Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion Telekom NIKAKO

[es] :: ISP :: ADSL :: Orion Telekom NIKAKO

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 118651 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 08:35 - pre 97 meseci
Citat:
bachi: Moj savet je da platiš taj dug i pamet u glavu za koga ćeš glasati u nedelju.
Definitivno ne sme da glasa za Orion.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 08:47 - pre 97 meseci
Citat:
Lavlja jazbina: Kome da plati?Mogu da izmisle ponovo nesto drugo.Firma je lopovska na celu sa nekim fiktivnim madjarskim goovnetom.

Nikakvo obrazlozenje oni nemaju a to sto se placa,na osnovu cega se placa?Gde je orionovo punomocje sa navedenim dugom?


Lepo je to kada bi ignorisali činjenice a to je da je ova vlast omogućila ovim zelenašima da rade šta hoće jer je zakon na njihovoj strani. Taj dug od hiljadu i nešto dinara će zbog troškova opomena i slično narasti blizu 10.000, pa će onda da pošalju sudske izvršitelje, pa će dug da naraste na 20.000 dinara i onda zbog hiljadu i nešto dinara će na kraju platiti 20k. Zašto? Zato što je sistem tako napravljen. Naravno, ti možeš da ispravljaš krive drine i da se vučeš po sudovima i da pobediš na kraju, ali troškovi advokata, gubitak vremena i živaca nije vredan svega toga.

Znači, platiti tu kintu, a onda širiti kako su ovi iz Oriona smradovi i da ih treba izbegavati i to je sve.




Citat:
p.s.Lako je tebi u 100m2 podruma gde se igra stoni tenis.Ima se moze se..


M?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 10:08 - pre 97 meseci
Citat:
bachi:
Moj savet je da platiš taj dug i pamet u glavu za koga ćeš glasati u nedelju.


Em dug ne postoji, em firma posluje na ivici legalnog (mislim na Svea d.o.o.), em mi nisu dostavili nikakve dokaze o dugu, zašto onda da platim ?
To je isto kao kada bih ja tebe srela na ulici i rekla npr : "Znaš Pera me je ovlastio, da ti uzmem onih 500 EUR, što mu duguješ", a ti mi daš pare.
Lako je rasipati se tuđim novcem, brate plati ti u moje ime, imaš njihov račun.
Ja bih tebi rekla da se uzmeš u pamet, sudeći po tvom savetu da platim.
Ništa lično.


 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 13:05 - pre 97 meseci
Citat:
Tamara_K:Ne bude mi mrsko pa se konsultujem sa advokatom iz Potrošačkog savetnika i čovek mi kaže da se obratim ORIONU, sa pismenim zahtevom (u 2 primerka) i fotokopijom dokumentacije, s tim da im tražim da mi overe moj primerak zahteva i odgovore u zakonskom roku od 8(osam) dana.
Odem na Obilićev venac, kažu mi da tu nemaju ni delovodni, ni bilo koji drugi pečat, nego da treba da idem u Zemun polje u ulicu Male pruge, tamo im je pravnik, pa da zakažem razgovor sa njim.

Pošalji preporučenom poštom sa povratnicom na sedište firme isto je... Orion telekom doo, naselje Zemun polje Mala pruga br. 8, 11080 Beograd PAK 202902
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 13:35 - pre 97 meseci
Baci....300 kvadrata kuca,100 m2 podrum a dele se saveti. Plati.

Na osnovu cega da plati. Nemaju ni jedan dokazni dokument. I sada ona treba da se rastrci zbog olosa gde ne mozes da prodjes pored portira da priupitas doticnog direktora gde gori.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 13:40 - pre 97 meseci
Citat:
Tamara_K:
Citat:
bachi:
Moj savet je da platiš taj dug i pamet u glavu za koga ćeš glasati u nedelju.


Em dug ne postoji, em firma posluje na ivici legalnog (mislim na Svea d.o.o.), em mi nisu dostavili nikakve dokaze o dugu, zašto onda da platim ?
To je isto kao kada bih ja tebe srela na ulici i rekla npr : "Znaš Pera me je ovlastio, da ti uzmem onih 500 EUR, što mu duguješ", a ti mi daš pare.
Lako je rasipati se tuđim novcem, brate plati ti u moje ime, imaš njihov račun.
Ja bih tebi rekla da se uzmeš u pamet, sudeći po tvom savetu da platim.
Ništa lično.



Ok, ništa lično, javi se na ovoj temi kako se priča završila, ISKRENO SE NADAM da grešim!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 16:57 - pre 97 meseci
Citat:
Mile-Lile:
Citat:
Tamara_K:Ne bude mi mrsko pa se konsultujem sa advokatom iz Potrošačkog savetnika i čovek mi kaže da se obratim ORIONU, sa pismenim zahtevom (u 2 primerka) i fotokopijom dokumentacije, s tim da im tražim da mi overe moj primerak zahteva i odgovore u zakonskom roku od 8(osam) dana.
Odem na Obilićev venac, kažu mi da tu nemaju ni delovodni, ni bilo koji drugi pečat, nego da treba da idem u Zemun polje u ulicu Male pruge, tamo im je pravnik, pa da zakažem razgovor sa njim.

Pošalji preporučenom poštom sa povratnicom na sedište firme isto je... Orion telekom doo, naselje Zemun polje Mala pruga br. 8, 11080 Beograd PAK 202902


Hvala, u ponedeljak ću zvati advokata iz Potrošačkog savetnika i videti s njim, problem je što postoje 2 primerka, treba da se stavi pečat na oba, a jedan da se vrati meni, da bih imala dokaz da sam kontaktirala ORION.
Da pojasnim, zašto ORION, u Molbi/Zahtevu se navodi da isključivo ORION, odn. njihovo računovodstvo smatram odgovornim za propust, pa oni treba da ispreve grešku i dalje obavest SVEA Finance d.o.o.
Inače i mobilni operater VIP ima ugovor sa SVEA Finance d.o.o, to sam videla na forumu "Nisam ovca", takođe i na YT imate snimke telefonskih razgovora, ljudi su snimali šta im govore službenice iz SVEA Finance d.o.o, pa objavili.
Pozdrav!

Edit:
Ima i na ES
http://www.elitesecurity.org/t...lkanske-firme-uterivaci-dugova
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 18:27 - pre 97 meseci
rekoh ti da je isto ako pošalješ preporučenom poštom sa povratnicom. Kada prime tvoje pismo dužni su da potpišu povratnicu koja se vraća na tvoju adresu i imaš dokaz da si im poslala...
čak je i mejl validan ako sačuvaš kopiju... skeniraš sve ili slikaš boljim digitalnim aparatom i staviš u prilog mejlu...
ako ti ne odgovore u razumnom roku forwarduješ mejl RATEL-u...
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 19:04 - pre 97 meseci
Hvala još jednom, videću u ponedeljak, pa javljam šta je bilo
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 22:45 - pre 97 meseci
Citat:
Mile-Lile:
rekoh ti da je isto ako pošalješ preporučenom poštom sa povratnicom. Kada prime tvoje pismo dužni su da potpišu povratnicu koja se vraća na tvoju adresu i imaš dokaz da si im poslala...
čak je i mejl validan ako sačuvaš kopiju... skeniraš sve ili slikaš boljim digitalnim aparatom i staviš u prilog mejlu...
ako ti ne odgovore u razumnom roku forwarduješ mejl RATEL-u...


A RATEL uposljava iskljucivo forward menadzere. Oni ce da urade sledece:

- uzece tvoj dopis i proslediti ga operateru
- operater ce da odgovori RATELU na tvoj dopis
- RATEL ce da uzme to sto je dobio od operatera i da prosledi tebi.

Sve je to nesposobna bagra tamo i oni sluze samo da primaju plate. Ni u sta se ne razumeju niti ih interesuje da bilo sta rade.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO22.04.2016. u 23:28 - pre 97 meseci
Ideja pravnika iz Potrošačkog savetnika bila je da im se sastavi zahtev u kome će se navesti da su svi dugovi izmireni, oprema vraćena i da se uz to prilože dokazi.
Da im se da rok od 8 dana da pismeno odgovore i da se napiše da ako ne odgovore, da ću ih prijaviti Tržišnoj inspekciji, dati u sredstva javnog informisanja i sl.
Ono što mi posebno smeta je što je ORION podatke mog oca: adresa, telefon, matični broj, broj L.K. dao drugoj firmi. Da li to smeju? Mislila sam da napišem da ću se obratiti i Rodoljubu Šabiću, pa da vidimo.
Nazvaću u ponedeljak ORION i pokušati da razgovaram sa pravnikom, pa da vidimo da li ću moći da ga dobijem i šta ću dalje.

 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO23.04.2016. u 07:42 - pre 97 meseci
Vidim na sajtu APR da su registrovani sa pretežnom delatnošću "kablovske telekomunikacije" tako da nisam siguran da se Zakon o trgovini odnosi na njih... Oni zapravo pružaju telekomunikacione usluge, ne prodaju ti ništa... pogledaj ugovor koji je tvoj tata zaključio sa njima... taksista kada ti neprimereno naplati vožnju ne žališ se Tržišnoj inspekciji već organu koji mu je dao dozvolu da radi tj. Sekretarijatu za bezbednost u saobraćaju...
Ja kada sam imao problema sa Tehnomanijom, i nekom reklamacijom koju sam poslao mejlom i koju su iskulirali, prosledio sam mejl Tržišnom inspektoru koji ih je zvao i u roku od 24h
su mi doneli i zamneski uređaj i primili reklamaciju i odgovorili pismenim putem - poštom !!! A poslao sam mejl...
E sad, oni su registrovani za trgovinu... A RATEL mislim da je "nadzorni organ" dobavljačima telekomunikacionih usluga...
Ja sve mislim da ako imaš sve dokaze nema potrebe da dramom... Ako sam sve ovo dobro isčitao ti još uvek nisi ni pokušala da se obratiš ORIONU i da ih zamoliš da pogledaju da li je negde greška (naravno dostaviš dokaze koje ti imaš)... Odnosno bila si kod operatera na Obilićevom koji nije primio tvoj zahtev (što je logično, on to ne radi)...

@Informer
vidim da nosiš neka negativna iskustva i možda čak frustraciju i potpuno te razumem... i ja sam bio puno puta u sličnim situacijama...
ali opet postoje ti "sistemi" koje smo svi mi stvorili... bitno je ostati hladne glave i ne pokušavati da promeniš sistem, nego u okviru njega da nađeš neko rešenje ili možda čak krivinu...
ne može se svugde na bum... može se, ali kuda će nas onda to odvesti... verovatno je to istina za RATEL što pričaš, ja lično nemam iskustva sa njima... ali i RATEL imam neko Ministarstvo iznad sebe... neki "drugi stepen"...
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 09:12 - pre 97 meseci
Razgovarala sam sa operaterom iz ORIONA i videla gde im se potkrala greška, naravno do pravnika je nemoguće doći telefonom. Poslala sam dokaz, sa zahtevom da se otpiše dug. Svea Finance d.o.o. ima e-mail adresu, ali nemoguće je poslati mail sa atačmentom, jer to izgleda ovako :

http://www.creditexpress.rs/kontaktirajte_creditexpress

Morate da im pišete u onu "kućicu". Videću da pošaljem poštom s povratnicom, kako me neko savetovao.
Toliko za sada...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 09:24 - pre 97 meseci
možeš da upload-uješ na svoj dropbox ili google drive i pošalješ im "sharelink"... podesiš read only da ne mogu da menjaju dokument...
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 10:30 - pre 97 meseci
Baš ti hvala, nisam ni znala da postoji ta mogućnost, poslala sam, pa ćemo videti dalje.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 10:32 - pre 97 meseci
Ne razumem kako mora da se piše u kućiću, kada im stoji email adresa: [email protected] ?

Pošalji poruku sa attachmentom na tu email adresu sa svoje email adrese. Nemoj da pišeš u kućicu, jer nemaš nikakav dokaz da si poslala mail.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.sbb.rs.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 10:36 - pre 97 meseci
Citat:
Informer:
A RATEL uposljava iskljucivo forward menadzere. Oni ce da urade sledece:

- uzece tvoj dopis i proslediti ga operateru
- operater ce da odgovori RATELU na tvoj dopis
- RATEL ce da uzme to sto je dobio od operatera i da prosledi tebi.

Sve je to nesposobna bagra tamo i oni sluze samo da primaju plate. Ni u sta se ne razumeju niti ih interesuje da bilo sta rade.


"gresis silno, sine..."

iz licnog iskustva znam da se provajderi posteno protresu kad im stigne prigovor RATEL-a, i da se potrude da ga rese u najkracem roku...
a radio sam u nekoliko provajdera, vise od desetak godina...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 11:06 - pre 97 meseci
Citat:
bachi:
Ne razumem kako mora da se piše u kućiću, kada im stoji email adresa: [email protected] ?

Pošalji poruku sa attachmentom na tu email adresu sa svoje email adrese. Nemoj da pišeš u kućicu, jer nemaš nikakav dokaz da si poslala mail.


Hvala, slala sam im tako, ali sam umesto credit... napisala kredit, pa mi se pismo vratilo.
To ja kad treba nekome da sastviš ljubazan mejl, a najradie bi mu se naj... #$%#(/&"$&, i dođe do greške.
Sad moj mejl imaju i Orion i Svea, a ja dokaze da sam ih konaktirala.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO25.04.2016. u 22:30 - pre 97 meseci
Naši sudovi a i neke državne institucije ne prihvataju "dopise" upućene elektronskom poštom. Orion ima pravo da postavi zahtev o tome kako se upućuju reklamacije i građanin ima obavezu da taj zahtev ispuni. Najsigurniji način za slanje reklamacije već vam je savetovan, preporučeno pismo sa poštanskom povratnicom. Naravno, priložite fotokopije papira kojima osporavate dug. U suprotnom, može vam se desiti da, na sudu, dug bude otpisan ali da platite sve troškove zbog NESARADNJE sa poveriocem.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Orion Telekom NIKAKO26.04.2016. u 07:19 - pre 97 meseci
Hvala na savetu. Poverilac nije ORION nego Svea d.o.o. firma kojoj je ORION "prodao" dug.
Ustvari, jedini način koji vas u potpunosti štiti je da lično odnesete dopis/molbu/zahtev odštampanu u 2 primerka, na kojem se naznači šta je sve od dokumentacije priloženo. I da vam na vaš primerak stave delovodni pečet.
E sad, Orionov pravnik se nalazi u Zemun polju i nemoguće ga je dobiti telefonom, da bi se zakazao sastanak i odnela dokumenta.
Videćemo šta će biti posle Uskrsa, zvaću ako mi ne odgovore, na mejl.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Orion Telekom NIKAKO

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 118651 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.