Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stopa nezaposlenosti u Srbiji

[es] :: Ekonomija :: Stopa nezaposlenosti u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11003 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji17.03.2014. u 12:39 - pre 122 meseci
^Bilo je takvih sličnih mudrolija u istoriji. Bilo je i rešenja tipa "metak u čelo".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji17.03.2014. u 13:27 - pre 122 meseci
zbog toga sto ne postoji demokratija, danas su ekonomski najjaci
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
80.93.235.*



+395 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji17.03.2014. u 15:08 - pre 122 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
deerbeer:Pa i sve da izuzmemo biro i ostalo , onako kako je @tosic napisao je jedino ispravno.
Ne može biti ispravno, ni približno jer je zaobišao ogromnu populaciju poljoprivrednih proizvođača. Dakle, neko ko ima plodno zemljište u vlasništvu, obrađuje tu zemlju, (i / ili se bavi i stočastvom), i živi od toga, nikako ne može da se računa kao nezaposlen. A kao što znamo, na selu čitave porodice žive od zemlje.

A da ne pominjem "sitnice" gde student može (ili ne mora) biti zaposlen

Moze, placanjem poreza. i to se racuna . Ne mora obavezno biti penziono - socijalno

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.110.7.109.rev.sfr.net.



+1622 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji17.03.2014. u 15:31 - pre 122 meseci
Minimum 50% serbijanske radno sposobne populacije duva u prste i jedva ceka da umre da se "spasi". Sve drugo je laz.

Ako smem da dodam, ceo svet trosi vise nego sto proizvodi i svi zive na tudji racun gde god stignu i dokle god mogu, da nije tako - davno bismo pocrkali od gladi.

Azija - 3 milijarde ljudi se hrani direktno od prodaje marihuane i heroina, 1.5 milijarda radi za kikiriki-semenke.
Afrika - 1.2 milijarde ljudi crkava, dnevno umire 50.000 od gladi.
J. Amerika - 500 miliona ljudi isto jede vnago.

S. Amerika, Evropa, Australija - famozna 1 milijarda koja "zivi od rada".
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji17.03.2014. u 17:06 - pre 122 meseci
Citat:
CoyoteKG:
zbog toga sto ne postoji demokratija, danas su ekonomski najjaci

Nema to veze s demokratijom oni su najjaci zato sto uce na greskama i ne ponavljaju ni svoje ni tudje.
Ne udaraju glavom u zid 1000 puta kao mi nadajuci se da ce im bar jednom i uspeti da prodju
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji21.03.2014. u 07:34 - pre 122 meseci
Citat:
"Biro" nema nikakve veze.
Stopu (ne)zaposlenosti računa Zavod za statistiku, na osnovu anketa i po preporučenoj metodologiji Međunarodne organizacije rada, kao i svuda u svetu.

Upravo tako. Verovali ili ne statistika se kod nas ne vodi po nekim našim srbistanskim pravilima, već po uputstvima EUROSTAT- a, znači kao i u krštenom delu sveta. Problem je u našem radnom zakonodavstvu i opštem haosu na tržištu rada, gde se ne zna više ko je gde i kako prijavljen. Ugovor o delu, rad na određeno vreme, ugovor o privremenim i povremenim poslovima i budi-bog-s-nama. Trebalo bi da budu moguće samo dve kategorije:zaposlen i uredno prijavljen pa makar i na 1 dan, i nezaposlen. Sve ostalo je sprdačina. Ja sam sad recimo trenutno angažovan na određeno vreme, po nekom ugovoru po kome mi se uplaćuju doprinosi, a u isto vreme se javljam na Biro i vodim kao nezaposlen.
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji21.03.2014. u 07:47 - pre 122 meseci
Citat:
Neku pricu sam cuo da su Kinezi rade na tome datakve poljoprivrednike koji gaje samo da prezive, ne doprinose drzavi, nego su tu "nit smrde nit mirisu" da potrpaju u neke novonapravljene gradove kapaciteta od par miliona stanovnika.
Zaposle ih po fabrikama, daju im stanove, a oduzmu to zemljiste koje i ne koriste kako treba...
Ovako ce da rade za platu, da placaju porez, da kupuju hranu, ne da proizvode, pa samim tim i placaju porez na promet...

Zvuci kao dobra ideja :)
Mozda budu nezadovoljni prvih 40 godina dok ta generacija ne poumire, ali na nekom dugorocnom planu deluje kao dobra ideja


I što je najvažnije skroz je demokratski i u duhu slobodnog tržišta i Laissez faire. Možda bi i mi trebali tako. Mislim, napravimo neki centar, koji će da donosi takve odluke, ko će gde da živi i šta će da radi, i gde će šta da se proizvodi. Zvuči kao dobitna strategija;)
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji21.03.2014. u 12:19 - pre 122 meseci
Citat:
Metodološki problemi se uočavaju i kod evidentiranja nezaposlenosti. Statistika neće prepoznati nezaposlenog samo po osnovu činjenice da je on bez posla i primanja. Nezaposlen mora pokazati da je u prethodnih mesec dana aktivno tražio posao. Statistika tako s pravom izbacuje iz sistema razmažene lenjivce. Sa njima međutim, statistika izbacuje i one rezignirane i deprimirane nesretnike koji su izgubili svaku nadu, i odustali od uzaludnih konkursa i obijanja pragova u potrazi za poslom. Njih više nema u statistici nezaposlenih. Za državu i njenu statistiku je najbolje da neko ko je nezaposlen posao ni ne traži.


Varljiva statistika zaposlenosti
http://nkatic.wordpress.com/20...ljiva-statistika-zaposlenosti/
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Stopa nezaposlenosti u Srbiji21.03.2014. u 17:51 - pre 122 meseci
Citat:
zlobnino1:
Citat:
Neku pricu sam cuo da su Kinezi rade na tome datakve poljoprivrednike koji gaje samo da prezive, ne doprinose drzavi, nego su tu "nit smrde nit mirisu" da potrpaju u neke novonapravljene gradove kapaciteta od par miliona stanovnika.
Zaposle ih po fabrikama, daju im stanove, a oduzmu to zemljiste koje i ne koriste kako treba...
Ovako ce da rade za platu, da placaju porez, da kupuju hranu, ne da proizvode, pa samim tim i placaju porez na promet...

Zvuci kao dobra ideja :)
Mozda budu nezadovoljni prvih 40 godina dok ta generacija ne poumire, ali na nekom dugorocnom planu deluje kao dobra ideja


I što je najvažnije skroz je demokratski i u duhu slobodnog tržišta i Laissez faire. Možda bi i mi trebali tako. Mislim, napravimo neki centar, koji će da donosi takve odluke, ko će gde da živi i šta će da radi, i gde će šta da se proizvodi. Zvuči kao dobitna strategija;)


Nije metak u celo, nego porez na drzanje domacih zivotinja, pa ko nema para da placa nece ni da drzi. I onda ce otici u grad, dobiti posao i stan umesto da crkne od gladi na selu. Niko ljude ne tera da se sele sa sela u Beograd, sami idu u potrazi za poslom. Tako i ovo, samo sto Kinezi projektuju svoju politiku za sledecih 50g a vlast u Srbiji ne interesuje nista osim same vlasti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Stopa nezaposlenosti u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11003 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.