Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera

[es] :: Digitalna Televizija :: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera

[ Pregleda: 3901 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera10.10.2014. u 10:43 - pre 115 meseci
Dakle, kako sam skapirao, dugo najavljivana digitalizacija broadcastinga se bliži.

Pitanje je da li će vodeći kablovski operateri da nastave da kroz kabl šalju i analogni signal ? Naravno ovo je bitno za korisnike sa "starim" televizorima.

Zvao sam IKOM, i dobio operatera koji ne razlikuje pojmove analogno / digitalno.
Zvao sam Radijus Vektor i dobio zvanično obaveštenje da još nisu zauzeli stav i da ne mogu da mi daju tačan odgovor.
Zvao sam SBB i operatera nisam ni dobio.

Kakve su vaše informacije ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera10.10.2014. u 17:16 - pre 115 meseci
A zasto bi neko sekao granu na kojoj sedi. Operateri ce sigurno smanjivati broj analognih kanala i taj deo spektra preusmeravati na druge oblasti. To rade i sada. Ali ce uvek jednim okom pratiti koliki broj njihovih korisnika koristi stare tehnologije i njima ponuditi nesto.

EDIT. Sad se setih. Kada su 'in advance' ukidali Oljin B92 Info kanal razlog je bio bas taj - nedostatak mesta ... Tj. ovo je zemlja Srbija, Sve je moguce.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera10.10.2014. u 17:25 - pre 115 meseci
Operaterima bas i ne odgovara analogni signal iz jednog prostog razloga sto moze lako da se krade i deli na vise Tv uredjaja.

Digitalna televizija je mnogo bolje naplativa, tako da verujem da ce se raditi na toj digitalizaciji.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera10.10.2014. u 18:04 - pre 115 meseci
Pitanje je koliko operater ima korisnika samo analogne jer mora da nabavi više digitalnih prijemnika. Mora da se vodi računa i o onima sa prastarim televizorima koji nemaju AV ulaz a i da se iz analogne na digitalnu prebace mnogi kanali, bar ovde SBB ima mnogo lokalnih koji nisu na digitalnoj. Teško da će da se isplati nabavka tolikih digitalnih prijemnika ako već ide koaksijalac do svih korisnika. Verovato će to da rade postepeno.
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera11.10.2014. u 15:33 - pre 115 meseci
Generalno, svi će polako prelaziti na digitalno emitovanje, smanjenjem broja analognih kanala. Mada, mislim da će ostaviti nekih 25-30 analognih neko duže vreme.

Konkretniju informaciju sam dobio jedino od K:CN provajdera. Oni imaju ideju da sve digitalizuju bez kodiranja i da svakom pretplatniku daju na revers po jedan STB.
To planiraju da izvedu za nekih godinu dana.

E sad, ko ima 100€ godišnje da plati kablovsku a nema ni za najprostiji tv koji ima činč ili SCART neka se snađe za neki RF modulator.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera13.10.2014. u 07:48 - pre 115 meseci
Sumnjam da je broj TV prijemnika bez SCART-a ili činča veči od oko 1% - 2%
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera13.10.2014. u 10:42 - pre 115 meseci
Ja imam jedan takav kod majke a pošto i nemam drugi, kod mene je 100% takvih. ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Broadcast digitalizacija i analagni prijem preko kablovskih operatera

[ Pregleda: 3901 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.