Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada

[es] :: Vodič za posao :: Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada

[ Pregleda: 5411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lekicuspi
Cuspi Leki
Banja Luka
Banja Luka
New Jersey

Član broj: 325084
Poruke: 2
*.hfc.comcastbusiness.net.



Profil

icon Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada12.09.2014. u 17:49 - pre 116 meseci
Pozdrav svim forumasima. Trenutno sam u dilemi da li da kupim poslovni prostor u strogom centru Banja luke gdje je velika frekvencija ljudi. Novac za poslovni imam kao i nekih 10000 do 15000 hiljada eura za ulog. Naravno da mi se motaju razne ideje po glavi, ali stim da je poslovni samo 11 kvadrata da li neko ima kakvu ideju ili iskustvo sa slicnim? Zelim da cujem Vas malo...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.46.*



+120 Profil

icon Re: Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada12.09.2014. u 20:06 - pre 116 meseci
List papira u ruke pa navodjenje pozitivnih i negativnih stavku uz zamisao da je uzet/kupljen lokal.

Osnovno pitanje - Sta da se otvori kako bi se ostvarivao promet ( iz kojeg bi ostajao i neki % profita kojim bi se, za par godina, pokrila pocetna investicija u kupovinu prostora te mesecno tekuce poslovanje u vidu sirovina, energenata, poreza i doprinosa za osobu il osobe koju tu rade )

- Imajuci u vidu malu kvadraturu, dosta opcija otpada kao moguce namena objekta (tipa kafe, kladionica, apoteka, banka...), te preostaje npr. neka usluzna radnja tipa mob servis-shopa il kiosk radnja sa cigarama, dopunama, picem i ostalim sitnim stvarima.

- Mana gornje 2 opcije :
mob-shop - treba naci servisera koji dobro radi i ne pokrada na veliko,
kiosk - potreban veoma veliki promet roba koko bi se doslo do nekog profita (i nada da isti nece postati meta lopova i reketasa)

Dakle, na osobi/investitoru je da, imaju u vidu pozitivne/negativne stavke, odluci da li da veruje da moze, nakon par godina, da povrati pocetno ulaganje i normalno da pokriva tekuce troskove uz % profita.
 
Odgovor na temu

lekicuspi
Cuspi Leki
Banja Luka
Banja Luka
New Jersey

Član broj: 325084
Poruke: 2
*.hfc.comcastbusiness.net.



Profil

icon Re: Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada12.09.2014. u 22:21 - pre 116 meseci
Odlicno rezonovano i ekonomski savrseno receno. Ja imam par ideja, sa obzirom na kvadraturu veoma sam ogranicen. Npr. nisam razmisljao o mob shopu a ne zvuci lose, kiosk otpada je li ih je jako puno u okruzenju tako da bi trebalo raditi na bas veliku kolicinu u koju bas nesto i nisam siguran. Ako neko jos ima kakvu ideju ili savjet svakako bi mi dobro doslo, a evo da ja pitam da li neko ima iskustva sa izradjivanjem slika, fotokopiranjem, skeniranjem, koricenjem, izradom kalendrara po zelji, izradi solji, majica po zelji... Sta mislite ko ima ima iskustva da li se to isplati. Ili mozda diopticarsku radnju mada ne znam sta mi je sve tu potrebno ali nema u okruzenju nigdje a mislim da ne treba veliki prostor za to?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Poslovni prostor od 11 kvadrata u strogom centru grada

[ Pregleda: 5411 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.