Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Geogebra ne radi dobro

[es] :: Matematika :: Geogebra ne radi dobro

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zagor_te_nej
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 299969
Poruke: 12
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Geogebra ne radi dobro03.04.2014. u 17:36 - pre 121 meseci
poštovane kolege zanima me zna li neko šta se dešava sa sajtom geogebra.
http://www.alas.matf.bg.ac.rs/~geogebra/materijali.html
Naime za januarski ispitni rok sam normalno koristio njihove
Elektronske lekcije o diferencijalnim jednačinama
Sada za drugi deo tog ispita bi mi dobro došle njihove lekcije iz Laplasovih transformacija ali
mi se u brouzeru javlja poruka

Not Found

The requested URL /~ml08047/master was not found on this server.
Apache/2.2.16 (Debian) Server at alas.matf.bg.ac.rs Port 80

zanima me da li je kvar kod njih ili kod mene,pošto mi sve ostalo normalno radi uključujući i ostale lekcije sa geogebre
Hvala

[Ovu poruku je menjao zagor_te_nej dana 03.04.2014. u 19:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Geogebra ne radi dobro03.04.2014. u 18:25 - pre 121 meseci
Server alas je pao pre izvesnog vremena. Imas obavestenje na dnu stranice alas.matf.bg.ac.rs
Citat:

Server Alas

Postovane koleginice,
Postovane kolege,

Na serveru Alas je je doslo do ozbiljnog fizickog ostecenja diska.

Kontaktirali smo firme koje se profesionalno bave spasavanjem podataka i prema njihovoj proceni, na zalost, ne postoji mogucnost za oporavak podataka u ovom slucaju.

Ovo je vec 3-4 ozbiljnija havarija na serveru Alas u poslednje 2 godine sto je za posledicu imalo da ostanemo bez rezervne kopije.

Zbog zastoja kod visih instanci (Ministarstvo) nismo dobili narucenu opremu koja bi nam obezbedila bekap jer su sve ostale opcije vec istrosene.

Trenutno smo u procesu vracanja sto je vise moguce podataka sa diskova koji su ranije osteceni i kako stvari stoje, veliki deo podataka iz licnih direktorijuma bice vracen, ali baze podataka, mejlovi i lozinke nece biti vraceni. Podaci koje za sada mozemo vratiti datiraju s kraja 2012. godine.

Zbog svega navedenog lozinke korisnika koji se loguju i na Hipatiju bice resetovane na njihove maticne brojeve uz savet da se sto pre promene, a svi ostali korisnici koji zele da ponovo koriste naloge, potrebno je da se pojave u nekom momentu na Fakultetu kako bi se resetovale lozinke. Slicno, korisnici koji zele da obnove nalog za MySQL bazu treba da potraze pomoc na Fakultetu.

Izvinjavamo se svima na neprijatnosti, ali radimo sve sto je u nasoj mogucnosti u postojecim okolnostima da se problem sto pre resi, kao i na prevenciji slicnih desavanja u buducnosti.

Zahvaljujemo na strpljenu i razumevanju.


Konkretno ovde, ti si isao na prezentaciju studenta ml08047, nesto sto je on radio na masteru u okviru nekog predmeta, al posto su vraceni podaci sa kraja 2012 godine onda ovi podaci koji tebe interesuju nisu sacuvani (jer su novije prirode).
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

zagor_te_nej
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 299969
Poruke: 12
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Geogebra ne radi dobro03.04.2014. u 18:54 - pre 121 meseci
a,hvala
nadam se da će to popraviti jer je prezentacija odlična
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Geogebra ne radi dobro

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.