Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Linux 9.2 Fivestar i Interneta

[es] :: Linux :: Problem Linux 9.2 Fivestar i Interneta

[ Pregleda: 1565 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LMM
Loudmouth Muter --plz
iow

Član broj: 23034
Poruke: 8
*.ptt.yu



Profil

icon Problem Linux 9.2 Fivestar i Interneta23.03.2004. u 00:02 - pre 243 meseci
Instalirao sam Mandrake 9.2, i podesio modem. Takodje sam instalirao KPPP i PPP, podesio sam DNS servere u KPPP za PTT ISP (212.62.32.1 i 212.62.32.5), proverio sam i /etc/resolv.conf i u njemu sam upisao isto. proveravao sam i cfg datoteke od /etc/ppp/... pa sve datoteke i sve kombinacije, probao sam i da pogledam /etc/sysconfig/network, probao sam da ukljucim tmdns i da iskljucim tmdns, probao sam da podesim kppp da automatski odredjuje dns servere, i opet ne radi,... mozda sam jos nesto probao ali rezultat je uvek isti!:

Kada se modem uloguje, i kada pingujem neki website bilo po ip adresi ili po internet imenu npr. www.yahoo.com, google.com... ping radi, i komanda iz terminala 'route' da informacije, i ifconfig daje informacije...
Kada pokusam da iz mozilla-e ucitam neku stranu, vise ni modem nece da pinguje, niti route radi, ni ifconfig... kao da izblokira ceo saobracaj.
Jednom ili dva puta mi se desilo da posle jedno 2-3 minuta modem iz idle stanja pocne da nesto radi, i eventualno skine skelet neke strane npr. yahoo.com-a ili nesto drugo sta sam probao, i opet zakuca...
PLEASE HELP!

Linewbie sam i treba mi pomoc!
Unapred zahvalam,
jovic sasa, UE

[Ovu poruku je menjao LMM dana 23.03.2004. u 13:57 GMT]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.65.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem Linux 9.2 Fivestar i Interneta23.03.2004. u 04:42 - pre 243 meseci
Ja sam glup, pa zato DNS stavim na Automatic. Pokusaj i ti. Neces postati glup, ali ce ti veza mozda proraditi...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem Linux 9.2 Fivestar i Interneta

[ Pregleda: 1565 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.