Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kućnim savetom

[es] :: Vodič za posao :: Problem sa kućnim savetom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9843 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salleps
student
Beograd

Član broj: 304448
Poruke: 39
46.240.225.*



Profil

icon Problem sa kućnim savetom23.09.2014. u 11:03 - pre 115 meseci
Pozdrav!

U stambenoj zgradi sam otvorio studio za strane jezike. Ispod našeg stana živi žena koja je predsednik kućnog saveta, jedna namćor žena koja se nije nasmejala od svog rođenja i koja je poprilično isfrustrirana. Uglavnom od početka nas je uzela na zub, ni sam ne znam zbog čega s obzirom da nismo tu po pola dana, niti smo bučni, vikendom ne radimo. Uglavnom, na najmanje povlačenje stolice ona dolazi da se žali, i uznemirava me. Ostale komšije nemaju problem sa nama, čak sam išao od vrata do vrata i pitao ih. Moje pitanje je da li ona kao predsednik zgrade ima neka ovlašćenja kojim može da našteti nama kao firmi? Mislim u principu ne znam kako može s obzirom da nema nikakvih dokaza niti osnova da se na bilo šta žali.

Sale
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 04:14 - pre 115 meseci
Moze da se zali i da vas izbaci. Koriscenja stana u komercijalne svrhe trazi da se stanari STAMBENIH zgrada sloze (ovo nije slucaj za poslovne komplekse, iako u njima moze biti vise stambenih jedinica nego poslovnih)

To da li se ona nije nasmejala od rodjenja ili ne nije na tebi da odlucujes. Ostale komsije nisu DIREKTNO ispod tebe, ona jeste. Ako joj smeta - morate da prestanete. Da vas uzima za zub, zalila bi se i da vas cuje kako razgovarate, ali drugo je sto se zali kada 10 studenata svaki cas kvrci stolicama.
Skroz je podrzavam za to, ja sam izjedstvovao da komsije iznad moraju da stave debeo tepih ili da nikada ne nose stikle, jer je to bila jedina stvar koja se cuje, i to stalno ujutru, pre nego sto ja ustanem (inace u nekim zemljama je tepih OBAVEZAN u stanu, i ako te neko prijavi, dodje kontrola, nagrabusao si za kaznu).

RAzmisli ti da li te je uzela za zub, ili je u pravu. Moze ona mnogo veci problem da ti napravi kao stanar nego sto mislis.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 10:12 - pre 115 meseci
salleps, stavi tepih

Dexic, mozes li malo da izdetaljies, posto mi imamo problem sa bucnim komsijama u stanu iznad vece godinama i niti smo uspeli da nadjemo nacin da resimo problem niti da mi njima napravimo problem zbog toga kako se ponasaju.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 15:24 - pre 115 meseci
Secam se obicaja iz vojske. Kada neko nece da saradjuje, ide cebovanje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 15:30 - pre 115 meseci
Ima i ono, malo manje uobicajeno, kad nekog cebuju pa posle nekog vremena jedan po jedan se u ponekoj noci probudi polomljenog nosa ili izbijenih zuba i ne zna sta mu se desilo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 15:39 - pre 115 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: niti smo uspeli da nadjemo nacin da resimo problem niti da mi njima napravimo problem zbog toga kako se ponasaju.

Svako mora nekad spavati.
Samo pronađi kad je njima to vreme.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 20:20 - pre 115 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
salleps, stavi tepih


Postoje podne obloge za izolaciju od buke. Neke specijalne gume koje se stavljaju ispod parketa. A onda iznad parketa može da stavi neki deblji itison i nema šanse da se bilo šta čuje. Samo što to sve košta...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 21:00 - pre 115 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
salleps, stavi tepih

Dexic, mozes li malo da izdetaljies, posto mi imamo problem sa bucnim komsijama u stanu iznad vece godinama i niti smo uspeli da nadjemo nacin da resimo problem niti da mi njima napravimo problem zbog toga kako se ponasaju.


Predraze, ti si u Uzicu bese? Ne znam kakva je situacija tamo ali za Beograd (Stari Grad) znam za slucaj gde je komunalna policija radila posao, tj. posle prijave komsije iznad je doslo do promene.

E, sad, naravno, to je jedan slucaj. Da li je to izuzetak ili pravilo, nisam siguran.

@salleps, procitaj to sto je Dexic napisao. U pravu je. Razmisli da li ti imas problem sa kucnim savetom ili stanar zapravo ima problem sa tobom. Ti si taj koji si poceo komercijalnu aktivnost u stambenoj zgradi i to bi morao bi da imas u vidu da nije obavezno da se svi stanari sa tim slazu, niti su duzni da se sa tim slazu.

Mislim da je najbolje da ulozis u adekvatnu zvucnu izolaciju poda, to ce ti biti verovatno manji posao nego ubedjivanje komsinice da treba da trpi buku.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 21:15 - pre 115 meseci
Za slučaj buke u stanovima, po pozivu komšija, u radno vreme dolazi komunalna policija. Noću dolazi obična. Komunalcima inače nije strano da napišu kaznu. Obični policajci samo rasteraju gužvu...

Što se tiče buke u novogradnji, daleko je veća nego ranije, u klasičnoj gradnji - jer se štedi na dimenzionisanju, kako bi se dobilo na kvadratima. Plus, vlasnik u vreme gradnje može da odluči da ima neke klasične pločice umesto parketa, naravno bez izolacije jer ona košta.

Tako da imamo: slaba izolacija zgrade + neke klasične podne pločice + komšija voli klompe = kao da je nevidljiv, a živi s nama u stanu.



 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom24.09.2014. u 22:32 - pre 115 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Predraze, ti si u Uzicu bese? Ne znam kakva je situacija tamo ali za Beograd (Stari Grad) znam za slucaj gde je komunalna policija radila posao, tj. posle prijave komsije iznad je doslo do promene.

E, sad, naravno, to je jedan slucaj. Da li je to izuzetak ili pravilo, nisam siguran.

Nijedno ni drugo. Imamo u zgradi slucaj gde komunalna prosto nije nista uradila za slican slucaj mom (ali ne znam da li je problematican komsija bio neka zverka ili ne). Sa druge strane, imali smo lokal, gde je bio neki idiot, koji je prilicno glasno pustao muziku cele noci. Za 2 dana je zavrsio u zatvoru (ali tu znam da mi jesmo imali zverku, koja je predsednik skupstine).
Ja sam imao srece da su komsije iznad mene normalni ljudi, pa su prihvatili da stave tepih. Zgrada inace ima fenomenalnu izolaciju, ovo je jedina stvar koju sam ikada cuo, a znam da su mnogo bucnije komsije pored (a njih ne cujem nikada). Kao da je pod jedini lose izolovan.
 
Odgovor na temu

salleps
student
Beograd

Član broj: 304448
Poruke: 39
46.240.225.*



Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom25.09.2014. u 00:21 - pre 115 meseci
Inače je stanodavac potvrdio da je žena dokona i da se žali svima na najmanji zvuk. Inače sam mislio da stavim itison, iako mi je to dosta ružna opcija ali šta sad. Da li mislite, iz iskustva ko ih ima, da će onaj najobičniji, najjeftiniji itison neutralisati zvuk pri povlačenju stolica?

Ta priča kako je preko u civilizovanom svetu sve bajno i lepo ne prolazi baš. Zavisi od zgrada kao i svuda. Studirao sam u Beču i veruj mi da sam čuo uvek svoje komšije iznad, pored i ispod. Tamo sam baš retko viđao da ljudi imaju tepihe po stanu, mislim da svi više vole go parket.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom25.09.2014. u 05:25 - pre 115 meseci
Ma to je prica zluradih ljudi koji pljuju po svemu od cega su pobegli (opravdano i neopravdano). Ziveo sam u kuci, ali i nekoliko stanova, i ne secam se da sam imao vecih problema sa bukom kod komsija - ali ako ja to kazem da se desilo u Srbiji, skocice ovi dezurni mrzitelji da kazu kako je to izuzetak, i da "tamo negde" u inostranstvu bas niko ne pravi buku... iako su ziveli na priblizno istom broju lokacija kao ja u Srbiji. Toliko su zaslepljeni da im tamosnje goovno ne smrdi. Ipak, realnost je da svuda imas nakaradnih ljudi - evo recimo danas mi je pala jedna teska knjiga sa stola i napravila prilicnu buku u ranim vecernjim satima - i nista. Kasnije i stolica pade jer drugarov klinac srusio, naravno tabanajuci dobrih pola sata dok nije istrazio stan - i nista. Niko se od komsija nije zalio niti kucao na vrata. Dok, kao sto vidimo, u slucaju da mi je, nekim nesrecnim slucajem Odin komsija, odmah bi usledila drska od metle odozdo - tek toliko da mi "pokaze" i vrati buku gore!


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom25.09.2014. u 06:11 - pre 115 meseci
Citat:
Inače je stanodavac potvrdio da je žena dokona i da se žali svima na najmanji zvuk. Inače sam mislio da stavim itison, iako mi je to dosta ružna opcija ali šta sad. Da li mislite, iz iskustva ko ih ima, da će onaj najobičniji, najjeftiniji itison neutralisati zvuk pri povlačenju stolica?

Hoce.i to je kraj za idiota.Za sve ostalo ne sipu racku.U vecim zgradama to se lako sredi u manjim uvek imas po nekog dezurnog idiot(e)a,u paru .
Za studente k(l)azi da su gosti na konsultaciji.

Dexic,kako si ti zeznut tip,srecom nismo blizu da ti malo basovima osvezim san..
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom25.09.2014. u 16:16 - pre 115 meseci
Jeftinije ti je da stavis nekakve cepove na nogare od stolica. Gumene ili sundjeraste...Ima da klizi k`o po loju, a u pauzama mozete da se igrate vozica...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom25.09.2014. u 19:13 - pre 115 meseci
Kod nas u zgradi postoje dve firme u zgradi ali u pitanju je samo registracija, ne primaju nikakve stranke, ne dolaze radnici ili posetioci. Ti stanovi sve troskove odrzavanja zgrade placaju duplo u odnosu obicne stanara i svi su trazili saglasnost Skupstine da rade. U prizemlju smo imali nekada davno Butik divljaci i sira, pa prodavnicu alata a sada imamo poslasticarnicu. Da bi ranije prodavnice dobile saglasnost od stanara morali su da se obavezu da ce odrzavati zelenilo oko zgrade. Kada je dosao vlasnik poslasticarnice svi su se plasili zbog buke ali je on uradio izolaciju, posadio zelenilo i zastaklio balkon tako da nam ne pravi problem. Kada je otvorio poslasticarnicu pozvao je sve stanare na kolace i svima pokazao sta je sve uradio i uverio stanare da ne zeli ni na koji nacin da nekome smeta. On ne smeta stanarima a stanari mu ne prave nikakve probleme.
Tako je vec godinama a oko zgrade sve lepse zelenilo. :)

[Ovu poruku je menjao mmns21 dana 25.09.2014. u 21:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mmns21 dana 25.09.2014. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom26.09.2014. u 09:10 - pre 115 meseci
Citat:
salleps:
Inače je stanodavac potvrdio da je žena dokona i da se žali svima na najmanji zvuk.

Njen zivot i dokonost nisu nikakav argument. Prekini da budes sam dokon i bavis se njime, vec resi konkretan problem. Problem je da vi pravite zvuk, nekorektni ste, i nemate dozvolu skupstine stanara da se bavite komercijalnom delatnoscu u STAMBENOJ zgradi verovatno.
Shvati da to da li je ona dokona je nebitno, to samo pokazuje da trazis nacin da je se otarasis, a ne da li je ona u pravi i da li ste vi bezobrazni.

Citat:
Inače sam mislio da stavim itison, iako mi je to dosta ružna opcija ali šta sad. Da li mislite, iz iskustva ko ih ima, da će onaj najobičniji, najjeftiniji itison neutralisati zvuk pri povlačenju stolica?

Ako uopste bude preko njega mogla da se pomeri stolica KLIZANJEM, nema tu izolacije.

Citat:
Ta priča kako je preko u civilizovanom svetu sve bajno i lepo ne prolazi baš. Zavisi od zgrada kao i svuda. Studirao sam u Beču i veruj mi da sam čuo uvek svoje komšije iznad, pored i ispod. Tamo sam baš retko viđao da ljudi imaju tepihe po stanu, mislim da svi više vole go parket.

I to je bitno jer? Da li je neko rekao da je slucaj neophodnosti tepiha u Becu, ili da se tamo ne cuju komsije?
Ne. Razlika je doduse sto ako neko bude tuzio te komsije u Becu, lupace im usi. Ali dok se niko ne zali, verovatno nikome ne smeta. Zakon to dozvoljava. Ne smeta nikome, necemo te dirati. Ali si na*ebao ako se neko zali i jednom samo.

Da se neko zali da ste bucni obicnom pricom, to ce pre biti nepostojeca izolacija (a vidjao sam takve slucajeve u svetu, ali je onda zabranjeno u odredjenom vremenu da se i razgovor cuje! konkretno u Nemackoj). Ali pomeranje stolica 10-ak studenata? Realno, 99.9999% sam siguran da ste problem VI, a ne njena dokonost, ili dobar sluh :D
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom26.09.2014. u 09:14 - pre 115 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Hoce.i to je kraj za idiota.Za sve ostalo ne sipu racku.U vecim zgradama to se lako sredi u manjim uvek imas po nekog dezurnog idiot(e)a,u paru .
Za studente k(l)azi da su gosti na konsultaciji.

A sta to opravdava? :D

Citat:
Dexic,kako si ti zeznut tip,srecom nismo blizu da ti malo basovima osvezim san.:).

Basovi mi ne smetaju. To je ujednaceno, imao sam slucaj da komsije pored, dok sam ziveo u kuci, pustaju muziku nocu. Uz to lako zaspim.
Ali lupanje stikala je potpuno nasumicno i od toga ne moze da se spava :(
 
Odgovor na temu

gazda Živan

Član broj: 325065
Poruke: 16



+33 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom27.09.2014. u 05:14 - pre 115 meseci
Citat:
salleps:
Inače je stanodavac potvrdio da je žena dokona i da se žali svima na najmanji zvuk. Inače sam mislio da stavim itison, iako mi je to dosta ružna opcija ali šta sad.


Stavi itison i učini sve što je u tvojoj moći da neutrališeš zvukove (neće to biti ni komplikovano ni skupo, nije to noćni klub već škola stranih jezika).

Ako i posle toga budeš imao problema sa babom, počni i ti da zoveš policiju i žali se na buku iz njenog stana uz obaveznu napomenu policiji da je poznata po tome da gola trči po hodnicima zgrade svaki put kada malo više popije, preti ubistvom i samoubistvom i sl.

Ako već dokoni penzioneri po Beogradu ne dobijaju prekršajne prijave za zvanje policije bez ikakvog razloga, ne vidim kakav bi ti problem mogao imati zbog zvanja policije usled onoga što si video rođenim očima i čuo rođenim ušima.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom27.09.2014. u 06:40 - pre 115 meseci
Jesi li ti normalan ili si ti onaj Zika sto je juce pobegao iz psiho bolnice?

Vi sve gledate kao da su ljudi dokoni, kao da nema sanse da su oni stvarno bucni :)
 
Odgovor na temu

gazda Živan

Član broj: 325065
Poruke: 16



+33 Profil

icon Re: Problem sa kućnim savetom27.09.2014. u 07:45 - pre 115 meseci
A šta to menja da li sam ja normalan ili sam Žika što je pobegao iz psiho bolnice?

Babuskerino pravo je da zove policiju ako (jedino n)joj smeta buka iz susednog stana, kao što je pravo (ali i obaveza) ovog čoveka što se bavi humanitarnim radom (predaje strane jezike u Srbiji i priprema mlade naraštaje za emigraciju) da pozove policiju kad god čuje ili vidi bilo šta što mu liči na tuču, pretnju samoubistvom ili ubistvom, terorizam i sl.

Hoće li babuskera dobiti prekršajnu prijavu što je zvala policiju zbog buke, a patrola je na licu mesta utvrdila da buke nema?

Zašto bi onda ovaj čovek dobio prekršajnu prijavu što je zvao policiju, jer mu se učinilo da je babuskerin stan filijala OVKa, štek narkodilera, neko je stajao na prozoru i pretio nečim..

naravno da moraš da zoveš policiju kada si očevidac nečeg sličnog budući normalan, savestan i neosuđivan građanin upućen u svoje zakonske obaveze.

U praksi je potrebno pokazati dokonim penzionerima da policija nije pričaonica da zoveš kad ti je dosadno što se po pravilu vrlo efikasno postiže organizovanjem jednog do dva prepada interventne na vrata.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Problem sa kućnim savetom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9843 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.