Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daj mi diplome kilo

[es] :: Vodič za učenje :: Daj mi diplome kilo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24270 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 10:07 - pre 119 meseci
vidim da ljudi u Srbiji to i dalje gledaju crno belo i ne shvataju da uvek pored zakona postoje i professional bodies koji zapravo i forsiraju zakone, a primenjuju i sopstvene sankcije.

Uglavnom, Stefanovicu se nece nista desiti.

Idemo dalje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 10:11 - pre 119 meseci
Kao ni predsedniku, kao ni svim onim profesorima iz afere index. Pojeo vuk magarca.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 10:15 - pre 119 meseci
Ma da je bar vuk pojeo magarca,ovako ispada da vuk i magarac otisli na pivo,kod lava
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 10:34 - pre 119 meseci
Ne mora da znaci da je bas pojeo vuk magarca.

Sada jeste, ali pomak se ipak vidi i tako sazreva drustvo. Mislim i u naprednijim sistemima sa daleko vise kontrole to se desava i gore stvari. Znaci uvek ce i svugde biti ljudi spremnih da izbuse sistem.

Stefanovicu se nece nista desiti i iz razloga sto je on Vuciceva desna ruka, a kako se Vucic dodvorio zapadu nece ga sigurno zbog ovoga niko napusiti jer ima i puno puno gorih stvari. A i narod ga glasa.... Generalno ponavlja se matrica ponasanja nasih politicara jos iz vremena zutih. Za razliku og glupog Slobe koji se inatio mocnicima, a izigravao postenje oni rade upravo obrnuto. Verovatno pouceni njegovim zalosnim primerom.

Znaci ide se po podrsku u inostranstvo, a kad se ona jednom dobije, onda se u Srbiji jednako sprovodi kabadahijska politika. Srbija jos dugo dugo nece biti ne normalna zemlja, vec normalno drustvo.

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 10:57 - pre 119 meseci
U Banani gde su ratni zločinci, ubice i kriminalci inkorporirani u državni sistem ni jedna titula ne vredi ni po lule duvana. Jer upravo te "titule" održavaju sistem a lažni akademici donose krvave memorandume.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 11:24 - pre 119 meseci
Citat:
Braksi:Znaci ide se po podrsku u inostranstvo, a kad se ona jednom dobije, onda se u Srbiji jednako sprovodi kabadahijska politika.
Dok god vlastodržac ide niz dlaku NATO interesima - sve je OK. Stotinu puta viđeno.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 11:52 - pre 119 meseci
Citat:
Java Beograd: Dok god vlastodržac ide niz dlaku NATO interesima - sve je OK. Stotinu puta viđeno.


Da, slusaju Zapad jer je zapad jaci kao sto bi sutra slusali i Moskvu ili Peking ili nedaj boze opet Ankaru. Ali ovde se radi o necem drugom a to je da oni sami to koriste samo za pokrice za samovolju. Nesto slicno radio je i Milos Obrenovic, ljubio je skute pasi, a sam se ponasao kao da je vezir, a licno je ziveo kao Car.

Ali dok je to bilo potpuno razumljivo u Milosevo vreme zbog sveopste bede i zaostalosti, danas je gotovo zapanjujuce da se nismo pomakli ni za pedalj.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 12:51 - pre 119 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
nemanjac
Ovde se desava mnogo gora stvar, sistem vara nas. Imamo slucaj rektora univerziteta koji kako stoje stvari ima lazni doktorat i niz nekih laznih nagrada. Taj covek je danas milioner i lazne titule mu nisu bile potrebne da bi bio vlasnik fakulteta, ali on je ipak insistirao na njima da bi imao visoko akademsko zvanje. Koje je ugradio u fakultet i akademska zvanja hiljada diplomaca i postdiplomaca.


Ako je to tacno, to je stvar za sud tj. moze se izgraditi slucaj koji se bazira na krivicnim prekrsajima (lazno predstavljanje i sl.) - a ne samo za neke interne mere konkretne akademske institucije.

Pa za sada sve cinjenice pokazuju da rektor univerziteta nije doktorirao na London school of economics kako on tvrdi da jeste.
Jednostavni upit je pokazao da nije doktorirao ni na politehnickoj skoli u Portsmutu, a nije doktorirao ni pred CNAA, Council for National Academic Awards. (http://pescanik.net/2014/06/re...strov-mentor-zagubio-doktorat/)

Kao odgovor na zvanicne izvestaje ovih univerziteta i institucija koje kazu da rektor nije doktorirao kod njih, on je odgovorio ovim "argumentom":
http://www.megatrend-edu.net/mjphd/mica-jovanovic-phd2.jpg

Nisam pravnik da mogu da tvrdim da postoji krivicna zakonska odgovornost ovog coveka zbog laznog predstavljanja, ali svakako znam da postoji akademska i eticka. Nazalost nasi univerziteti cute kao zaliveni u septickoj jami politickih i korupcionih izlucevina u kojoj zive.






[Ovu poruku je menjao nemanjac dana 09.06.2014. u 14:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
223.54.228.*



+7169 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 12:59 - pre 119 meseci
Citat:
staticInt
Krivicna odgovornost u ovim situacijama ne postoji. Prvo, jako je tesko dokazati da je nesto prepisivacki rad. Drugo, sudija nije merodavan da takve stvari resava. Trece, moje misljenje je takodje da su akademske podmetacine nesto sto treba biti sankcionisano od strane akademske zajednice.


Koliko ja mogu da primetim cisto iz onog iznetog ovde, izneto je da doticna osoba tvrdi da ima naucno zvanje od institucije gde ga nema na spisku.

Nisam se udubljivao u to, ali ako je to tacno (ponavljam, ako - nisam proveravao) - onda je definitivno rec o laznom predstavljanju.

Ako ja tvrdim da sam doktorirao na Sorboni, i to upisem prilikom, recimo, upisa u poslovne registre, aplikacije za pozicije u drzavnoj sluzbi i sl. ja sam se lazno predstavljao. To nije vise stvar za profesionalna tela vec za sudove IMHO.

Sto se prepisivackog rada, slazem se - te stvari treba da se resavaju na nivou akademskih / skolskih institucija.

Danas je uobicajena praksa da se radovi proveravaju uz pomoc softvera koji juri plagijate - softver je jos i dalje daleko od nepogresivog (desava se da prodju plagijati i, naravno, zavisi od kolicine radova u bazi sto znaci da ce radovi na srpskom sigurno biti manje testirani od radova na engleskom) ali je i dalje to mnogo bolje od nicega. Profesionalne kazne za plagijanje treba da budu momentalno povlacenje datih diploma / zvanja ili izbacivanje / ispis ako je jos i dalje u toku skolovanje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 13:37 - pre 119 meseci
Citat:
Java Beograd:

Dok god vlastodržac ide niz dlaku NATO interesima

Nije posao NATO pakta da ocenjuje diplome lažnog cara Šćepana.

Citat:
Ivan Dimkovic:

Ako ja tvrdim da sam doktorirao na Sorboni, i to upisem prilikom, recimo, upisa u poslovne registre, aplikacije za pozicije u drzavnoj sluzbi i sl. ja sam se lazno predstavljao. To nije vise stvar za profesionalna tela vec za sudove IMHO.

Krivicni Zakonik ne predvidja nikakve sankcije za ovakvu vrstu lažnog predstavljanja. U ovom slučaju može da reaguje samo fakultet i da tuži dotičnog radi zasnivanja radnog odnosa na osnovu netačnih podataka. Mogu i drugi pod uslovom da su oštećeni.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 13:57 - pre 119 meseci
Pa, ako ćemo da teramo mak na konac, krivični zakonik ima odredbe koje mogu da se odnose na ovaj slučaj:

Citat:
Povreda moralnih prava autora i interpretatora

Član 198

(1) Ko pod svojim imenom ili imenom drugog u celini ili delimično objavi, stavi u promet primerke tuđeg autorskog dela ili interpretacije, ili na drugi način javno saopšti tuđe autorsko delo ili interpretaciju,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ko bez dozvole autora izmeni ili preradi tuđe autorsko delo ili izmeni tuđu snimljenu interpretaciju,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(3) Ko stavlja u promet primerke tuđeg autorskog dela ili interpretacije na način kojim se vređa čast ili ugled autora ili izvođača,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(4) Predmeti iz st. 1. do 3. ovog člana oduzeće se.

(5) Gonjenje za delo iz stava 2. ovog člana preduzima se po predlogu, a za delo iz stava 3. ovog člana po privatnoj tužbi.


Citat:
Prevara

Član 208

(1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist dovede koga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,
kazniće se zatvorom do šest meseci i novčanom kaznom.

(3) Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina i novčanom kaznom.

(4) Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana pribavljena imovinska korist ili je naneta šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,
učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina i novčanom kaznom.


 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 14:03 - pre 119 meseci
Član 208 obuhvata ono što sam napisao u drugoj rečenici a član 198 obuhvata ono što sam napisao u trećoj rečenici.

Naravno, mogu da postoje i druge okolnosti ali bi tada trebalo poznavati sve detalje.

Medjutim, samo lažno predstavljanje u ovom slučaju nije kažnjivo kao takvo već mogu biti sankcionisane posledice koje izazove takvo predstavljanje. Pored ostalog i neosnovano bogaćenje na primer.

 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 14:21 - pre 119 meseci
Citat:
hotchimney:
U Banani gde su ratni zločinci, ubice i kriminalci inkorporirani u državni sistem ni jedna titula ne vredi ni po lule duvana. Jer upravo te "titule" održavaju sistem a lažni akademici donose krvave memorandume.


Kako te ne mrzi više da s33reš kao grlica
Ovo ti, verujem, stoji okačeno na zidu pa samo malo malo prekucaš

Doduše dok nisam pročitao ovo "krvavi memorandum" pomislio sam na neku drugu državu...moraš biti pažljiviji

P.S. Ovakvi postovi mogu samo da služe na čast ES
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo09.06.2014. u 18:59 - pre 119 meseci
Da sam ja na mestu Tomislava Nikolića, predsednika svekolike Srbije,

diplomu/master, inedks, seminarske radove, sačuvane beleške sa predavanja, eventualno pisane koncepte sa ispita

i sve ostalo što može da dokumentuje uredno i na pošten način stečenu diplomu
stavio bih na uvid javnosti.

Ovako sumnje ostaju. A gde ima dima ima i vatre.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 08:03 - pre 119 meseci
Ma taj bre ni nezna koje je mater studije završio.

Pogledaj:
https://www.youtube.com/watch?v=8zUMpax9_4E

Pa da li iko, ko je završio master krije (!?) od drugih smer master studija ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 10:05 - pre 119 meseci
Citat:
Hotchimpy:U Banani gde su ratni zločinci, ubice i kriminalci inkorporirani u državni sistem ni jedna titula ne vredi ni po lule duvana. Jer upravo te "titule" održavaju sistem a lažni akademici donose krvave memorandume.


^

Trt Milojka,
u balkanskih Bečlija Psihogena dijareja nikako da prestane.

Svi koje si gore navedeo: " ratni zlocinci, ubice, kriminalci" i ostali neČkolovani su pravi Streptomicin,
zmijski otrov za intelAktualnu elitu koja nas je i dovela tu gde jesmo.

Za svaki otrov postoji i protiv - otrov.

Let the games begin...

Samo mirno i dostojanstveno.

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 12:51 - pre 119 meseci
Premijera su ubili pripadnici specijalnih jedinica. Ako se ne varam Legija je još 80-90-tih bio poznat i tražen kriminalac ali je radio za državne službe i time nedodirljiv. Višestruko ubistvo na Ibarskoj magistrali su režirali i izvršili pripadnici državnih službi. Ubistvo Stambolića je izvršeno od strane državnih službi. Ćuruvija i da ne nabrajam. Jedan od pisaca famoznog "memoranduma" je bio u partiji Slobodana Miloševiča (Mihailo Marković). Mišković je bio u vladi Slobodana Miloševića.

Dakle, sve "moj do mojega".

Uporedo sa urušavanjem društvenih vrednosti urušavao se i vaspitno-obrazovni sistem. Da bi od negde 2000-tih nestao vaspitini i postao samo obrazovni. Kao maloletna lica djaci su oslobodjeni svake odgovornosti. Roditelji takodje ne odgovaraju za postupke svoje dece u školi.

Djaci po školama su počeli da tuku nastavnice, a drogu su djacima valjali pripadnici državnih organa.

U takvom okruženju ocene su morale da se dele šakom i kapom. Oni koji u tome nisu želeli da učestvuju su na svaki način eliminisani. Rezultat - nikad nevidjen broj vukovaca. Tačnije "vukovaca". Kraće rečeno obrazovni sistem je izgubio svaki kriterijum.

Kriterijum nije izgubljen samo u nižim nivoima obrazovnog sistema. Najviši nivoi - studije, poslediplomske i doktorati su takodje obezvredjeni. Ko je to obezvredio? Pa upravo oni koji su "blagosiljali" sistem vrednosti iz 90-tih. Oni su se dočepali rektorata, skupštinskih govornica i naravno lažnih diploma bez pokrića.

Pa čak ne znaju ni šta su diplomirali.

[Ovu poruku je menjao hotchimney dana 10.06.2014. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 14:56 - pre 119 meseci
U svom osebujnom izlaganju imas rupu od 14 godina.

Sta je to ?

Selektivno pamcenje ili rezultat demokraDije koju ste uveli vi i vasi čkolovani Idoli.

Ne kazem da je kul imati fake diplomu ali je fakat da su i Diplomirani omanuli,
imali su celih 14 godina da bar malo poprave stanje.
Ne,
oni su se kao zadnje bubalice i streberi bez mozga primili na Zapadnu Pricu ko sirocici
i ostadose siroti.

Ne zelim da kazem da je Istocna Prica bolja,to je isti hurac drugo pakovanje.

Sta zelim da kazem:
Bilo bi extra da konacno sjases malo sa ES-a.
Da pustis malo i druge da pisu, kao nekad.

... cenim, imas ORIGINAL diplomu sve sa suvim zigom i vidi sta si napravio od Madzoneta;
uneredio si ga,svi su se razbezali od smrada koji siri iz tvojih postova.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 15:06 - pre 119 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko ja mogu da primetim cisto iz onog iznetog ovde, izneto je da doticna osoba tvrdi da ima naucno zvanje od institucije gde ga nema na spisku.

Nisam se udubljivao u to, ali ako je to tacno (ponavljam, ako - nisam proveravao) - onda je definitivno rec o laznom predstavljanju.

Mozes pogledati na sajtu Pescanika putem linka u mom prethodnom postu zvanican dopis UK institucija kod kojih je rektor navodno doktorirao, UK institucije kazu da nije doktorirao. Tamo je email mentora kod koga je rektor univerziteta "odbranio" tezu, u tom mailu njegov mentor kaze da nije odbranio tezu kod njega.

Dalje u biografiji rektora su akadamske nagrade Oxford Univerziteta, koje to nisu vec su izdate od neke privatne firme sa sedistem u Oxfordu.
Da ne pricamo o nizu nagrada i zvanja dubioznog karaktera.

Pored svih ovih papazjanija jednog rektora univerziteta tu je i Megatrend Laboratory of Cosmology u Beogradu. Laboratorijom i kartedrom za kozmologiju upravljaju braca Bogdanov koja su na Megatrendu dobila zvanje univerzitetskog profesora, a rektor je postao profesor kosmologije i koautor brace bogdanov:

http://www.megatrend.edu.rs/pr...ichka_bogdanoff&language=1
https://en.wikipedia.org/wiki/Bogdanov_affair
http://www.cracked.com/article...-people-actually-fell-for.html

Niz mutljavina je nastavljen najavom da je "Nobelovac" novi predsednik Megatrend univerziteta:
http://wwww.novosti.co.rs/vest...ark-novi-predsednik-Megatrenda



Postavlja se veliko pitanje zasto nasi najveci univerziteti kao beogradski i novosadski cute kao zaliveni na sve ovo. Ovo je vredjanje i bacanje u blato cele akademske zajednice u nasoj zemlji.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Daj mi diplome kilo10.06.2014. u 19:03 - pre 119 meseci
Ovde je spisak Spisak nobelovaca 2007. Gde je taj "novi predsednik Megatrend univerziteta"?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Daj mi diplome kilo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24270 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.