Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedostatak tolerancije

[es] :: Predlozi i pitanja :: Nedostatak tolerancije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)

[ Pregleda: 3869 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Nedostatak tolerancije18.04.2014. u 23:20 - pre 121 meseci
Član sam ES od 2005. godine. U poslednje vreme se ne slažem sa administracijom foruma. Često mi teme i postovi budu prebačeni tamo gde ne želim da budu. Verovatno sam promašio vrstu foruma koja mi treba sa odgovarajućim temama. Ono u šta sam siguran je da nismo svi jednaki odnosno da je stepen tolerancije različit. Kako god bilo, poslaću mejl za promenu lozinke na nepostojeću adresu. I dalje ću posećivati ES kao posmatrač ali ne učesnik. Hvala na druženju!
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije18.04.2014. u 23:51 - pre 121 meseci
Ne bih rekao da je ovakav problem lako podnošljiv... ne, ne.. ovo se mora izneti u javnost. Na RTS1.
about:networking
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije19.04.2014. u 00:10 - pre 121 meseci
A umeju ovde moderatorske odluke da budu... iritantne, al ajd sad...
Iako se kaze 'daj coveku vlast, pa ces videti kakav je', realno - od tog saznanja nema(s) bas neke koristi.

Moja preporuka svima koji su sa pravom ljuti, jeste: MZ na ignore i sve ce onda biti ok.
 
+2

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije19.04.2014. u 01:54 - pre 121 meseci
Pozdrav.
Ko je prošao pakleni put od subverzivnog člana do subverzivnog
moderatora ili vlasnika nekog internet prostora, zna obe strane priče
administriranja i donošenja odluka, pa i isterivanja pravde.
Ne znam za ostale, ali takvi, kad se umore i od prekomernih pobuna i od
prekomerne tolerancije, više im nije ni do kakvih suđenja, niti pak
osuda tuđeg rada.
Eto, samo jednog srednjeg ugla, mada u principu ne volim sredinu, osim
kad na svojoj koži osetim razne krajnosti.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije19.04.2014. u 15:55 - pre 121 meseci
Citat:
IUOP_1:
A umeju ovde moderatorske odluke da budu... iritantne, al ajd sad...
Iako se kaze 'daj coveku vlast, pa ces videti kakav je', realno - od tog saznanja nema(s) bas neke koristi.

Moja preporuka svima koji su sa pravom ljuti, jeste: MZ na ignore i sve ce onda biti ok.


+1
 
+2

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije29.04.2014. u 00:12 - pre 121 meseci
Kada tema krene drugim tokom od onog kakvim ga je zamislio postavljac teme, ili ako postoje opravdane indicije da ce tok teme vac na samom njenom pocetku biti sporan, normalno je da se takva tema premestiti na neko drugo mesto, .

I jos nesto, a vrlo bitno. Postavljaci teme na forumu neretko misle da su bas oni iskljucivi "vlasnici" postavljene teme i u tome grese. Onog momenta kada je tema postavljena javno, njen postavljac prestaje da bude njen vlasnik. Pravo vlasnistva nad temom preuzimaju diskutanti.

Na moderatoru je samo da proceni "ustavnost" diskusija i da po potrebi odreaguje.

 
0

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije16.10.2014. u 05:32 - pre 115 meseci
Pravo moderatora nije u tome da neargumentovano osuđuje nekog učesnika u delu na koji se odnosi tema
jer ovde se postavljaju i takva pitanja i dileme na koje treba dati ispravne odgovore, a moderator bi trebalo
da pri tom bude samo ravnopravan učesnik, a ne učesnik s pravom nasilja.
Mnoge teme su ovde zatvorene bez opravdanog razloga. Nekorektno ponašanje pojedinih učesnika nije nikako
osnov za zatvaranje tema.
Takođe su zatvarane i teme na koje moderatori zajedno sa svojim istomošljenicima nisu uspeli da daju
argumentovane odgovore na pitanja pokrenuta temom. Učesnici koji su nezadovoljni dobijenim odgovorima
proglašavaju se trolovima ili su banovani iako je očigledno da ti odgovori nisu pravi ili njihovi autori se ne
trude da to pokažu.
Također se ne vodi dovoljno računa o učesnicima koji svode raspravu na lični plan, odnosno toleriše se razvoj
nepoželjnog ponašanja umesto da se takav razvoj u startu onemogući opomenom ili na drugi način.
Činjenica je da se na nekim temama po ko zna koji put razglabaju svaštarije, a neke druge se preterano strogo
"čuvaju" od "trolova" ili "neprijatelja" nauke neispravnim postupcima od kojih je najgori zatvaranje teme.

Elitesecurity je izuzetan forum i ne treba dozvoljavati da ide iz jedne u drugu krajnost jer su obe nepoželjne.
 
+3

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Nedostatak tolerancije16.10.2014. u 09:39 - pre 115 meseci
Bez navodjenja konkretnih tema, ucesnika i desavanja, sve su to samo prazne price.
 
+4

[es] :: Predlozi i pitanja :: Nedostatak tolerancije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)

[ Pregleda: 3869 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.