Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciji su mediji u Srbiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84719 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?08.10.2014. u 08:09 - pre 116 meseci
^
Aman... Meni je Željko Mitrović rekao da se samo šalio.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?08.10.2014. u 19:57 - pre 116 meseci
https://twitter.com/sloba_milosevic/status/519214815399927808
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?08.10.2014. u 23:32 - pre 116 meseci
u izvestaju EK koji je dostavljen danas Srbiji lepo su rekli da je napravljen DOBAR pomak u slobodi medija od proslog izvestaja EK!!! isto to je ponovio i onaj englez Devenport! sto znaci da je danas veca sloboda pod ovom vlascu nego dok su bili prethodni a zna se na koga se misli da ne navodim ;-)

eto drage kolege forumasi NEMA cenzure!!!

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 06:25 - pre 116 meseci
Uvek je tako kako Evropa kaze! :)









Citat:
kalimero 011: ^
Ti i ja se suštinski ne slažemo u dve bitne postavke:

Ovo takođe apsolutno nije tačno, kritika vlasti U MEDIJIMA je bila neuporedivo ozbiljnija u prethodnom periodu. Uopšte ne želim da polemišemo kao deca (jeste/nije), prihvatam da ti misliš ovako kako si napisao ali mislim da to nije objektivno rezonovanje već si (kao i ja uostalom) previše razočaran onim što su "demokratske opcije" u prethodnih 15-ak godina napravile od ove zemlje. OK, taj tvoj stav je legitiman, ali to ne znači da treba ćutati i čekati da prođe ne znam kakva vremenska distanca da bi se shvatilo da apsolutna kontrola medija ima katastrofalne posledice.
^Ne radi quote odavde, mrzi me da umecem...

E jbga ako si ti iz citavog onog mog posta izvukao ove dve recenice... :D Inace, za koje sam, verovao ili ne, bas mislio da ce se neko uhvatiti. :)

No, kazes na kraju bi se svelo na "jesu-nisu gori"... ALI obrati paznju da ja to kategoricki odbacujem i ne kazem da jesu ili nisu, vec da je upitno. Ti to "jesu" jednostavno ne mozes da tvrdis, a pokusavas da predstavis kao legitiman zakljucak navodeci jos i naslov teme kao neku potvrdu toga. :) Dok je zapravo naslov bas ono oko cega je sporenje - jer iz ove pozicije ne mozes da kazes da li je ili nije, jer nemas potpunu sliku, nemas sve informacije i imas previse suma u signalu za donosenje kvalitetnog konacnog suda. Ne kazem da treba ovima cutati niti ih tolerisati, ali ne mozes da kazes konacan sud, jer "desavanje" nije konacno, niti su informacije potpune.





Citat:
botr: Ne slazem se. Propast traje mnogo duze, otprilike je pocela kada je sadasnja garnitura pocela da jase, pre jedno 25 godina.

Meni je dovoljna cinjenica ono sto su radili u proslosti, da nikad ne glasam za njih. Mogu oni da se farbaju koliko hoce, zna se ko su i sta su.

Taj period mislim da nije ni potrebno ubrajati, jer je to dno-dna, kao sto vec rekoh u prethodnim postovima, ako si citao. Racunamo od reseta 2000. na ovamo. Slobino vreme sankcija i bombardovanja ne treba pominjati i uzimati kao merilo.

A ova sada garnitura sto jase je i dosla na vlast zbog nesposobnosti zutih! Tu trazi krivca.

(Tako da se ti zapravo slazes s onim sto sam napisao, samo nisi citao. ;) )
Osim ako nisi zagrizeni zuti ili slepo zaljubljen u Djilasa i tako te fore.









Ovde zapravo ne zabrinjvaju izjave i razmisljanja koje ima hoi polloi, vec obrazovani i pametni. Neverovatno je da su sludjeni i/ili zaslepljeni toliko.



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 06:39 - pre 116 meseci
Zasto da ne pominjemo Sobin period ? Da li to znaci da se taj deo istorije nije desio ili da se ne bi spominjale ni lose ni dobre strane ?

Mislim da treba pominjati kako je dos i njegovi lideri pod borbom za demokratske promene zapravo se borili za licnu vlast. Tako su zapravo obmanuli narod. Koliko su se borili za demokratiju vidimo sada. Zamislite samo da je neko rekao da cemo uci ne pre 2020 u EU.

Jasno je da se mi krecemo unazad jer su zuti tako katastrofalno vladali da je narod u ocaju prakticno abolirao 90te i vratio na vlast SRS i SPS. Jel ste verovali da ce tako biti ?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 06:43 - pre 116 meseci
^
Citat:
mr. ako: E jbga ako si ti iz citavog onog mog posta izvukao ove dve recenice...

Ja sam napisao ono gde se suštinski ne slažemo, ostalo što pišeš ne sporim (niti želim ovde da polemišem o tome).
Citat:
mr. ako:Ti to "jesu" jednostavno ne mozes da tvrdis, a pokusavas da predstavis kao legitiman zakljucak navodeci jos i naslov teme kao neku potvrdu toga.

Ja naslov teme navodim, ne kao dokaz, već kao podsetnik da se piše O MEDIJIMA, a ne o privatizacijama, lopovluku i slično. Za medije postoji sasvim dovoljno (čak i javnih) informacija da se može izvesti "legitiman zaključak" šta se dešava.

@cika dacha

Maj/jun 1998:
Citat:
Bez obzira na tacnost teze o Milosevicu kao americkom coveku, ostaje cnjenica da je posle 17 sati razgovora Holbruk zaista privoleo presednika SRJ da otpocne dijalog sa liderom kosovskih Albanaca Ibrahimom Rugovom. I da je samo nekoliko da na kasnije sledila serija poteza s Miloseviceve strane: uskracivanje frekvencija vecini nezavisnih elektronskih medija, pokusaj gasenja autonomije univerziteta preko novog zakona o univerzitetu, nezakonita smena savezne vlade i nametenje Momira Bulatovica kao saveznog premijera mimo volje Crne Gore. Iz svega ovoga bi se, naravno, lako mogao izvuci zakljucak kako je Milosevic posle 17 sati provedenih s Holbrukom ustanovio da ima odresene ruke da ucvrsti svoj polozaj u zemlji i likvidira sve moguce otpore svojoj vlasti. Cak i one potencijalne.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 06:47 - pre 116 meseci
I jos jedna pouka je jako bitna, a to je da nikome ne treba davati blanko poverenje.

Nama se to desilo nazalost. Ja se secam kako je dos bilo gotovo nemoguce kritikaovati i to je u maniru komunista bilo proglasavano malte ne za neprijatelja drzave i dr. Dosovci su nastupali kao talibani na svim poljima pogotovo u ekonomiji gde njihovi modeli i recepti jednostavno nisu smeli biti kritikovani.

Sad se mnogi cesu za glavu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 06:54 - pre 116 meseci
Mr ako, po meni kljucan je bio dolazak Medlin Olbrajt u BG posle koga se rasturila koalicija Zajedno. Koalicija Zajedno bila je puno bolja od DOS i bili su na domak pobede, uostalom gradove su vec osvojili, ali je nekom u SAD vise odgovarao Sloba na vlasti jer su planirali da eskaliraju Kosovo.

Posle rasturanja Zajedno, Djindjic je krenuo da okuplja novu koaliciju i skupljao je svakojaki politicki talog i ljudski olos, cak i kriminalce oko sebe, koji su ga na kraju i likvidirali.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 07:05 - pre 116 meseci
Citat:
cika dacha: u izvestaju EK koji je dostavljen danas Srbiji lepo su rekli da je napravljen DOBAR pomak u slobodi medija od proslog izvestaja EK!!! isto to je ponovio i onaj englez Devenport! sto znaci da je danas veca sloboda pod ovom vlascu nego dok su bili prethodni a zna se na koga se misli da ne navodim ;-)

eto drage kolege forumasi NEMA cenzure!!!


Jel? To si pricitao u medijima?

Citat:
Kad je reč o medijima, rečnik Evropske komisije je izuzetno oštar. Ocenjeno je da je u Srbiji došlo do pogoršanja implementacije medijskih sloboda i slobode izražavanja, posebno u prvoj polovini ove godine. Navodi se i da jača tendencija autocenzure, u kombinaciji sa nepoželjnim uticajem na uređivačku politiku u medijima.
http://www.slobodnaevropa.org/...ocena-o-medijima/26622971.html


Citat:
mr. ako: Uvek je tako kako Evropa kaze! :)

Dodao bih da je kritika EU blaza od adekvatne, zato sto ova vlast radi u vezi Kosova nesto sto nijedna do sad nije.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 09:46 - pre 116 meseci
^
I mene je začudila dačina izjava, pošto je ocena EU sa svim suprotna.
Doduše .. jedine novine koje bi objavile ovakvu glupost bi verovatno bio Informer.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 10:10 - pre 116 meseci
Citat:
cika dacha:
u izvestaju EK koji je dostavljen danas Srbiji lepo su rekli da je napravljen DOBAR pomak u slobodi medija od proslog izvestaja EK!!! isto to je ponovio i onaj englez Devenport! sto znaci da je danas veca sloboda pod ovom vlascu nego dok su bili prethodni a zna se na koga se misli da ne navodim ;-)

eto drage kolege forumasi NEMA cenzure!!!



Moze li link do izvestaja?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 10:20 - pre 116 meseci
^
Mogu ja da okačim link (ili izveštaj), ali nekako mi se čini da si želeo da to dobiješ od onih koji ga navode kao izvor. ;)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 10:23 - pre 116 meseci
Jesam, ali nemam nista protiv ako to uradi neko drugi.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 10:25 - pre 116 meseci
^
OK.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 11:08 - pre 116 meseci
Bilo bi dobro da cika dacha kaze i gde je to u dokumentu posto sam ja naisao na ovo na 46. strani:



(morao sam sliku, kopiranje teksta iz pdf-a je smaranje)


Edit: na stranu to koliko se taj izvestaj uopste moze smatrati relevantnim, ali hajd', kad smo krenuli sa njim.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 09.10.2014. u 12:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 11:24 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
cika dacha:
u izvestaju EK koji je dostavljen danas Srbiji lepo su rekli da je napravljen DOBAR pomak u slobodi medija od proslog izvestaja EK!!! isto to je ponovio i onaj englez Devenport! sto znaci da je danas veca sloboda pod ovom vlascu nego dok su bili prethodni a zna se na koga se misli da ne navodim ;-)

eto drage kolege forumasi NEMA cenzure!!!



Moze li link do izvestaja?


Izvoli

https://www.youtube.com/watch?...;list=UUh8iuMWj3-8WvABLcAjWDPQ

zanimljivo je da novinarka priznaje da je lagala :-)

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 11:29 - pre 116 meseci
Pitam te za izvestaj na koji si se pozvao a ne za video koji je okacio medij a govori se o cenzuri medija i tu prica tip koji je optuzen za cenzuru.
Zato lepo zvanicna stvar - izvestaj. Uostalom i sam si se pozivao na njega.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 11:33 - pre 116 meseci
Citat:
cika dacha: ...zanimljivo je da novinarka priznaje da je lagala :-)

Čak ni tu konferenciju nisi dobro pogledao, pored ovoga što kaže @Shadowed...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 11:59 - pre 116 meseci
Citat:
Pending the full implementation of the newly adopted legislative package, the Serbian media continued to operate in a blurred legal environment which delayed the state’s withdrawal from media ownership, one of the cornerstones of the 2011 Serbian media strategy. Media ownership remains non-transparent. The independence as well as the transparency of the work of the Regulatory Body for Electronic Media needs to be ensured.


Ovo NIJE POZITIVNA ocena.

"Dobar napredak" se odnosi na ostale poteze u informatici, tehnici i pokrivenosti.
Cak i u nekakvoj "pravnoj regulativi", odnosno donetm aktima koji se NE POSTUJU, odnosno "odlaze im se(bukvalno visi, ili ceka) primena"..kome nije jasan termin "pending"..odnosno "pending full implementation"

Zatim NETRANSPARENTNOST vlasnistva medija, sto je i poslednji i NAJJACI odgovor na NASLOV TEME...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ciji su mediji u Srbiji ?09.10.2014. u 21:53 - pre 116 meseci
Shadowed@ sigurno nisam citao izvestaj, pogledao sam vesti onako uz klopu a lepo sam cuo da novinarka priznaje da je lagala za cenzuru, a cuo sam vucica da cita deo iz izvestaja gde kaze to sto sam vec napisao. nasao sam ti video pa izvoli pogledaj.

priznanje novinarke da je izmislila da je bila cenzura od strane vlasti je za mene veoma zanimljivo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ciji su mediji u Srbiji ?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84719 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.