Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?

[es] :: SOHO Networking :: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10042 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?07.04.2014. u 20:14 - pre 121 meseci
Danas sam dobio mejl sa sledećom sadržinom:

To our Dyn free hostname users:
For the last 15 years, all of us at Dyn have taken pride in offering you and millions of others a free version of our Dynamic DNS Pro product. What was originally a product built for a small group of users has blossomed into an exciting technology used around the world.
That is why with mixed emotions we are notifying you that in 30 days, we will be ending our free hostname program. This change in the business will allow us to invest in our customer support teams, Internet infrastructure, and platform security so that we can continue to strive to deliver an exceptional customer experience for our paying customers.

Šta su besplatne alternative? Razmišljao sam i o plaćanju, ali sa trenutnim potrebaama, na nivou povezivanej jednom ili nijednom mesečno, plaćanje nije opcija.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?07.04.2014. u 20:21 - pre 121 meseci
Dobio i ja mejlove za oba fraj naloga ali sam odavno prešao na TeamViewer pa me ovo ne pogađa previše. Neće da se ovajde od mojih para. ;) Ko ne može tako a potrebno mu je, može i da odvoji malo para.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?07.04.2014. u 20:36 - pre 121 meseci
http://freedns.afraid.org/
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?07.04.2014. u 20:39 - pre 121 meseci
no-ip.org ?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?07.04.2014. u 23:50 - pre 121 meseci
Dobio i ja, i definitivno placam pro varijantu.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 00:15 - pre 121 meseci
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 07:38 - pre 121 meseci
"no-ip" + "OpenDNS" + "DNS-O-MATIC" = moja dobitna kombinacija :)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 07:49 - pre 121 meseci
Citat:
bachi:
no-ip.org ?


I ja ovo preporučujem. Šta više, već dve godine im i plaćam.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 07:52 - pre 121 meseci
Citat:
goranvuc:
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.


I onda kad god ti se promeni IP adresa ideš u cPanel i sve ručno menjaš u DNS tabelama?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 08:01 - pre 121 meseci
Citat:
madamov:
Citat:
bachi:
no-ip.org ?


I ja ovo preporučujem. Šta više, već dve godine im i plaćam.

Jedino je smor što za besplatne naloge moraš jednom mesečno da klikneš da javiš da si "živ", inače ti privremeno obustave host, pa ko zaboravi...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 08:29 - pre 121 meseci
Hm, tako je bilo i sa DynDNS a onda su promenili mišljenje. Ko zna, možda neće da ostanu usamljeni.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 08:54 - pre 121 meseci
Citat:
madamov:
Citat:
goranvuc:
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.


I onda kad god ti se promeni IP adresa ideš u cPanel i sve ručno menjaš u DNS tabelama?


Pa lepo sam naveo da imaju dynDNS, kreiras poddomen i definises da je dinamicki, a onda preko klijent aplikacije ili API-ja (neki ruteri takodje podrzavaju namecheap) dinamicki osvezavas adresu, kao i kod No-IP npr. (samo NO-IP trazi kad je besplatno onu potvrdu s vremena na vreme...).

Da napomenem da i ja idem preko DNSomatica i koristim klijent aplikaciju koja azurira preko njega namecheap poddomen. Stvar radi savrseno, a nista ne kosta...

P.S. Nisam njihov komercijalista, samo sam hteo da podelim, ko shvati o cemu se radi bice mi zahvalan...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 09:20 - pre 121 meseci
Na freedns.afraid.org dobijete url koji stavite u cron i na svakih n minuta se osvežava IP. nema potrebe za nikakvom aplikacijom i ručnim kliktanjem.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 09:28 - pre 121 meseci
Citat:
jablan: Na freedns.afraid.org dobijete url koji stavite u cron i na svakih n minuta se osvežava IP. nema potrebe za nikakvom aplikacijom i ručnim kliktanjem.


Da li ima nesto poput ovoga sto navodis (cron + url koji se izvrsava) za windows masine (moji klijenti uglavnom imaju windows), ili bi to proslo i najobicnijim *.bat ili *.vbs skriptom koji bi isao kroz sheduled task?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 10:17 - pre 121 meseci
Mislim da ima curl i wget za windows pa da ih zoveš iz batch fajla, a ima i stranica sa masom nekih dedicated klijenata, baci pogled: http://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php

Ne mogu ništa iz iskustva da ti kažem pošto windows uspešno izbegavam već 7-8 godina, ali sigurno ima veliki izbor. :)
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 11:30 - pre 121 meseci
Ako vam ne treba domen, poor man rjesenje je da neki svoj postojeci sajt gurnete skriptu koja prima GET zahtjev sa nekim predefinisanim parametrom i onda pamti adresu odakle je zahtjev dosao u obican .txt fajl. Onda samo napravite skriptu koja cita tu adresu iz fajla i radi redirekt na nju.

Npr. mojdomen.com/lokal.php radi redirekt na 123.123.123.123. Nije za neke ozbiljne upotrebe, ali za privatne svrhe nekog dev servera sa ssh pristupom moze fino da posluzi. Na server strani u lokalu imam skriptu koja se iz crona poziva svakih sat i curlom gadja skriptu na postojecem domenu.

 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 11:56 - pre 121 meseci
Citat:
calexx: Hm, tako je bilo i sa DynDNS a onda su promenili mišljenje. Ko zna, možda neće da ostanu usamljeni.

Ne brini... nekima zajednica pomaže da budu to što jesu (kroz prijavljivanje nxdomain-ova, malicioznih sajtova itd) i tako im otplaćuju što imaju besplatme usluge... neki rečunaju da će da klijenti da uvide da su im servisi dobri pa će da uplate koju kintu da imaju još neke opcije(i ovo e-plaćanje nije više kod nas misaona imenica)...
Što se tiče No-IPa mene su smarali jednom mesečno sa tim mejlovima, nekad mi brisali pa ja napravim novi domen za par minuta jer mi ostane nalog (ne brišu ga) kad jednom... stigao mejl da se izjasnim zašto ne želim da kupim njihove usluge? Ja im lepo napisao da radim za humanitarno udruženje građana i da nemamo para od tada mi više nisu pisali...
Uvek će biti besplatnih jer će neko koristiti takvu mogućnost da se probije na tržište i izreklamira...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 12:00 - pre 121 meseci
Citat:
jablan:
Mislim da ima curl i wget za windows pa da ih zoveš iz batch fajla, a ima i stranica sa masom nekih dedicated klijenata, baci pogled: http://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php

Ne mogu ništa iz iskustva da ti kažem pošto windows uspešno izbegavam već 7-8 godina, ali sigurno ima veliki izbor. :)

Ne treba ti windows kada 99% rutera naših provajdera ima opciju "Custom" pod Dynamic DNS pa se potrudiš da nađeš na netu link za update i podesiš parametre... ruteri su uglavnom "linux based" čak i Huawei:)
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 14:04 - pre 121 meseci
skoro svaki ruter ima dyndns opciju. ako imate svoj server na netu, mozete njega da gadjate i dinamicki apdejtujete sopstveni domen.
jedino sto je malo problematicno za bezbednost servera, pa treba voditi racuna...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?08.04.2014. u 18:52 - pre 121 meseci
Koristio sam DynDNS po inerciji jer sam to prvo registrovao, ali i ovi besplatni su za privatne potrebe - vise nego odlicni... jedino sto sad moram se cimam i menjam rucno na svakom ruteru i mestu... :/


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: DynDNS obustavlja besplatne servise, alternative?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10042 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.