Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7930 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radoszver
Beograd

Član broj: 114606
Poruke: 23
*.ratel.rs.



Profil

icon Re: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket03.07.2014. u 12:50 - pre 118 meseci
@ Shevchenko :)

Kako sledeci vikend idem do mojih tako moja kupovina jos nije okoncana...Ali, sto se tice odluke, nije me mrzelo otisao sam do SBB showroom-a, posmatrao sliku, istina na Samsungovom modelu od sigurno 42 inca i poredio sliku sa analogne kablovske i sliku sa D3...Ova sa analogne kablovske puna uspravnih linija ali to je i normalno posto je ogroman ekran...Tako da u sustini mislim da se te linije nece videti na modelu od 32" ili ce ih definitivno biti manje, a izbor sam sveo na jednu jako prostu stvar...u toku sledece nedelje videcu gde ce biti neki model na akciji i njega izabrati...Iskreno...citajuci po forumima savete ljudi odnosno iskustva, i slusajuci sta pricaju prodavci po prodavnicama ja i dalje ne znam da li je bolji Samsung, LG, ili Philips...i mislim da to u ovom mom slucaju necu ni saznati jer kao sto ranije rekoh pravu odluku bih doneo kada bi ih sve stavio jedan pored drugog i poredio u istim uslovima a to je naravno i nemoguce, a i posto ne kupujem raketu za kosmos mislim da tu i ne treba ulaziti u duboku analizu( mada mi se cini da analiziram i vise nego sto treba) :). U svakom slucaju, javicu koji sam model izabrao i kako se pokazao na famoznoj SBB kablovskoj krajem sledece nedelje...

P.S. Gledajuci tako modele, naleteo sam na ovaj LG...ima ga po ceni preko oglasa za jako male novce ali mi nije jasno zasto i kako...kako se vama cini?
model je LG 32LB5610

 
Odgovor na temu

radoszver
Beograd

Član broj: 114606
Poruke: 23
*.ratel.rs.



Profil

icon Re: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket11.07.2014. u 08:57 - pre 118 meseci
Evo ovako,
Posle razmatranja vise brendova i modela, na kraju sam se opredelio za HD ready model...Od brendova u igri su mi bili Samsung i LG i na kraju dvoumio sam se izmedju modela LG 32LN540B i Samsung F4000. Izbor je na kraju pao na Samsungov model i danas cu ga kupiti i vec sutra cu Vam reci da li sam zadovoljan ili ne... totalno mi je ovo ispalo suludo,,,kao sto rekoh kupujem na slepo bazirajuci se zamo na komentare gde jedni hvale samsung dok drugi favorizuju LG upravo u odnosu na taj isti samsung...Zasto sam izabrao Samsung..nemam pojma, mozda sto sam ga cenovno nasao povoljno i u poredjenju sa modelom koji je full HD jeftiniji je 6000 din... tako da videcemo...u svakom slucaju hvala svima na pomoci i zelji da mi pomognu na izboru...javljam se sa utiscima :)
 
Odgovor na temu

radoszver
Beograd

Član broj: 114606
Poruke: 23
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket13.07.2014. u 14:34 - pre 118 meseci
Kao sto rekoh, na kraju izabrao sam F4000 i mislim da sam napravio dobar izbor...Dakle ono sto me je najvise brinulo kakva ce slika biti na kablovskoj SBB, ispostavilo se da je sve sasvim OK...Svi kanali su mi zaista na zadovoljavajucem nivou...naravno SOS nije bas ali nesto ga moji i ne prate :) Software je isto dobar automatski prvi put po paljenju nasao sve kanale, posle sam ih samo sortirao i zaista nista vise nisam menjao...Mislim da zaista nije bilo potrebe za FULL HD modelom..Na kraju, jedino sto je mozda mana jeste sam kvalitet izrade, televizor jeste plastican i deluje krhko i lagano ali nije ni namenjen transportu, postolje mu je kao na monitorima pa sve to deluje malo nestabilno ali opet u tom cenovnom rangu i ne treba ocekivati raketu...Sto se LG-ja tice, modeli su nesto deblji, imaju malo vece i stabilnije postolje ali u sustini mislim da je to zaista jako slicna stvar i da su razlike minimalne...Sve u svemu ja zadovoljan, pogotovo sto cenovno sam ga nasao kao i sto je na oglasima a opet je kupljen u renomiranoj prodavnici pa sam nekako sigurniji sto se tice garancije...Jos jednom hvala svima na pomoci, sugestijama i savetima..ja svoju misiju uspesno obavio :)


Pozdrav,
 
Odgovor na temu

rudy_kv
Dejan Rudnjanin
Nastavnik grupe geodetskih predmeta
MTŠ "14. oktobar"
Kraljevo

Član broj: 245118
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket14.07.2014. u 13:48 - pre 118 meseci
^ Neka je sa srecom, lepo da vas sluzi.

Evo i ja sam pre par dana pomogao rodjaku pri kupovini TV-a. Slicna dilema/trilema je bila u pitanju - slican cenovni okvir, ali smo na kraju odabrali 32F5000. Tv je veoma dobar, vredi taj novac, ali sto rece radoszver za 32F4000, deluje mi i ovaj model malo krhko i nestabilno. Iako je TV veoma tanak i elegantan, sama izrada nije bas na najvisem nivou, ali nisam bas ni mnogo vise ocekivao u ovom cenovnom okviru.

Pocetna podesavanja su veoma lagana, sve ide veoma brzo i sve je veoma pregledno. Dobro, samo skeniranje kanala i nije toliko brzo, ume da potraje i 10ak minuta, ali kada se to jednom uradi citava lista kanala moze da se izveze na USB i sacuva kao backup.
Slika je dobra, analogna kablovska moze da se gleda bez mnogo suma, jer TV ima veoma dobra softverska resenja. Naravno, bitan je i kvalitet signala koji salje kablovski operater, koji nije bas najbolji, ali za sad prolazi. Ovde ova kablovska pusta free i neke digitalne kanale, nisu loseg kvaliteta, ali i nije neki izbor. Sve u svemu, uskoro ce preci na IPTV pa cemo videti prave rezultate.

Media player je veoma dobar, vrti mkv filmice tezine i do 11 GB (nisam imao nista vece na eksternom) bez problema. Zvuk je veoma glasan i cist. Stvarno nemam zamerke na ovaj deo.

E sad malo i kritike, doduse ne TV-a, vec prodavca (aj da mu ne pominjem ime i ne pravim negativnu reklamu ovde).
Proverio sam servisni meni *(INFO - MENU - MUTE - POWER) i imao sam sta da vidim. TV je radio oko 640 casova pre kupovine. Verovatno je bio izlozen (oko 2 meseca) u radnji, a s obzirom da smo narucivali da nam donesu na kucnu adresu, to ranije nismo mogli da proverimo. Mozda ovo nije za reklamaciju, ali u svakom slucaju nije korektno. Zapao nam je Sharp-ov SVA panel (32H6AFOS), sto i nije lose (u odnosu na AU Optronics), ali ipak nadao sam se Samsungovom S-PVA panelu koji svi hvale da je najbolji. No, ni to nismo mogli ranije da proverimo, a i to je prava lutrija, pa sta kome zapadne.

Sve u svemu, tv je dobar i za preporuku jer je kvalitet slike i zvuka veoma dobar a to je u krajnjoj liniji i najbitnije. Cak mu je i izgled plus. Ipak, svakom ko se odluci da kupi Samsungov LCD TV savetujem da proveri servisni meni u radnji, kako ne bi bio neprijatno iznenadjen kao ja.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Koji TV od 32" uzeti za gledanje SBB kablovske - osnovni paket

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7930 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.