja god) nalaze, ta osoba je prakticno isto na socijali, samo sto se ne zove tako i glumi neko zaposlenje.

Na ove sa "drzavnim poslom" dodaj sve moguce i nemoguce agencije, javna preduzeca, drzavne firme ciji se posao sastoji skoro ekskluzivno od dilova sa drzavom, kojekakve parazitske firme koje sluze za isisavanje budzeta i sl...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 19:56 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...
@Sceka, za ovu osobu - sumnjam. Kada je neko izuzetno politicki na jednoj strani "skale", u ovom slucaju na levoj, sumnjam da moze pri cistoj svesti odjednom da postane ekstrem na drugoj strani tek tako. Desava se to tu i tamo ali obicno se to jako dobro vidi kroz promene, a ne odjednom tek tako, iz utopija komunizma u nadnicenje dece.

Pa ja kazem "oni koji dobro poznaju doticnu osobu" a ti tu osobu ocigledno ni onako usput ne poznajes (sto je i logicno). BTW, cim je Sloba puk'o (bio je kod Slobe na vaznom mestu i imao veliku moc) odmah se preorijentisao na sredinu, odnosno bio neutralan neko vreme pa sto je vreme prolazilo prilagodjavao se maximalno svemu sto je jako. To sto si rekao u citiranom vazi za normalne ljude.

Inace, nisu sva javna preduzeca na drzavnoj sisi, ima ih koje drzava isisava i to poprilicno.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:11 - pre 115 meseci
Citat:
bakara:
Ovo je zapravo interesantno za diskusiju...
Ako taj nezaposleni "radno sposoban" covek ode na taj prinudni rad onda njemu ne treba dati decji dodatak od 5000din (toliko je za dva deteta) vec platu jer je postao "zaposlen"

Postoje razne vrste "zaposlenja", naprimer radni odnos na neodredjeno vreme, radni odnos na odredjeno vreme, ugovor o povremenim poslovima, ugovor o delu... sada novi zakon o radu liberalizuje rad jos vise u odnosu na postojeci, u smislu da neko nekoga moze da angazuje da mu nesto zavrsi sat vremena mesecno i mi to mozemo da definisemo kao da je taj onda zaposlen, ili nezaposlen, jer je 99,5% mesecnog broja radnih sati besposlen... to je valjda jasno, sta se sad tu bavimo pitanjima lingvistike i terminologije radnog prava...

Citat:
Ivan Dimkovic: Mislim da je cifra koji direktno (zaposleni) ili indirektno (clanovi porodice) zive od budzeta prilicno velika. Prava socijala, tj. oni na socijalnoj pomoci, su tu sigurno kap u moru, ali pojam "socijale" je prilicno rastegljiv.

Pa na drzavnom poslu je oko 700-800 hiljada ljudi. Jos toliko prima kojekakva sledovanja od drzave (socijalnu pomoc, deciji dodatak, roditeljski dodatak, dodatak za tudju pomoc i socijalnu pomoc). Prave socijalne pomoci je ako se dobro secam nesto oko 200-250 hiljada. Jedino za tu pravu socijalnu pomoc si obavezan da se sa zadovoljstvom prihvatis motike/lopaet/grabulja kad god te lokalna samouprava pozove. Druga varijanta - doneses opravdanje od doktora da ne mozes da radis. Tu tacno pise do kad ne mozes ili ne mozes zauvek. Neces da radis i nemas opravdanje -> nema vise socijalne pomoci. Ja nemam nista protiv da kukate na losu/kriminalnu vlast, ali savest mi nalaze da budem korektan - sve ovo sto sam naveo nije doneo ni Vulin, a ni Vucic. To datira iz vremena tadica, mozda Kostunice, a ne bi me cudilo da je to tako jos od vremena Milosevica, da ne idemo sad dalje u proslost pa da trazimo i za Tita. Ovaj Vulin je u principu dosao na ideju da se organizuje malo vise tih javnih radova, a javnih radova je bilo i 2013. i 2012. i ranijih godina. Znam tacno jer sam pratio konkurse - drzava omogucava i privatnom licu/privatnoj firmi da organizuje javne radove, samo treba da napise plan i program javnih radova i prijavi se na konkurs. Drzava finansira radne sate za socijalne slucajeve, a ako se dobro secam organizatoru ostaje da im obezbedi samo sendvice, alat za rad i prevoz do mesta gde terba uredjivati javnu povrsinu. Da znate da sam par puta hteo da sednem i osmislim plan i program i iskesiram pare za iznajmljivanje autobusa i za sendvice za 50 ljudi, kako bih dao svoj doprinos dobrovoljnom odjavljivanju sa socijalne pomoci onih koji tamo nikada nisu ni trebali da budu prijavljeni.

Ono sto se ovom uredbom menja to je da ce opstinski sluzbenici pored prava da sednu i napisu po koji plan i program javnih radova (sto su oduvek imali) od sada verovatno imati i obavezu da to s vremena na vreme urade. Ako to zaista bude tako, a nadam se da hoce, gradjani Srbije ce uskoro malo manje imati osecaj da zive na deponiji, a malo vise da zive u evropskoj drzavi, tako da je korist visestruka.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:35 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
branko tod:
Citat:
Ivan Dimkovic:

Odselio sam se iz Srbije pre vise od 12 godina, vesti odatle ne pratim bar jedno 6-7 godina


Pa kako nam onda non stop prosvetljuješ vidike !


Sve sto cujem je ono sto se napise ovde. Ne znam o kakvom prosvetljivanju vidika pricas, samo konstatujem realnu cinjenicu da niko ne bi mogao ozbiljno da posumnja da osoba zakleti levicar koja nikad nista nije radila u zivotu (osim politicenja) promovise nekakvu radnu obavezu za decu.


Nije ti dobar izbor informisanja, ovde je prilično nerealna slika srbije. O tvojim etiketiranjima srbije ne bih ovom prilikom.

Osnovna stvar da je Sceka preneo " članak " iz " časopisa " koji zaebava sve redom i u kome Vulinove istinite izjave ima isto onoliko kao i snega
iz 2008 na Avali. Sceka je naivan napravio pometnju , a sad se smeje iz prikrajka i ćuti. Istinitost tog teksta je na nivou čuvenih članaka iz Čika,
čuvenog časopisa od pre četrdeset godina. Ako ti nije poznat članci su bili u fazonu primila sam pismo od dečka iz vojske i ostala u drugom stanju,
da li je to moguće ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:35 - pre 115 meseci
Evo, nadjoh tekst konkursa iz 2012:
http://semendria.com/konkurs-za-izvodenje-javnih-radova/
Sad vidim, drzava placa i prevoz, znaci organizatoru ostaje samo trosak za sendvice. A u slucaju da neko proba da se izvuce da ne ume sa lopatom/motikom/grabuljama, drzava placa cak i instruktore za obuku

Eto, u zivotu do sada nisam podrzavao Vulina, uvek sam imao dijametralno suprotno misljenje, ali jednostavno nisam od tih koji sebi izaberu stranu pa napadaju suprotnu sta god da radi, vec moram da podrzim ono sto je dobro.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:37 - pre 115 meseci
Znam neke Rome ( cigane ) sa Čubure koji drže tezgu na Kaleniću i primaju socijalnu pomoć.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:49 - pre 115 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bakara:
Ovo je zapravo interesantno za diskusiju...
Ako taj nezaposleni "radno sposoban" covek ode na taj prinudni rad onda njemu ne treba dati decji dodatak od 5000din (toliko je za dva deteta) vec platu jer je postao "zaposlen"

Postoje razne vrste "zaposlenja", naprimer radni odnos na neodredjeno vreme, radni odnos na odredjeno vreme, ugovor o povremenim poslovima, ugovor o delu... sada novi zakon o radu liberalizuje rad jos vise u odnosu na postojeci, u smislu da neko nekoga moze da angazuje da mu nesto zavrsi sat vremena mesecno i mi to mozemo da definisemo kao da je taj onda zaposlen, ili nezaposlen, jer je 99,5% mesecnog broja radnih sati besposlen... to je valjda jasno, sta se sad tu bavimo pitanjima lingvistike i terminologije radnog prava...

Nismo se izgleda razumeli...

Prakticno:
Znaci neko ko prima 2500din (koliko trenutno iznosi deciji dodatak) bi trebao negde da okopava neki korov par puta mesecno da bi dobio tih 2500din?

Ceo taj predlog bi imao smisao da ta socijalna pomoc ima neku realnu vrednost, a ovako vise vredi autobuski prevoz i taj (bilo kakav) rad od iznosa te socijalne pomoci.

Sto ce reci da ce drzava u principu jos i da zaradi na onome ko prima tu socijalnu pomoc ...znam da je smesno ali tako ispada.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:51 - pre 115 meseci
@branko tod
Nema potrebe da izdvajamo pojedince, niti narocito da ih delimo po nacionalnoj pripadnosti - poznato je da je najsiromasniji deo zemlje dole jug Srbije, a najvise korisnika socijalne pomoci imamo u Vojvodini! Jasno je svima nama da polovina njih tamo realno ne bi trebala da dobija socijalnu pomoc, ali uklapaju se u zakonske uslove i nista im ne mozes! Jedino sto mozes je da ih pustih da se oni samo odjave, tako sto im neko organizuje javne radove sutra naprimer od 10 do 13h, za sta dobiju 3 evra, a tamo gde nelegalno rade izgube 20 evra. pa kad ih tako triput mesecno iscimas, sami ce da dodju i kazu "molim vas da me odjavite sa socijalne pomoci, meni se to vise uopste ne isplati"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
88.128.80.*



+7177 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 21:59 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
branko tod:
Citat:
Ivan Dimkovic:

Odselio sam se iz Srbije pre vise od 12 godina, vesti odatle ne pratim bar jedno 6-7 godina


Pa kako nam onda non stop prosvetljuješ vidike !


Sve sto cujem je ono sto se napise ovde. Ne znam o kakvom prosvetljivanju vidika pricas, samo konstatujem realnu cinjenicu da niko ne bi mogao ozbiljno da posumnja da osoba zakleti levicar koja nikad nista nije radila u zivotu (osim politicenja) promovise nekakvu radnu obavezu za decu.


Nije ti dobar izbor informisanja, ovde je prilično nerealna slika srbije. O tvojim etiketiranjima srbije ne bih ovom prilikom.

Osnovna stvar da je Sceka preneo " članak " iz " časopisa " koji zaebava sve redom i u kome Vulinove istinite izjave ima isto onoliko kao i snega
iz 2008 na Avali. Sceka je naivan napravio pometnju , a sad se smeje iz prikrajka i ćuti. Istinitost tog teksta je na nivou čuvenih članaka iz Čika,
čuvenog časopisa od pre četrdeset godina. Ako ti nije poznat članci su bili u fazonu primila sam pismo od dečka iz vojske i ostala u drugom stanju,
da li je to moguće ?


Ne znam da li si ti primetio, ali to je upravo to sto i ja kazem. Cak i da neko ne zna njuz.net, sto bi bilo cudno, tesko da moze da ne primeti salu.

Ne znam o kakvom "etiketiranju Srbije" pricas, ja sam pricao o izvesnoj osobi, predmetu ove teme i kako je apsolutno nemoguce da takva osoba moze da da takvu izjavu, sve kao odgovor na neke postove gde ljudi tvrde da vest nije toliko nerealna. Jeste nerealna, bez i da nemas pojma sta je njuz.net

Veze to sa "drzavom Srbijom" nema, vec je za*bancija na lik i delo jednog politicara karijeriste sa radnim stazom od 0 sekundi. Takvih ima svuda na ovom svetu, nisu oni nikakav "domaci specijalitet".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 22:03 - pre 115 meseci
Citat:
bakara:
Prakticno:
Znaci neko ko prima 2500din (koliko trenutno iznosi deciji dodatak) bi trebao negde da okopava neki korov par puta mesecno da bi dobio tih 2500din?

Kombinacija socijalna pomoc - javni rad je zakonski regulisana, o tome pricamo ozbiljno.
Kombinacija deciji dodatak- javni rad je njuz.net, na tu temu se za'ebavamo.

Citat:
Ceo taj predlog bi imao smisao da ta socijalna pomoc ima neku realnu vrednost, a ovako vise vredi autobuski prevoz i taj (bilo kakav) rad od iznosa te socijalne pomoci.

Sto ce reci da ce drzava u principu jos i da zaradi na onome ko prima tu socijalnu pomoc ...znam da je smesno ali tako ispada.

Javni radovi su neprofitni radovi - sakupljanje smeca, podrezivanej korova, uredjivanje trave, sadjenje cveca... zarade nema. Ako pricamo o tome da li je drzavi jeftinije da daje pare nekom da tu uradi, ili da tom istom daje pare da sedi u hladovini + drugom daje pare da to uradi, onda je prva varijanta svakako isplativija, o tome nema sta da se prica. Medjutim, ono sto smo u praksi do sad imali je da drzava prvom daje pare da sedi u hladovini a to sto treba ne radi niko, a sve vreme ima puno zakonsko pravo da tog iz hladovine posalje da to odradi. To na prvi pogled jeste skuplje, jer kao sto kazes treba mu platiti i prevoz, ali poenta je u tome da od dvojice iz hladovine kad ih posaljes jedan kaze "ja ustvari imam od cega da se izdrzavam i nemorate mi ubuduce nista placati", pa u ukupnom zbiru drzava ostvari ustedu + ima obavljen posao od javnog znacaja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 22:12 - pre 115 meseci
A, evo i konkursa za 2011. godinu:
http://www.icr.rs/2011/01/19/j...e-sprovodenja-javnih-radova-2/

Bilo je toga i prethodnih godina/decenija, ali se ovi javni pozivi na internetu objavljuju tek par godina, pa ranije zato ne mozemo naci. Znaci, jedino ako je Vulin lobirao da se to tako regulise u vreme Milosevica, pa ga sad sa 20 godina zakasnjenja kritikujemo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 22:39 - pre 115 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bakara:
Prakticno:
Znaci neko ko prima 2500din (koliko trenutno iznosi deciji dodatak) bi trebao negde da okopava neki korov par puta mesecno da bi dobio tih 2500din?

Kombinacija socijalna pomoc - javni rad je zakonski regulisana, o tome pricamo ozbiljno.
Kombinacija deciji dodatak- javni rad je njuz.net, na tu temu se za'ebavamo.

To na njuz netu jeste zaje3ancija ali vulin jeste nesto slicno izjavio:

Citat:
Aleksandar Vulin
- Onaj ko je radno sposoban, a prima socijalnu pomoć, radiće za socijalnu pomoć i radiće ono što je u skladu sa njegovim znanjem, fizičkom spremom... i to će odredjivati Centar za socijalni rad - rekao je Vulin.

On je objasnio i da će ti centri potpisivati sporazume sa lokalnim samoupravom koja ima potrebu za takvom vrstom rada - košenje trave, održavanje groblja, čišćenje snega..

http://www.blic.rs/Vesti/Polit...i-ce-raditi-za-socijalnu-pomoc

Citat:
Darko Nedeljković: Javni radovi su neprofitni radovi - sakupljanje smeca, podrezivanej korova, uredjivanje trave, sadjenje cveca... zarade nema. Ako pricamo o tome da li je drzavi jeftinije da daje pare nekom da tu uradi, ili da tom istom daje pare da sedi u hladovini + drugom daje pare da to uradi, onda je prva varijanta svakako isplativija, o tome nema sta da se prica. Medjutim, ono sto smo u praksi do sad imali je da drzava prvom daje pare da sedi u hladovini a to sto treba ne radi niko, a sve vreme ima puno zakonsko pravo da tog iz hladovine posalje da to odradi. To na prvi pogled jeste skuplje, jer kao sto kazes treba mu platiti i prevoz, ali poenta je u tome da od dvojice iz hladovine kad ih posaljes jedan kaze "ja ustvari imam od cega da se izdrzavam i nemorate mi ubuduce nista placati", pa u ukupnom zbiru drzava ostvari ustedu + ima obavljen posao od javnog znacaja.


Sve bi to bilo u redu da socijalna pomoc vredi bar koliko si citirao u linku prethodnog posta iz 2011 godine:
Citat:
17.600,00 dinara uvećane za iznos pripadajućih poreza i doprinosa, za lica sa I i II stepenom stručne spreme


ali socijalna pomoc je danas daleko manja od ovih cifara...
Za te pare verujem da bi mnogi siromasni stvarno radili a ne cekali mesecno deciji dodatak od 2500din.

I na kraju ako neko radi, onda je on zaposlen i to nosi druge privilegije i prava.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 23:05 - pre 115 meseci
Procitaj jos jednom sta sam napisao:
Kombinacija socijalna pomoc - javni rad je zakonski regulisana, o tome pricamo ozbiljno.
Kombinacija deciji dodatak- javni rad je njuz.net, na tu temu se za'ebavamo.

i potom procitaj sta je vulin izjavio, videces da se to odnosi na prvu varijantu koja je oduvek postojala.

Citat:
Sve bi to bilo u redu da socijalna pomoc vredi bar koliko si citirao u linku prethodnog posta iz 2011 godine:

Ne razumem kakve to ima veze. Sat rada je 115 dinara. Ako primas 115 dinara (teoretski), onda odradis jedan sat mesecno, a ako primas 115.000 dinara onda odradis 1.000 sati mesecno. Opet teoretski, mesec uopste nema toliko sati, a u praksi izracunas koliko sati drzava maksimalno moze traziti od tebe tako sto iznos podelis sa 115. Te 2011 je verovatno bilo tako regulisano da je minimalna zarada tolika, pa taman da si jedan sat radio, a sada minimalna zarada prakticno iznosi 115 dinara mesecno, pod uslovom da si angazovan za 1 sat rada.
Onaj ko bude obavljao javne radove 5 dana u nedelji po 8 sati, taj ce dobiti iznos slican tome iz 2011 ili veci, to nije sporno, ali ja licno ne smatram da je to potrebno, dovoljno je angazovati socijalne slucajeve na 3 sata dnevno i dati im njihovih 8.000 dinara, to je potpuno u skladu sa zakonom. Cak sklon sam misljenju i da je dovoljno pozvati ih 2-3 puta mesecno na po 3 sata i opet im dati njihovih 7.600 ili koliko vec bese, opet ce biti onih koji ce se dobrovoljno odreci daljeg primanja socijalne pomoci. Uostalom, nisu se ovi komentatori po sajtovima novina pobunili zasto se njima ne omoguci da rade vise, nego zasto bi radili i jedan sat u zivotu, kad su navikli da moze da se zivi bez ikakvog rada.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 23:40 - pre 115 meseci

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"22.10.2014. u 23:52 - pre 115 meseci
Nešto se pitam, neka mi odgovori neko ko se razume: da li je u uslovima koje neko treba da ispuni da bi primao socijalnu pomoć navedeno i to da je spreman i voljan da se odazove kad ga država pozove da radi? Ako to nije navedeno kao uslov, ne znam kakvo pravo ima država da uslovljava ostvarivanje nekog prava zahtevom da nosilac tog prava ispuni dodatne uslove. Ono, deca imaju pravo na školovanje, ali kad upišu školu, moraju da dolaze jedne subote u mesecu da kreče školu, inače gube pravo koje imaju. Ili, neko ostvari pravo na penziju, ali mora da čisti prostorije PUPS-a da bi dobijao ono na šta je već ostvario pravo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 01:58 - pre 115 meseci
Iz zakona o socijalnoj zaštiti:

Citat:
Član 80

Svako je odgovoran za zadovoljenje sopstvenih životnih potreba i potreba svoje porodice.

Pojedinac koji je sposoban za rad, u smislu propisa o radu i o penzijskom i invalidskom osiguranju, odnosno u smislu propisa o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba sa invaliditetom, ima pravo i dužnost da učestvuje u aktivnostima koje omogućavaju prevazilaženje njegove nepovoljne socijalne situacije, odnosno u sprovođenju mera kojima se obezbeđuje njegova socijalna uključenost (u daljem tekstu: mere socijalne uključenosti).

Centar za socijalni rad može zaključiti sporazum sa korisnikom materijalne podrške o aktivnom prevazilaženju njegove nepovoljne socijalne situacije, koji sadrži aktivnosti i obaveze korisnika, kao i mogućnost umanjenja i prestanka prava na materijalnu podršku u slučaju neopravdanog neizvršavanja obaveza iz sporazuma (u daljem tekstu: individualni plan aktivacije).

Mere socijalne uključenosti propisuje Vlada.
Izgled i sadržinu individualnog plana aktivacije propisuje ministar nadležan za socijalnu zaštitu.


A evo i "mera socijalne uključenosti", svježe ispod čekića:

Citat:

Na osnovu člana 80. stav 4. Zakona o socijalnoj zaštiti („Službeni glasnik RS”, broj 24/11) i člana 42. stav 1. Zakona o Vladi („Službeni glasnik RS”, br. 55/05, 71/05 – ispravka, 101/07, 65/08, 16/11, 68/12 – US, 72/12, 7/14 – US i 44/14),


Vlada donosi:

U R E D B U
O MERAMA SOCIJALNE UKLjUČENOSTI KORISNIKA NOVČANE SOCIJALNE POMOĆI

Sadržina uredbe

Član 1.

Ovom uredbom propisuju se mere socijalne uključenosti.

Mere socijalne uključenosti

Član 2.

Mere socijalne uključenosti su aktivnosti koje omogućavaju prevazilaženje nepovoljne socijalne situacije korisnika novčane socijalne pomoći koji je sposoban za rad (u daljem tekstu: korisnik), u smislu propisa o radu, propisa o zapošljavanju, propisa o penzijskom i invalidskom osiguranju, propisa koji uređuju obrazovanje, propisa koji uređuju zdravstvenu zaštitu i propisa o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba sa invaliditetom i kojima se obezbeđuje njegova socijalna uključenost.
Vidovi aktivacije su:
1) obrazovanje uključivanjem korisnika u određeni obrazovni nivo (formalno obrazovanje),
2) sticanje znanja i veština putem organizovanja obuka, kurseva i sl. (neformalno obrazovanje),
3) zapošljavanje,
4) lečenje,
5) društvenokoristan rad, odnosno rad u lokalnoj zajednici.

.... itd..

Stupanje na snagu

Član 12.

Ova uredba stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.

05 Broj: 661-11987/2014
U Beogradu, 15. oktobra 2014. godine

V L A D A

PREDSEDNIK

Aleksandar Vučić


Tako da, ne se sekiraš bespotrebu, sve je po zakonu :)


Izvor: http://www.minrzs.gov.rs/lat/a...nosti-korisnika-novcane-pomoci
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"23.10.2014. u 05:10 - pre 115 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Jasno je svima nama da polovina njih tamo realno ne bi trebala da dobija socijalnu pomoc, ali uklapaju se u zakonske uslove i nista im ne mozes! Jedino sto mozes je da ih pustih da se oni samo odjave, tako sto im neko organizuje javne radove sutra naprimer od 10 do 13h, za sta dobiju 3 evra, a tamo gde nelegalno rade izgube 20 evra. pa kad ih tako triput mesecno iscimas, sami ce da dodju i kazu "molim vas da me odjavite sa socijalne pomoci, meni se to vise uopste ne isplati"


Upravo to što si napisao. Država hoće da se što više ljudi odjavi sa socijalne pomoći.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Njuz.net: "Vulin: Deca će morati da rade ako žele dečiji dodatak"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30083 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.