Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stanovanje van grada a posao u gradu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 413117 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu08.09.2014. u 16:28 - pre 117 meseci
Citat:
Branko Santo:
Prednosti kuce
Mane kuce


Rekao bih da se jos prednosti i mana javlja u zavisnosti od licnih preferencija ljudi.
Ja bih mogao da navedem jednu, IMHO, veliku manu kuce, a to je petljavina oko grejanja.
Centralno grejanje mi nema dobru alternativu (uzimajuci sve u obzir).
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu08.09.2014. u 17:48 - pre 117 meseci
Citat:
IUOP_1: ...
...
Centralno grejanje mi nema dobru alternativu (uzimajuci sve u obzir).

I za mene je to velika mana kuce i slazem se sa citiranim, skroz. Ja sam se tridesetak godina grejao na drva jer sam imao veliku svoju sumu u CG (vise od 5 hektara), sve bukovina, a prevoz mi je bio dzabe. Saamo grejanje je fenomenalno po svim pitanjima, plus sto u kuhinji biva sporet i na drva pa kad ti padne na pamet baci se neko meso direktno na zar... :) Kad se uvodio plin u kraju, pola kuca je odmah uzelo a druga polovina ostala na svom grejanju. Ja (kao i mnogi) sam morao sve odpocetka (i radijatore...) pa sam odlucio da to ne radim, prodao, kupio gajbu i resio sva pitanja grejanja - ali i "milion" popravki i ostalih sitnica koje se pretvore u "krupnice" ocas posla i kostaju nenormalno, pa krov, pa staze oko kuce, pa prlaz/ulaz u garazu, pa ovo, pa ono... nikad kraja... :)

Izvinjavam se na, mozda, OT ali mislim da ne steti...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 07:00 - pre 117 meseci
Pa realno jeste poduhvat ali uracuna se u cenu selidbe tj. adaptiranja kuce u stanje za normalan zivot. Centralno grejanje sprovedes u kucu i gotova prica, ne verujem da je puno skuplje od stvarnih troskova grejanja u stanu (ne ovih beneficiranih) i mozes da doziras lepo kako ti odgovara i ukupno i po sobama.
Dodatno ako se kuca pravi od pocetka sigurno da to moze da se napravi da nije potrebno puno zagrevanja. Ali realno da ako se grejete na drva/ugalj to je dosta dodatnog posla godisnje koje ode na samo grejanje.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 10:39 - pre 117 meseci
Generalno ako prilikom nabavke prodjes jeftinije za npr. 50.000 evra, u odnosu na stan u gradu, dovoljno je da usmeris samo deo tog novca na vrhunsko grejanje kuce, tipa podno grejanje + geotermalni bunar + solarne celije i da nakom 20 godina eksploatacije podvuces crtu i konstatujes da si ustedeo gomilu novca u odnosu na centralno grejanje u stanu a da si imao najmanje isti konfor grejanja, a trebalo bi da bude veci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 12:45 - pre 117 meseci
Citat:
Branko Santo: ... Centralno grejanje sprovedes u kucu i gotova prica, ne verujem da je puno skuplje od stvarnih troskova grejanja u stanu (ne ovih beneficiranih) i mozes da doziras lepo kako ti odgovara i ukupno i po sobama. ....

Pa kod mene u kraju su svi i imali centralno grejanje (radijatori po sobama, svuda...). Ali to grejanje je licno i zahteva odrzavanje i angazovanje da bi uopste radilo/grejalo. Znaci, svako je imao u garazi (uglavnom, njih par je imalo posebnu prostoriju) pec koja se podlozi i s' vremena na vreme dodaje - drva, ugalj, briketi... kako je ko nasao racunicu. I mnogo je jeftinije nego ovo centralno "drzavno" grejanje koje sada imam u stanu, bas mnogo jefinije. Samo da napomenem, nemojte izvoditi nikakve racunice bazirane na ceni drva ili ostalog jer je realnost da svi (vecina, kod mene u kraju 80%) nabavljaju jeftinije ili dzabe kao ja (imaju svoju sumu, nikada se ne kupuje u sezoni, uvek ima neka "sema" za ugalj i brikete...) a sto je najvaznije kod finansijske strane - placas samo ono sto potrosis, kad trosis, a ne kao ja sada, i svi koji se tako greju, cele godine. Pa kad se tome doda da sam/smo svi u kraju palili grejanje kad god je potrebno a ne ovako da moram klimom da "premoscavam" jesenji period dok "oni ne puste...". :) I kad je zima bas "studena" onda se samo pojaca grejanje a kad je toplije smanji - svako za sebe i kako mu odgovara...

Medjutim, postoji i ona druga strana. Svakodnevno neko mora da vodi racuna "o vatri". Pa ujutru mora da se ocisti pre novog lozenja, a to je jako prljavo, narocito sa ugljem pa ona ugljena prasina koja "ulazi u pore" i skoro je nemoguce eliminisati dugo (zato smo mi i trosili skoro iskljucivo drva), pa u zavisnosti kakav ugalj ili ostalo se nabavi tako i vremenski interval lozenja tokom dana (najduze ide sa ugljem, pa drva a briketi tako - tako...). Pa se isprlja, koliko god se pazilo, i nesto sto ne bi smelo da se isprlja pa onda to mora da se baci... i jos "milion" sitnica... Samo onaj ko je imao svoje grejanje moze da razume ovo sto sam napisao, ko nije imao svoje grejanje nema sanse da mu se opise/dokaze/objasni...

E pa "zbog radi" te druge strane sam ja i prelomio i dosao u stan. :) I nisam se pokajao, ni malo. A sama promena je jos jedan plus, narocito sto sam ostao skoro u kraju, samo par autobuskih stanica dalje, iste kafice i dalje posecujem, isto drustvo (mada malo redje ali to nema veze sa stanovanjem)...

Citat:
pctel: ...vrhunsko grejanje kuce, tipa podno grejanje + geotermalni bunar + solarne celije i da nakom 20 godina eksploatacije podvuces crtu i konstatujes da si ustedeo gomilu novca u odnosu na centralno grejanje u stanu a da si imao najmanje isti konfor grejanja, a trebalo bi da bude veci.

Podno grejanje mora da ima neki izvor tog grejanja, znaci mora da bude ili onako kako sam opisao u ovom postu ili da se uvede varijanta solarnih ploca sto nije toliko jednostavno ali ni jeftino. Cak je prilicno skupo ako se "ljudski" sve uradi.

A koliko sam cuo od nekih koji zive u skandinavskim zemljama (prijatelji i rodbina), vec godinama unazad se izbacuje podno grejanje (a kod njih je to i pocelo) jer se dokazalo da nije zdravo za coveka. Tako sam cuo a nisam nesto zainteresovan pa nisam siguran koliko je to tacno. Znam da svi moji koji su imali takvo (podno) grejanje vec godinama to nemaju.

I ovo je mozda nekom korisno da procita iako za pokretaca teme i nije mnogo bitno, mozda.


Pozdrav!

Da... "geotermalni bunar" - gde to?
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 13:41 - pre 117 meseci
@Sceka
Slazem se sa svime navedenim, mi smo samo dve godine lozili ugalj i vratili se na drva potpuno (koja smo uvek placali punu cenu). Trenutno moji kombinuju struju (koju smo vremenom dodali na centralno u kuci) i drva u zavisnosti od temperature i potreba. Kada bih radio kucu i centralno sigurno da bi to bio gas uz mogucu pomoc obnovljivih izvora.

Verovatno je pctel mislio na http://en.wikipedia.org/wiki/Geothermal_heat_pump
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9511
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 14:13 - pre 117 meseci
Kad uložiš neophodna sredstva u termoizolaciju kuće - grejanje se ne pojavljuje kao problematika vredna rasprave.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 15:13 - pre 117 meseci
Citat:
Sceka:
Da... "geotermalni bunar" - gde to?

Radi se o tome da iskopas bunar na dubinu gde temperatura ne pada ispod naprimer 12C, a to je bilo gde na 10-ak metara dubine, pa onda to vodis na toplotnu pumpu, koja je u sustini malo kvalitetniji split sistem klima uredjaj i kada je napolju -15 ti imas efekat kao da se grejes na klimu u prelaznom periodu kada je napolju +12C sto je najjeftinije grejanje koje znam. Posto uzimas toplotu od zemlje, onda se to zove geotermalna toplota, bez obzira sto temperatura vode nije ~80C, na sta taj pojam uglavnom asocira. Ohladjenu vodu potom vracas u drugi bunar gde ona prirodno kruzi i greje se od prirodne toplote zemlje. Inace umesto bunara rade se i zatvoreni sistemi sa sondom (cev kojom voda ide do odredjene dubine, vrsi polukruzno okretanje i vraca se nazad) ili prosto nekoliko desetina metara cevi za vodu koju ukopas na npr 2m dubine cik-cak u obliku zmije svuda po dvoristu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 17:44 - pre 117 meseci
^ Da, deluje jeftino, na prvi pogled, kao što je i struja dobijena iz hidrocentrale besplatna. Voda teče, pa teče, zar ne ? (Ili iz vetroparka, ili sa solarnih panela) Fakat je da su početna ulaganja toliko velika, pa još kad se sabere i održavanje sistema - dobije se računica da se evenutalno može isplatiti za 25 godina. Nemam tačnu računicu, ne smem da tvrdim, ali to je taj red veličine.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 18:16 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: Radi se o tome da iskopas bunar na dubinu gde temperatura ne pada ispod naprimer 12C, a....

Da ne citiram sve... zato i pitam gde to ima? Nisam cuo za to u nasim krajevima da bilo ko koristi pa me interesuje gde to ima jer bi meni licno bilo zanimljivo da cujem o tome. Ali konkretno, ili neki link...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 18:36 - pre 117 meseci
Citat:
Sceka: Da ne citiram sve... zato i pitam gde to ima? Nisam cuo za to u nasim krajevima da bilo ko koristi pa me interesuje gde to ima jer bi meni licno bilo zanimljivo da cujem o tome. Ali konkretno, ili neki link...
Pozdrav!


Evo,ima cela Tema-toplotna pumpa o tome

I ja sam o tome razmisljao,ali samo pogledajte cene bunara,a verujte mi da na 10m bunara nema vajde
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 21:31 - pre 117 meseci
Generalno na ovoj temi nema mesta prici o tome da li se to isplati ili ne - krenimo od hipotetickog primera da se ne isplati ni za 1000 godina. Znaci, kupio si negde kucu za 50.000 evra manje nego sto bi te kostao stan sa centralnim grejanjem, od toga odvojih 10.000 i ulupas u grejanje. Imas grejanje istog kvaliteta ili bolje nego neko u gradu, po istoj ceni, zar to nije dovoljno? To je samo po sebi super, a ako je tvoja cena grejanja niza pa za 25 godina podvuces crtu i skontas da si vrhunski sistem grejanja dobio po ceni od tacno nula dinara, to je vec super na kvadrat. Sad, naravno, ziveti u centru grada ima druge prednosti zbog kojih mozda vredi ulupati onih 50.000 evra, ali sama cinjenica da negde tamo nema centralnog grejanja ne bi smela da bude eliminacioni faktor, ako ti se sve drugo svidja. Problem postoji jedino zato sto je ljudima dugo da cekaju da im vrhunski sistem za grejanje izadje 0 dinara, pa onda rese da nece ni da ga imaju. Ne znam zasto je samo u tom slucaju tako, a u slucaju bilo kog drugog konfora (bilo da je u pitanju novi namestaj, auto ili samo televizor) covek uopste ne racuna da li ce ga to ikad izaci 0 dinara kroz nekakvu ustedu, vec je jednostavno spreman da da neki novac koji mu se nikada nece vratiti, ali ce zato imati neki konfor.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu09.09.2014. u 23:13 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: Generalno na ovoj temi nema mesta prici o tome da li se to isplati ili ne

Uvek ima mesta da se prica o isplativosti jer ako se nesto postavi kao osnova (neka tvrdnja) onda mora i da se sve obuhvati sto je bitno za tu tvrdnju. Inace je cisto filozofiranje, odnosno baljezganje kako po neko ponekad opravdano naziva po nesto.

Citat:
- krenimo od hipotetickog primera da se ne isplati ni za 1000 godina.

Pazi, ta vrsta hipotetskog manira nije produktivna ni po kom osnovu jer je neozbiljno, krajnje. Pa nismo deca da se postavljaju takve vrste kao osnova za razmisljanje.

Citat:
Znaci, kupio si negde kucu za 50.000 evra manje nego sto bi te kostao stan sa centralnim grejanjem, od toga odvojih 10.000 i ulupas u grejanje. Imas grejanje istog kvaliteta ili bolje nego neko u gradu, po istoj ceni, zar to nije dovoljno?

Potpuno "mastanje". Uopste ne vidim svrhu ovakve price?! Ako kupis kucu za 50.000€ pitanje je gde je ta kuca kupljena i sta joj fali kao i kakvog kvaliteta je ono sto se zatekne. Nije to bas tako prosto, karikiram - "nista nije bitno ali 10.000€ za grejanje je fenomenalno..." ... ako se ne uzmu sve opcije koje nedostaju - cemu prica uopste?

Da ne citiram ostalo jer se u svakoj recenici nalazi velika nelogicnost kao i svrha recenice... Mislim da toliko nepovezano nabacujes gomilu nekih "cinjenica" koje su daleko manje bitne od nekih stvari koje ni ne pominjes.

Mislim, verovatno ces pomisliti da sam se nesto "navrzao" na tebe sto nije istina i nema veze sa zivotim. Ja samo neke besmislice jednostavno ne mogu a da ne prokomentarisem. Znaci, citam pa ono sto je napisano ili ima nekog smisla ili je besmislica. Ako je besmisleno onda regujem/napisem nesto ( mada sve redje...). A potrefi se da je ono sto ti napises prilicno besmisleno, cesto. Opet da ponovim - meni je to takvo vidjenje, mozda je nekome ok to sto pises.


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 08:19 - pre 117 meseci
Cekajte ljudi pa sta ste uprli kad @pctel samo objasnjava sta moze da se dobije za istu cenu :)

Primer:

BG Stan: 120.000e
Povrsina 100m2

Mesto van grada kuca: 50.000e
Povrsina: 100m2

Ono sto @pctel hoce da prikaze je da za razliku u ceni mozes da izradis i toplotnu pumpu i izolaciju i sredis kucu i da dogradis sta ti treba. Nije pitanje grejanja samo kada ce se isplatiti, komfor grejanja i kvalitet su isto tako bitni pa postoje nematerijalni benefiti koji ne mogu da se direktno uracunaju u cenu.

Bar mislim da je kolega sa foruma tako hteo da predstavi :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9511
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 08:34 - pre 117 meseci
Citat:
pctel:... ali sama cinjenica da negde tamo nema centralnog grejanja ne bi smela da bude eliminacioni faktor, ako ti se sve drugo svidja.
Upravo moj slučaj, puno puta sam pisao. Kuću sam izolovao stiroporom 10, izolovao krovnu ploču sa 15 cm staklene vune, izolovao pod sa 2 cm stirodura, PVC stolarija, na ponekim zidovima sa unutrašnje strane dodatna termoizolacija gips-kartonskim pločama i 5 cm staklene vune. Sad 100 kvadrata grejem sa dve TA peći 3 kW i 2 kW, jednim sušačem peškira i dva uljna radijatora. Cela kuća ravnomerno i prijatno topla. Ulaganja mala, eksploatacija jeftina. Manje od 400 € po sezoni za grejnje (priznajem: sve dok je struja u Srbiji socijalna kategorija). Grejanje protekle zime me je koštalo manje od 300 €
Sutra da mi ponude konekciju na gradsku toplanu za dž rekao bih neću.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 11:49 - pre 117 meseci
Citat:
Branko Santo: ...
Ono sto @pctel hoce da prikaze je da za razliku u ceni mozes da izradis i toplotnu pumpu i izolaciju i sredis kucu i da dogradis sta ti treba. Nije pitanje grejanja samo kada ce se isplatiti, komfor grejanja i kvalitet su isto tako bitni pa postoje nematerijalni benefiti koji ne mogu da se direktno uracunaju u cenu.

Bar mislim da je kolega sa foruma tako hteo da predstavi

U samo par recenica si rekao mnogo vise nego on u celoj poruci na koju sam reagovao. S' tim da se u tvojoj poruci ne vidi nista besmisleno a lako je za citanje i jasno k'o dan - a bez hipotetisanja i tacno se vidi da ne pricas napamet.

Jel' vidis razliku, veliku?

I jos nesto, ko je u ovom OT koji radimo uopste pomenuo prodaju stana > kupovinu kuce > sta raditi u tom slucaju...?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 12:56 - pre 117 meseci
@Branko Santo
Upravo tako.

@Sceka
Generalno nije problem, cak je i pozeljno da ljudi razmisljaju na drugacije nacine, imaju razlicit pogled na svet i slicno. Ono sto je problem je ako covek pocne da smatra sebe apsolutnim etalonom pameti, pa sve sto je razlicito od njegovog razmisljanja kategorise kao baljezganje, neozbiljno, mastanje, nelogicno, besmisleno i slicno. Pri tom kada te ja pozovem da nesto detaljno obrazlozis i argumentujes nekim cinjenicama i brojevima, onda odjednom nemas vremena da se raspravljas, spava ti se, ppozdravljas sagovornika sa "laku noc" i slicno. Takvo ponasanje je potpuno neprihvatljivo svuda osim na Madzone, pa si ocigledno nasao mesto da se ovde dokazes...

Znaci, necu da kukam da si se navrzao na mene, slobodno ti prati svuda po forumu sta ja pisem, kontrolisi napisano, ukazuj na naedostatke i slicno, to je sve pozitivno, ali brate pisi kvalitetno, argumentovano, neka tvoje poruke imaju nekakvu drugu svrhu osim da popljuju nekog... Obrazlozi detaljno zasto bi neko ko nadje po njegovim kriterijumima idealnu kucu na periferiji, sa samo jednim nedostatkom (nema centralnom grejanja) bio primeran da ode i zivi u mrskom mu stanu za koji mu treba 2x vise novca navodeci jedan jedini razlog - da tamo ima centralno grejanje.

Citat:
U samo par recenica si rekao mnogo vise nego on u celoj poruci na koju sam reagovao. S' tim da se u tvojoj poruci ne vidi nista besmisleno a lako je za citanje i jasno k'o dan - a bez hipotetisanja i tacno se vidi da ne pricas napamet.

Jel' vidis razliku, veliku?

Generalno, mogli bi da angazujemo Branka da za tebe bude prevodilac onoga sto ja pisem, delimo troskove po pola. Ili tako, ili da ti prestanes da citas, ili da ja prestanem da pisem... Pretpostavljam da bi ti najradije izabrao ovo poslednje resenje
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 13:15 - pre 117 meseci
Ma, Sceki se samo ne svidja odnos izmedju kolicine ispricanog i kolicine recenog. Jedino sto je kod njega taj odnos jos veci u korist ispricanog.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 13:53 - pre 117 meseci
Citat:
pctel: ...
Obrazlozi detaljno zasto bi neko ko nadje po njegovim kriterijumima idealnu kucu na periferiji, sa samo jednim nedostatkom (nema centralnom grejanja) bio primeran da ode i zivi u mrskom mu stanu za koji mu treba 2x vise novca navodeci jedan jedini razlog - da tamo ima centralno grejanje.
...

Nekoliko postova iznad, obrazlozio sam sve sto me pitas u citiranom i to prilicno detaljno. I da dodam, meni ni najmanje nije mrsko ni stan ni to sto sam presao iz kuce u stan. Ja se nikada necu vratiti da zivim u kuci.

@Shadowed - Prva recenica potpuno tacna. Druga recenica - pa skratio sam poprilicno (skoro drasticno) od prosle godine. Jos uvek je preobimno? Uf! Marljivo cu se truditi i dalje. Mada, ima jos jedna stvar. Ako se povrsno cita to sto napisem stvarno tako deluje. Ma i nije bitno, slazem se i prihvatam kritiku uz "blagodarim na ukazanome".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stanovanje van grada a posao u gradu10.09.2014. u 14:24 - pre 117 meseci
Citat:
Sceka: Nekoliko postova iznad, obrazlozio sam sve sto me pitas u citiranom i to prilicno detaljno. I da dodam, meni ni najmanje nije mrsko ni stan ni to sto sam presao iz kuce u stan. Ja se nikada necu vratiti da zivim u kuci.

Jesi, sasvim lepo i detaljno za drva i ugalj. Potom sam ja naveo varijantu bez drva i uglja i ti u principu niti si se saglasio da je moguce imati isti konfor kao sa centralne toplane, niti si naveo argumente da ne moze. Tu si se jednostavno iznervirao i pomislio kako je lakse probati proglasiti mene ludim nego nabrajati argumente (za koje je sasvim moguce da postoje, nisam iskljuciv).

Citat:
Druga recenica - pa skratio sam poprilicno (skoro drasticno) od prosle godine.

Rekao bih da se Shadowed nije zalio na previse ispricanog, nego na manjak recenog, barem meni to ponekad smeta. Neki ljudi umeju da kazu mnogo sa malo reci, nekim drugim (ukljucujuci tu i mene) je za to isto potrebno mnogo reci, a u tvom slucaju meni zasmeta sto je receno malo sa malo reci. Dakle, to je samo moje miisljenje, diskusija bi bila daleko kvalitetnija i vise bi bilo razumevanja ako bi koristio vise reci, recenica, cinjenica, argumenata, brojeva, svega.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stanovanje van grada a posao u gradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 413117 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.