Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firebird server na linux ili windows ???

[es] :: Firebird/Interbase :: Firebird server na linux ili windows ???

[ Pregleda: 4602 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yu1id
Kik elektronik d.o.o.

Član broj: 238235
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Firebird server na linux ili windows ???13.07.2014. u 11:01 - pre 118 meseci
Do sada mi je firebird baza, odnosno server, bio uglavnom na Win XP-u, ali je, zbog razvoja klijenata /mislim na firme/, doslo vreme da se predje na neki drugi OS. Pitanje je da li na Win Server ili Linux, odnosno da li ima neke razlike u brzini kada je baza na Windows-u ili na Linuxu? Ovo pitam zato što sam pre par godina probao firebird server na OpenSuse-u i stekao utisak da baza radi nešto sporije nego na windows-u?
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Firebird server na linux ili windows ???15.07.2014. u 15:06 - pre 118 meseci
Generalno FB radi brže na Linuxu (jer je sam OS efikasniji), naravno treba znati da ga podesiš i odabereš pravu FB instalaciju.
Inače ako nisi sam vrlo dobar sa Linuxom, ili klijent nema nekog ko to održava, drži se Windowsa, imaćeš manje glavobolja...
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: Firebird server na linux ili windows ???11.09.2014. u 07:45 - pre 116 meseci
Ne zaboravi da Windows XP nije serverski OS, a ima i ograničenje broja TCP/IP konekcija i još ponešto.
Idealno bi bilo na serverskom OS-u. (Windows Server xxxx) i serverskom hardveru.
I gledaj da će najbolje i najjeftinije raditi na OS-u. koji poznaješ i možeš administrirati. Izlet na Linux te može poprilično koštati ako se nešto jednog dana zakomplicira, a ti ne znaš što učiniti.
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

exdatis
Morar Zivica
Programer

Član broj: 92230
Poruke: 107
85.222.200.*



+1 Profil

icon Re: Firebird server na linux ili windows ???12.09.2014. u 07:41 - pre 116 meseci
Ja koristim gotovo 10 godina openSuSe kao server na kom je Firebird i imam nesto preko 200 klijenata na lokalnoj mrezi.
Nikada nisam imao nikakav problem. Definitivno radi mnogo brze nego na win(probali smo i win server).
Mislim da administracija nije teska, ako imas problema sa podesavanjima, na openSuSe forumu pronadji moj post imas detaljno objasnjenje
o obradi konfiguracionog file-a(firebird.conf). Male su razlike na drugacijim distribucijama i mislim da neces imati nikakvih problema oko
odrzavanja. Takodje imas cron alat preko kojeg mozes uz jednostavnu shell skriptu da napravis automatsko arhiviranje.
Ne ulazim u raspravu o tome sta je bolje, sta je lakse prosto imam vise od 10 godina iskustva u koriscenju linux-a kao servera i nemam nikakvih
problema.
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
37.19.108.*



+4 Profil

icon Re: Firebird server na linux ili windows ???27.09.2014. u 15:19 - pre 115 meseci
Citat:
yu1id: Do sada mi je firebird baza, odnosno server, bio uglavnom na Win XP-u, ali je, zbog razvoja klijenata /mislim na firme/, doslo vreme da se predje na neki drugi OS. Pitanje je da li na Win Server ili Linux, odnosno da li ima neke razlike u brzini kada je baza na Windows-u ili na Linuxu? Ovo pitam zato što sam pre par godina probao firebird server na OpenSuse-u i stekao utisak da baza radi nešto sporije nego na windows-u?

Stavi na opensuse pa na vmware pa na windows, za bazu napravi poseban
virtual disk/particiju. Radi odlicno
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Firebird server na linux ili windows ???

[ Pregleda: 4602 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.