Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

[es] :: Advocacy :: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36476 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 00:28 - pre 122 meseci
Ljigavo, ljigavo...

Citat:
Changes to supported content types in the Nokia Store

With the growing business opportunities available on the Asha and Windows Phone platforms, we have been reviewing our developer content programs to see how we can maximize our support to you, our developers. As a result of this review, we have decided to focus our support and investment in new content toward Asha and Windows Phone. Over the next few months we will be transitioning our active developer support away from Symbian and MeeGo

....

The Symbian Signed program will also close on January 1, 2014. If you have any unused paid technical support tickets, you may use them for Windows Phone or Asha developer support.

...

Best regards,

The Nokia Developer Team


Posle ove ljigavštine u kojoj se najbrutalnijim i najljigavijim eufemizmom govori developerima da ga malo popuše, oni očekuju da im se neko vrati na njihove aše i vindoze?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 02:08 - pre 122 meseci
Citat:
pisac: oni očekuju da im se neko vrati na njihove aše i vindoze?

Ne vjerujem ja da oni ocekuju nesto od nostalgicnih "povratnika", vec mislim da uglavnom ciljaju na privlacenje musterija necim drugim osim nostalgijom.

Takvi kao ti, koji kupe jedan telefon i nastoje da ga koriste 10 godina, su za Nokiu ili bilo koju drugu firmu koja pravi mobilne telefone apsolutno neinteresantni, i sto je ta vasa "vjernost" duza to ste za tu firmu nebitniji i bezvezniji, jer danas proizvodjaci mobilnih aparate ne zive od onih koji kupe jedan telefon jednom u 10 godina, nego od onih sto ih kupuju na svakih pola godine.
Dok ti za 10 godina kupis jedan telefon od €200 koji tebi "vrsi pos'o", to tinejdzer koji igra Angry Birds za isti period potrosi €5000 na telefone.
Znaci, ti kao "stara i vjerna musterija" za Nokiu imas vrednost od 1/25 bubuljicavog tinejdzera, tj. bubuljicavi tinejdzer vredi ko 25 takvih kao ti.
Prema tome, za Nokiu si ti, spram nekog bubuljicavog tinejdzera, apsolutno nebitnan, zadnja rupa na svirali, 13. prase... itd.
I sto duze budes "ostajao vjeran" starim Nokia aparatima i OS-ovima to ce se i tvoja bitnost za Nokiu smanjivati, pa je uopste besmisleno pozivati se na tu "vjernost".





 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 02:58 - pre 122 meseci
@Odini
Vidiš, ono gore što sam citirao je pisano developerima a ne kupcima, pa ne znam zašto tu pominješ mene i bubuljice?

Nego, od onoga što redovno pišeš više me čudi ko je taj koji ti munjevito skalno klikće pluseve na svako zajedljivo prosipanje koje otreseš na forumu .

Citat:
bakara: Recimo, dva, tri primera koja koristim svakodnevno:
- pozivanje nekog broja iz imenika preko android dialera i na nokijin nacin....neuporedivo brze!
- calculator...ogromni tasteri, jako brzo se kuca
- viber...najzgodniji nacin komunikacije...opet ekstremno brzo mozes kucati.


- Viber ima i za simbian, ali me nije zanimalo takvo nešto jer ne koristim Internet preko 3G.
- Kalkulator... su si u pravu, verovatno je brže kucanje na velikom tačskrinu kada telefon držiš u drugoj ruci ili na stolu. Ali opet to nije stvar simbiana nego tačskrina, odnosno može taj kalkulator (ili šta god slično) da se napravi i za simbian (ako već nije). U stvari sada više ne može jer je Nokia odlučila da to spreči tako što će developere da poubija.
- A kako funkcioniše taj famozni android dialer?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 05:45 - pre 122 meseci
Ni meni se ne dopada što su proizvođači ubili fizičku tastaturu na telefonima. Mislim da jedino Blackberry pravi flagship modele sa tastaturom (ako nije već umro). Jbg tako je kako je, tržišna demokratija...

Ja mogu da ti preporučim http://mobilnisvet.com/mobilni...y-Ericsson/Xperia-pro-MK16i/1/ koji ja koristim, kao neko prelazno rešenje, ili neki sličan model od Motorole ili HTC. Jbg.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 06:45 - pre 122 meseci
Citat:
Odin D.:
... Dok ti za 10 godina kupis jedan telefon od €200 koji tebi "vrsi pos'o", to tinejdzer koji igra Angry Birds za isti period potrosi €5000 na telefone.

Niko nije lud pa da misli da je simbian bolji, ali sa moje strane uopste nije besmisleno trositi 200e umesto 5000e ako ti radi posao :)


[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 26.03.2014. u 09:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 07:25 - pre 122 meseci
Citat:
jablan:Ni meni se ne dopada što su proizvođači ubili fizičku tastaturu na telefonima.
I ja se ovde slažem. Ali, problem se manifastuje samo i jedino na jakom suncu - a baš tada treba da otkucaš broj koji nemaš u imeniku i ne možš da ga aktiviraš glasom. Ipak, ako bi zadržali tastaturu, ekran bi morao biti mnogo manji. Ili slajder varijanta, koja sama po sebi nosi gomilu drugih problema, i naravno fizički deblji i teži telefon.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 09:44 - pre 122 meseci
Citat:
@Odini
Vidiš, ono gore što sam citirao je pisano developerima a ne kupcima, pa ne znam zašto tu pominješ mene i bubuljice?

Nego, od onoga što redovno pišeš više me čudi ko je taj koji ti munjevito skalno klikće pluseve na svako zajedljivo prosipanje koje otreseš na forumu .

Ne znam za ostale pluseve, ali ponosni vlasnik tog plusa koji te toliko žulja sam ja. Eto, čisto da možeš mirno da spavaš :)

A razlog tom plusu je taj što je Odin kao po običaju vrlo efektno i u par rečenica ubo suštinu. To što je rekao za consumere, važi i za developere, jer je to uzajamno povezano. Consumeri su rekli svoje što se tiče toga kakve uređaje žele da koriste. Nekome se to možda dopada, nekome ne, ali je činjenica da je touch + touch aware OS postao standard na tržištu i da je to ono na šta consumeri žele da troše novac. I to je jedino bitno za kompaniju koja se bavi proizvodnjom mobilnih telefona. Tako da, nema nikakvog ekonomskog smisla pružati support developerima koji bi radili za platformu koja se više jednostavno ne prodaje ili čini mizeran proces tržišta, jer znaš, taj support ipak košta dosta para. Jednostavno, i developeri kao i svi ostali, moraju da se prilagode tržištu. Možda bih i ja voleo da i dalje programiram za C-64, ali se ne bih leba najeo kada bih to radio. Mada, niko mi ne brani da to radim, ali da ja sad očekujem podršku za tako nešto bi bilo potpuno idiotski.
Citat:
Niko nije lud pa da misli da je simbian bolji, ali sa moje strane uopste nije besmisleno trositi 200e umesto 5000e ako ti radi posao :)

Naravno, kao ni gledano iz ugla bilo kog consumera kome jedan telefon od 200 evra radi posao godinama. Međutim, gledano iz ugla kompanije koja te proizvode prodaje, mnogo su im smisleniji consumeri koji za to vreme potroše 5.000 evra.
Citat:
I ja se ovde slažem. Ali, problem se manifastuje samo i jedino na jakom suncu - a baš tada treba da otkucaš broj koji nemaš u imeniku i ne možš da ga aktiviraš glasom. Ipak, ako bi zadržali tastaturu, ekran bi morao biti mnogo manji. Ili slajder varijanta, koja sama po sebi nosi gomilu drugih problema, i naravno fizički deblji i teži telefon.

Imaju da se kupe one reflektujuće folije koje taj problem ublažavaju, tako da ako je samo to razlog za fizičku tastaturu, i nije neki. A uostalom, uvek je moguće, a pritom se ne zezam kad ovo kažem, naručiti da se napravi custom made uređaj u Kini, koji bi imao i tastaturu i touch screen, pa ako nekome baš treba. Za 300$ ima tenk da naprave, a ne telefon :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 10:51 - pre 122 meseci
Ako je problem samo nedostatak fizicke tastature ja sam na jednoj drugoj temi predlozio ovo: link

Mada bih predlozio @piscu da proba neki telefon sa touch ekranom jer nema sanse da brze kuca sa mehanickom tastaturom, tako sam i ja bezao od ekrana dok nisam probao
(predikcija teksta je odlicna, imas sopstveni recnik upotrebljavanih reci,...)

U mom slucaju je duplo ubrzanje jer sad kucam sa oba palca a ranije sam samo sa jednim :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 11:58 - pre 122 meseci
Citat:
Marko_L: A razlog tom plusu je taj što je Odin kao po običaju vrlo efektno i u par rečenica ubo suštinu.


Nije on ubo suštinu već kao po običaju vrlo efektno prosipa zajedljive postove i priča svoju priču.

Evo ja ću da ti ubodem tu suštinu iz citiranog teksta:
Citat:
Changes to supported content types in the Nokia Store
how we can maximize our support to you, our developers


Dakle, kako ćemo da maksimizujemo podršku za vas symbian developere? Tako što ćete da ga pušite, mi smo sada aša/vindoz firma i namerno ćemo da vam podmećemo sve moguće klipove da ne biste slučajno ikada više bilo šta napravili za simbian. To je naša maksimalna podrška vama developerima

E to je suština. Sada će uskočiti tu Odin a evo i ti i još poneki koji će to opravdavati tržištem, zaradom, kapitalizmom, etc... ali meni se nešto čini da ćemo onda skrenuti u neke druge rasprave o tome da li je moral potpuno suvišan i nepoželjan u današnjem svetu, a novac je jedini bog kome se klanja. Ako jeste, onda nemamo šta dalje da raspravljamo ja (sa jedne strane) i vi (sa druge strane) jer nemamo istu životnu filozofiiju.

Citat:
Nekome se to možda dopada, nekome ne, ali je činjenica da je touch + touch aware OS postao standard na tržištu


Pa i simbian je postao "tač avare" kako kažeš, ali na kraju ga i pored toga ubiše ko zeca.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 12:25 - pre 122 meseci
Citat:
pisac: E to je suština. Sada će uskočiti tu Odin a evo i ti i još poneki koji će to opravdavati tržištem, zaradom, kapitalizmom, etc... ali meni se nešto čini da ćemo onda skrenuti u neke druge rasprave o tome da li je moral potpuno suvišan i nepoželjan u današnjem svetu, a novac je jedini bog kome se klanja. Ako jeste, onda nemamo šta dalje da raspravljamo ja (sa jedne strane) i vi (sa druge strane) jer nemamo istu životnu filozofiiju.

Stvar je u tome sto se ne radi o zivotnim filozofijama. U tome je tvoja greska. U poslovanju firme se radi o poslovnoj filozofiji i u njoj novac jeste "bog".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 12:40 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:... da li je moral potpuno suvišan i nepoželjan u današnjem svetu, a novac je jedini bog kome se klanja...
Pitaj vlasnike akcija da li hoće veću ili manju dividendu za svoj novac. Ne priča se ovde o moralu pojedinca, društvene zajednice ... Ovde se govori o upravljanju kompanijom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 12:53 - pre 122 meseci
Pisac, od kad je na ovom forumu, nikad nicim nije pokazao da je sposoban da razdvoji posao od rekreativnog planinarenja.

 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 13:21 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:

Dakle, kako ćemo da maksimizujemo podršku za vas symbian developere? Tako što ćete da ga pušite, mi smo sada aša/vindoz firma i namerno ćemo da vam podmećemo sve moguće klipove da ne biste slučajno ikada više bilo šta napravili za simbian. To je naša maksimalna podrška vama developerima


Sta tebi u stvari smeta? Ako imas telefon sa simbianomi sve ti na njemu radi koristi to tako i dalje i tacka.
Ja imam i nokiu n70,i na njoj bar par godina nisam nista instalirao,jednostavno telefon mi sluzi za razgovor i poneki sms,i placanje parkinga
I mene ne tangira mnogo to oko odnosa nokia-simbian uopste.
Cinjenica je da se na simbianu moze zavrsiti skoro isti posao kao na androidu,samo mnogo komplikovanije i sporije.
Sto se kucanja tice,ja jos uvek saljem poruke sa n70,jer android telefon koji imam nije s2 ili slican,pa kucanje poruka zna da ide na zivce zbog povremenog "preskakanja".
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 13:56 - pre 122 meseci
Citat:
Shadowed: Stvar je u tome sto se ne radi o zivotnim filozofijama. U tome je tvoja greska. U poslovanju firme se radi o poslovnoj filozofiji i u njoj novac jeste "bog".


Gde je novac bog ljudi su robovi.

Citat:
Java Beograd: Pitaj vlasnike akcija da li hoće veću ili manju dividendu za svoj novac. Ne priča se ovde o moralu pojedinca, društvene zajednice ... Ovde se govori o upravljanju kompanijom.


Ma hajte, budalaštine. Neće oni dobiti ovim ljigavim postupkom skoro ništa već će pre izgubiti, i to je u stvari suština ove teme. Ako i dobiju nekim čudom nešto (recimo da neki developeri zaista progutaju gore citiranu bljuvotinu), to će biti pišljivih par procenata veće zarade. Ako će neko da prodaje dušu za par procenata... taj me ne zanima ni kao čovek ni kao komunista


A inače, nokia je trenutno u fazi aktivnog sakrivanja svoje prošlosti. Nasuprot tvrdnji da support zahteva novac pa se zato ukida, oni sada novac aktivno troše kako bi što efikasnije prekinuli vezu sa prošlošču i zatrli tragove. Ali se još ponegde mogu naći neki tragovi prošlosti u nekom ambivalentnom statusu, verovatno greškom:

http://www.nokia.com/ie-en/support/product/6310i/



 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
kapija.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 15:33 - pre 122 meseci
pisac je pitao za Android Dialer: pazi sad - u 3-4-5 tastera pozovem čoveka na broj iz imenika, u kome imam preko 1700 imena (nije šala):

primer: Đoka Pajković

3 - def
5 - jkl
6 - mno
5 - jkl

...eventualno 2 - abc - i fon je našao ime Djoka: no, novi Android Dialer slova d i đ, s i š, c ć i č - ošiša u pretrazi, tako da kada kucaš D on pretraži i D i Đ: shodno tome, ako je neko upisan kao Đoka, poziv je:

3
6
5
2

...i iskoči ti svaki Đoka koga imaš u imeniku, u padajućem meniju: još je lakše juriti kada čovek ima karakteristično prezime, a veoma lako se pamti da li nekoga koga zoveš iole češće fon lakše prepozna po imenu ili prezimenu.

Tako da pazi, Đoka Pajković se poziva ovako:
7
2
5
5
zeleno.
=======

Nema greške. (osim što ja nemam Đoku Pajkovića u imeniku, pa je meni iskočila jedna Jelena, čiji dalji unos u imeniku odgovara slovima na 7255 )


A što se tiče tastature: eh, ja sam nekada na 6250 kucao slepo, bez i da gledam u displej; onda sam prešao na HTC S200, pa na TyTN, kec i dvojka, pa onda SEX1 (xperia x1), sve sa fizičkom tastaturom... i kljucao sam mozak da li ću se ikada navići na tastaturu koja MORA da se gleda dok se kuca.

Epilog? Navikao sam se do popodne, LG Optimus 2X p990. Dok sam ga imao (sad imam 3D Cosmo, a i na njemu isto) - kucao sam sa dva palca, jer sam tako video od klinki iz sportskog kluba - i mogu ti reći da mogu da ODEREM u kucanju sve osim ovih koji na kompu kucaju naslepo, sa svih deset: vidiš, fon je multitouch, oseti DESET prstiju ODJEDNOM na ekranu: dva prsta u rasporedu brzine: prvi-oba-drugi - on stvarno prepozna kao dva otkucana tastera, a ne kao tačpedovi na lapu koji sevnu miša kilometar levo kad mu ga daš po pipanju s dva prsta.

I to sve BEZ custom-izacije; mislim, instalirao sam MultiLing tastaturu - ali samo zbog ČĆŽŠĐ. Ne zato što sam morao.

Fon većinu uči sam: evo upravo je naučio da ću da ga zviznem ako pocepa bateriju za jedno prepodne - pa imam još 40%, od 7 jutros

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 26.03.2014. u 16:43 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 20:08 - pre 122 meseci
I ja imam na simbianu ... N97mini... samo sto sam iskljucio jer mi je glupo.



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 21:52 - pre 122 meseci
@newtesla @bakara

Čekaj, polako, pa taj "android dialer" je isto ovo što ima i na symbianu s60v3fp2 odnosno konkretno E52 i slični... Dakle, ništa epohalno, već prilično staro i uobičajeno. Upravo sam probao tako što sam ubacio Đoku u telefon , i već sa 3 otkucana tastera mi se Đoka nalazi na listi a sa četri je jedini izbor. A imam ~1070 imena u imeniku.

Ja inače taj način biranja vrlo retko koristim.

Dakle, jedna od epohalnih android prednosti (android dialer) se pokazala kao običan mit. Hajmo dalje...

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 21:59 - pre 122 meseci
A ti tražiš prednosti Androida? Pa što ne kažeš. Evo ti jedna očigledna... Android ima podršku :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 22:33 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:
@newtesla @bakara

Čekaj, polako, pa taj "android dialer" je isto ovo što ima i na symbianu s60v3fp2 odnosno konkretno E52 i slični... Dakle, ništa epohalno, već prilično staro i uobičajeno. Upravo sam probao tako što sam ubacio Đoku u telefon , i već sa 3 otkucana

Da, ima slicno...al` "djoku" ces ti to brze da otkucas brze na nokiji nego neko na androidu
A inace je prica pocela sa kucanjem shell komandi...
Ni jednu funkciju ne mozes da obavis brze, jednostavno to je prevazidjeno po pitanju brzine i upotrebljivosti.

Mucis sebe.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 22:59 - pre 122 meseci
Neznam da li ću brže da pozovem đoku nego vi, ali uopšte ne moram ni jedne jedine sekunde da pogledam u ekran. Sve napamet: levi selekt, desni selekt, đ, o, k, a, gore (ili dole), dial. A ako želim spikerfon pritisnem odmah i levi selekt.

Za to vreme mogu da vozim, gledam cice, čitam novine...



Inače, kako se to šel komande kucaju brže na androidu nego na simbianu? To ima veze sa tačskrihnom ili sa nečim drugim? Ako spojim blutut tastaturu na moj prastari E51, da li ću i onda da kucam brže na androidu?

Da kariki... pardon rezimiramo: suština ukidanja i ubijanja simbiana i njegovih developera od strane Nokie je u tome što dialer i još ponešto radi za mikrosekundi brže na tačskrin androidu na 1GHz nego keypad simbianu na 300-600MHz?



[Ovu poruku je menjao pisac dana 27.03.2014. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36476 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.