Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze

[ Pregleda: 1607 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peraja
ivica vuković
hrvatska

Član broj: 69230
Poruke: 130
195.182.46.*



+1 Profil

icon Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze14.04.2014. u 08:34 - pre 121 meseci
Imam problem sa dotičnim pojačalom jer ne prebacuje ulaze tj.ostao je blokiran na nekima koji rade uvjek bez obzira šta odabrao sa tipkama.
Da to malo bolje objasnim,na ulaz tuner bio je priključen tuner i taj je ulaz odjednom prestao da radi ali ako se tuner spoji na aux ulaz onda radi.Taj aux uvjek radi bez obzira koji se ulaz odabere sa tipkama(ledice se pale koje označavaju da se uključuje npr cd,phono,dec ali ne prebacuje na te ulaze).
Čeprkajući tako posumnjao sam da neki od ic preklopnika TC9163 nisu u redu tj.da je neki pregoren pa da narušava kompletnu situaciju.Izvadio sam ih sva 3 ,stavio podnožje i po redu ubadao na poziciju koja preklapa samo određenu grupu ulaza ali i dalje ostaje blokiran samo na jednom ulazu.
Znači nije do samih ic-ova.Integrirci imaju napajanja +14v,-14v i 3 upravljačke linije CLK,DATA,STROBE i tu nemam nikakvog napona.Nemam baš puno iskustva sa tim digitalnim upravljanjima ali predpostavljam da bi napon na tim pinovima morao biti 5v,ako ne konstantno onda makar onaj trenutak kad se prebaci neki drugi ulaz.Međutim na tim pinovima nikada nema nikakvog napona.Posumjnao sam da ne dolaze ti naponi od procesora,ali nemam sheme i teško je to pratiti.Eto ako netko ima shemu dobro bi mi došla i bilo koji savjet ako je neko imao ovakav problem
peraja
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze14.04.2014. u 10:41 - pre 121 meseci
Ako pogledaš datasheet od TC9163, primetićeš da u "mirnom" stanju, na CLK, DATA i STROBE pinovima imaš nizak logički nivo (0V).
Nađi nekog prijatelja koji se bakće digitalijom da ti pripomogne pošto sa običnim instrumentom nema šanse da vidiš šta se na tim pinovima događa kada/ako procesor komunicira sa tim preklopnicima.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

kudkoji
novi sad

Član broj: 307443
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze31.05.2014. u 18:02 - pre 119 meseci
proveri otpore na CLK, DATA i STROBE koji su veza izmedju procesora i selektora ulaza. Na iskljucenom uredjaju proveri otpor imedju CLK, DATA i STROBE na preklopniku i mase. Mozda te samo zeza flet kabel sa konenkorima :) , i do se deshavalo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kenwood A-93 ne prebacuje ulaze

[ Pregleda: 1607 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.