Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VLOOKUP funkcija

[es] :: Office :: Excel :: VLOOKUP funkcija

[ Pregleda: 2668 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-Godfather-
Bez posla
Nema

Član broj: 313147
Poruke: 62



Profil

icon VLOOKUP funkcija04.09.2014. u 17:04 - pre 116 meseci
Zeza me najjednostavnija primena VLOOKUP funkcije. Ovako na prvom radnom listu imam kao imena i njihove redne brojeve. Na drugom listu sam ta imena stavio u padajucu listu (data validation) i htio bih kad npr izaberem neko ime da mi ispise njegov redni broj. Ne znam gdje je greska. Vraca greski tipa #N/A
Evo primer
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: VLOOKUP funkcija04.09.2014. u 17:59 - pre 116 meseci
Nije najjasnije u čemu bi ovo bilo primenjeno jer je potpuno pogrešno postavljeno. --Indeksiranje se ne radi ličnim imenima nego nečim što će jedinstveno da odredi zapise. Imena, sve da su puna, sa prezimenom i očevim imenom nisu pogodna za to.

Dalje, VLOOKUP je poznata po tome da u prvoj koloni s leva traži indeks po kom pretražuje.

Ovo što ti pokušavaš zove se "levi lookup", i normalno se radi sa INDEX/MATCH kombinacijom (jer VLOOKUP to ne ume).

Jedini način da sa VLOOKUP vratiš vrednost "s leva", za koji znam, video sam na portalu MyOnlineTrainingHub: Excel VLOOKUP to the Left Using CHOOSE, npr:
Code:
=VLOOKUP($D$7;CHOOSE({1\2};podaci!D7:D15;podaci!C7:C15;);2;FALSE)

To bi bila formula prema tvojoj primeni samo ovo ovako pre spada u zanimljivost i nikako je ne bih preporučio.

Funkcija MATCH normalno vraća redni broj unutar opsega za pretragu a s obzirom da i tvoje šifre idu od 1, za taj specijalan slučaj bi ti dovoljna bila već i samo ta jedna.

U opštem slučaju, kao što rekoh, ide INDEX(<rezultujuća kolona>;MATCH(<šta pretražuješ>;<kolona za pretragu>;0)).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: VLOOKUP funkcija

[ Pregleda: 2668 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.