Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-412

[es] :: Sertifikati :: Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-412

[ Pregleda: 6236 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksv
Aleksandar Vidakovic
Banja Luka

Član broj: 66800
Poruke: 204
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.

Jabber: aleksandar.vidakovic@hotmail.com


+2 Profil

icon Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-41201.06.2014. u 15:12 - pre 119 meseci
Pozdrav svima, da li je neko skoro polagao certifikate za MCSA windows server 2012? Kakva su vaša iskustva? Koliko je vremenski okvirno vama bilo potrebno da pređete gradivo? Malo sam googlao i pronašao razne informacije, video materijale i druge stvari vezane za tu oblast. Trebao bih položiti 70-410, 70-411, 70-412 pa bi mi svaki vaš savjet dobro došao. Šta bi sve trebao proći? Vidim da postoje razni testovi za provjeru znanja iz pojedinih oblasti pa bi mi svaki savjet dobrodošao. Koje testove da odaberem, šta ste od toga vi koristili za spremanje ispita i drugo? Ako bi neko bio ljubazan da napiše bi bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-41205.06.2014. u 21:25 - pre 119 meseci
Polagao sam prethodnu verziju, odnosno MCSA 2003 pre par godina, a ove nove sam samo pogledao sta se trazi i cini mi se da nema preteranih razlika u formalnom smislu. Znaci multiple choice i sta ti ja znam, mozda po neka simulacijica i tako to. Gradivo na osnovnom nivou uz po neku komplikovaniju sitnicu.

Meni je svojevremeno najvise znacio CBT Nuggets. Probao sam i druge tada aktuelne online varijante, ali ova je bila daleko najbolja.
Kako sami kazu, idu po samoj granici NDA (Non disclosure agreement, odnosno ugovor o neotkrivanju pitanja sa testa koji si polagao).
Sto ce reci, maltene sve sto ce biti na testu oni ti lepo objasne i to na fenomenalan nacin. OBAVEZNO hvataj beleske u svesku!
Ja sam bio rastegao ucenje pa mi je trebalo po oko mesec dana po ispitu, ali to moze i mnogo brze.

Osim toga, prethodno iskustvo dosta koristi, cak i minimalno. Ako si bar jednom namestao kakav takav domen, sve ce ti biti mnogo jasnije.

E sad onaj kontroverzni deo. Dumpovi. To su prakticno provaljena pitanja koja ces doslovce imati na testu. Uglavnom su nelegalna, ali cini mi se da ima i firmi koje ih na neki nacin prodaju legalno. U svakom slucaju, to je vrsta varanja, ali sa druge strane, polaganje za sva tri kosta oko 200e pa mozda nije lose da se osiguras da ces poloziti. Takodje, ponekad ulete nezamislivo glupava pitanja zbog kojih ti ne bude zao da krivinaris :) Da li ces nauciti lepo, pa se dumpovima uvezbati i osigurati, ili ces samo nastrebati i na foru poloziti bez realnog znanja, na tebi je da odlucis.

Ranije je bila fora da nadjes vouchere po stranim forumima, pa sa njima imas po 5%-10% popusta za polaganje, ne znam da li je aktuelno jos uvek. Nekad ide promocija MS second shot, pa ako okines, mozes o istom trosku da polazes za par nedelja.

 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-41207.06.2014. u 15:05 - pre 119 meseci
Pričalo se već par puta o spremanju ispita pa da ne dužimo o tome, samo da pomenem da je second shot trajao do pre sedam dana i trenutno ta ponuda nije aktivna. Second shot je aktivan na nekim upgrade paketima do 31.12.2014, ali oni su morali da se kupe pre par meseci.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

aleksv
Aleksandar Vidakovic
Banja Luka

Član broj: 66800
Poruke: 204
81.93.76.*

Jabber: aleksandar.vidakovic@hotmail.com


+2 Profil

icon Re: Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-41213.06.2014. u 08:58 - pre 118 meseci
Citat:
gnarfoleon:
Polagao sam prethodnu verziju, odnosno MCSA 2003 pre par godina, a ove nove sam samo pogledao sta se trazi i cini mi se da nema preteranih razlika u formalnom smislu. Znaci multiple choice i sta ti ja znam, mozda po neka simulacijica i tako to. Gradivo na osnovnom nivou uz po neku komplikovaniju sitnicu.

Meni je svojevremeno najvise znacio CBT Nuggets. Probao sam i druge tada aktuelne online varijante, ali ova je bila daleko najbolja.
Kako sami kazu, idu po samoj granici NDA (Non disclosure agreement, odnosno ugovor o neotkrivanju pitanja sa testa koji si polagao).
Sto ce reci, maltene sve sto ce biti na testu oni ti lepo objasne i to na fenomenalan nacin. OBAVEZNO hvataj beleske u svesku!
Ja sam bio rastegao ucenje pa mi je trebalo po oko mesec dana po ispitu, ali to moze i mnogo brze.

Osim toga, prethodno iskustvo dosta koristi, cak i minimalno. Ako si bar jednom namestao kakav takav domen, sve ce ti biti mnogo jasnije.

E sad onaj kontroverzni deo. Dumpovi. To su prakticno provaljena pitanja koja ces doslovce imati na testu. Uglavnom su nelegalna, ali cini mi se da ima i firmi koje ih na neki nacin prodaju legalno. U svakom slucaju, to je vrsta varanja, ali sa druge strane, polaganje za sva tri kosta oko 200e pa mozda nije lose da se osiguras da ces poloziti. Takodje, ponekad ulete nezamislivo glupava pitanja zbog kojih ti ne bude zao da krivinaris :) Da li ces nauciti lepo, pa se dumpovima uvezbati i osigurati, ili ces samo nastrebati i na foru poloziti bez realnog znanja, na tebi je da odlucis.

Ranije je bila fora da nadjes vouchere po stranim forumima, pa sa njima imas po 5%-10% popusta za polaganje, ne znam da li je aktuelno jos uvek. Nekad ide promocija MS second shot, pa ako okines, mozes o istom trosku da polazes za par nedelja.



Hvala na fino napisanom odgovoru. Koliko sam shvatio do sada sistem polaganja se nije mijenjao pa me interesuje da li je literatura 70-410(Craig Zacker) 70-411(Patrick Regan)70-412(Orin Thomas) u kombinaciji sa Labovima i CBT Nuggets predavanjma, uz recimo vježbanja putem dumpova dovoljna za polaganje ili ima još nešto na šta bi trebalo obratiti pažnju? Pripremio sam sve te materijale i već sam počeo sa učenjem za prvi ispit. Svakako bi kombinovao sve navedene načine da steknem znanje a ne samo da položim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Sertifikacija Windows Server 2012 70-410, 70-411, 70-412

[ Pregleda: 6236 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.