Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

[es] :: Vodič za posao :: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 26626 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
92.36.215.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno08.11.2014. u 05:32 - pre 114 meseci
Može li mi neko dati informacije u vezi ove tri stvari:

Government fees (vađnje vize za članove porodice, obnova vize, kako to ide)?

Medical Coverage (za članove porodice, kakve su opcije)?

Personal Insurance (o čemu se ovdje radi, jel obavezno)?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Magyarica

Član broj: 326029
Poruke: 5



+8 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno10.11.2014. u 11:05 - pre 114 meseci
Citat:
nuruka36:

Koliko bih mogao uštedjeti odnosno šta dobijam odlaskom u Katar?

Evo šta ostavljam: Lagan posao od 1000 €, priznat u struci, supruga ne radi, imam stan, auto, kvalitetan život, puno slobodnog vremena, godišnji 30 radnih dana.

Vrijedi li probati?


Ako planiraš sam da dođeš, uz velika odricanja bi mogao nešto da uštediš. Sa porodicom, nema šanse da ih prehraniš za ove novce.
Kvalitetan život i puno slobodnog vremena nećeš imati.

Vredi li probati?? Nema ovde probe. U Dohu se dolazi na dobru platu, ili se ne dolazi uopšte. Imaš 36 godina i porodicu, nisi klinac da probaš.
Ukoliko ti se ne svidi "proba", i ako ti sponzor uopšte dozvoli da napustiš zemlju pre isteka ugovora, u većini slučajeva dobijaš zabranu ulaska u Katar na 2 godine. Pročitaj malo "srećne" primere po internetu...

http://www.telegraph.co.uk/fin...rs-of-working-in-the-Gulf.html
http://dohanews.co/movement-ma...rench-expats-trapped-in-qatar/

Citat:
nuruka36:
Exit Permit: Da li je zaista tačno da ne mogu napustiti Katar bez dozvole sponzora? Imam bosanski pasoš, zar mi u slučaju problema ne može pomoći naša ambasada? Kakva su pravila za suprugu i djecu, vrijedi li ovo i za njih? Nije valjda da se ne može otići turistički u UAE ili Saudijsku Arabiju? Treba li i za to dozvola?


Tačno je. Džaba ti i francuski pasoš ako sponzor ne da dozvolu. A ti još planiraš i da ideš negde turistički sa tom platom i šestočlanom porodicom??? U Saudiju? Stvarno??

Citat:
žutokljunac:

Generalno ta plata, uopšte nije loša, i mislim da se za 900€, može naći pristojan smeštaj, ali ne za tako veliku porodicu. Uglavnom ljudi kada prvi put idu dole, odu sami, pa posle sređuju vize za ženu i decu. Ta plata je skroz ok, samo me čudi da je izražavaju u €, jer oni sve obračunavaju u lokalnoj valuti i u dolaru. Dolarska su zona. Kao kroz maglu mi se vrti cifra od 800$ za neki manji apartman u Dohi. Da li sam negde pročitao, ili mi je dole neko rekao da je toliko i da je dosta jeftinije nego u Dubaiju, ne sećam se više, da te ne lažem.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 21.10.2014. u 07:26 GMT+1]


Generalno ta plata je užasna za šestočlanu porodicu. Neodrživa.
Stan je nemoguće naći za 900e (4000qar), posebno ne "pristojan" smestaj. Stanovi su najskuplji u regionu (da, Katar je skuplji nego Dubai i Abu Dabi), a i to se lako proveri na sajtovima za rentanje stanova. Ono sto se može reći da je pristojno i jednosobno je od 7000qar pa naviše. Ali u jednosoban nisam sigurna da možeš da ubaciš 6 kreveta... Tebi je minimum dvosoban stan potreba, a ne luksuz. Luksuz bi bila petosobna vila. A to bi i trebalo da mozes da priustis porodici, ako zelis da budete svi zajedno na Bliskom Istoku.
Stanovi se iznajmljuju sa ugovorom na godinu dana, to znači da praktično plaćaš stan na 12 rata. Samo u slučaju odlaska iz zemlje možeš da pokušaš da se dogovoriš sa vlasnikom stana da raskinete ugovor, tj da ti ne naplati svih 12 meseci.


Citat:
nuruka36:

Zna li iko postoje li tamo besplatne državne škole, neka djeca idu sa arapima u školu, nemam ništa protiv, neka nauče arapski, a engleski će svakako naučiti u usput.


Postoje državne škole u koje nećeš moći da ih upišeš, jer si stranac.

Citat:
žutokljunac:

Odgovorio sam ti privatnom porukom na pitanja koja si postavio. Vidim da ti na drugim forumima govore svašta, pa između ostalog da si upropastio svoj život.
Ja mogu samo da ti poželim sreću i čestitam na hrabrosti. Uglavnom, u početku ne možeš baš puno da očekuješ, ali verovatno planiraš da ti se i žena vremenom zaposli, da ti dobiješ bolji ugovor i da decu uguraš u državnu školu. Jedino tako i možeš nešto da napraviš, kada već ideš sa tolikom porodicom.


Možemo svi da mu želimo srećnu novu godinu, rođendan i slično, ali:
Žena će mu se zaposliti (možda, ako ima sreće) za minimum godinu dana... Njena plata će biti samo basic (u 99% slučajeva) A on ugovor može da promeni samo promenom firme. Što će reći, skoro pa nemoguće. Decu ne može da "ugura" u državnu školu. 100%.

Ako toliko želiš da dođeš - dođi sam. I obavezno se javi na forum posle par meseci.



 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
109.175.42.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno12.11.2014. u 20:48 - pre 114 meseci
Jedno pitanje: trebao bih raditi, hajde da tako kažem, u blizini Sheraton Doha Resort & Convention Hotela.

Mogu li naći normalan smještaj za nekih 9000 QAR da ima tri spavaće sobe, u normalnom dijelu gradu, a da nije od posla dalje od pola sata vožnje?

Ima li neko prijedlog?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno13.11.2014. u 05:18 - pre 114 meseci
@Magyarica

Da, slažem se sa tobom. Ja malo drugačuje razmišljam jer sam solo, pa kada računam, onda u problem mogu da dovedem samo sebe, ali kada pokušam da se stavim u njegovu poziciju... brrrr... stvarno mi se ideja čini jezivom.
 
Odgovor na temu

nuruka36

Član broj: 325676
Poruke: 20
31.176.250.*



Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno22.11.2014. u 12:51 - pre 113 meseci
Obzirom da uskoro idem može li mi neko pomoći oko punomoći. Želio bih ovlastiti jednu osobu da može vršiti sve radnje vezane za dokumente, račune, ugovore i sl. u moje ime, ali je problem što kod ovjere punomoći u opštini treba navesti svaku stvar posebno. Našao sam formu za punomoć ali imam problem kako da formulišem stvari.

Evo šta mi je palo na pamet za punomoć, ako imate nekih ideja za još neke stvari recite, a volio bih da mi se neko javi kako da formulišem ove stvari:

- vađenje lične karte, vozačke dozvole, pasoša, rodnog lista, državljanstva, prijava prebivališta, vjenčani list
- sve vezano za režije: struja, telefon, internet, grijanje, voda, smeće, održavanje
- registracije auta, prodaja auta i sve vezano za auto
- bankarske usluge, zatvaranje računa, izmjene i td.

Ima li negdje ovo sve popisano i fino formulisano možda? I postoji li način da se dadne univerzalna punomoć za sve da ne moram nabrajati svaku stvar posebno?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno02.12.2014. u 06:48 - pre 113 meseci
Sve vreme se trudim, da ti ništa više ne pišem jer neću da utičem na tvoju odluku, kakva god ona bila. Ipak, to što radiš je krupna stvar.

Ipak ću ti reći svoje mišljenje. Mislim da grešiš, a evo zbog čega.

Prvo, kao što sam ti rekao, ja sam solo, nemam porodicu, i kakvu god glupost da uradim, samo ja ću ispaštati. Ti imaš pored sebe još 5 o kojim se brineš.

Npr. prva stvar, pojma nisam imao da iz Katara ne može uopšte da se izađe, ako ti poslodavac ne odobri izlaznu vizu!!!!!! Za razliku od UAE ( najčešće 1 god. ), u Kataru su kontrakti na 2 godine. Ej bre, DVE godine! To znači da ukoliko ti se ne svidi ( a u početku znaj da sigurno neće, koliko god ti bilo dobro, ali neće jer menjaš sve i dolaziš u nepoznato ), ti moraš da ćutiš, radiš i moliš da ti neko odobri da odeš. Koliko vidim, slabe su ti šanse da će te poslodavac pustiti, pa čak i ako mu platiš.

Druga stvar - pa tamo su cene rentanja mnogo skuplje nego u UAE. Ni to vidiš nisam znao. Tamo ti je 2 soma evra za običnu gajbu kao dobar dan, dok npr. U Dubaiju može da se nađe dosta povonjije jer je izbor veći. Koliko vidim razlika je u tome, što su i u UAE skupe, ali ipak može da se nađe zbog ogromne ponude, dok je u Kataru to nemoguće!

Realmo, potpuno se slažem sa ljudima koji su te savetovali na ovom forumu: http://www.forum.hr/showthread.php?t=332483&page=58
Ti druže baš možeš opasno da nahebeš. A jesi, mnogo si naivan, vidim kakva pitanja postavljaš.
 
Odgovor na temu

smicovic
Beograd

Član broj: 289205
Poruke: 7
195.78.86.*



+4 Profil

icon Re: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno08.04.2015. u 11:50 - pre 109 meseci
@nuruka36
da li si stigao?:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Katar / Qatar i zemlje Zaljeva generalno

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 26626 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.