Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciji su mediji u Srbiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84691 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:51 - pre 116 meseci
@Ivan Dimkovic

Sledeći republički izbori u Srbiji, ako ih uopšte bude, planirani su za 2018. godinu.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 12:54 - pre 116 meseci
Pa i ako ih ne bude , za to mogu biti krive samo pomenute ovce a ne neko drugi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7174 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:00 - pre 116 meseci
Citat:
kalimero 011:
@Ivan Dimkovic

Sledeći republički izbori u Srbiji, ako ih uopšte bude, planirani su za 2018. godinu.


Ok. Ali kako mislis da bi jedna emisija promenila taj ishod i to do te mere da neko aktivno potegne pritisak sa svim negativnim posledicama. Mozda je zaista bas tako, ali meni deluje skupo za nesto sto u najboljem slucaju moze da ima neznatne efekte na glasace. IMHO, naravno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:00 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Evo samo na ovom forumu masa a priorno veruje da se iza toga krije maliciozno ponasanje politickih aktera. A ako je tako na IT forumu, cenim da je po kafanama takvo misljenje dominantno.

Mozda po IT kafanama.

Misljenje prave kafane formiraju mainstream mediji koji su plasirali vest da Olja Beckovic prelazi na Pink [?!], i da nece da radi na B92 jer hoce vise para. Nabacano je jos nekoliko fejk spin vesti i to je to. Dovoljno da se zamuti i zablati istina.

Istina je da su je ucenili da uzme vecu platu da predje na kanal koji niko ne gleda koji teorijski u najboljem slucaju ima duplo manji domet nego B92. Pogazili su ugovor koji su potpisali, po kome se njena emislija emituje do marta na B92, pa sada moraju da placaju Beckovicku iako nema emisije i ona ne radi, jer oni nece da je emituju. Plus gube sav novac od reklama i sponzora.

Ajde zainteresuj se malo za Srbiju, ne treba mnogo da vidis da je to antiposlovni potez, koji ima samo politicko opravdanje.

Ako pitas vernika napredne partije o cemu se radi on ce ti reci da je to jedna dosadna emisija koju niko ne gleda, vodi je ruzna propala zena koja je htela vecu platu pa sad kuka.
Vernik nije uvreda jer ljudi koji ovde podrzavaju vlast jesu vernici, nista drugaciji od religijskih fanatika. Faktografski razgovoarati sa njima je uzaludno, jer veruju u mesiju koji ce ih izvuci sa ekonomskog dna. Rekao bih isto za opoziciju, ali opozicija ne postoji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:00 - pre 116 meseci
Citat:
kalimero 011:
Citat:
Java Beograd: ...cenzure ima koliko je oduvek i bilo,...

Ne, ovako nije bilo nikada (od ponovnog uvođenja višestranačja u Srbiju). A pošto već dva puta izbegavaš da odgovoriš ono što sam te pitao, da ponovim i treći put - da li je po tvom mišljenju odluka o ukidanju Utiska nedelje autonomna odluka preduzeća B92? Da ili ne?

Ne kapiram tvoje pitanje za moje mišljenje. Mislim, svako ima dupe i mišljenje, kakve to veze ima ? Niti mene zanima tvoje mišljenje.

Da bih uopšte oformio svoje mišljenje, morao bih da imam neke informacije, i to relevantne a ne rekla-kazala. Ovako mogu samo da nagađam šta se stvarno desilo. A kakve vajde od nesuvislog nagađanja, zasnovanog na emocijama a ne na informacijama. Ja ni ne znam ko je vlasnik B92, niti da li se vlasnik menjao / promenio. Niti znam da li je neko Veranu Matiću nešto nudio / pretio. Niti znam išta o preduzeću B92, niti kako oni donose odluke. Da li imaju ili nemaju upravni odbor ? Koliko je važna reč direktora ? Koliko direktora imaju ? Koliko vlasnika imaju ?

I sad, tebe zanima šta ja mislim "da li je to autonomna odluka preduzeća" ?!

Ali, ajde ako te baš zanima moje mišljenje:
Snaga te emisije - "pričaonice" da utiče na javno mišljenje srpskog glasačkog tela je minorna, na nivou statističke greške. Postojala ona ili ne, bili tamo gosti ovakvi ili onakvi - svejedno, glasačko telo je svoje reklo. Apsolutno sumnjam da je neko iz vlasti (ko ?) imao volje, želje i namere da ukine tu emisiju, plašeći se nečega (čega ?) i da je taj "neko" naložio vlasnicima B92 da ukinu emisiju. Možda, samo teoretski, da je pred nama izborna kampanja, pa da se ne otkrije nešto (šta ?) pa da zarad rezultata na predstojećim izborima neko uvodi cenzuru.

Šta teoretski neko sme da kaže nešto u emisiji Olje Bećković a ne sme da kaže drugde ? Da je "Beograd na vodi" projekat za zamajavanje mase ? Da je predsednik kupio diplomu ? Da se Vučić oženio ? Šta, kao, Olja Bećković može da sruši ovu vlas' ako Pavle Petrović baš u njenoj emisiji kaže da smanjenje plata i penzija nije dovoljno za finansijku konsolidaciju države.

E sad, ako bi ti jasno definisao pojam "autonomna odluka preduzeća" onda bih ja mogao da ti odgovorim sa "da" ili "ne".

Sve u svemu, kažem, mnogo su se kolektivno zaneli, pa počeli da pričaju o slobodi medija, canzuri i još o čemu zarad jedne obične emisije "pričaonice". Uostalom pogledaj današnji Blic, pa kaži gde je ta cenzura.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:01 - pre 116 meseci
Sloboda medija nema nikakav značaj za nesposoban narod.

I sa i bez medija u Srbiji se sve zna, jer je Srbija mala provincijska prćija u kojoj svako svakog zna.

Problem Srbije nije što se ne zna šta je ko zločesto uradio ili baš sad radi - nego to što niko ništa povodom toga nikad ne poduzima.

U čemu je poenta da 4 godine svaki dan slušam od nekog na televiziji da je predsjednik falsifikovao čitavo svoje navodno školovanje, a on mi za sve te 4 godine i dalje predsjednik?

Kad to već nikakvog efekta nema, bolje je i primjerenije onda da narodu puštaju narodnjake, zdravije je za živce.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:05 - pre 116 meseci
Vaistinu
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:07 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ne znam nista o medijima u Srbiji danas niti o vlasti (osim sto su mi neka imena poznata jos iz vremena kada sam to pratio), ali cenim da ako je navodno ukidanje te emisije nekakva odluka vlasti u cilju sprecavanja medijskog pokrivanja kritike vlasti, to je onda totalni auto-gol.

Evo samo na ovom forumu masa a priorno veruje da se iza toga krije maliciozno ponasanje politickih aktera. A ako je tako na IT forumu, cenim da je po kafanama takvo misljenje dominantno.


Bez obzira da li je tacno ili ne, ako bi vlast to uradila, tacno, bila bi ova prica koja i jeste, al' to ce se vrteti par dana i gotovo. Ali je to jednokratno, dok uz emisije u kojima dolazi do ozbiljne kritike vlasti takvu situaciju imaju visekratno sto im je veca steta.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:08 - pre 116 meseci
Cenzura ne znaci da postoji medijski mrak (narocito sada, u vreme interneta), vec da se glavni pravci kritike utisaju i slome.
Ako ovo prodje, po mom misljenju, sledece na redu je dnevna novina Politika.

Jedino za Pescanik ne verujem da je namerno obaran.
Mislim da je to bila posledica stalnog refreshovanja stranice od strane guvernerke,
koja je proveravala da li joj se analiza doktorata pojavila na sajtu

Citat:
jovajovic100:
Pošto, časna reč, ne razumem, može li neko da mi objasni šta se ustvari desilo. Čiji je B92, zašto je ranije bila ok Olja Bečković, a sada nije i ko ju je to skinuo sa B92.
Kako je to uradila vlas ako se nije promenijo vlasnik, i kao nije bilo nedemokratski kada je skinuta Danica Vučenić sa B92? Ako može neko da mi stvarno objasni, ali
bez uvreda i pametovanja, nego kao brat bratu.


B92 je u privatnom vlasnistvu.
Dozvole za nacionalne frekvencije daje drzava i time se stvara mogucnost da se 'vrati usluga' (neke televizije su odbijene).
Emisija Utisak nedelje je u vlasnistvu produkcijske kuce Mreza, koja sa B92 ima zakljucen ugovor o emitovanju.
Vlasnik trazi od Olje da preseli emisiju na drugi kanal iste televizije (B92 Info), koji nema nikakvu gledanost.
Nude joj i znacajno vecu platu, samo da ode da kanala koji ima nacionalnu pokrivenost.
Time krse ugovor koji su zakljucili sa njom.

Jos ranije, po njenim recima, dozivljavala je pritisak kad u emisiju dovede goste koji ne odgovaraju vlasti.
Poslednja emisija prethodne sezone nije snimljena, vec tad se pritisak konkretizovao.
Secam se da je u poslednjih nekoliko emisija rekla da celinici vladajuce stranke odbijaju da joj budu gosti.

Eto, sad sam zakljuci sta i kako.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam nista o medijima u Srbiji danas niti o vlasti (osim sto su mi neka imena poznata jos iz vremena kada sam to pratio), ali cenim da ako je navodno ukidanje te emisije nekakva odluka vlasti u cilju sprecavanja medijskog pokrivanja kritike vlasti, to je onda totalni auto-gol.


Ako auto-gol nije bio ono obaranje sajtova i dosadasnje otpustanje novinara, zasto bi ovo bilo lose po vlast?
Podseticu te i na ono skidanje klipova po YT i onda smenu sefa SNS botova.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Evo samo na ovom forumu masa a priorno veruje da se iza toga krije maliciozno ponasanje politickih aktera. A ako je tako na IT forumu, cenim da je po kafanama takvo misljenje dominantno.


Ja ne verujem apriori, vec se takav zakljucak namece, a neki od direktnih aktera su sami to izjavili.
Sto se tice misljenja po "kafanama", ljudi su ovde znacajno izgubili zelju da ispravljaju krive Drine i da se zanimaju politikom.
Vecina ce rezonovati - daj da imam dobar i stalan posao (citaj: glasam za onog ko ce me ubaciti u drzavnu sluzbu),
jer je situacija teska, posla nema, pa cu onda i svoju decu zaposliti (ne znam da li znas, ovde se radna mesta nasledjuju),
briga me za glavonje, svako od njih gleda sebe, sto bih ja pametovao.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:09 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ok. Ali kako mislis da bi jedna emisija promenila taj ishod i to do te mere da neko aktivno potegne pritisak sa svim negativnim posledicama. Mozda je zaista bas tako, ali meni deluje skupo za nesto sto u najboljem slucaju moze da ima neznatne efekte na glasace. IMHO, naravno.

Ne mislim da bi promenila, mislim da SADA nema tih negativnih posledica o kojima pričaš, a da se ovo radi planski i da je situacija u Srbiji krajnje ozbiljna. Već sam napisao - zaista bih voleo da grešim, ali previše toga sam do sada u životu video i osetio, a sad ponovo preživljavam neke stvari za koje sam mislio da su prošlost.
Citat:
Java Beograd: Ne kapiram tvoje pitanje za moje mišljenje. Mislim, svako ima dupe i mišljenje, kakve to veze ima ? Niti mene zanima tvoje mišljenje.

Pitam te zato što je to ključno, a ovoliko koliko te poznajem odavde mislim da si dovoljno inteligentan da shvatiš da nešto debelo nije u redu ako PRIVATNI KAPITAL donese neku odluku koja je u suprotnosti sa osnovnim principom poslovanja - zaraditi više. Ovo:
Citat:
Java Beograd: Apsolutno sumnjam da je neko iz vlasti (ko ?) imao volje, želje i namere da ukine tu emisiju, plašeći se nečega (čega ?) i da je taj "neko" naložio vlasnicima B92 da ukinu emisiju. Možda, samo teoretski, da je pred nama izborna kampanja, pa da se ne otkrije nešto (šta ?) pa da zarad rezultata na predstojećim izborima neko uvodi cenzuru.

je ključno - nema logike da se ovo radi sada, ali je u tome i sva veličina problema - rešeno je da se odmah na početku mandata uništi sve što je potencijalno opasno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7174 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:11 - pre 116 meseci
@ronilac spuzvi,

Ne znam, onda sam jos vise zbunjen.

Ako je par "fejk spin vesti" dovoljno da se sredi osoba cija emisija, navodno, ima toliki politicki kapital da moze bitno da utice na javnost onda ili nije tacno da je ta osoba zaista uticajna ili nije tacno da neko pokusava da je s*rca sa par spinova.

Dalje, IMHO, ako ta osoba tj. niena emisija stvarno ima toliku politicku moc ne deluje mi logicno da vlast ide na tu jednostavnu strategiju zato sto ta osoba, tada jos vise motivisana, moze da iskoci pred neke izbore i napravi jos vecu stetu tim politickim faktorima, pored stete koja nastaje pricom da se neke emisije ukidaju na silu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:14 - pre 116 meseci
Java, pogledaj intervju sa Beckovickom u prvom postu u ovoj temi. Bice lekovito po tvoje stavove. Pa autorka zabranjene emisije kaze da joj je smesno verovanje da njena emisija ima toliki uticaj na glasacko telo, jer nema. Iracionalna joj je opsesija vlasti njenom emisijom.

Ako mislis da vlast zabole za njenu emisiju, zasto su zabranili svojim funkcionerima i clanovima da gostuju u istoj ?
Da li mislis da Beckovicka laze kada kaze da je pred svaku emisiju imala probleme sa urednistvom B92 jer ih je premijer licno pritiskao ?

U poslednjoj emisiji u koju je neki naprednjak dosao, onoj u kojoj je Radulovic demontirao ministra, ministar je rekao da svaku nedelju vrh stranke gleda njenu emisiju, prave i neku kladionicu i podrugljivo joj prisio politicke etikete.

Nemoj da se pravimo ludim ovde.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:14 - pre 116 meseci
Citat:
Java Beograd:
Šta teoretski neko sme da kaže nešto u emisiji Olje Bećković a ne sme da kaže drugde ?


Ne gde sme da kaze, nego da li ce reci negde gde ce ga cuti masa (Utisak nedelje) ili negde gde ce ga cuti par promila ljudi (Tviter).

Evo ti primer.
Kad je Sasa Radulovic podneo ostavku, sa jakim argumentima si mogao da ga cujes dva puta kod Olje i nijednom na RTS-u.
Sta mislis, zasto? Jednom je najavljen na RTS-u i onda je brze-bolje otkacen - iz nepoznatih razloga.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:17 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...zato sto ta osoba, tada jos vise motivisana, moze da iskoci pred neke izbore i napravi jos vecu stetu tim politickim faktorima, pored stete koja nastaje pricom da se neke emisije ukidaju na silu.

Neće imati gde da iskoči. Već sada nema gde.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:19 - pre 116 meseci
Pazi Ivane, ja za Curuviju i "nedeljnik evropljanin" nisam ni cuo, dok ga Sloba preko DB-a nije roknuo (dakle, marginalan uticaj - a opet je neko odlucio da ga rokne, ni vishe ni manje). Posle je krenula afera od toga. Cenim da je ekipa iz DB-a mislila da je to najlaksi i najtishi potez... da kad nestane, nece vishe biti problema... kad ono - tek' onda se procuo. Isto je i za ovo, pokusali su lepo da je sklone na finjaka, daju lepo vecu platicu, i posalju na marginu... sama od sebe bi se ugasila - ali eto, nije uspelo. Btw. Utisak ne pratim redovno, ali je to jedna od retkih emisija gde su gotovo svi politicari uspeli da skoce sami sebi u usta :). Problem sa Oljom je sto zna povremeno da ubode pitanje, od koga, premazanim politikosima krene knedla u grlu - i to je ono sto gura tu emisiju, i sto ce je verovatno i zatvoriti.


 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:20 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako je par "fejk spin vesti" dovoljno da se sredi osoba cija emisija, navodno, ima toliki politicki kapital da moze bitno da utice na javnost onda ili nije tacno da je ta osoba zaista uticajna ili nije tacno da neko pokusava da je s*rca sa par spinova.


Dovoljno je da se zamagli sustina i otupi revolt zbog gasenja emisije.

Tako da cemo sad moci da uzivamo, kao i svi botovi, u drzavno kontrolisanim medijima i odusevljavamo se vlacu:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7174 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:22 - pre 116 meseci
Citat:
kalimero 011: Neće imati gde da iskoči. Već sada nema gde.


Cek, hoces da kazes da ni jedan medij u Srbiji ne bi isao protiv vlasti pred izbore?

Mozda, ali mi je vrlo tesko da poverujem u to.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:24 - pre 116 meseci
Hahaha , kakva naslovna strana.
Za one koji su sumnjali - gospodin ima muda
 
Odgovor na temu

ronilac spuzvi
More

Član broj: 325378
Poruke: 4



+76 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:24 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@ronilac spuzvi,

Ne znam, onda sam jos vise zbunjen.

Ako je par "fejk spin vesti" dovoljno da se sredi osoba cija emisija, navodno, ima toliki politicki kapital da moze bitno da utice na javnost onda ili nije tacno da je ta osoba zaista uticajna ili nije tacno da neko pokusava da je s*rca sa par spinova.

Dalje, IMHO, ako ta osoba tj. niena emisija stvarno ima toliku politicku moc ne deluje mi logicno da vlast ide na tu jednostavnu strategiju zato sto ta osoba, tada jos vise motivisana, moze da iskoci pred neke izbore i napravi jos vecu stetu tim politickim faktorima, pored stete koja nastaje pricom da se neke emisije ukidaju na silu.

Naravno da je dovoljno par spin izmisljotina kada ih plasiras putem najuticajnih medija u zemlji. A svi ti mediji ispostavilo se da su u vlasnistvu dva i po coveka.

"Utisak" je samo jedna emisija koja se emituje jednom nedeljeno, niko ne tvrdi da je ta emisija uticajnija od medija, televizija, novina, sajtova kao sto su rts, pink, kurir, b92, informer, blic, prva itd. Svi ti mediji prenose prakticno iste vesti, copypaste.

Ovaj potez i jeste autogol, ali u situaciji gde ne postoji opozicija i jedna partija ima apsolutnu vlast i veliku podrsku naroda mogu sebi da priuste autogolove.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?01.10.2014. u 13:24 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cek, hoces da kazes da ni jedan medij u Srbiji ne bi isao protiv vlasti pred izbore?

Mozda, ali mi je vrlo tesko da poverujem u to.

To je plan. Sećaš li se devedesetih (ne znam koje si godište)? Da nije bilo para sa zapada nijedan medij ne bi opstao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84691 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.