Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjanje podataka u datagridview

[es] :: .NET :: Menjanje podataka u datagridview

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9226 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview23.07.2014. u 12:54 - pre 117 meseci
Poceo sam koristit nesto od klasa,za prenos vrednosti do druge forme......evo koristim ovaj kod,i on sljaka....znaci otvori drugu formu i popuni textbox


int i;
i = dataGridView1.SelectedCells[0].RowIndex;

FrmUnos unos = new FrmUnos();
unos.BrojOvlascenja = dataGridView1.Rows.Cells[0].Value.ToString();
unos.Naziv = dataGridView1.Rows.Cells[1].Value.ToString();
unos.Adresa = dataGridView1.Rows.Cells[2].Value.ToString();
unos.OvlLica = dataGridView1.Rows.Cells[3].Value.ToString();
unos.reon = dataGridView1.Rows.Cells[8].Value.ToString();
unos.Posta = dataGridView1.Rows.Cells[9].Value.ToString();
unos.Telefon = dataGridView1.Rows.Cells[11].Value.ToString();
unos.BrojFaha = dataGridView1.Rows.Cells[6].Value.ToString();
unos.DatumOd = dataGridView1.Rows.Cells[4].Value.ToString();
unos.DatumDo = dataGridView1.Rows.Cells[5].Value.ToString();
tabela();
unos.button1.Visible = false;
unos.Show();


I sada kada treba da odradim iz druge forme izmenu datagrida i baze...nesto nece......
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.adsl-1.sezampro.rs.



+421 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview23.07.2014. u 15:01 - pre 117 meseci
Probaj da staviš umesto .Show() da bude .ShowDialog().

Ako to ne pomogne, pastuj taj kod koji upisuje u bazu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview23.07.2014. u 15:18 - pre 117 meseci
Sta podrazumevas pod refresh-ovanjem grid-a? Ako mislis da time ucita sve podatke koji se prikazuju u njemu iz baze, za tim jednostavno nema potrebe.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.adsl-1.sezampro.rs.



+421 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview23.07.2014. u 15:42 - pre 117 meseci
Citat:
Shadowed: Sta podrazumevas pod refresh-ovanjem grid-a? Ako mislis da time ucita sve podatke koji se prikazuju u njemu iz baze, za tim jednostavno nema potrebe.


Da, mislio sam na učitavanje podataka iz baze. Pa daj bolje rešenje, refresh se prosto programira a i može dobro da posluži ako je neko drugi nešto menjao pa da se vide dobri podaci.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview23.07.2014. u 16:36 - pre 117 meseci
Uspeo sam delimicno,i ne znam jel i najzgodnije resenje,sada mi izmeni bazu,ali promenu u datagrid prve forme,vidim tek kada izadjem u nju,pa se vratim.....
Evo koda za izmenu,tj update polja(ovde sam stavio samo jedno polje da mi promeni....


private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
OleDbConnection conn = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=" + Application.StartupPath + "\\BazaPunomoci.mdb");
conn.Open();
FrmIzmena izmena = new FrmIzmena();


izmena.redbr();
{
FrmUnos unos = new FrmUnos();


if (textBox3.Text == "")
{ }


else
{
id = label11.Text;
sqlQRY = "Update Baza SET Baza.BrojPunomoci = '" + textBox1.Text + "' WHERE Baza.RedBr = " + id + "";
cmd.CommandText = sqlQRY;
cmd.Connection = conn;
cmd.ExecuteNonQuery();

MessageBox.Show("Updated!");

}
}



conn.Close();

Close();


[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 24.07.2014. u 09:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview24.07.2014. u 09:54 - pre 117 meseci
Citat:
S A J A:
Da, mislio sam na učitavanje podataka iz baze. Pa daj bolje rešenje, refresh se prosto programira a i može dobro da posluži ako je neko drugi nešto menjao pa da se vide dobri podaci.

Pa, dovoljno je da osvezi taj jedan red odmah tu. Nema smisla dovlaciti gomilu podataka zbog jednog reda.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview24.07.2014. u 10:46 - pre 117 meseci
Ono sto mi treba jeste kako da stavim datagrid na public,ili da na toj prvoj formi,odradim datagrid kao refresh,ili da rafreshujem konekciju celu.....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview24.07.2014. u 11:20 - pre 117 meseci
Uradi ShowDialog umesto Show a nakon te linije, proveri da li je DialogResult OK (sto ce reci da si kliknuo OK a ne Cancel) i onda uradi obrnutu stvar od ovog:

Citat:
popmilan76:
unos.BrojOvlascenja = dataGridView1.Rows[i].Cells[0].Value.ToString();
unos.Naziv = dataGridView1.Rows[i].Cells[1].Value.ToString();


i dobices update-ovano u gridu. A zasebno snimi u bazu. I ne moras bez potrebe da dovlacis sve podatke (zapravo ni jedan).
E, druga je stvar sto bi grid trebao da ti pokazuje podatke iz liste objekata koje si popunio iz baze. Onda bi u toj details formi promenio objekat i automatski bi ti se promenio u gridu (morao bi da implementiras INotifyPropertyChanged).
E sad, da li ti je to vredno cimanja, to je vec drugo pitanje :) Kad steknes rutinu, onda nije problem to uraditi ni za manje projekte a rutinu ces steci ako se iscimas nekoliko puta vise nego sto je potrebno.

Preporuceni nacin rada ces najlakse postici koriscenjem MS SQL-a umesto Access-a i EntityFramework-om ili Linq2Sql-om za kreiranje klasa i komunikaciju sa bazom.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview24.07.2014. u 17:54 - pre 117 meseci
Mogu li dataset u prvoj formi da stavim na public,pa da ga ponovo punim....ako moze kako
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview24.07.2014. u 23:00 - pre 117 meseci
Ili da napravim public void osvezi() u prvoj formi,pa da ga pozovem iz druge forme,jel to moze tako nekako...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview25.07.2014. u 21:28 - pre 117 meseci
Napravio sam neku osvezi funkciju u prvoj formi....

public void osv()
{
string query = "SELECT * FROM Baza";

conn.Open();
{
using (OleDbDataAdapter adapter = new OleDbDataAdapter(query, conn))
{
try
{

DataSet ds = new DataSet();
ds.Clear();
adapter.Fill(ds);
dataGridView1.DataSource = ds.Tables[0];
}
finally
{
conn.Close();
}

}



}
Zatim otvorim drugu formu(ova prva je i dalje vidljiva u pozadini)...i posle izmena,stavim i izmena.osv().....pa close()...i neizmeni datagrid....Zaasto?Gde gresim?
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview29.07.2014. u 23:19 - pre 117 meseci
Da iskoristim ovu temu......Kako da izvucem vrednost selektovanog reda u datagrid i da tu vrednsot prebacim u drugu formu ili cristal report.....Da li to moze sa public datagridview dgv {get;set:} ili nekako drugacije......
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview30.07.2014. u 09:42 - pre 117 meseci
Ili kako da izvucem vrednost iz textboxa sa forme u crystal report
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview30.07.2014. u 17:22 - pre 117 meseci
Ne znam za CR ali MS Reporting ne može da vuče vrednosti iz aplikacije već se direktno povezuje na bazu pa odatle izvlači. Moguće i da CR radi na sličnom principu.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview30.07.2014. u 18:52 - pre 117 meseci
Ako je tako,to je bas glupo,blagi uzas.....i ja sam se toga bojao,sve se vuce iz dataseta
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview31.07.2014. u 09:35 - pre 117 meseci
DataSet objekat ne moras da popunis iz baze.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview31.07.2014. u 11:39 - pre 117 meseci
Odradio sam tako sto sam stavio jedan textbox na formu gde je crzstal report,i u njega mi vuce recno iz druge forme,a u formu gde je cp sam stavio sql gde je select * from nesto where RedBr = " + textbox1.text + "..i taj textbox sam stavio visible false....Drugacije mi ne pada na pamet,niti znam
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview31.07.2014. u 20:23 - pre 117 meseci
Citat:
popmilan76: Odradio sam tako sto sam stavio jedan textbox na formu gde je crzstal report,i u njega mi vuce recno iz druge forme,a u formu gde je cp sam stavio sql gde je select * from nesto where RedBr = " + textbox1.text + "..i taj textbox sam stavio visible false....Drugacije mi ne pada na pamet,niti znam


Nije mi baš jasno šta si hteo da postigneš ali ovo mi nekako deluje kao karabudževina...
Ne bi trebalo na takav način da "prebacuješ" podatke od forme do forme. Koristi bazu koja će držati podatke pa onda možeš da ih koristiš iz bilo koje forme i/ili koristi neke zajedničke klase/promenljive pa u njih trpaj sve što ti treba dok aplikacija radi.

Što se tiče reportinga, ja sam već pisao o njemu u ovoj poruci. Pogledaj čisto da bi razumeo kako to funkcioniše, verovatno je kod Crystal Reportsa to slično.

 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview01.08.2014. u 09:59 - pre 117 meseci
Jeste karabudzevina,ali sta da radim,kada sve mora da ide preko dataseta(access baza),i ja sam osmislio da to ide prek RedBr(autonumber)...posto vec ne moze da bude preko selekcije sa datagrid,ja bih to najvise voleo....obelezim polje u datagrid i pojavi mi se ti podaci u reportu,ali to ne znam...
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Menjanje podataka u datagridview01.08.2014. u 11:04 - pre 117 meseci
Nešto ne radiš kako treba. Problem je u koncepciji. Odakle dolaze ti podaci iz grida? Verovatno se vuku iz baze. E pa, kad povučeš te podatke iz baze u grid, i kad ti podaci trebaju na raznim mestima u aplikaciji onda ih na svakom tom mestu opet povlačiš iz baze. Loša ti je varijanta da podatke iz grida posle šetaš po formama i kontrolama da bi ih koristio. Svaki put kad ti treba neki podatak obratiš se direktno izvoru, tj. bazi gde stoje podaci. Znači grid učitava podatke iz baze, forma za edit učitava podatke iz baze i upisuje u bazu, reporting isto čita podatke iz baze i tako dalje. Svi oni rade sa bazom a ne tako što međusobno jedni drugima prosleđuju podatke.

Ovo što sam napisao je generalni koncept, sad tu postoje razne varijacije. Da ne bi često pristupao bazi i u zavisnosti od potrebe možeš da ih držiš u memoriji (u nekim klasama ili promenljivima). Ja sad kod pristupa bazi koristim Entity Framework a radnije sam koristio DataSet i one adaptere. Koliko se sećam, dataset je pravio "kopiju" baze u lokalu, znači mogao si da učitaš celu tabelu u lokal pa posle da koristiš te podatke iz lokalne baze, čak i da menjaš šta hoćeš, a onda pustiš komandu da se to sinhronizuje sa pravom bazom. Iskoristi onda tu prednost DataSeta. Kad treba da se prikaže grid, ti učitaj prvo podatke u DataSet, onda za sve ostalo koristi te iste podatke iz dataseta. I reporting isto može da se "napuni" iz lokalnog dataseta, ne mora direktno iz baze. Samo povremeno puštaj "update" komandu kako bi prava baza držala korak sa izmenama koje radiš u memoriji.

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Menjanje podataka u datagridview

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9226 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.