Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11273 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!21.05.2014. u 22:46 - pre 119 meseci
Nova tema je otvorena radi bolje vidljivosti.

Problem koji imam je isti/slican problemu korisnika Laza ZR koji ga je izneo ovde : http://www.elitesecurity.org/t...a-zaposlenog-ogroman-racun-VIP

U mom slucaju ukupan iznos je daleko veci - 342,698 din!
Broj je registrovan na firmu!

25 April. 2014. Internet sam koristio ukupno 7 sati - od 16h do 23h. Oko 8 narednog dana mi je stigla poruka da je broj iskljucen zbog netipicnog saobracaja. Po pozivu call centra dobio sam odgovor da je racun 342,698 din zbog utrosenih 6GB internet saobracaja. LOKALNOG saobracaja. Saobracaja koji internet operatere kosta manje od 100 din.
Istog dana sam pozvao 'menadzera' sa kojim smo potpisali ugovor i koji mi je usmeno obecao da ce retroaktivno uneti paket od 5GB i da ce morati da se doplati iznos od 78,000 din. Pristao sam i smatrao problem resenim.

21. Maja mi stize racun na pun iznos, 342,698 din. Menadzer sa kojim sam dogovorio umanjenje mi odbija pozive. Ne uspevam da ga kontaktiram ni direktno preko VIP direkcije. Call centar nije upoznat sa dogovorom o umanjenju.
U ugovoru se tarifira saobracaj u KB, tako da 'ne bode oci'. To bi bilo kao da se normalan saobracaj tarifira u milisekundama a ne minutima. Na moje pitanje koliko KB ima u jednom GB dva operatera iz call centra su odgovorila pogresno. Pozive sam snimio.

Molim preporuku advokata koji ima iskustva u ovakvim slucajevima i koji donekle poznaje internet tehnologije. Takodje molim kontakt novinara koji pise o IT tehnologijama i razume da je u pitanju
prevara.

Hvala unapred.

EDIT : 22.05.2014 01:41 Poruke relevantne za novinare/drzavne organe ce biti unete direktno u prvi post :

Dozvolu za upotrebu broja i internet saobracaja van radnog vremena naravno imam. Radno vreme mi je 0-24. Racun ce biti izmiren na vreme ali ce epilog dobiti na sudu. Ovde je u pitanju 'legalna' prevara koja se zasniva na nepoznavanju mernih jedinica protoka internet saobracaja lica koje potpisuje ugovor. Kao sto sam napisao ranije, dva vip mobile operatera nisu znala koliko kilobajta sadrzi jedan gigabajt. Da li se u 2014 godini koristi milisekunda za tarifiranje telefonskog razgovora ?

Da sam kojim slucajem ostavio aktiviran tethering u toku noci bio bi zaduzen 3,000,000 din ? Ili mozda 30,000,000 ? 300,000,000 ? Da li postoji neki mehanizam zastite u ovoj drzavi koji u ovom slucaju treba da reaguje ?
Naplacivati uslugu 3400 puta skuplje od trzisne vrednosti (100din vs 340,000 din) je u mom recniku PREVARA. Nadam se da ce se udruzenje za zastitu potrosaca pri ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, sloziti.





[Ovu poruku je menjao miki-nbgd dana 22.05.2014. u 01:51 GMT+1]
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 00:01 - pre 119 meseci
U ovom slucaju je nebitno koliko to kosta tvog operatera. Cena interneta ide u Kb,i to je tako. Otprilike je toliko,kao sto su ti rekli iznos.
Zar nisi procitao x puta da se internet saobracaj preko mobilnih mreza ne koristi za svaki dan i svaku priliku.
A to sto se broj vodi na firmu je velika zajebancija,i firma ce sigurno morati da plati,ili ce ici na sud.

Ako mozes proveri malo o samom broju,da li treba da ima limit ili ne? Uglavnom poslovne brojeve operateri limitiraju,a i same firme stave odredjeni limit,da ne bi dosli u situaciju poput tvoje. Ako treba da postoji limit,recimo 20 000 to ti j mozda olaksavajuca okolnost,jer se time VIP nije pridrzavao limita.

U svakom slucaju bice to mnogo zeznuto.

Ako nista drugo naucices da se sa brojem koji se vodi na firmu ne treba igrati
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 00:04 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd:
Broj je registrovan na firmu....
...pa sam kucnu mrezu....


Znaci, teo si da zajabes nekoga, pa neko zajabo tebe i sad se zalis?
Eeeee, ne moze to tako...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 00:30 - pre 119 meseci
Citat:
KrkaCiC:
U ovom slucaju je nebitno koliko to kosta tvog operatera. Cena interneta ide u Kb,i to je tako. Otprilike je toliko,kao sto su ti rekli iznos.
Zar nisi procitao x puta da se internet saobracaj preko mobilnih mreza ne koristi za svaki dan i svaku priliku.
A to sto se broj vodi na firmu je velika zajebancija,i firma ce sigurno morati da plati,ili ce ici na sud.

Ako mozes proveri malo o samom broju,da li treba da ima limit ili ne? Uglavnom poslovne brojeve operateri limitiraju,a i same firme stave odredjeni limit,da ne bi dosli u situaciju poput tvoje. Ako treba da postoji limit,recimo 20 000 to ti j mozda olaksavajuca okolnost,jer se time VIP nije pridrzavao limita.

U svakom slucaju bice to mnogo zeznuto.

Ako nista drugo naucices da se sa brojem koji se vodi na firmu ne treba igrati :)


Dozvolu za upotrebu broja i internet saobracaja van radnog vremena naravno imam. Radno vreme mi je 0-24. Racun ce biti izmiren na vreme ali ce epilog dobiti na sudu. Ovde je u pitanju 'legalna' prevara koja se zasniva na nepoznavanju mernih jedinica protoka internet saobracaja lica koje potpisuje ugovor. Kao sto sam napisao ranije, dva vip mobile operatera nisu znala koliko kilobajta sadrzi jedan gigabajt. Da li se u 2014 godini koristi milisekunda za tarifiranje telefonskog razgovora ?

Da sam kojim slucajem ustavio aktiviran tethering u toku noci bio bi zaduzen 3,000,000 din ? Ili mozda 30,000,000 ? 300,000,000 ? Da li postoji neki mehanizam zastite u ovoj drzavi koji u ovom slucaju treba da reaguje ?
Naplacivati uslugu 3400 puta skuplje od trzisne vrednosti (100din vs 340,000 din) je u mom recniku PREVARA. Nadam se da ce se udruzenje za zastitu potrosaca pri ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, sloziti.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 01:44 - pre 119 meseci
Ne kapiras.

Citat:
miki-nbgd:
Ovde je u pitanju 'legalna' prevara koja se zasniva na nepoznavanju mernih jedinica protoka internet saobracaja lica koje potpisuje ugovor. Kao sto sam napisao ranije, dva vip mobile operatera nisu znala koliko kilobajta sadrzi jedan gigabajt. Da li se u 2014 godini koristi milisekunda za tarifiranje telefonskog razgovora ?


Ako lice ne poznaje merne jedinice saobracaja to je problem tog lica,zar ne? Na sajtu (ugovoru) lepo pise cenovnik i verovatno je 5 din za 100 Kb.

Ne mozes uporedjivati sa milisekundama,ne valja ti paralela

Dok proveris postu skine ti se mozda 100 kb protoka. Zamisli da se zaokruzuje na gigabajt kakav bi to haos bio. Kilobajt je sasvim ok merna jedinica. Ja u mom paketu imam zaokruzivanje na 1 kilobajt,sto je extra

Ti nikako nisi prevaren,sem ako postoji limit od recimo 30 000,i onda si prevaren jel te nisu blokirali odmah.

Citat:
Naplacivati uslugu 3400 puta skuplje od trzisne vrednosti (100din vs 340,000 din) je u mom recniku PREVARA. Nadam se da ce se udruzenje za zastitu potrosaca pri ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija, sloziti.

Nemoj dzaba da im pises,ni stvarne situacije nisu razresili,a ovu tek nece.
Inace,koliko ce VIP naplacivati to je njihova stvar,i ti,odnosno u tvom slucaju firma,se slozila da to kosta toliko.

Ako radis za OK firmu,sa ok platom onda plati i zadrzi posao

 
0

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 02:56 - pre 119 meseci
Citat:
KrkaCiC: Ne mozes uporedjivati sa milisekundama,ne valja ti paralela


U pravu si :
60,000 milisekundi = 1 minut
1048576 kilobajta = 1 gigabajt

Da bi paralela bila ispravna morao bi da koristim MIKROSEKUNDE!

Citat:
KrkaCiC: Ja u mom paketu imam zaokruzivanje na 1 kilobajt,sto je extra


Ne znam da li je internet zaziveo u Nisu i okolini (vidim da koristis usluge exe-neta) ali se u Beogradu gigabajt koristi kao merna jedinica za ostvareni protoka kod vecine provajdera. Neki provajderi tarifiraju protok u megabajtima ali oni obsluzuju samo prigradska naselja i profitiraju na losoj infrastrukturi u drzavi.

Da je kojim slucajem u ugovoru naznacena cena 1GB/50,000 din ugovor sigurno ne bi bio potpisan vec je naznacena cena po jednom kilobajtu. 1KB/0.05din

Paralele radi, 1 slika visoke rezolucije je velika izmedju 2,000 u 10,000 kilobajta.
Naslovna stranica Blica je velika nekoliko hiljada kilobajta.

U taj jedan kilobajt jedva staje i ovaj moj odgovor (1KB = 1000 karaktera/slova).

Citat:
KrkaCiC: Nemoj dzaba da im pises,ni stvarne situacije nisu razresili,a ovu tek nece. Inace,koliko ce VIP naplacivati to je njihova stvar,i ti,odnosno u tvom slucaju firma,se slozila da to kosta toliko.

Pasivan stav poput ovoga nas je doveo tu gde jesmo.

Iskreno se nadam da zajednica ne deli tvoje misljenje, svrha ovog obracanja je da se javnost informise i ogranici saradnju sa operaterima koji se bave lukavim prevarama poput ove.


[Ovu poruku je menjao miki-nbgd dana 22.05.2014. u 04:16 GMT+1]
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 06:48 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd:Ne znam da li je internet zaziveo u Nisu i okolini (vidim da koristis usluge exe-neta) ali se u Beogradu gigabajt koristi kao merna jedinica za ostvareni protoka kod vecine provajdera.


Niko ne tarifira internet po gigabajtu. To sto ti mozes da platis x gb znaci da mozes toliko da ih potrosis (ili da ne potrosis ni 2 bajta), a ne da se protok obracunava po potrosenom gb...to je potpuno sumanuto...

Elem, glavno pitanje je kakvu tarifu imas i koliko u toj tarifi kosta Internet? Ako broj potrosenog ne odgovara broju naplacaneog imas osnova za zalbu. U suprotnom imas skolu....Koliko to kosta provajdera, milisekunde i mikrosekunde su potpuno nebitne stvari...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 08:15 - pre 119 meseci
Ne smeta ti što je osnovna cena prikazana u dinarima a ne u hiljadama dinara? Znao si da 1 kilobajt košta 0,05 dinara a po ovim porukama se vidi da si dobro upoznat sa mernim jedinicama i sada pokušavaš da kažeš da nisi imao pojma da je 1GB=1000MB=1000000KB? Informacije radi, 1GB=1000MB dok je 1GiB=1024MiB.

Misliš da bi bilo problema da neko objavi cenu razgovorima u milisekundama? Pa posle kažeš ... otkud ja znam šta je milisekunda, ja sam mislio da je to oko pola sata. Kilobajti jesu dobra mera i mnogi koriste nekoliko kilobajta ili nekoliko desetina kilobajta. Kome je potrebno da na mobilnom ima veći saobraćaj, on će da uzme paket sa više megabajta ili sa neograničenim internetom, makar i sa sporijom brzinom. Ako si znao da je cena 1KB=0,05 dinara i ako si znao koliko kilobajta ide u gigabajt ... gde je problem? Pomešao si KB i GB? Iznajmiš nešto i kažu ti ... cena toliko dinara za sat vremena pa se vratiš posle tri godine i kažeš ... ja sam mislio da je ona cena bila za godinu dana.

Da u cenovniku piše nešto tipa ... cena 0,05 dinara po mernoj jedinici pa ne znaš koja je, onda bi mogao da pokušaš nešto. A ako si čitao pomenutu temu, mogao si da vidiš da tim agentima ne smeš da veruješ i da oni neće da urade ono što obećaju, naročito ako će time da smanje zaradu firme. Pa oni verovatno rade na procenat i zamisli da se vidi da njegov ugovor donosi stotine hiljada dinara firmi ... ala će da napreduje.

Na kraju svega, ako si za firmu skinuo tih 6GB, onda neće da bude problem da to i plate.
 
0

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 09:49 - pre 119 meseci
Citat:
Ne smeta ti što je osnovna cena prikazana u dinarima a ne u hiljadama dinara? Znao si da 1 kilobajt košta 0,05 dinara a po ovim porukama se vidi da si dobro upoznat sa mernim jedinicama i sada pokušavaš da kažeš da nisi imao pojma da je 1GB=1000MB=1000000KB? Informacije radi, 1GB=1000MB dok je 1GiB=1024MiB.


Potpisnik ugovora nisam bio ja vec direktor firme. Direktorovo nepoznavanje materije sam uporedio sa prodajnim agentima u call centru.

Citat:
Ako si znao da je cena 1KB=0,05 dinara i ako si znao koliko kilobajta ide u gigabajt ... gde je problem? Pomešao si KB i GB? Iznajmiš nešto i kažu ti ... cena toliko dinara za sat vremena pa se vratiš posle tri godine i kažeš ... ja sam mislio da je ona cena bila za godinu dana.


Nisam znao da je cena 1KB/0.05 ili 1GB/50.000 din, ocekivao sam, kao i kod drugih operatera, aktivaciju paketa sa ogranicenom brzinom ili deaktivaciju internet saobracaj u slucaju potrosnje saobracaja u osnovnom paketu. Napominjen da se ovde radi o koriscenju interneta u trajanju od 7 sati.

Citat:
Na kraju svega, ako si za firmu skinuo tih 6GB, onda neće da bude problem da to i plate.

Ovaj stav necu komentarisati. Uveren sam da ni jedan moj kolega ne deli tvoje misljenje i zato smo jako uspesni u svom poslu. Ne vidim razliku izmedju 'dzepa' firme i svog licnog.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 10:09 - pre 119 meseci
Direktor potpisao, nije znao cenu, a ti koristio i takodje nisi znao koliko to kosta?
I ti bi sad da tuzis VIP?

Eee...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+3

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 14:05 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd:

Ne znam da li je internet zaziveo u Nisu i okolini (vidim da koristis usluge exe-neta) ali se u Beogradu gigabajt koristi kao merna jedinica za ostvareni protoka kod vecine provajdera. Neki provajderi tarifiraju protok u megabajtima ali oni obsluzuju samo prigradska naselja i profitiraju na losoj infrastrukturi u drzavi.


Ti opet ne kapiras. Ti pricas o flat internetu provajdera koji prodaju internet,ja placam 1300 din za 7/1 bez ogranicenja. Ti si koristio usluge mobilnog interneta,i to nije isto,normalno je da je skuplji.
Dakle koristio si internet za bilo gde gde ima signal VIP mreze,i to moras da platis,po njihovom vazecem cenovniku.

Citat:
miki-nbgd:
Da je kojim slucajem u ugovoru naznacena cena 1GB/50,000 din ugovor sigurno ne bi bio potpisan vec je naznacena cena po jednom kilobajtu. 1KB/0.05din

Paralele radi, 1 slika visoke rezolucije je velika izmedju 2,000 u 10,000 kilobajta.
Naslovna stranica Blica je velika nekoliko hiljada kilobajta.

U taj jedan kilobajt jedva staje i ovaj moj odgovor (1KB = 1000 karaktera/slova).



Struju placas po utrosenom kilovatu (KW) a ne po utrosenom megavatu jel tako?
Ne moras da objasnjavas kilobajtove,rezolucije,ovo je IT forum,razumemo

Citat:
miki-nbgd:
Citat:
KrkaCiC: Nemoj dzaba da im pises,ni stvarne situacije nisu razresili,a ovu tek nece. Inace,koliko ce VIP naplacivati to je njihova stvar,i ti,odnosno u tvom slucaju firma,se slozila da to kosta toliko.

Pasivan stav poput ovoga nas je doveo tu gde jesmo.


Nije to pasivan stav,nego si napravio racun i racun je legalan i morace da se plati.

Citat:
miki-nbgd:
Potpisnik ugovora nisam bio ja vec direktor firme. Direktorovo nepoznavanje materije sam uporedio sa prodajnim agentima u call centru.


Nije to nepoznavanje materije od strane direktora,vec tvoja tvrdoglavost da prihvatis realnost.

Citat:
miki-nbgd:
Nisam znao da je cena 1KB/0.05 ili 1GB/50.000 din, ocekivao sam, kao i kod drugih operatera, aktivaciju paketa sa ogranicenom brzinom ili deaktivaciju internet saobracaj u slucaju potrosnje saobracaja u osnovnom paketu. Napominjen da se ovde radi o koriscenju interneta u trajanju od 7 sati.


Kad vec pises ovako,otvori strane MTS-a i Telenor-a i videces da je cena ista.
Ljudi nikako da nauce da internet preko mobilne mreze nije isto sto i klasican kucni internet.
Pa kad zoves ortaka na fixni broj sa fixnog cena je nesto smesno,ali kad ga pozoves na mobilni cena je 15 din minut jel da?

Citat:
miki-nbgd:
Iskreno se nadam da zajednica ne deli tvoje misljenje, svrha ovog obracanja je da se javnost informise i ogranici saradnju sa operaterima koji se bave lukavim prevarama poput ove.


Vidis da ES zajednica deli moje misljenje,da ti nisi u pravu i da moras da platis racun. Prevara ne postoji,sem ukoliko te nisu iskljucili kad si prekoracio limit,ukoliko postoji. Dakle zovi direktora i pitaj da li su ugovorili neki limt!

Razumi,niko nije protiv tebe ovde,samo ti skrecemo paznju da si napravio racun legalno i to je to.
Voleo bih da cujem da je VIP oprostio to,ali to se nece desiti sigurno.
 
0

spasa
west srb

Član broj: 53588
Poruke: 31



+2 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 14:38 - pre 119 meseci
Prevara je sam taj njihov prevarantski cenovnik.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 14:44 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd: Nisam znao da je cena 1KB/0.05 ili 1GB/50.000 din, ocekivao sam, kao i kod drugih operatera, aktivaciju paketa sa ogranicenom brzinom ili deaktivaciju internet saobracaj u slucaju potrosnje saobracaja u osnovnom paketu.
Ovo je jedina varijanta gde možeš da potražiš spas. Pogledaj koji paket je direktor potpisao i kako se tu računa internet saobraćaj. Možda u paketu uopšte nema interneta i odmah je počelo da se broji. Ja sam prvi Android telefon kupio uz Telenor paket koji nije imao internet i napravio račun od nekoliko kila iako skoro da ništa nisam povukao ali sam brzo ukapirao pa uplatio dodatak a posle prešao na paket sa internetom.
Ovo ili u citatu je bitno. Neko po potrošenim megabajtima prebacuje na malu brzinu, neko gasi internet a neko pusti korisnike da sebi prave račun. Ako je paket bez uračunatog internet saobraćaja, skoro sigurno će svaki od operatera da naplati po punoj ceni uz punu brzinu.

Koji paket je potpisao direktor? Mada ... moglo je da bude i gore, moglo je da se desi da napraviš 6GB u romingu.
 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 15:11 - pre 119 meseci
Citat:
calexx:Mada ... moglo je da bude i gore, moglo je da se desi da napraviš 6GB u romingu.

E...onda bi to jos veca prevara bila
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 15:37 - pre 119 meseci
Citat:
Kad vec pises ovako,otvori strane MTS-a i Telenor-a i videces da je cena ista.
Ljudi nikako da nauce da internet preko mobilne mreze nije isto sto i klasican kucni internet.
Pa kad zoves ortaka na fixni broj sa fixnog cena je nesto smesno,ali kad ga pozoves na mobilni cena je 15 din minut jel da?


Upravo sam dobio informaciju od Telenorovog agenta prodaje da svi paketi/ugovori po potrosenom internet saobracaju imaju deatkivaciju internet saobracaja ili aktivaciju ogranicene brzine.

Cekam odgovor agenta prodaje MTS-a.
 
0

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 15:40 - pre 119 meseci
[quote]calexx:
Citat:
miki-nbgd:
Koji paket je potpisao direktor? Mada ... moglo je da bude i gore, moglo je da se desi da napraviš 6GB u romingu.


Da sam kojim slucajem za 7 sati surfovanja ostvario saobracaj od 'cak 6GB' u roamingu, po tvom misljenju korektno bi bilo da racun sadrzi .. 9 nula ?
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
176.67.201.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 15:56 - pre 119 meseci
Ne baš devet nula, ali bi bilo nešto reda veličine 5.000.000 dinara.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 16:01 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd: Da sam kojim slucajem za 7 sati surfovanja ostvario saobracaj od 'cak 6GB' u roamingu, po tvom misljenju korektno bi bilo da racun sadrzi .. 9 nula ?


Tacnije 4879334 dinara za zemlje koje su deo TAG grupe i ove blize zemlje

Da se vise ne smaramo prepisivanjem ovde,lepo ti pozovi svog direktora i pitaj da li ima limita na tom broju,ili da li postoji neki internet ukljucen u mesecni paket,i da li bi po potrosnji tog protoka trebalo da net ide po manjoj brzini?
 
+1

miki-nbgd

Član broj: 296972
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 16:27 - pre 119 meseci
Iskreno se nadam da je vecina korisnika koji su komentarisali temu, zapravo manjina. Zao mi je sto je od 670 pregleda samo jedan procenat izneo svoje misljenje/komentar.
U sredini gde je prosecna plata manja od 30.000 din dozvoliti bilo kome da tarifira i naplati sedmocasovno koriscenje interneta kao godisnju prosecnu zaradu je po mom misljenju prevara.
Nije mi jasno odakle percepcija da svaki ugovor koji se potpise mora biti i uvazen, po svaku cenu. Ugovori se ponistavaju i raskidaju i zbog lose interpunkcije a kamo li zbog ocigledne obmane koja je po mom misljenju ovde prisutna.

U toku dana je menadzer stupio u kontakt sa direktorom i potvrdio obecanje da ce racun biti umanjen. Nov racun bi trebao biti procesuiran do ponedeljka. U svakom slucaju cu azurirati stranicu ukoliko dodje do rezolucije.

 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!22.05.2014. u 16:57 - pre 119 meseci
Citat:
miki-nbgd
U sredini gde je prosecna plata manja od 30.000 din dozvoliti bilo kome da tarifira i naplati sedmocasovno koriscenje interneta kao godisnju prosecnu zaradu je po mom misljenju prevara.


Bez uvrede,ali jel si ti ogranicen ili sta? Ubismo se pisuci a ti ne kapiras?
Tvoj problem je sto si napravio racun velicine prosecne godisnje zarade.

Citat:
miki-nbgd:
Nije mi jasno odakle percepcija da svaki ugovor koji se potpise mora biti i uvazen, po svaku cenu. Ugovori se ponistavaju i raskidaju i zbog lose interpunkcije a kamo li zbog ocigledne obmane koja je po mom misljenju ovde prisutna.


Zato da bi bio regularan se i zove ugovor,tj potpisati ugovor. U suprotnom bi se zvalo potpisivanje toalet papira
Razumi to ovako: Cena je x dinara,tvoj direktor se slozio sa tom cenom,i onda dodjes ti kao radnik i potrosis ogromnu kolicinu proizvoda x,i onda je logicno da se to mora platiti. x je mogao da vredi i 100e,tvom direktoru je to odgovaralo kad je potpisao ugovor i KRAJ.

Zamisli da ne primis platu sledeceg meseca i gazda ti kaze da taj ugovor o radu sto ste ti i on potpisali ne vredi nista. Sta bi uradio? Jel bi na sud odmah ili bi rekao,ma okej je nema veze,ugovori se raskidaju svakog dana

Citat:
miki-nbgd:
U toku dana je menadzer stupio u kontakt sa direktorom i potvrdio obecanje da ce racun biti umanjen. Nov racun bi trebao biti procesuiran do ponedeljka. U svakom slucaju cu azurirati stranicu ukoliko dodje do rezolucije.


Tvoj direktor treba da se dogovori sa nekim menadzerom,glavonjom,u VIP-u da vam umanji racun sto vise moze,pod uslovom da ako ne umanje racun da cete kao firma preci kod drugog mobilnog operatera. Znaci samo ucenom moze da pokusa,i oni ce verovatno umanjiti racun da bi vas zadrzali kao firmu-klijenta.
 
+2

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP 6GB =~3000EUR - tarifiranje lokalnog internet saobracaja!!
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11273 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.