Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koju fid sklopku da stavim

[es] :: Elektrotehnika :: koju fid sklopku da stavim

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borisazekic

Član broj: 127471
Poruke: 153
37.19.108.*



Profil

icon koju fid sklopku da stavim03.10.2014. u 10:47 - pre 116 meseci
Evo ovako problem je sledeci otvaram restoran tj renoviram ga i radim nove instalacije bez nulovanja pa bih da ugradim i fid sklopku jer je restoran etno tipa i sav je od drveta dovodni kabal je 10mm2 i tabla cebiti troredna glavni potrosaci su u kuhinji 2 friteze od po 3kw sporet trofazni elektricni pica pec trofazna 4kw par frizidera i naravno trofazni cafe aparat pa me zanima koju fid sklopku da odaberem osiguraci kao i tabla ce biti ETI pa bi tu i fidovku stavio ETI samo da mi neko da savjet koju i dali ima veze ako je sistem nulovanja pre brojilla tj u trafo stanici
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim03.10.2014. u 11:46 - pre 116 meseci
Toplo bi ti preporučio da postaviš više Fid sklopki. Porazgovaraj sa nekim boljim
električarem i izdeli napajanje po zonama i namenama.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

borisazekic

Član broj: 127471
Poruke: 153
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim03.10.2014. u 13:27 - pre 116 meseci
Raspodjelit cu ja u tabli ravnomjerno opterecenje radio sam dosta zgrada instalaciju ali nigdje nisamo koristili fidovke pa sam mislio stavit jednu u tablu
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim03.10.2014. u 19:17 - pre 116 meseci
Prvo veliki sam protivnik nulovanja. U takvom objektu trebao bi da imaš uzemljene, pravo.
Drugo, ne znam kako bi FID sklopka radila preko nulovane instalacije. Mogao bi da u svim
utikačima radiš redovnu instalaciju za uzemljenje i da ga vodiš do table i tek tu nuluješ.
Samo tako možeš da imaš razliku struje nule i faze za dobar rad FID.
Preporuka za odvojene FID sklopke je zbog toga što bi bilo loše da ti frižideri ostanu bez
struje kada recimo probije peć za picu. Ili da kafić ostane bez svetla.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

borisazekic

Član broj: 127471
Poruke: 153
*.19.107.0



Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim04.10.2014. u 20:12 - pre 116 meseci
Pa ja sam i rekao da posto razvodim nove instalacije da ce sve biti bez nulovanja. Ono sto me jos zanima je kakvi su propisi za izvodjenje instalacija ispod krova tj ta kuhinja ce biti dogradjena i bice montaznog tipa pa je jedini nacin da se instalacije provedu ispod krova gore ce biti neka vrsta lima ispod njega ide staklena vuna pa sam planirao da kablove provedem ispod vune i stavim ih u burzire i zatvorim odozdo rigipsom zanima me dali je to dovoljna zastita i kakvi su propisi u ovakvom sistemu izvodjenja instalacija.
 
Odgovor na temu

Vladimirtech
Elektricar, El instalacije jake slabe .

Član broj: 302957
Poruke: 19
212.200.54.*



Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim06.10.2014. u 09:35 - pre 116 meseci
Rnk pnk regali za kablove. Ali posto ti nemas brdo kablova ubaci ih u buzire svaki kabal i to je to. Bilo bi pozeljno da restoran odvojis na dve sklopke ako ti je to sada moguce na pr kuhinju i ostalo da ti zbog kvara recimo u kuhinji ne iskljucuje ceo restoran posto u kuhinji obicno dolazi do kvara uredjaja. Vidi koji su ti limiteri pa prema njima uzmi fid nema tu mnogo mozganja na primer 40A 0.5 ili 0.3 za kuhinju ili mokre cvorove kupatila na primer ... i da ne zaboravim, odradi uzemljenje.
 
Odgovor na temu

borisazekic

Član broj: 127471
Poruke: 153
77.243.28.*



Profil

icon Re: koju fid sklopku da stavim14.10.2014. u 20:40 - pre 115 meseci
Sve uradio prema preporukama ostalo je jos da dovedem napojni kabl do table pa mi i tu treba savjet dakle posto sam mjerno mjesto izbacio sad van lokala treba do njega da dovedem napojni kabl i sa mjernog mjesta do table e sad ovako u odnosu na prvi post ima izmjena sto se tice potrosaca dovezli su mi sporet obaj kuhinjski sa cetvrtastim ringlama i svaka je od po 2.5 kw pa sam morao da dovedem kabl od 5x4mm2 a bice i kaulifer za grijanje od 9 kw pa me zanima dali je dovoljan dovod koji sam planirao od 5x10mm2 prema informacijama koje sam nasao na netu svugdje pise da je za presjek id 10mm2 dozvoljena struja od 70A ali ne znam jel se to odnosi po jednoj zili ili je to za citAv kabal i koliko tu nula moze da trpi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: koju fid sklopku da stavim

[ Pregleda: 3785 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.