Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poplave u Srbiji i vanredno stanje

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 235784 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje07.06.2014. u 12:37 - pre 119 meseci
Nemoj ovo da shvatis pogresno, ali pre svega sam treba da zbrines svoju porodicu ako si u situaciji da si zdrav, prav, imas familijarnu logistiku i neki posao.
Smestaj u prihvatnim centrima i hrana od crvenog krsta su prva pomoc, ako mozes izbegni tu varijantu za svoju porodicu, posebno decu. Ko moze treba da iskoristi smestaj kod prijatelja ili familije. A hranu nabavi iz prodavnice.

Kada je na traktorima stiglo 200k ljudi koji su izgubili sve, spaljene kuce, pobijeni clanovi porodice, bolesni, stari, izgladnela deca, ova zemlja ih je sistemski iskulirala i medijski cenzurisala. To je nauk da svako mora da se pobrine i bori za svoju porodicu, ako su ti ljudi uspeli u mnogo goroj situaciji uspecete i vi, nemojte klonuti duhom. Mi ostali treba da pomognemo da li kroz pritisak na drzavu da reaguje kako treba ili licno.

Sto se tice same pomoci crvenog krsta postoje ljudi kojima je apsolutno neophodna, nazalost neki su previse ponosni da je uzmu, neki tesko dolaze do iste. Oni moraju da povecaju broj punktova. Odnosenje smeca bi trebalo da bude bolje svaki dan. Pre svega treba vrsiti pritisak na medije jer on se pokazao kao najdelotvorniji. Ja pokusavam da dam skromni doprinos bas tu.

Par stvari, hotel je suv kao barut, bio je suv i kada je voda bila najvisa. Baric nije nije 15km od Obrenovca vec nekoliko km daleko, sto opet ne abolira propust da nema vise punkotova CK u gradu.


Sto se tice trosenja para sa racuna vlade, ja mislim (samo mislim) da jos nista nije potroseno. Pomoc CK dolazi iz njhovih fondova, robnih rezervi i sredstava koje im uplacuju gradjani. Asanaciju vrsi vojska, volonteri i drzavne firme. Sve je to sporije nego sto treba, ali je svaki dan bolje.

Na podruciju Obrenovca je na hiljade kuca koje su potpuno unistene poplavom, slicno je u Krupnju nekim delovima Cacka itd. Tim beskucnicima od te pomoci treba napraviti novi krov nad glavom. Unistene su skole, obdanista, odneseni mostovi, putevi, unistena gradska infrastruktura, veliki troskovi tek predstoje...





 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje07.06.2014. u 21:07 - pre 119 meseci
Citat:
wildone:


druže, nemoj da kloneš duhom, drži se... Ne mogu nikako direktno da ti pomognem (osim slanjem onih poruka i davanjem garderobe) ali ako ti makar neki promil
znači da neko saoseća sa tobom, veruj mi, ima nas koji saosećamo...

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje08.06.2014. u 17:02 - pre 119 meseci
Mislim da je vlada obecala da ce racun sa novcem od humanitarne pomoci naciniti javnim, kako uplate tako isplate. Morali bi to da urade.

Pre svega zbog poverenja koje su im gradjani dali i zbog buducih humanitarnih akcija. Time bi odagnali svaku sumnju da se nesto muti sa parama.
Ako se pojavi, crv sumnje ce izjesti dobru volju i solidarnost ljudi koji su zeljni da pomognu.

Takva je situacija u Bosni gde su drzavne institucije apsolutno izgubile kredibilitet, pa je na zvanicne racune za pomoc leglo ni dinar od strane obicnih gradjana.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje18.06.2014. u 22:00 - pre 119 meseci
Obecanje ludom radovanje :)
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje22.06.2014. u 05:18 - pre 118 meseci
Citat:
nemanjac:
Ako se pojavi, crv sumnje ce izjesti dobru volju i solidarnost ljudi koji su zeljni da pomognu.

Takva je situacija u Bosni gde su drzavne institucije apsolutno izgubile kredibilitet, pa je na zvanicne racune za pomoc leglo ni dinar od strane obicnih gradjana.


Ne bih rekao da će crv sumnje izjesti dobru volju i solidarnost onih koji su željni da pomognu, jer će pre biti da će aligator objektivnosti progutati u cugu svaki nagoveštaj bilo čega nastalog i angažovanog da pomogne napaćenim ljudima bez krađa, otimačina, zloupotreba i malverzacija.

Dok tema poplava polako pada u zaborav u Srbiji služeći još samo "političarima" kao idealan izgovor za sve i svašta, za Srbe u dijaspori se može reći da se "drže": akcije u kojima i sam učestvujem prikupljaju solidne sume novca, ljudi burgijaju po velikim kompanijama na sve načine da se i one direktno uključe u akcije (ne samo da ih omogućavaju), a sve se radi, po mom mišljenju, na pametan način... u organizaciju svake akcije su, pored naših ljudi, uključeni i stranci čistih biografija koje je ova tragedija pogodila, a imaju iskustva sa organizovanjem sličnih akcija, prikupljeni novac se šalje Crvenom Krstu i drugim institucijama dok se razmatraju mogućnosti direktnog obnavljanja porušenih objekata - sve sa ciljem da se razbojnička jazbina (neki je u Srbiji nazivaju i državom) zaobiđe u širokom luku, a po svaku cenu.

Život ide dalje, ni od ovoga neće biti ništa ključno važno na duže staze, pojavljuju se i pojaviće se nove afere - nove Miće Jovanovići Doktori i Nebojše Stefanovići Sline, no ajde da iskoristimo postojeći "nalet" solidarnosti, pa da obnovimo bar nekoliko objekata u Srbiji i prehranimo ljude tokom ovog perioda kad je frka.

Pored desetina mrtvih, mislim da je najveća tragedija i to što će Srbija i dalje ostati u velikom riziku što se tiče poplava, suša, snega koji parališe čitavu zemlju u trenutku i sličnih opasnosti. Nemamo državu, ništa nećemo da plaćamo - čak i kada imamo pare, održavanje i unapređivanje već postojećih stvari koje se mogu oceniti solidnim niko ne razmatra - u opticaju su samo maštanja o nečemu novom i ponovno računanje vremena od dolaska novog predsednika/premijera/vlasnika/direktora, nikakva druga ekonomija osim "iz ruke u usta" i "iz usta na dupe" ne dolazi u obzir dok pravimo neke umobolno glupe kuće i naselja.

Ibarska magistrala je sudbina Srbije, bukvalno i figurativno.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje04.07.2014. u 13:09 - pre 118 meseci
Poceli spontani protesti u Obrenovcu, inicirani od strane naseg internet "kolege", tviterasa, muki68:
https://twitter.com/muki68


 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje05.07.2014. u 14:02 - pre 118 meseci
Spisak donatora za sedam dana

"Vlada Srbije će u narednih sedam dana postaviti na svojoj internet adresi spisak svih pojedinačnih donatora koji su odvojili sredstva za pomoć ugroženima od poplava."
Premijer Srbije o donacijama za ugrožene od poplava. (Danas, 21. 5. 2014. godine)

Međutim, ni nakon više od 15 dana, na sajtu Vlade nema spiska donatora.
Neispunjeno obećanje predsednika Vlade Srbije.


http://www.istinomer.rs/stav/a...ije-ce-biti-javne-obnova-brza/
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje06.07.2014. u 07:06 - pre 118 meseci
Zar se drugačije i očekivalo?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje07.07.2014. u 15:15 - pre 118 meseci
Stranacki vojnici u akciji razbijanja malobrojnog protesta...

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje30.07.2014. u 18:30 - pre 117 meseci
Treba se pripremiti jer evo kakav djavo stiže iz Hrvatske:

 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.cpe.vektor.net.



+638 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje30.07.2014. u 21:26 - pre 117 meseci
Bice da je stigao, zurka :).
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
185.13.9.*



+395 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje30.07.2014. u 21:43 - pre 117 meseci
@wildone
Daj neki update kakva je sad situacija u Obrenovcu?

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.mediaworksit.net.



+47 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje31.07.2014. u 11:23 - pre 117 meseci
Pošto Obrenovca nema u medijima znači da je sve u redu

Obrenovac: Zaboravljeni grad
http://vimeo.com/102003718
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje31.07.2014. u 14:52 - pre 117 meseci
^^
Odličan video!

Tužno stanje, svaka priča na svoj način, ali svima je zajednično da još uvek nema neke konkretne pomoći, a što je još gore bilo kakava organizacija ili plan se ne vidi. Sve je u nekim obećanjima, evo samo što nije, samo da prođe donatorsaka konferencija, mora da se popiše u svakoj opšitini, e sad mora zakon, pa da skupština usvoji, onda će naravno ići period privikavanja na zakon, pa ne može to odmah da proradi

Koga mrzi da gleda celu emisiju, 2-3min od 39:27, mada ceo klip obiluje primerima ne funkionisanja države.

Bilo kakvog sistema jednostavno nema.
Neko je i pomenuo u klipu - pio, poreska, zdravstvo i ostale državne institucije niko od njih nema regulativu kako se ponašati, a po svemu sudeći nemaju ni sposobno ljudstvo koje bi moralo nešto da organizuje u ovakvoj situaciji.

Postavlja se i pitanje od kojih para su ljudi iz državnih firmi dobili pomoć, ako ne sme još uvek ništa da se deli?
Zašto se ne pruži pomoć i privatnom sektoru(ne mora novčano)?

Ljudi nisu svesni koliko je grad sjeban, čak i oni koji "žive" u njemu...
Biće vrlo nezgodno kad se ljudi osveste i vide septembar - i shvate glavni moto GOT-a

Nije loš ni ovaj link
http://www.istinomer.rs/stav/analize/obrenovac-daleko-od-srca/




 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.08.2014. u 21:38 - pre 117 meseci
Zanimljivo kako nije izveštavano da je ceo dan blokiran most na ulazu u grad.
Još uvek ne puštaju saobraćaj, traže da dođe neko iz vlade i pojasni neke stvari, do tada se neće pomerati.
Biće zanimljivo videti ko će preuzeti ovaj vruć krompir.
Samo par internet portala je u toku dana prenelo ovu vest i to vrlo šturo.
Tek večeras su počeli, kao da su se nadali da će se razići u toku dana.
Čak su na rts-u u beogradskoj hronici oko 18sati javili kako se saobraćaj u Obrenovcu normalno odvija, nikakvog pomena o protestu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.08.2014. u 22:33 - pre 117 meseci
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=104565

http://www.novosti.rs/vesti/be...ubari-traze-obecanih-2000-evra

http://www.naslovi.net/2014-08...-na-ulazu-u-obrenovac/11086399

Nije da nema vesti.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje01.08.2014. u 23:21 - pre 117 meseci
Covek rece da su se vesti pojavile tek veceras sto se i vidi iz linkova koje si postavio. Mediji su pod kontrolom. Zapitaj se da li je normalno da imas iz sata u sat clanke o: Stanijinim strijama, bizarnim ubistvima u Australiji ali nemas vest da je ceo dan blokiran Obrenovac.
Kada je objavljeno da je Mali prepisao doktorat, tek uvece su se osmelili pojedini mediji da objave vest. Znam da je B92 stidljivo postavio vest izmedju: "jeste li znali da cileanski skakavac skace 10m?" i "Top 10 guza holivuda." pa ga je nakon nekog vremena ipak uklonio.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje02.08.2014. u 06:49 - pre 117 meseci
Citat:
01. Avgust. 2014 | 21:26, Izvor : Studio B

A ja postavio 01.08.2014. u 21:38 posle 12 min.Iz mog ugla, informaciju koju sam dobio ovde na forumu

(saznao prvi put) imao sam obradjenu za 12 minuta.Gde to ima.Ni u FBI.:).Kada bi ti znao kave strasnije stvari se ne objavljuju

bilo bi šokova za space mad zone.Ovako mislim da ni milosevic nije mogao da blokira informacije,kako ovima uspeva:/?
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje03.08.2014. u 00:50 - pre 117 meseci
Evo 2 klipa od zadnja dva dana, da se vidi šta se dešava, pa procenite da li su nerealni zahtevi.

Velike probleme imaju i svi privatni preduzetnici, ali niko o tome ne priča(klip što je postavio axone)

Šta se danas stvarno dešavalo, ne znam.
Da pošto je blokiran i drugi most da su se ubrzo oba odblokirala.
Znam samo da kad sam dolazio iz bg oko 18 da je bilo dosta kola oko mosta, ljudi su bili na putu pored, dosta milicije i sugurno bar 6, 7 marica. Nisam primetio kamere.


Bombastični naslovi su u novinama kada se nešto "uradi" i kada je vreme za slikanje(uglavnom poluistine), a realnost je potpuno drugačija.
Niko još nije dobio ni dinar od donacija preko sms-a i ljudi koji su donirali na račun vlade?
Za ovo što su odredili kategorije, ne zna se tačno da li je to prva pomoć da se ljudi snađu kako je bio prvobitan plan, ili je za sanaciju objekata, da li je to konačna suma...I to kad će ljudi dobiti ne zna se, kažu u sredu prvih 70(ima preko 7000 zahteva)

Ima dosta očajnih, šetaju ih od vrata do vrata, stalno se pomeraju rokovi...nadam se samo da neće početi da pune crnu hroniku pošto je sve ovo vrlo blizu pucanja.





A da zaboravio sam, prošlo je skoro 3 meseca i niko više ne pominje nečiju odgovornost za ovo što se desilo...Za druge gradove ne znam, ali Obrenovac nije morao u ovom obimu da strada.
U stvari rečeno je ko je kriv - onaj odozgo, a svi ostali organi su uradili najbolje moguće
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Poplave u Srbiji i vanredno stanje03.08.2014. u 10:12 - pre 117 meseci
Citat:
ŽIKI:U stvari rečeno je ko je kriv - onaj odozgo, a svi ostali organi su uradili najbolje moguće

Molim te, budi precizan... Niko nije rekao da je Taj odozgo kriv, On je samo bio izvršilac! Irinej i Amfilohije su kao krivce označili gospodina/gospođicu Končitu i najavljenu gej-paradu u BG! :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Poplave u Srbiji i vanredno stanje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 235784 | Odgovora: 461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.