Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10548 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 09:01 - pre 120 meseci
Kako resavas problem brute force-a obzirom da ti Asterisk slusa na javnoj adresi?
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
static-78-25.nlnet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 10:58 - pre 120 meseci
Citat:
madmax-wifi
Neznam zasto ljudi stvaraju takve mitove kao... Telekom blokira portove, negleda blagonaklono na SIP itd...


Možda si ipak želeo da kažeš "hvala za password" - ali slučajno napisao ovo?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 13:08 - pre 120 meseci
Citat:
newtesla: Možda si ipak želeo da kažeš "hvala za password" - ali slučajno napisao ovo?

Ako si me ti zvao iz telekoma na fixni onda ti puno hvala.
Veruj mi ovaj pass sto si napisao ovde nisam ni stigao da probam.
Zvali me iz telekoma, iz neke sluzbe sto resava smetnje, prosledili im zahtev ovi sto rade u korisnickoj podrsci.
Pita me covek sta je problem ja mu kazem nema problema treba mi samo pass za moju konekciju i on kaze dobro nije problem prosledicu ti na mail lakse je tako nego da ti diktiram.
Eto to je cela prica, malo konfuzno ali je stvarno tako bilo.

Citat:
Informer: Kako resavas problem brute force-a obzirom da ti Asterisk slusa na javnoj adresi?

Nikako... :)
Asterisk koristim samo za privatne potrebe (ja, dalja i bliza rodbina i par prijatelja).
Izlaz ima samo na Vip a na vipu imam tolko minuta da mi svaki mesec propadne 3/4, ostali razgovori su sve u lokalu.
Fiksna linija mi je prikljucena na fritzbox i kad zovem neki broj fritzbox odredjuje dali ce poziv uputiti na fixnu liniju ili Asterisk, tako sam iskljucio mogucnost za nabijanje racuna na fixnom, tako sam namestio i kod rodbine, prijatelja....

Otvoreni su samo portovi UDP 5060 i TCP 10000-20000.
Portu 80 i 22 mogu pristupiti samo iz lokala kad se prikljucim na VPN, ako mi zatreba za SMS, USSD ili da nesto podesim preko weba ili terminala.
Za sada nisam primetio da je neko nesto pokusavao.
Dosta sam nov u svemu tome tako da ne znam ni gde to da pratim a nemam ni ideju kako da ga zastitim, razmisljao sam o tome jel voleo bih u nekoj buducnosti kupiti i kartice pa da mi fixna linija ulazi direktno u Asterisk.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 13:20 - pre 120 meseci
Pa pazi, retko ko ima ideju kako da se zastiti u potpunosti (osim VPN-om) pa te zato i pitam :)

Citat:
madmax-wifi: Portu 80 i 22 mogu pristupiti samo iz lokala kad se prikljucim na VPN, ako mi zatreba za SMS, USSD ili da nesto podesim preko weba ili terminala.


Za ovo mozes da koristis Bria softver. On podrzava SMS a USSD mozes da guras kroz odgovarajucu extenziju kao SMS :)

Citat:
Za sada nisam primetio da je neko nesto pokusavao.


Veruj mi da sigurno na svakih 30 minuta imas po nekog kineza koji kad provali da ti je otvoren 5060 pokusava do besvesti da se poveze raznim generickim kombinacijama extenzija/lozinka.

Pogledaj u Asterisk log fajlu. Postoje neka resenja koja, npr, skeniraju log pa ako primete da je neko vise od X puta u roku od Y sekundi neuspesno da se poveze dodaje njegovu IP adresu u firewall i stavlja 'drop' akciju. Ali, nista to nije efikasno kao VPN :)
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 13:40 - pre 120 meseci
Extenzije nisu u standardnom nizu a pass velika slova mala slova, brojevi, sve preko 10 karaktera... uh velik je to posao...
Ako samo tako moze onda nemam brige...
To je onda isto kao u mikrotiku u logu kad vidim da stalno neko pokusava da udje za 7god kolko koristim niko jos nije uspeo...

Za VPN to bi bilo extra da je izvodljivo ali nemogu posto je vecina lokala na udaljenim lokacijama...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 13:55 - pre 120 meseci
Nismo se razumeli. Nisam ja mislio da ce neko da prodje. Sa generickim lozinkama i extenzijama nece proci nikad ako si sve postavio kako treba tako da tu sekiracije nema. Problem je u tome sto oni ne odustaju lako. Kad ti se nakaci jedan taj ne odustaje dosta dugo. U medjuvremenu se pojavi njih jos nekoliko koji pocnu da rade isto to pocnu da ti guse i link i racunar i puni se log... i tako to :)
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
static-78-25.nlnet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 15:32 - pre 120 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
newtesla: Možda si ipak želeo da kažeš "hvala za password" - ali slučajno napisao ovo?

Ako si me ti zvao iz telekoma na fixni onda ti puno hvala.
Veruj mi ovaj pass sto si napisao ovde nisam ni stigao da probam.
Zvali me iz telekoma, iz neke sluzbe sto resava smetnje, prosledili im zahtev ovi sto rade u korisnickoj podrsci.
Pita me covek sta je problem ja mu kazem nema problema treba mi samo pass za moju konekciju i on kaze dobro nije problem prosledicu ti na mail lakse je tako nego da ti diktiram.
Eto to je cela prica, malo konfuzno ali je stvarno tako bilo.




...to se u narodu zove "fala ti, al' nisi mi ni treb'o".
===

Što li si samo onda došao na forum, ako ti je provajder bio dovoljan?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?06.05.2014. u 15:56 - pre 120 meseci
Citat:
newtesla: ...to se u narodu zove "fala ti, al' nisi mi ni treb'o".
===

Što li si samo onda došao na forum, ako ti je provajder bio dovoljan?

Nisi upravu druze, lepo sam rekao da mi je stiglo takodje brzo legalno resenje Moj Pass.

Evo da potvrdim svima malopre sam probao.
newtesl-in user i pass radi.
Code:

user: [email protected]
pass: b143f24eedb41


Posto meni nije potreban, eto da nekazes ovo ono... Ja ti se licno Zahvaljujem u ime onih kojima ovo treba a nisu uspeli ili neuspevaju da dobiju.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
static-78-170.nlnet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?07.05.2014. u 09:29 - pre 120 meseci
...i tri primerka poštom...

(podešeno je da jedan password može da koristi neograničen broj korisnika)

A inače: kad provedeš u komunikacijama onoliko koliko ja - postane ti jasno da "odakle ti ideja da Telekom gleda blagonaklono na SIP" nije produkt paranoje
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i Telekomov HG532e u bridzu - Kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10548 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.