Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom

[ Pregleda: 8520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasquez86
Beograd

Član broj: 272629
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom26.05.2014. u 04:11 - pre 120 meseci
Dobio sam Gorenje HKS 301 frizider i imam problem i sa friziderom i sa zamrzivacem.
Frizider, prilicno dobro dihtuje, ali zato ledi namirnice i ima dosta leda u dnu frizidera, drzim ga na 1, ne smem ni da pomislim sta ce da uradi ako povecam.
Zamrzivac pak osim malo vode u flasici(proba) ne moze da zaledi nista.
Zamrzivac je podesen na najjace, pored ukljuci/iskljuci prekidaca, indikatora rada, i potenciometra, ima i prekidac sa pozicijama S/N (????) kad je na S onda taj prekidac svetli, kad je na N ne svetli, sad je trenutno ukljucen na S.
Pokusavao sam i sa N pozicijom medjutim nece ni tako da ledi.
Ako neko moze da mi razotkrije misteriju S/N prekidaca.

Sto se tice frizidera, cini mi se da se motor ne gasi nikad, pa sumnjam na sondu, ako je to slucaj sta da proverim i kako, a sto se zamrzivaca tice, cini mi se da nema dovoljno freona pa zato ne moze da ledi.

Bilo kakva sugestija, ideja ili savet bi mi dobro dosli. Hvala!
Čovek je postao rob kad je počeo da se plaši smrti!
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom26.05.2014. u 07:58 - pre 120 meseci
S = super mod
koristi se kad se ubaci veca kolicina namirnica da bi zaledio (prespoji kontakt od termostata i kompresor stalno radi)
N = normal mod
koristi se u normalnom radu zamrzivaca, kad je vec zaledio namirnice,i temperatura u zamrzivacu se kontrolise termostatom
 
Odgovor na temu

Vasquez86
Beograd

Član broj: 272629
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom27.05.2014. u 23:24 - pre 120 meseci
Hvala Bozo na objasnjenju!

Evo odvazio sam se pa sam skinuo termostate, epilog je...

Termostat frizidera k59 sa svakom kombinacijom od tri izlaza je kratak spoj kad sam merio multimetrom.
Pritom je sonda na pojedinim mestima dosta zardjala, ne znam dal to ima ikakve veze.
Kada se friziderov termostat okrene skroz na minimum, motor se iskljuci.


Termostat od zamrzivaca pise T(h)ompson na njemu nisam video neku drugu oznaku, ista prica sa kontaktima kratak spoj sa svim kombinacijama od tri izlaza.

Da li sam ovime ustanovio da su termostati pokvareni?


Čovek je postao rob kad je počeo da se plaši smrti!
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom28.05.2014. u 01:14 - pre 120 meseci
Sam si rekao da se kompresor frizidera iskljucuje kad okrenes termostat na min.To je u redu ali treba provjeriti do koje temperature hladi unutar friziderskog prostora.Isto tako i za zamrzivac.Ubaci unutra sondu od onih mjeraca koje serviseri koriste.Vjerovatno nemas i onda ti preporucujem da angazujes nekoga ko to radi svakodnevno i ima potrebnu opremu.
 
Odgovor na temu

Ktorvi
Beograd
jpsu

Član broj: 330812
Poruke: 1



Profil

icon Re: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom09.10.2015. u 22:07 - pre 103 meseci
Pozdrav svima.Kao i dole pomenuti član i ja imam nedoumice sa istim kombinovanim frižiderom.Gorenje HKS 301.
Ne znam čemu služi zeleni prekidač 0/1 i da li se žuti prekidač odnosi na zamrzivač ili frižider.
Ustvari ne znam kako da podesim,da mi frižider bude uključen,a zamrzivač isključen.
Unapred hvala na odgovoru..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa Gorenje kombinovanim friziderom

[ Pregleda: 8520 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.