Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

[es] :: Advocacy :: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36436 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?20.03.2014. u 15:33 - pre 122 meseci
Citat:
keepgoing
Mislis na menadzment ili inzenjere?


Pre svega na visoki menadzment i nekoga ko bi mogao da napravi ostar zaokret i da se fokusira 100% na proizvod.

Nemam pojma kako je Nokia organizovana, ali njeni stari proizvodi su ukazivali na javasluk tj. vladavinu komiteta i potpun nedostatak bilo kakve vizije.

Drugo, Nokia je dugo bila deo "stare garde" OEM-a koji su bukvalno titrali svemu sta su mobilni operateri hteli. Zbog toga smo imali operatorske ROM-ove pune s*anja i restrikcija, nemogucnost pokretanja 3rd-party programa i sl.

Apple je tu napravio revoluciju, a to je mogla verovatno i Nokia da uradi da su imali pameti, posto moc (market share) jesu imali.

Jbt, Steve Jobs je dosao i pokazao onu stvar CEO-ima Verizon-a i AT&T-a i rekao "my way or the highway", i to mu je proslo (Verizon CEO se malo zeznuo u koracima pa su posle to i te kako zazalili). A u tom momentu Apple je bio niko i nista na mobilnoj sceni. Nokia je to mogla da uradi 10x pre, pa nisu.

Nisu zato sto nisu imali nikakvu viziju niti zelju da vode, vec ih je samo zanimalo kako da prodaju sto vise prosecnih proizvoda. Jbg, tako su i prosli na kraju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?20.03.2014. u 22:18 - pre 122 meseci
Citat:
chikanikola: baš tako... pitanje je slično kao da pitaš, zašto su mnoge društvene mreže nalik fejsbuka propale


Nešto nisam primetio da je iko u ovoj temi pitao zašto je Nokia propala. Pitanje je bilo zašto se odrekla celokupne svoje (u dobrom delu uspešne) prošlosti, i zašto namerno zatire sve tragove simbiana umesto da ga pusti da umre sam od sebe.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?21.03.2014. u 01:41 - pre 122 meseci
Hm.. da.. zasto je Zemlja cetvrtasta?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?24.03.2014. u 02:04 - pre 122 meseci
Zadovoljan sam da je Symbian propao. To sam mu poželeo još pre 8 godina jer je obično smeće. Što se tiče Nokie - neko mora biti kolateralna šteta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?24.03.2014. u 07:21 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:Pitanje je bilo zašto se odrekla celokupne svoje (u dobrom delu uspešne) prošlosti, i zašto namerno zatire sve tragove simbiana umesto da ga pusti da umre sam od sebe.
Nokia nije osoba, Nokia nije narod, nije država. Nokia je internacionalna frima tj. brend sa razvojem odeljenjima u nekoliko zemalja, i sa proizvodnim kapacitetima u još više zemalja.
Nokia je akcionarsko društvo, a akcije Nokie se kotiraju na svim većim svetskim berzama. Akcije se obrću, kupoprodaju, danas moje, sutra tvoje, prekosutra moje babe. Sadašnji vlasnik akcija mari za Symbian koliko i za lanjski sneg. Sadašnji vlasnik akcija vodi računa o svom ličnom profitu za koji se nada da će mu njegove akcije doneti i radi sve da se profit i pojavi.

U vreme iPhone-a i Androida lamentovati nad Simbianom može samo loš investitor (vlasnik akcija)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?24.03.2014. u 13:17 - pre 122 meseci
Da dodam, to je najmanji problem koji Nokia, odnosno sada, Microsoft na mobilnom tržištu, ima...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?24.03.2014. u 21:22 - pre 122 meseci
Citat:
Java Beograd: Sadašnji vlasnik akcija mari za Symbian koliko i za lanjski sneg. Sadašnji vlasnik akcija vodi računa o svom ličnom profitu za koji se nada da će mu njegove akcije doneti i radi sve da se profit i pojavi.


Jasno, jasno, znači Nokia u stvari i jeste firma koja je tek juče nastala. Ona Nokia koja je postojala nekad u stvari više i ne postoji, samo je ime isto.

Zašto onda taj pametnjaković koji upravlja novom Nokijom misli da će dovući sebi kupce tako što će namerno da ubije sistem koji koristi i dalje veliki broj ljudi? Ta logika mi deluje kao da dotični nekog namagarči i onda očekuje da će namagarčeni opet da mu dođu u prodavnicu? Meni se pre čini da će svi namagarčeni da odu na Samsung.

Citat:
hotchimney: Zadovoljan sam da je Symbian propao. To sam mu poželeo još pre 8 godina jer je obično smeće. Što se tiče Nokie - neko mora biti kolateralna šteta.


Programersku tačku gledišta oko loših osobina simbiana sam čuo, ali me živo zanima šta fali simbianu sa korisničke strane?

Ja moram da kažem da nikada nisam probao nikakav android i verovatno neću u skorije vreme, isključivo zato što ne trpim telefone bez numeričke tastature a android je nešto alergičan na tastature, tako da nemam baš nikakvu predstavu šta to tako ključno fali simbianu a što ima na androidu?

S druge strane, savršeno mi je jasno šta ključno fali androidu a postoji na (starim) simbianima: tastatura
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?24.03.2014. u 22:48 - pre 122 meseci
Citat:
pisac: ...
Ja moram da kažem da nikada nisam probao nikakav android i verovatno neću u skorije vreme, isključivo zato što ne trpim telefone bez numeričke tastature a android je nešto alergičan na tastature, tako da nemam baš nikakvu predstavu šta to tako ključno fali simbianu a što ima na androidu?
...

Tako sam i ja razmisljao dok mi nije crkao flet kabl na N95 pa nakon nedelju dana i ekran. Dok sam cekao ekran iskoci ponuda za C7, strahovito povoljno, i pazarim taj model Nokia-e sa tač skrinom i bez dugmica. Naviknem se koliko od prvog dana, sto nikako nisam mogao da predvidim ni da poverujem kad se desilo. Nakon samo tri dana jave da je promenjen ekran, ja odem po telefon i jos u servisu ukapiram da je kuckati po dugmicima besmisleno. Opet prodje nekoliko dana kad ukapiram da je kucanje na qwerty varijanti neuporedivo brze i lakse i logicnije i sve ostalo! Da ne spominjem o organizaciji svega na ekranu, ne moras da ulazis beskonacnim pritiskanjem po par dugmica da bi dobio nesto...

Sledeci korak je bio prelazak na Android, najvise zbog velicine ekrana - potpuno je besmisleno da čkiljim u one male Nokia ekrane i da se mucim nagadjajuci sta pise u poruci kad ovako mogu jenostavnim pokretom dva prsta da uvecam slova po potrebi. :) I dalje mobilni telefon koristim kao i Nokia varijantu, uglavnom za razgovor, poruke, WhatsAPP, redje Skype, svakodnevno placam parking, pogledam neku ulicu gde se nalazi (BTW, Nokia mape Beograda su bile najbolje ikada koje sam imao!), WiFi koristim redovno a samim tim imam D3 GO i HBO GO pa mogu da pogledam tenis gde god se nalazim i to je to uglavnom. Da, i sinhronizacija sa Gmail-om je odlicna fora kako za imenik tako i za sve ostalo. A sve radi neuporedivo brze nego na C7 i Bell varijanti SYmbian-a, bilo koji model da je u pitanju. Do leta cu da koristim ovaj sa 4,7" ekranom a vec se pokazuje zelja i pomalo potreba za ekranom koji je veci.

Tako da, sta reci i kako dokazati nekome ko nije probao najosnovnije stvari tipa "izbaciti iz glave potrebu za dugmicima i alfanumerickom tastaturom sa besomucnim pritiskanjem dugmica da bi se otkucala recenica"?! Pa i tastaturu za kompjuter biram sa sto manjim hodom dugmica... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 01:07 - pre 122 meseci
To što si pomenuo nisu prednost androida već pretežno bržeg procesora i očigledno velikog ekrana (mada se ja sa ekranom uopšte ne slažem jer je meni čak bolji 2'' ekran na Nokiji E51 od 2,4'' ekrana na Nokiji E52 samo zato što je telefon uži pa time bolje leži u ruci, a potpuno istu količinu podataka prikazuju).

Da sinhronizujem bio šta sa NSA-GOOGLEtom mi ne pada napamet, nego naprotiv imam nameru uskoro da batalim i ovaj e-mail nalog što ga koristim za posao i pređem potpuno na moj privatni mail server.

Inače, telefon uvek držim samo jednom rukom i brojeve uvek kucam tako što ne gledam u tastaturu (bacim pogled na ekran na početku i na kraju) tako da bilo kakvo kucanje brojeva po tačskrinu (ili uveličavanje fontova sa dva prsta) mene ne ushićuje već mi nagoveštava smaranje. Dnevno bar 10x više brojeva otkucam nego što iskoristim neke funkcije za koje bi mi tačskrin bio od koristi, tako da je prednost tastature u mom slučaju sasvim očigledna i neprikosnovena.

Nego, to opet nema veze sa time koje su to famozne mane simbiana?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 07:15 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:Zašto onda taj pametnjaković koji upravlja novom Nokijom misli da će dovući sebi kupce tako što će namerno da ubije sistem koji koristi i dalje veliki broj ljudi?
Koliko je veliki, taj "veliki" broj ljudi ? Svakako, ti + koliko ? To što je nekad karburator bio OK, a " i dalje ga koristi veliki broj ljudi" ne znači da je danas pametno praviti automobile sa karburatorima, kad je sistem direktnog ubrizgavanja već odavno dominantan.


Citat:
pisac:Ja moram da kažem da nikada nisam probao nikakav android i verovatno neću u skorije vreme ...
Bravo! Čestiotam ! Ali, nisi jedini. Amiši u Americi nisu probali telefon, a kamoli mobilni. A da ne pričamo o Androidu. Ali, mislim, glupo je da Nokija i dalje fura tehnologiju od pre oko 15 godina zbog Amiša, zar ne ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 07:26 - pre 122 meseci
Pisac, ja ne volim Android iako ga koristim, naveo sam više puta zašto, ali što se tiče prelaska sa fizičke tastature na touch, isto sam i ja razmišljao kao ti... dok nisam prešao na touch. :)

Sad nema te sile koja bi me naterala da se vrnem nazad.

Em imam naša slova, em mogu da stavim tastaturu koju ja hoću (Cootek rulZ btw), em mogu da menjam pisma, veličinu slova i tip tastature.

Ekran od 4' je po meni ok i njega možeš da držiš i koristiš u jednoj ruci, 4,5 je neki max, sve preko toga je po meni teška lopata i kontraproduktivno i koristi se sa obe ruke, osim ako si klavijaturista ili imaš košarkaške prste. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 08:05 - pre 122 meseci
Pisac, zašto ne pređeš na neki Blackberry Q10? Symbian je već, de facto, prošlost, čak se ni aplikacije ne mogu više instalirati, i sad nije ništa bolji od "feature phonea" sa fabričkim softverom.

Meni je drago da u ovom trenutku ne koristim nikakav Symbian telefon. Prihvati stvari takvim kakve jesu, jer ništa ne možemo promeniti.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 10:04 - pre 122 meseci
Citat:
pisac

ali me živo zanima šta fali simbianu sa korisničke strane?

Programska podrška za S9 praktično ne postoji a to je posledica i loših osobina sa "programerske tačke gledišta".


Citat:
pisac

S druge strane, savršeno mi je jasno šta ključno fali androidu a postoji na (starim) simbianima: tastatura

Priključi tastaturu preko USB porta kao što ja radim.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 15:02 - pre 122 meseci
Citat:
pisac:
To što si pomenuo nisu
Inače, telefon uvek držim samo jednom rukom i brojeve uvek kucam tako što ne gledam u tastaturu (bacim pogled na ekran na početku i na kraju) tako da bilo kakvo kucanje brojeva po tačskrinu (ili uveličavanje fontova sa dva prsta) mene ne ushićuje već mi nagoveštava smaranje. Dnevno bar 10x više brojeva otkucam nego što iskoristim neke funkcije za koje bi mi tačskrin bio od koristi, tako da je prednost tastature u mom slučaju sasvim očigledna i neprikosnovena.

Vidi, i ja telefon najvise volim da koristim jednom rukom i smatram da je jedino tako upotrebljivo, a telefon uglavnom koristim bas za telefoniranje.
Sto se tastature tice ja sam ovde negde postavljao i temu pitajuci zasto androida nema sa tastaturom...i saznao da ima i takvih, a danas mi je to apsolutno nebitno jer na tac skrinu mnogo bolje mozes namestiti tastaturu koja tebi odgovara.

Recimo, dva, tri primera koja koristim svakodnevno:
- pozivanje nekog broja iz imenika preko android dialera i na nokijin nacin....neuporedivo brze!
- calculator...ogromni tasteri, jako brzo se kuca
- viber...najzgodniji nacin komunikacije...opet ekstremno brzo mozes kucati.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 15:12 - pre 122 meseci
Citat:
hotchimney: Programska podrška za S9 praktično ne postoji ...


Ja ima n97mini:
Ima fizicku qwerty tastaturu, ima full qwerty tastaturu na ekranu gde se moze menjati kode page: eng, sr cirilica, sr latinica i ima numericku tasturu na ekranu.
Ima fizicko dugme za "podizanje slusalice"!
Ima fizicki slider za otklucavanje telefona.
Ima sasvim solidnu kameru, sa fizickim dugmetom za okidanje.
Ima odlican push email.
Ima integrisan Ovi Maps sa mapama Srbije.
Ima solidan radio.
Prihvatljiv web browser.
Ima Sms konverzaciju.

3rd party programi:
Baterijska lampa
stoperica (priznajem glupa Nokia)
tunewiki za karakoe
AccuWeather - prognoza.
Whatsup
Skype
Gravity - odlican twitter klient
Resconews - rss reader
you tube (nije nesto ali radi)
Sport tracker - za merenje vezbanja.
smart office za otvaranje pdf i docx fajlova.

Koristim jedan java program, ono sto mi fali u simbianu: pay my parking.

I jednog momenta Nokia odluci, symbian cemo baciti,a u Ashe cemo javu, to je mnogo bolje :/
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 15:21 - pre 122 meseci
Pazi, sve to sto si nabrojao nisu opste karakteristike simbiana nego bas tog modela telefona a i sve to je nekako copavo, znaci radi i moze da posluzi ali ne onako kako bi trebalo da radi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 15:35 - pre 122 meseci
Citat:
joojant200: ...
..., ono sto mi fali u simbianu: pay my parking.
...

Ima placanje parkinga za Nokia varijantu, ja sam koristio svakodnevno do prelaska na Android. Ne mogu da se setim kako se zove ali je slicna kao "Parking Manijak" za Android samo sa manje opcija. Mozes da nadjes na Ovi Store, proguglaj malo...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 16:12 - pre 122 meseci
@Sceka
To je upravo taj program koji sam naveo: Pay may parking, hteo sam reci, nije symbian program, vec java.

Citat:
bakara:
Pazi, sve to sto si nabrojao nisu opste karakteristike simbiana nego bas tog modela telefona a i sve to je nekako copavo, znaci radi i moze da posluzi ali ne onako kako bi trebalo da radi.

Ne znam kako tebi rade ti programi, ali meni odlicno rade ako ih usporedim sa nekoliko godina novijim supruginim java telefonom.

Kameru sam namerno naveo jer si pre nekoliko dana bas u ovoj temi naveo da si jedan dan koristio sybian E71 telefon, koji ima losu kameru :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?25.03.2014. u 20:29 - pre 122 meseci
Citat:
pisac: Meni se pre čini da će svi namagarčeni da odu na Samsung.


Citat:
"Tako se, recimo, bila pojavila folija koja je od obicnog, crno-bijelog televizora mogla uciniti nesto sto je barem slicilo televizoru u boji. Radilo se o obicnom zelenom najlonu koji bi se nalijepio na ekran i koji su, navodno, preporucivali ocni doktori jer, kao, ponistava stetne utjecaje televizora na vid. Naravno, taj zeleni najlon radnicka klasa nije kupovala radi zdravlja, nego zato sto se zeleni svijet cinio nekako prihvatljivijim i sarenijim od crno-bijelog. Tu foliju zvali su "filter". Posjedali bi oko televizora s filterom, evo vec vidimo jednu takvu porodicu iz rudarske kolonije u Kaknju (godina 1975.), pa su zapoceli s cjelovecernjim uvjeravanjima samih sebe kako kolor televizor i nema nekog smisla jer se za hiljadarku - sto je vrijedilo dvije kutije cigareta - dobije carobni "filter" s kojim vidis bas sve u koloru. Zajebali su tako garavi rudari medjunarodni kapitalizam i lose socijalisticke place. I neka im je vjecno hvala na tome."
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?26.03.2014. u 00:00 - pre 122 meseci
Citat:
bakara: to je nekako copavo, znaci radi i moze da posluzi ali ne onako kako bi trebalo da radi.


Meni VoIP, Putty, prognoza, i nimbuzz rade onako kako bi trebalo. Browser na E51 smatram odličnim (savršenim) za tu veličinu ekrana (daleko boljim od opere mini) iako ima nekih manjih zezeva (a šta danas nema bagove). Pdf, zip, i slično otvara bez problema. Snimanje razgovora i mail rade prilično dobro. I tu negde prestajem da dobijam ideje šta mi još treba na mobilnom telefonu za svakodnevnu upotrebu.

Meni u stvari symbian s60v3 radi daleko daleko bolje nego upropašteni KDE 4.x.x na linuxu,a pri tome je ovo prvo mobilni za u džep a ovo drugo pravi veliki desktop kompjuter, tako da ja i dalje ne uspevam da ukapiram šta to toliko fali symbianu


Citat:
Odin D.: Zajebali su tako garavi rudari medjunarodni kapitalizam i lose socijalisticke place 
Nijansu lošije ako ih uporediš sa zapadnim zemljama, prilično bolje ako ih uporediš sa ostatkom (90%) sveta. Ali i pored ogromnog truda nisam uspeo da shvatim kakve to veze sa symbianom ima?



 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto je Nokia (namerno) uništila symbian, a i odrekla se cele svoje prošlosti?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 36436 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.